Jump to content

Ekran Kartı Öneriniz

catastrope33

Recommended Posts

Arkadaşlar Ekran Kartını Yükselteceğim ama pek fazla bilgiye sahip degilim donanım hakkında yardımcı olabilirmisniz ?

CPU Arch : 1 CPU - 1 Cores - 2 Threads

CPU PSN : Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz

CPU EXT : MMX, SSE (1, 2, 3), EM64T

CPUID : F.4.3 / Extended : F.4

CPU Cache : L1 : 12 / 16 KB - L2 : 2048 KB

Core : Prescott (90 nm) / Stepping : N0

Freq : 3014.8 MHz (200.99 * 15)

MB Brand : Gigabyte

MB Model : 8I915PL-G

NB : Intel i915P/i915G rev 0E

SB : Intel 82801FB (ICH6) rev 05

GPU1 Type : RADEON X550XT

GPU2 Type : RADEON X550XT Secondary

DirectX Version : 9.0c

RAM : 512 MB DDR Single Channel

RAM Speed : 201 MHz (1:1) @ 3-3-3-8

Slot 1 : 512MB (3200)

Slot 1 Manufacturer : Kingston

Yardımcı olabilirseniz sevinirm

adam size yeni sisteme geçyiyimmi diyemi sormus acaba ?

arkadasım bu pcne bi

Please register to see this content.
su adresteki kartı alırsan crysisi yüksek çözünürlükte yani kaliteli biçimde oynayabilirsin tek sorun şuki oyunlara girerken vede yüklenirken yavaşlama olur kasma filan yapmaz yani ama intel ile ati sorun çıkarırmı bilmem pc amd olsaydı sorunsuz çalışırdı ama bilemiyorum biraz araştırma yap ok.

adam size yeni sisteme geçyiyimmi diyemi sormus acaba ?

arkadasım bu pcne bi su adresteki kartı alırsan crysisi yüksek çözünürlükte yani kaliteli biçimde oynayabilirsin tek sorun şuki oyunlara girerken vede yüklenirken yavaşlama olur kasma filan yapmaz yani ama intel ile ati sorun çıkarırmı bilmem pc amd olsaydı sorunsuz çalışırdı ama bilemiyorum biraz araştırma yap ok.

Intel - ATI sorun çıkarmaz tabii ki :) Birisi işlemci,birisi ekran kartı sonuçta.

Ama o sisteme HD4850 almak SADECE gereksiz yatırımdır.Hele o para HD4850'ye kesinlikle verilmez.

Konuyu açan arkadaşım,bütçeniz ne kadar? Eğer 200 lira kadar bütçeniz varsa,şu ikiliyi almanız en mantıklısı olacaktır.Fazlasına gerek yok.

İşlemciniz ise sizi birçok oyunda idare eder ancak bazı oyunlarda (Mesela GTA4) sıkıntı çekeceksiniz maalesef.

HD4650 GDDR3

Please register to see this content.

Alabilirseniz HD4670 almaya çalışın ama 140'tan başlıyor her yerde.Bu yüzden tavsiye etmedim.HD4650 DDR2-DDR3 arasında fiyat farkı nerdeyse yok ama performans farkı var,bu yüzden almışken DDR3 almak en mantıklısı.

Bir de 1 GB DDR 400 RAM alın.512 MB RAM'le yeni oyunların nerdeyse hiçbirini oynayamazsınız.1 GB RAM'de bile sıkıntı çekiyorum ben.

Fiyatlar değişik sitelerden olabilir ancak 200'ü geçmemeli ikisinin toplamı.

sana sölemeliyimki soledigin ekran kartlarını almayı düşündüm hep 4650 mesela 1gbdan 2.8a yükselebilgidini görünce filan şaşırdım ama onun ddr2sini alıcaktım sonra zaman gecti arka pc topluyodum alıyoruz herseyi ddr3 alayım bakayım dedim ekran kartını 4670i gördüm gerçekten güzeldi onu alcaktık ark pc almaktan vazgecti 1 ay öncesine kadar ekran kartlarında ddr2 ddr3 istedigini takabildigini öğrenince 4670 ben almayılım dedim ancak bi cafede yukarda soledigim ekran kartına benzer birini gördüm aynı özelliklerdi prototypei 1280x1024 full detayda arada bir kasıyodu bak düşün 256 bit olmasına ragmen böyle bende en son bunu buldum alıcaksanız tam alın kredi kartına 12 ay taksitle ayda 23tl ye denk geliyor..

ayrıca soledigin kart ddr3 yazılmıs olsada ddr2den farksız ddr3 ler 1000 mhzden asagı yoktur senin dedigin kartı ben hepsiburadada ddr2 olarak gordum aynı hızları yani aldanmış olacaksınız ayrıca 600 mhz suandaki oyunları oynatır ancak 1 aylıgına almıyor bu adam kartı benim soledigim kartı alırsa en az 2-3 yıl butun oyunları sorunsuz şekilde oynayabilir tabiki kendi seçimi..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...