Jump to content

Linux Xp 2008

Recommended Posts

main_box_promo_top_newfeatures.png

Linux XP, Fedora tabanlı bir Rus dağıtımı. Xp görünümlü bir Gnome masaüstüne sahip olan sistem başka ilginç özelliklere de sahip. FAT16/32 ve NTFS dosya sistemlerine okuma-yazma desteği veren sistemi duyuranlar, maksimum donanım desteği sunulduğunu ileri sürüyorlar. Microsoft Office 95/97/2000/2007/XP DOCX, DOC, RTF, XLS, PPT formatındaki dosyalar ile TXT, RTF, XML, HTML, DBF, Acrobat Reader PDF dosya tipleri destekleniyor. Ayrıca Windows TTF-fontları sisteme dahil olarak geliyor.

linuxxp_applicationsk.jpg

Flip 3D özelliği
newfeatures_32b.png

Denetim Masası
newfeatures_19b.png

Linux XPnin ilgiye değer bir başka özelliği de bir Linux sistemde pek çok Windows uygulamasının çalıştırılabilmesine destek veriyor oluşu. Linux XP; Firefox, GIMP, InkScape gibi alışılmış uygulamalar dışında web editörü Quanta Plus, Windows uygulamalarını çalıştırmak için kullanılan Windows runtime emulation, mesajlaşma programı Pager ve sahip olunan Widows domainlerle bütünleşmeyi sağlayan LIS gibi değişik uygulamalarla birlikte geliyor.

linuxxp_newfeatures.png

Oldukça şık ve geniş menülü bir panele sahip olan sistem, kolaylıkla masaüstünüze 3D özelliklerini kazandırmak ve Compizin keyfini çıkarmak üzere yapılandırılmış.

linuxxp_newfeatures2.png

ftp://downloads.linux-xp.com/pub/linux-xp/desktop/2008sr1/GlobalUpdate/[/CODE]

wow canınaa..! :D neyse paylaşım için teşekkürler :D

artık ı hate windows.

hele bi mac os x snow leopard kurabilsem :D

ingilizcemi?

dillerde çıkarma yapılmış mı ?

dil güncelleme silinmediyse dili türkçe yaparız :)

Bence artık Windows'u bırakın ve Linux'a yükselin :D

Ben Ubuntu(gnome masaüstü) - Kubuntu(kde masaüstü) tavsiye ederim.

Kubuntu 10.04 kullanıyorum.

bunu tr yapma olasılığı varmı....

tüm sorularınız için linkte veya sitede cvp var

Please register to see this content.

Gel seni bizzat mac os yapalım.

mac olmadan mac'in tadı yok (hakintosh) mac alacak parada herkeste yok yanlış anlama sakın mac'i kötülemiyorum ama pahalı olması kötü yoksa linux mac'in yanında ne ki :D

mac olmadan mac'in tadı yok (hakintosh) mac alacak parada herkeste yok yanlış anlama sakın mac'i kötülemiyorum ama pahalı olması kötü yoksa linux mac'in yanında ne ki :D

Vallahi arkadaşım ben de senin gibi düşünüyordum ve paraya kıyıp bir macbook aldım. 1 ayda hevesim gitti. olay sadece az kullanılmasının ve bulunmasının getirdiği cazibe hissi. Başka bir espirisi yok yani. Onun yerine kur ubuntunu, ekle avant windows navigator eklentisini. Üstüne de compiz aktifleştirdin mi mac yanında halt etmiş. İnan bana....

Vallahi arkadaşım ben de senin gibi düşünüyordum ve paraya kıyıp bir macbook aldım. 1 ayda hevesim gitti. olay sadece az kullanılmasının ve bulunmasının getirdiği cazibe hissi. Başka bir espirisi yok yani. Onun yerine kur ubuntunu, ekle avant windows navigator eklentisini. Üstüne de compiz aktifleştirdin mi mac yanında halt etmiş. İnan bana....

Valla kardeş o senin hevesine bağlı bu arada hayırlı olsun hangi modeli aldın?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...