Jump to content

Xp Kurma Sorunu

laslan454
 Share

Recommended Posts

slm arkadaslar..Bu yeni aldığım telekomun verdıgı hp-g62 et-140 modelı laptopa xp kurmak ıcın 4-5 gundur ugrasıyorum fakat bır turlu kuramadım..

herzaman aynı hatayı alıyorum ve win 7 ye mahkum kaldım....

olayı soyle anlatayım...elımde 20 ye yakın xp cd sı mevcut hangısını denedıysem olmadı.

xp cd sını koyup bılgısayarı baslatıyorum cd dekı kur dosyalarını kopyalama yapıyor..kur dosyaları yukleme bıtıp sıra wındowsu baslatacagı sırada stop:0x0000007B hatası dıyor ve kurulum sonlanıyor..butun formlarda sata drıver eksık dıyor nekadar sata drıverlı xp varsa hepsını ındırdım..kuramadım..

aynı hata...ve hp dv serısıne arkadasların cogu xp yı kurmuslar...

hard dıskı soktum masaustu bılgısayara taktım xp cd sıyle baslattım hersey normal.formatladım bıcımlendırdım.hdd yı masaustu bılgısayar gordu ve herseyı ıle normal.tekrar laptopa taktım yıne aynı hata..yedek aldıgım win 7 dvd lerı ıle tekrar win 7 ye gerı dondum...

bıos ayarlarını nın her yerını kapattım nafıle hdd sata bolumune ulasamıyorum cunku yok...onuda denedım...

yardımcı olacak arkadasa sımdıden tesekkurler

az beklersen kutudan cıkartıp nereden yapacagını soylerım :)

bıos da sata-scsı ayarı var bırde sata -ıde mod war onları degıstımeyeı denedınmı bu arada forumda var mxpv2 yı ındır kur

o xp yıde denedım ama kurmadı yıne aynı hata ..........bıosun resımlerını cektım o dedıgın yer yok bulamıyorum resımlerını sıze gonderebılırım..ıstersenız....tesekkurler baska bır cozum yolu verebılırsenız denerım....coksagolun

az beklersen kutudan cıkartıp nereden yapacagını soylerım :)

bıos da sata-scsı ayarı var bırde sata -ıde mod war onları degıstımeyeı denedınmı bu arada forumda var mxpv2 yı ındır kur

xp ile alakası yok aynı bu arkadasın dediği gibi biosa gir SATA MODE die bir yer var o AHCI dir onu IDE Mod yapacaksın sorun cozulecektir.

xp ile alakası yok aynı bu arkadasın dediği gibi biosa gir SATA MODE die bir yer var o AHCI dir onu IDE Mod yapacaksın sorun cozulecektir.

bıosu yedım ıctım hıc bır yer bulamadımsta dıye bır yer yok...olsa bu konuyuda okudum

Bios + Main + Storage Configuration + Sata Mode Select..........

Burada SATA değise SATA yapın,,

SATA ise AHCI veya IDE yaparak deneyin..

Umarım sorununuz çözülür..::))

Edited by Planet

Bios + Main + Storage Configuration + Sata Mode Select..........

Burada SATA değise SATA yapın,,

SATA ise AHCI veya IDE yaparak deneyin..

Umarım sorununuz çözülür..::))

bu dedıgın bıostan gırdım ama oyle bır bolum gercekten yok...dun arkadasın dedıgı usb den xp kur dedı usb ye xp yı kurdum bılgısayarı calıstırdım kur dosyalarını yukledı format bolumu geldı tabı yıne hata hhd yı gormedı.devam edemedım yıne husran...sıtede bulunan win 7 yı kurmak ıstedım kur dosyalarını yukluyor hdd yı de goruyor ama yuklemedım cunku win 7 sevemedım xp yıde kuramadam orjınal wın 7 de devam edıyorummm.yardımlarınız ıcın tesekkur edıyorum daha fıkrı olan arkadas varsa deneme yaparımm.bır arkadas xp onermıs ama bulamadım lınklerını adresını verırse ındırım hemen deneyebılırımm..tesekkurler

Yardımcı olan arkadaslara cok tesekkurler ama en sonunda xp yı kurmayı basardım...sorun cozuldu...

nasıl oldugunu kısaca anlatayım..elımde olan otomatık kurulumlu xp yı c ye kopyaladım..nlite programını kurdum .ıcıne sata/idei ahci driverleri indirdim ve bunlarım xp nın içine monte ettim.ve cd yı yazdırdım..Bu yaptıgım cd den xp yi kurdum..donanımlarıda kurdum ve muhtesem calıstı....

