Jump to content

Xp Ye Yükseltme Seçeneğini Kaldırma

Recommended Posts

merhaba dostlar xp modifiye işlerinde yeniyim sitede çok aradım lakin bulamadım

xp sp3 ten yer kazanmak maksadıyla

xpye yükseltme seçeneğini silmek istiyorum yükseltme yapılmasın sadece format atılsın

ayrıca dil ve klavyeler den sadece türkçe ye kullanıcamız için dier dilleri nasıl silmeliyim

Yardım ve destek dosyaları gereksiz örnek müzik resim vb... bunlarıda silmek istiyorum

DOCS, SUPPORT, VALUEADD klasörlerini de silsem sorun yaratır mı??

Şimdiden Teşekkürler...

WİNDOWS CD İÇERİSİNDE KALDIRILABİLECEK DOSYALAR:

VALUEADD, ve SUPPORT. Size 22.3 MB boş alan yaratır.Rahatlıkla silebilirsiniz.

CD' nizi daha önceki işletim sistemlerinden yükseltmeyi düşünmüyorsanız:WIN9XMIG, WIN9XUPG and WINNTUPG. Bu dosyaların kaldırın 37.6 MB boş alan yaratın.

Windows' un dili sabit ise diğer dil dosyalarını silmeyi deneyebilirsiniz.LANG. Bu osyaları kaldırmanız durumunda 99 MB boş alan oluşacaktır.

cmpnents adında bir klasör bulunur. Bu klasörde Tablet PC ve .NET Framework 1.0 gibi dosyalar bulunur. Bu klasör size 22 MB boş alan yaratır..."

Alıntıdır.

bak kardeşim nlite'ı açarsın sistemini seçersin, neleri kullanmak istemiyorsan teker teker işaretlersin nlite siler. mrecep38'in dediğini zaten nlite yapıyor, bu dosyaları elinle silersen eğer artıkları kalır sistem kurulumunda sorun yaratabilir buna da dikkat et hatta bazı sistem dosyalarını değiştirmen bile gerekebilir.

nlite ile sadece gereksizleri silmen demek sistemden yaklaşık 200mb'ı silmen demektir ki bunlar da hiçbir zaman kullanmadığın ya da eski olan bileşenlerdir bunu da unutma.

kolay gelsin.

mrecep38'in verdiğinde bir şey yok.Fakat,

ayrıca dil ve klavyeler den sadece türkçe ye kullanıcamız için dier dilleri nasıl silmeliyim

Yardım ve destek dosyaları gereksiz örnek müzik resim vb... bunlarıda silmek istiyorum

Siz bunları istemişsiniz.Bunlar klasör silmekle olmuyor işte,nlite kullanmalısınız diye o yüzden demiştim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...