Jump to content

Telefon Da Konuşma Yaparken Net Kesiliyor

dj_barış

Recommended Posts

mrb arkadaşlar telefon da konuşma yaparken veya ahizeyi kaldırdığım zaman net kesiliyor bidefasında yine böyle olmuştu bilgisayarcı bi işlem yaptı ama yazılımsal olarak nasıl yapılıyor acaba..yardımcı olursanız sevinirim..

kardeş onun yazılımla alakası yok ben bu ağrızayla çok karşılaştım genelde kablo bağlantısından oluyor eve gelen telefon hattından ilk yerde sliptrerı takıp bi ucunu modeme çekmelisin diğer ucunuda istediğin kadar çoğaltabailirsin ama ilk olarak slipter bağlanıp bi uc direk modeme gelmeli hiç bölünmedn

Bağlantınızı aşağıda ki resimde gösterilen şekilde yaparsanız ve evde başka paralel telefon bağlantısı yok ise sorun düzelecektir.

Dikkat etmeniz gereken husus Telefon kablosunun direkt olarak Splitter'in Line girişine takılı olması yani Splitterden önce hiç bir bağlantı yapılmamış olması lazım.

connect_splitter.jpg

Şİmdi benim odamda bir tane telefon var oturma odasında da bir tane telefon var.Benim odamdaki telefona script'i bağlayıp interneti ordan elde ediyodum.Tabiki bunu yaptığımda telefonda görüşme yaparken cızırtı ve görüşme yaptığımız anda internet kesiliyordu.Bende interneti direk ana hattan ve telefondan bağımsız almak istedim.İnterneti anahattan aldığımda bu sorunlar çözüldü.Tavsiye ederim.

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

vrzfh5.jpg

Şİmdi benim odamda bir tane telefon var oturma odasında da bir tane telefon var.Benim odamdaki telefona script'i bağlayıp interneti ordan elde ediyodum.Tabiki bunu yaptığımda telefonda görüşme yaparken cızırtı ve görüşme yaptığımız anda internet kesiliyordu.Bende interneti direk ana hattan ve telefondan bağımsız almak istedim.İnterneti anahattan aldığımda bu sorunlar çözüldü.Tavsiye ederim.

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

vrzfh5.jpg

interneti nasıl ana hattan alıyoruz biraz bahseder misin aynı sorun bende de var çünkü

Bende de aynı sorun var spliter ı değiştirtim. olmadı . hem telefona hem modeme ayrı spliter taktım olmadı . telefon çalınca veya açılınca internet kesiliyor. çözüm bulamadım.Bu sorun ev değiştirdikten sonra başladı.Ttnetten bir görevli geldi modemi güncelledi.Santral değişmesinden kaynaklanabileceğini söyledi.Sorun hala devam ediyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...