Jump to content

Sıkıştırılmıs Dosyaları çıkartırken Hata Veriyor

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarıma bir virüs bulaştı adını bilmiyorum ama bu virüs winrar, 7zip gibi sıkıştırılmıs dosyaları arşivden çıkarmamı engelliyor crc hatası veriyor arşiv hatalı diyor halbuki hatalı değil. F Disk çektim bilgisayar düzeldi. normale döndü ama şimdi yine aynı oldu o virüs yine bulaştı arkadaşlar format atmadan bu sorunu nasıl çözebilirim bilen birisi yardım ederse çok sevinirim

O virüs herneyse sizin arşiv dosyalarınıza bulaşmış olabilir.Ya da arşiv dosyalarınızın bulunduğu klasörde olabilir.Bu tür virüslerden bulaştıktan ve yayıldıktan sonra kurtulmak cidden zordur.Eğer disklerin tamamını biçimlendirmeden sadece C diskini biçimlendirdiyseniz diğer disk bölümüne bulaşması nedeniyle tekrar sistemde aktif olur.

Size tavsiyem şu olur.

1.O arşiv dosyalarınızı dvd veya flash belleğe kopyalayın.

2.Hardiskinizin tüm bölümlerini format atarken silin ve yeniden oluşturun

3.Formatınızı atın.Ve sürücüleri ve desize lazım olacak programları yükleyip cronis ile bir yedek alın.

4.Kaspersky gibi sağlam bir güvenlik programı kurun ve güncelleyin

5.Şimdi flash belleğinizi takın ve kopyaladığınız arşivleri tam tarama yaptırın.

Varsa tehlikeli yazılım onları silecektir.Saygılarımla

ben bunları yapmıstım zaten böyle yapınca düzeliyor ama ben daha kolay bir yöndetimi varmıdır diye merak ettim yinede sağol..

daha kolay bi yöntemle yapmama lazım mesela combofix die proq. var çok güzel o tip bi prosu yokmu bununda...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...