karadurak

Üye
 • Content count

  331
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

karadurak last won the day on January 18

karadurak had the most liked content!

Community Reputation

277 Excellent

5 Followers

About karadurak

 • Rank
  TnC Bronze

Recent Profile Visitors

765 profile views
 1. Eger secure boot hatası veriyorsa kapatmanız gerekir. Normalde secure boot aktif iken multiboot açılır ve windows kurulumu yapabilirsiniz. Fakat yine de bazı uygulamalar secure boot açık iken çalışmaya izin vermiyor. mesela grub 2 dosya yöneticisi bunlardan biri. ama kaspersky'ı denemedim. Legacy moddaykende grub 2 deki uygulamaların bazıları çalışmaz. Bilginiz olsun. Yani kısaca efi uzantılı olan uygulamalar legacy modda açılmaz. Secure boot'u desteklemeyen bazı uygulamalarda secure boot açık iken açılmaz. (örnegin; grub2 dosya yöneticisi açılmaz. çünkü secure boot hdd listelemesine izin vermez.) Sürekli güncelleme yayınlayamam ek olarak veriyorum. Şuan herhangi bir güncelleme yok zaten. ufak tefek gözden kaçan hatalar için düzeltme eki yayınladım onu da indirip zipden çıkarın. efi alanını aktifleştirip. içine kopyala degiştir yapın ok kadar...
 2. Senin sorununu farklı bir yoldan çözecez. ama şuan degil. prrojesini çizdim. EFI alanı gizli iken wimden kurulum dosyaları okuyamıyor. bu yüzden boot.wim dosyalarını ayrı atacaz. Tabloda da göründügü gibi alt kalsörler oluşturup içini dolduracaz. grub2 ve grub4 kodları ekleyip. direk menü.lst den kurulum yapabilecegiz. │ ├─bootwin │ │ │ ├─w10 │ │ boot.wim ==> winsetup\w10\x86\install.wim (install.esd veya install.swm + install2.swm.....) │ │ boot64.wim ==> winsetup\w10\x64\install.wim (install.esd veya install.swm + install2.swm.....) │ ├─w70 │ │ boot.wim ==> winsetup\w70\x86\install.wim (install.swm + install2.swm.....) │ │ boot64.wim ==> winsetup\w70\x64\install.wim (install.swm + install2.swm.....) │ └─w81 │ boot.wim ==> winsetup\w81\x86\install.wim (install.esd veya install.swm + install2.swm.....) │ boot64.wim ==> winsetup\w81\x64\install.wim (install.esd veya install.swm + install2.swm.....) │ ├──winsetup │ │ │ ├─w10 │ │ ├─x64 │ │ │ install.wim (install.esd veya install.swm + install2.swm.....) │ │ └─x86 │ │ install.wim (install.esd veyainstall.swm + install2.swm.....) │ ├─w70 │ │ ├─x64 │ │ │ install.wim (install.swm + install2.swm.....) │ │ └─x86 │ │ install.wim (install.swm + install2.swm.....) │ └─w81 │ ├─x64 │ │ install.wim (install.esd veya install.swm + install2.swm.....) │ └─x86 │ install.wim (install.esd veya install.swm + install2.swm.....) │ ------------------------------------------------------------------------------
 3. Gereklilik gereksizlik sana kalmış birşey bana göre hepsi önemli sana göre biçogu önemsiz veya kullanılmaz olabilir. Mesela Linux türevlerini kullanmıyorsan Linux menüyü aç içindeki kodların klasör yolunu bularak silebilirsin.
 4. Ben deneyip size dönüş yaparım. grub2 dosyaları "grub" klasöründe grub4dos dosyaları "grub4dos" kalsöründe.. windows.efi bir işe yaramıyor silebilirsiniz. Ayrıca neden editlemek istiyorsunuz.
 5. Firadisk bazen sapıtıyor onun haricinde sıkıntı yok zaten Neyse onunla ilgili farklı bir düzenleme düşünürüz eger sorun olursa.. Evet grub4dos'un konumu degiştigi için tüm dosyaları baştan editledim. Bi kaç dosyayı unutmuşum onun birini de sen buldun. Hemen bug düzeltme yapalım. Ekteki dosyayı indirip EFI alanına kopyala degiştir yapınız. Boot.7z Ayrıca anlatımlar için teşekkür ederiz. Bu kadar ayrıntıya yine anlamayan olursa videoyu izlememiş demektir.
 6. wimleri efı'deki sources direk bu şekilde attınız mı
 7. Eger firadisk yöntemini kullanmıyorsanız. Kurulum sırasında çıkan CMD ekranına Y/N sorusuna "N" deyip devam edin. Sanırım firadisk işi yine yalan oldu. Tam bir baş belası data ya atılan her dosyaya cmd açıyor
 8. Wim kurulumunda firadisk devreye giriyor sanırım. Çıkan cmd ekranında gelen Y/N sorusuna N deyip devam edin. ya da firadisk klasörünü datadan silin.
 9. linkler yüklenmiştir. hayırlı olsun..
 10. Sadece değişiklikleri verirsem. silinmesi gereken dosyalar ne olacak onlar silinmezse sistem dogru çalışmayabilir. onları tek tek bulmam zor olur ama çalışmanın boş halini eklerim. efı bölümüne wim dosyalarını otomatik kurululacak şekilde atmanız lazım. seçim ekranı gelirse efı görünmez. normal şekilde kurulum zaman alır. acronis paket halinde attığı için hızlı oluyor. Küçültebilirsin Data bölümüne bunun için bir araç ekledim zaten. boşda sadece çalışmanın kodlarından oluşan dosyaları var. İnceleme için isteyenler oluyor. Doluda full çalışma içerir yani wimler, ısolar..
 11. Yeni çalışma hazır yarın upload ediyorum...
 12. Hocam Clonezillanın Server'i indirip arşive alın. Grub 2 Dosya yöneticisinden direk çalıştırabilirsiniz.
 13. Cuma gününe kalır demedi demeyin
 14. Şu güncellemeyi bitirebilirsem ilgilenecegim arkadaşlar..