Jump to content

Arkadaşlar Bilgisayar Kapanıyor Yardım Edermisiniz

smtkrt55

Recommended Posts

slm arkadaslar pc durduk yere kapanmaya başladı power dugmesine basıyorum biraz çalısıyor sonra kapanıyor baskasından power aldım taktım busefer hiç çalısmadı bilgisayar arkadas tekrar kendi bilgisayarına taktı onda çalıstı anlamadım sorun nerede

işlemcinin gerçekten çok ısınıp ısınmadığını biosa girip hardware monitör kısmından takibe al. cpu derecesi 80 dereceleri buluyor ve geçiyorsa kapanır. eğer problem bu ise çözüm belli. elektronikçilerin kullandığı beyaz renkli oje veya silikonda diyorlar....fanı söküp cpu nun üzerine biraz sürteceksin o kadar... kolay gelsin

işlemcinin gerçekten çok ısınıp ısınmadığını biosa girip hardware monitör kısmından takibe al. cpu derecesi 80 dereceleri buluyor ve geçiyorsa kapanır. eğer problem bu ise çözüm belli. elektronikçilerin kullandığı beyaz renkli oje veya silikonda diyorlar....fanı söküp cpu nun üzerine biraz sürteceksin o kadar... kolay gelsin

dostum bende onu dicektim şimdi bosa giremiyoz wakit yetmiyor hemen kapanıyor işlemci fanını soktum termal macun yok denilebilcek kadar az yanma gibi problem olabilirmi

dostum bende onu dicektim şimdi bosa giremiyoz wakit yetmiyor hemen kapanıyor işlemci fanını soktum termal macun yok denilebilcek kadar az yanma gibi problem olabilirmi

1_macunu yenile o zaman

2_düşük bi ihtimal ama aynısı arkadaşın pc de olmuştu sorum harddisk çıkmıştı bi harddisk kablosu

gücünü sök öyle dene

3_işlemcin yanmış ta olabilir dediğin gibi deneme imkanın varsa başka bi pc de dene

kolay gelsin ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...