Jump to content

Samsung Recovery Alanını Geri Getirin/değiştirin

Recommended Posts

djmujı

sana teşekkür ediyorum.açılış dosyasını ultraiso ile iso dosyasına attım. şuan boot ta açılıyor.

Benim istediğim benim bilgisayarım masaüstü bilgisayar ben gizli bölüm oluşturup buraya yedek atıp buradan yedeklerden işletim sistemimi kurmak istiyorum.Bu program ile oluşturabilirmiyiz. Benim gizli bir yedek alma bölümüm yok.bunu oluşturup kurmak istiyorum. bunun anlatımı varmı varsa anlatabilirmisin. şimdiden teşekkürler.iyi geceler.

Dostum gizli partition oluşturmak için ghost yada acronis kullanmalısın.Bu program gizli bölüm falan oluşturmuyor. Notebooklarda kullanılan Recovery DVD aynısı bir farkı yok bunun. Arkadaşlar Packard BeLL Maste DVD Creator diye bir programı var. REcovery DVD için çıkarılmış onu kullanabilirsiniz.

Gizli bölüm yaratmak isteyen arkadaşlar bir yerlerden Recovery (Herhangi bir marka olabilir) DVD ve serial bulun. Dah sonra bunlardan sistemi baslatın Recovery yapın. (Bu arada bütün Disklerdeki bilgiler ait olan Recovery DVD döner. Yani gercek nootebokta nasıl ise diskleriniz öyle olur. Örnegin Tek C: HDD varsa bütün HDD ler silinir sadece C: kalır)NeyseRecovery yaptıkan sonra zaten Recovey DVD gizli br bölüm oluşturuyor.

Daha sonra tekrar format atın yani bu sefer normal bir şekilde XP 7 Vista ne ile atarsanız artık. Bütün Driverlar ve Progamları kurun. Daha snra Recovery DVD Creator yada sizin bahsettiginiz Solution 4 programıyla Recovery DVD oluşturun. DVd oluşturduktan sonra PC acronisi kurun. Ve daha ouşturulan gizli bölümü göstererek Mount deyin. Gizli bölümün içeriği açıldıktan sonra içindeki herşeyi silin. Oluşturdgunuz MAster DVD içindekileri bu bölüme yani gizli bölüme kopyalayın. Daha sonra Unmount deyip Acronisi kapatın sonra Acronisi silebilirsiniz. Ghost bölümünüz ve DVD MAsterlarınız Hayırlı olsun::D:D uzun zaman önce yaptıgım bir işti. Unutmuşum bu Recovery olayını:D:D

arkadaşım samsung recovery solution 4 ü daha deneme şansım olmadı ama bende 3. versiyonu war onunla gizli bölüm oluşturuyorum.. hem masaüstü hem de notebook larda kullanıyorum bu programı.. biraz incele istersen.. bilgine.. :p

ayrıca packard bell in programıyla uğraştığın kadar bu programda uğraşmıyorsun neden dersen sen packard bell in programında önce 4-5 saat windows yüklemesini bekliyorsun ama ben bu programla önce gizli bölüm oluşturuyorum sonra hemen ardından windows kurulumuna geçiyorum toplam 20 - 25 dakika waktimi alıyor.. :D sonra sürücüleri kuruyorum gerekli ayarları yapıyorum en son olaarak da sistemin yedeğini oluşturmuş olduğum gizli bölüme yedek alıyorum... :D

arkadaşım samsung recovery solution 4 ü daha deneme şansım olmadı ama bende 3. versiyonu war onunla gizli bölüm oluşturuyorum.. hem masaüstü hem de notebook larda kullanıyorum bu programı.. biraz incele istersen.. bilgine.. :p

ayrıca packard bell in programıyla uğraştığın kadar bu programda uğraşmıyorsun neden dersen sen packard bell in programında önce 4-5 saat windows yüklemesini bekliyorsun ama ben bu programla önce gizli bölüm oluşturuyorum sonra hemen ardından windows kurulumuna geçiyorum toplam 20 - 25 dakika waktimi alıyor.. :D sonra sürücüleri kuruyorum gerekli ayarları yapıyorum en son olaarak da sistemin yedeğini oluşturmuş olduğum gizli bölüme yedek alıyorum... :D

:D:D

PAckard Bell ile uğraşmanın sebebi Şu:

Windows Kurulumu Setup ile yapılıyor.

