Jump to content

Ekran Karti Önerİr Mİsİnİz?

enesce

Recommended Posts

EVEREST PROGRAMINA GÖRE SEÇTİĞİM ÖZELLİKLER BUNLAR..

CPU Türü DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

Yol Türü Dual DDR2 SDRAM

Yol Genişliği 128 Bit

Etkin Saat 533 MHz

Gerçek Saat 267 MHz (DDR)

RAM Yuvaları 4 DDR2 DIMM

Desteklenen Bellek Türleri DDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM

Komut Seti x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3

Award BIOS iletisi Intel 945 BIOS for 945PL-S3 F6

nVIDIA GeForce 7300 GS (Leadtek WinFast PX7300 GS) Görüntü Bağdaştırıcısı

Bellek Boyutu 256 MB

RAM'i 1 gb idi 1 gb daha aldım bu şekliyle.

Windows 7 kullanıyorum. Özellikle internet sitelerini açtıktan sonra sekmeyi yukarı aşağı ******ürdüğümde belirgin bir titreme oluyor. bunu ekran kartını arttırarak çözebilirim /mi? Öyle ise kullanabileceğim daha iyi ve uyumlu bir ekran kartı tavsiye edebilir misiniz? Fiyat karşılaştırmalı belirtirseniz sevinirim..

selamlar..

Driver haricinde Senin sistem şuanki firefox gibi programlar için biraz az geliyo bunu bi çok pc de denedim (5 farklı ama performans olarak aynı derecede işlemcilerde)

Bu yüzden ekran kartı değiştirmen çok bişey ifade etmez ki şuan ki kullandığın kart bi internet sayfasını sorunsuz bi şekilde açar normalde

Ben FX5500 ile bile sorunsuz açıyodum firefox u ama sürüm ilerledikçe işlemci gerekliliği arttı ve ekran kartıyla pek bi alakası olmadığını anladım çünkü daha yüksek ekran kartlarını bile denedim sorun yine işlemciler.

Bu zamanda core 2 duo nun altındakiler biraz az geliyo artık.

Not: kimse yanlış anlamasın arkdaşın pc sini küçümsemedim. :)

Ama yinede driver sorunun yoksa yeni bi ekran kartı önermemişzi istersen anakart modelini söyle AGP mi yoksa PCI x16 olduğuna bakıp önerelim.

(çok mu konuştum ne :D)

İnternet sitelerini açtıktan sonra aşağı yukarı yapıyorsanız ekran kartı sürücüsü yüklenmediğindendir büyük ihtimalle.Çünkü ben Fx5200 (ki kendisi yukarıdakinden çok daha dandik bir karttır) varken bile o sorunu yaşamıyordum.

Denildiği gibi,en son sürücüyü yükleyip deneyin.

öneriler için teşekkürler..

bu arada anakart: Gigabyte GA-945PL-S3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Bu arada şu firefox olayı asıl sorun sanırım. diğer tarayıcıları kullandım aynı sayfalara baktım. OPERA, İE. bunlar tıkırında idi... günah keçisi FİREFOX...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...