XP niz SP- siz olacak yoksa hata veriyor....sp lı xp de yaptım tabıkı acılısta hata verdı....

Tavsıye olarak yıne tnctr den ındırdıgım windows 7 32 bit ındırmıstım onu kurdum keyledım su an denıyorum ve muthıs calısıyor...

telekomun verdıgı hp laptoplrı win 7 ıle kullanmanızı tavsıye edıyorum..kucuk oyunlar calısmıyor...

hp-g62-et140 modelı bılgısayarı olan arkadaslarada yardımcı olabılırım bılgısayar her seyı ıle cozulmustur......

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

YA ARKADAŞIM BENDE DE BUNUN G62 150-ET MODELİ VAR.AYNI BENDE FORMAT ATAMADIM BUNA XP OLARAK BULDUĞUN İDE-SATA AHCİ SÜRÜCÜLERİNİN LİNKİNİ ATARMISIN...

arkadaslar benımde aynı sekılde hp cihazım var yaklasık 10 dc denedım donanımları tarıyo mavi ekran yiyor.biosa bakıyorum sata ile ilgili hiç bisey yok yardımcı olurmusuz win7 den bıktım Edited by emice015

• 2 hafta sonra ...

bende bu cihazın magduruyum denemediğim taktik kaLmadı ama yapamadım sanırım içm yanıo xp diye diye w7 de neymiş ben beğenmedim home basic ten de kurtulamıyorum ultimate attım devamlı sorun yasadım recoveryle geri döndim harddiski C 40 geri kalanını depo yapamıyorum pc geç acılıyo arada kasıyo ne dandik makina cıktı

Yardımcı olan arkadaslara cok tesekkurler ama en sonunda xp yı kurmayı basardım...sorun cozuldu...

nasıl oldugunu kısaca anlatayım..elımde olan otomatık kurulumlu xp yı c ye kopyaladım..nlite programını kurdum .ıcıne sata/idei ahci driverleri indirdim ve bunlarım xp nın içine monte ettim.ve cd yı yazdırdım..Bu yaptıgım cd den xp yi kurdum..donanımlarıda kurdum ve muhtesem calıstı....

XP niz SP- siz olacak yoksa hata veriyor....sp lı xp de yaptım tabıkı acılısta hata verdı....

Tavsıye olarak yıne tnctr den ındırdıgım windows 7 32 bit ındırmıstım onu kurdum keyledım su an denıyorum ve muthıs calısıyor...

telekomun verdıgı hp laptoplrı win 7 ıle kullanmanızı tavsıye edıyorum..kucuk oyunlar calısmıyor...

hp-g62-et140 modelı bılgısayarı olan arkadaslarada yardımcı olabılırım bılgısayar her seyı ıle cozulmustur......

senin dediklerini yapabilmem demek bi fırın ekmek yemeliyim daha basit caresi yokmu acaba kardeşim bi arkadaş 20 farklı format demiş oda bişeymi ben hergün 20 defa atıyorum :) en son care teknik desteğe ******ürmek onada para vermek zorunda kalacagız zırt pırt ******ürmek yerine kendimiz öğrensek

• 6 ay sonra...

laslan454, on , said:

kardeş kafayı yemek üzereyim böyle bir leptop altığıma bin pişmanım denemedigim yol kalmadı denemedigim cd kalmadı yok yok yokk bazı arkadaşlar biostan sata ahcı demiş öle bir şey yok biosta deiştire bilgin topu topu 4-5 tane yer var onlar da boott menü cd hdd gibi

arkadaslar bazı anakartlarda fabrıkan cıkısı win7 de göre ayarlıdır. bilginiz olsun bende bılmıyordum 1 hafta onceye kadar sorun ondan kaynaklanıyor olabılır.. ne alaka dıyeceksınız ama gercekten bende deneyene kadar ınanmamıstım.. sonucta bıde anlasmalı bılgısayar aldıgın ıcın hız performansı olarak o şekılde ayarlanmıstır.