Bahsettin Yöntem: Scyrep (Windows İlk Kullanım Aracı) Oda Şöyle oluyor: Windows .Wim ile sıkıştırılıyor. Daha sonra C: içerisine Winrar da oldugu gibi açılarak kopyalanıyor.:D:D

Bu konu burada çok paylaşıldı.Buyur Video anlatımlı Recovery DVD oluşturma: Senin bahsettigin yöntem ile

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=129495&st=0&p=736183entry736183

Samsung Solutiona gelince:

Ben bu programı yabancı bir forumda gördüm.İnidirip inceledim merak etme. Bundaki gizli bölüm oluşturma Gimagex in ön gördüğü veri oranı ile alakalı. Yani istersen 10 GB lık bir Ghost Partition oluşturamazsın. Anlaycagın Samsung S4 DVD içerisinde verilen inf ne kadar belirlenmiş ise o kadar oluşturuyor. Neyse bence sende Yukarıda verdigim adresi kontrol edip incele:D:D

• 3 hafta sonra ...
usb den neden boot etmiyor bilmiyorum ama 2 üstte vermiş olduğum boot dosyasını kullanarak bir bootable iso dosyası oluşturabilirsin.. ben ultra iso programını kullandım.. daha sonra oluşturmuş olduğum iso dosyasını nero ile cd ye çektim ve şuan flash disk kullanmadan o cd yardımıyla herhangi bi masaüstü bilgisayara recovery alanı oluşturup temiz bir windows kurabiliyorum.. bu arada boot dosyasını entegre edince recovery solution programının dili korece ye dönüyor.. ama bunun da reshacker ile yada restorater ile .exe dosyalarını editleyerek halledebilirsin..

ben masaüstü bilgisayara kurdum Samsung Recovery Solution III cd si ile recovery alanı oluşuyor fakat recovery çalışmıyor yedekleme yap dedigimde pc yi yeniden başlatıyor ama ne f4 çalışıyor ne de yedekleme ve yükleme bazende Solution III programını çalıştırdıgımda bu bilgisayar '' Samsung Recovery Solution III ürününü desteklemiyor '' diye uyarı veriyor . Bilmiyorum nerede hata yaptım sizde stabil mi çalışıyor hiç yedekleme yaptınız mı masaüstünde ??

hocam masaüstünde denedim problemsiz çalışıyor.. ben Samsung Recovery Solution 4 ile denedim.. masaüstünde daha önce Samsung Recovery Solution 3 ile deneme yapmadım bilgine.. istersen 4. versiyonu bi dene.. senin bilgisayarda neden öyle bir hata verdi bilmiyorum.. ama bildiğim kadarıyla bu program sadece SAMSUNG bilgisayarlar için üretilmedi...

hocam masaüstünde denedim problemsiz çalışıyor.. ben Samsung Recovery Solution 4 ile denedim.. masaüstünde daha önce Samsung Recovery Solution 3 ile deneme yapmadım bilgine.. istersen 4. versiyonu bi dene.. senin bilgisayarda neden öyle bir hata verdi bilmiyorum.. ama bildiğim kadarıyla bu program sadece SAMSUNG bilgisayarlar için üretilmedi...

ama ilk mesajında 3.versiyonunu marka farkı olmadan kullanıyorum demişin neyse ben yine de deneyim 4 ü boot edemedim ama denicem

hocam Samsung Recovery Solution 4 ün boot dosyasını yarın müsait olursam upload ederim.. onu imaja ekleyip cd ye çekersin o zaman boot edilebiliyor...

buyur kardeşim

Please register to see this content.

bunu herhangi bir iso editleme programıyla image dosyasına atabilirsin..

örnek ultraiso veya poweriso...

• 2 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...