karadurak

Üye
 • Content count

  362
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

karadurak last won the day on January 18

karadurak had the most liked content!

Community Reputation

339 Excellent

6 Followers

About karadurak

 • Rank
  TnC Bronze

Recent Profile Visitors

860 profile views
 1. Pc'nin son parçası işlemci kaldı onu aldıktan sonra sistemi toplayıp yeni güncellemelere devam edecegiz. Öncelikli amacım hataları gidermek ve daha sonra menü güncellemelerini yapmak.. UEFİ menüde sıkıntı yaşayan var mı. ? Konu ile en çok ilgilenen @crasadure hocamız UEFİ boot da sıkıntı oldugunu belirtti. İlk incelemelerini bunun üzerine yapacagım. Çünkü sistemi UEFI üzerine kurduk KMBoot en önemli özelligi görsel grub2 destegidir.
 2. Ben de bugün wimden kurulu denedim 2 bilgisayara sonuna kadar windows kurdum. Henüz hataya rastlamadım. Denemeye devam edecegim fakat elimde pc yok şuan çok aktif degilim.
 3. Anladım peki o zaman ben hatayı alana dek denemem gerekecek. Şuan wimden kurulum ve MSDN iso dan kurulumlarda mı alıyorsunuz bu hataları..
 4. Flashtan degilse sizin bıos ayarlarında sıkıntı var. Ayarları default yapıp deneyin. Bıos dan degilse windows boot manager ayarları silinmişte olabilir. Yani format işlemi gerekebilir. Bunu anlamanın yolu farklı bir uefili bilgisayarda denemek. muhtelemen çalışacaktır. Eger önceki çalışmayı indirip deneme imkanın varsa bana geri bildirimde bulunursan sevinirim. https://drive.google.com/file/d/0BxHk8X1tCH_hU2pRZVotU21IcG8/view?usp=sharing
 5. wimden kurulumda mı bu hatayı verdi.Şuan fradiskten şüpheleniyorum herşeye burnunu sokuyor
 6. Bilemicem bu hatayı neden veriyor test etmem lazım. Bu hatayı almadım şimdiye kadar. Alan arkadaşlar varsa ne gibi değişiklikler sonucu bu hatayı veriyor bulunmadan birşey diyemem. Ayrıca acronis ile recovery yaparken restart isteyip istememesiyle alakası yok malesef..
 7. Flash belleğini degiştir. 2.0 ve 3.0 ile dene.. Köylü'nün kullandıgı yöntem ile bu yöntem aynı zaten. Ben de bir çok pc'ye format attım. Gerek wim kurulumu gerekse ıso2dan kurulumda bu tür bir hataya rastlamadım.
 8. Şuan elimde ASUS N750JK marka laptop var . Anakartı arıza verdi yaptırıp kullanayım dedim ama uğraşmak istemedim en iyisi onu satıp masaüstü toplamak geldi aklıma parçaları da yavaş yavaş topluyorum. Bahsettiginiz m.2 ssd henüz ön sipariş durumunda ne zaman gelicegi mechul . Anlayacagınız şuan bilgisayarsız bir durumdayım
 9. evet remix os klasorun içine atacaksın. ununtu türevlerini ISO klasörünün içine .. datayı da korumana gerek yok önemli birşey yok arada. fradiski kullanmayacaksan hepsini silebilirsin. Efi ye hiç gerek yok zaten gizli
 10. yükledigin video yarım galiba ben bir problem göremedim.
 11. Çalışmalara henüz başlamadım zamana ihtiyacım var şuan biraz yoğunum. Dönem başlayınca herşey üst üste biniyor bazen hiç tatil yapmasamıydım diyesim geliyor Tam anlayamadım. Gizli bölüme windows mu kurmak istiyorsun yoksa gizli bölümden öultiboot mu çalıştırmak istiyorsun. mevzuat basit Tek çözüm yolu denemek ve yanılmak ve sonra tekrar denemek.... 1- PXE ile diger sistemleri boot edebiliyorsanız KMBoot' u da boot edebilirsiniz. Yani olur. 2- Ağdaki isoları WİNPE' (Mini Windows10) gibi sistemlerin agından baglanıp denemeniz lazım. Ama sanırım uğraştırıcı bir işlem olur. 3- Evet grub2 dosya yöneticisi bunun için var. Bıraktıgımız yerde duruyor sistem topluyorum gelsin bakacam Halledecegiz hocam. Çok da pratik bir yöntem degil aslında . Tamam wim dosyasını efi ye atıp unutuyorsun ama güncelleme ve wim degiştirme işlemlerinde sürekli efi yi aç kapa gerekir. Yine de yapmaya çalışacagız..
 12. Şuan amazondan sistem topluyorum. Sistemi tamamladıktan sonra yogunlaşacagım inşallah
 13. Km Boot'a gösterdiginiz ilgi için teşekkür ederiz.
 14. Tabiki bu olayı da çözecez
 15. İkinci döneme Winpe çalışmalarına başlayacağım. Sergei gibi tüm programların olduğu bir çalışma olacak..