Jump to content

Viaide.sys Bulunamadı.xp Kuruluma Devam Etmiyor.

Recommended Posts

Arkadaşlar sorunum başlıkta belli zaten ne yaptıysam ne ettiysem ben katılımsız hale getirdiğim xp cd sini bir türlü kuramadım.Zaten Sanal olarak kurmayı deniyorum o programla da uğraştım saatlerce kurulum ekranına geldiğimde belirttiğim hatayı veriyor.Hiç bir yerde nasıl düzeltileceğini de yazmamışlar.Bilen biri varsa lütfen yardım etsin artık uğraşmaktan bıktım.Pes edip bırakcam katılımsız xp projemi :(

Öncelikle konuyu katılımsız kurulum destek bölümüne açsaydın.Oraya taşırlar birazdan.

O dosyayı orjinal xp cdsindeki i386 dan bul senin düzenlediğin cdye at ama içindeki dosyaları biryere çıkarıp oraya at.Tekrar iso oluştur.

Başka dosyalarda böyle derse aynısını yaparsın.

Bende genellikle bozuluyor o dosya.Orjinalini atıyorum düzeliyor :D

dediğiniz gibi katılımsız yaptığım cd'den orjinallerini alıp tekrar kendi cd'min içine atıyorum sonuç değişmiyor.Nerde yanlış yapıyorum anlamadım :S

hiç birşey eklemedim işin garip yani bileşen çıkarıyorm 1-2 tane o kadar birde benm anlamadıgım olay orjinal iso su ile kurulum yapılıyor.Fakat o orjinal iso yu çıkartıp kendim tekrar iso haline getirince yine hata vermeye başlıyor böyle saçma birşey olabilir mi ?

katılımsız xp yapmak için neleri bilmem gerekiyor yanlış birşey yapıyorum ama ne bulamadım.Bileşen çıkarmamam mı gerekiyor yoksa nerde bunun hatası

nlite ile ISO dosyasını oluşturmadan önce; XP cd sinden (i386 içerisinde) symc810.sy, symc8XX.sy, viaide.sy dosyalarını kopyalayın modifiye XP cd sini oluşturduğunuz yerde i386 dosyasına yapıştırın. (Driverpacks entegre ederken bu dosyaları siliyor/restore ediyor.)

nlite ile ISO dosyasını oluşturmadan önce; XP cd sinden (i386 içerisinde) symc810.sy, symc8XX.sy, viaide.sy dosyalarını kopyalayın modifiye XP cd sini oluşturduğunuz yerde i386 dosyasına yapıştırın. (Driverpacks entegre ederken bu dosyaları siliyor/restore ediyor.)

Dogru Cevap :clapping:

hiç birşey eklemedim zaten hafif modifiyeli bir sistemdi sanırım hatayı buldum.Poweriso programıyla iso halıne getırıp sanal olarak kurmaya calısınca cok hata verıyordu.Smdı cdimage programıyla ısolayıp denıcem yardımlarınız ıcın tesekkurler

Edit:Evet tamda dusundugum gıbı tum sorun poweriso dan kaynaklanıyormus cdimage programıyla aldıgım iso ile sorunsuz calısıor viaide sorunu verırsede yukarda arkadasın yazdıgı orjınal dosyaları tekrar atıp cozecegım hersey ıcın saolun sonunda oldu 2 gundur kafamı patlattım.Sonunda Powerİso programından nefret etmeye başladım...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...