Jump to content

Bilgisayarın Faresi Mi Bozuk?

Kesici
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar PC açılıyor, masaüstü geliyor ve iconlarda çıktıktan sonra bizim fare işlemiyor.

Klavye gayet iyi çalışıyor ama fare çalışmıyor. Şu anda Vista kullanıyorum durum böyle bundan önce Xp vardı onda da aynı sorunu yaşıyordum.

Arkadaşlar fare ancak "Ctrl+Alt+Delete" yapınca devreye giriyor. :huh: Acaba virüs programından mı? Eset başlangıç taraması yapıyor ya Windows açıldığında.

Neyse arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum...

AliJohnX,

Mouse PS/2 değil, usb girişlerine takılan mouse'lardan.

Mahmut elmas 06,

zaten görev yüneticisini açınca fare düzeliyor. Nerden bileceğim ki fareyi engelleyen yazılımın hangisi olduğunu?

Bir bilsem keşke...

Bide aynı şeyi "Güvenli Mod"'tada yapması var tabi...

Edited by Kesici

Arkadaşlar gerçekten Klavye - Fare çakışması olabilir mi?:huh:

Klavye= Logitech Multimedia Keybord

Fare= Gigabyte GM-M6880 Laser Mouse

Buyrun buda Aygıt yöneticisi resmi:

http://img96.imageshack.us/img96/9937/aaaaqk.png[/CODE]

Edited by Kesici

fare.jpg

konu nun başlıgı çok komigime gitti :):yahoo::yahoo:

neyse soruna gelelim mouse (fare) windows7 de sorun yaratmayıp xp de sorun oluyorsa tanıtımı yapman gerek yoksa çalişmaz

Edited by bozart

Kardeş Sorun onda çalışıp bunda çalışmaması değil. Sorun tüm sistemlerde aynı. Tanıtma filan olmaz yani

Şimdi ben yeni Klavye-Mouse seti alsam (Markalar aynı olacak şekilde...) bu sorun çözülür mü?

Edited by Kesici

Ya kardeşler bişey söyleyin gözünüzü seviyim ya.... Klavyeyle aynı marka fare mi alıncak, yoksa PS/2 mi alıncak?

Donanım çakışması mı var? Bişi söyleyin kardeşler.... :cray:

Edited by Kesici

Ya kardeşler bişey söyleyin gözünüzü seviyim ya.... Klavyeyle aynı marka fare mi alıncak, yoksa PS/2 mi alıncak?

Donanım çakışması mı var? Bişi söyleyin kardeşler.... :cray:

klawye ile mouse markaları ile bi alakalı durum yok aynı markası olması şart deil

ya bios ayarlarından PS/2 destegi açıkmı ona bak yada dedigim gibi sistem e göre değişiyor tanıtımı yapman gerek

Mahmut elmas 06,

zaten görev yüneticisini açınca fare düzeliyor. Nerden bileceğim ki fareyi engelleyen yazılımın hangisi olduğunu?

Bir bilsem keşke...

Bide aynı şeyi "Güvenli Mod"'tada yapması var tabi...

Güzel kardeşim demek istediğimi anlamamışsın.Görev yöneticisinde çalıştığını biliyorum.Hangisinin engellediğinide bilemezsin onuda biliyorum.Ve ben sana diyorum ki mesela

-bir tanesini sonlandır sonra görev yöneicisini kapat maus çalışıyormu.Çalışmıyorsa görev yöneticisini aç başka bi tane işlem sonlandır.Bu işlemi maus çalışana kadar yap.en son hangisini kapattıysan mausun çalışmasını o engelliyordur.Bu sadece bir çözüm önerisi tabi kesin olacak diye birşey yok.

Edited by mahmut_elmas06

Güzel kardeşim demek istediğimi anlamamışsın.Görev yöneticisinde çalıştığını biliyorum.Hangisinin engellediğinide bilemezsin onuda biliyorum.Ve ben sana diyorum ki mesela

-bir tanesini sonlandır sonra görev yöneicisini kapat maus çalışıyormu.Çalışmıyorsa görev yöneticisini aç başka bi tane işlem sonlandır.Bu işlemi maus çalışana kadar yap.en son hangisini kapattıysan mausun çalışmasını o engelliyordur.Bu sadece bir çözüm önerisi tabi kesin olacak diye birşey yok.

Kardeşim klavyeden görev yöneticisinden bişey sonlandıramazsın ki :drinks:

Kardeşim klavyeden görev yöneticisinden bişey sonlandıramazsın ki :drinks:

Çok basit bir şekilde sonlandırabilirsin.

XP'de "ctrl+alt+del" Windows7'de direk "ctrl+shft+esc" ile Görev Yöneticisi'ni başlatırsın.

Sekmeler arasında "ctrl+tab" ile geçiş yapabilirsin.

Sekmelere geçtikten sonra "tab" ile aşağıya geçersin.

"Yön tuşlarını" kullanarak istediğin işlemin yada görevi seçip "del" yada "delete" ile sonlandırabilirsin :drinks:

Edited by jet_iso

s.a. arkadaşlar yeni konu açmakdansa burdan sorayım dedim benim fareninde arada tekerleği çalışmıyo denetim masasından fare aygıtına giriyorum tekerleği 3 den 4 yapıyorum çalışıyor arada böyle oluyo neden olabilir

Kardeş al yeni bir fare nolcak yani. Vatan bilgisayarda 6 TL'ye çok güzel optik mouse'lar var.Bence hiç uğraşma öyle şeylerle al geç yeni bir fare

Bu arada yardım eden tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim, :clapping: başka bir fare ile denedim sorun halloldu :drinks:

• 3 years yıl...

Arkadaşlar aynı durum bende de mevcut. Çıldırma reddesine geldim. 1 buçuk senedir sorunsuz kullandığım mause son 1 haftada bu olayı sık sık yapmaya başladı. Tespitlerim şunlar:

1-Bazen yaptığım hiç bir tıklama etki etmiyo. Ama mauseyi oynatabiliyorum.

2-Chrome kullanırken linklere tıkladığımda yeni sekmede açıyor.

3-Chrome kullanırken üstteki sekmeye sol tık yaptığımda sanki orta tuşla basmışcasına sekmeyi kapatıyor.

4-Görev yöneticisini açtığımda tıklamak istediğimde sanki masaüstünde boş bir yere veya başka bir pencereyi açmak istemişcesine görev yöneticisinin saydamlığı(aero effect) değişiyor.

5-Bazen masaüstüne tıklanabiliyo fakat görev çubuğuna tıklanamıyor.

6-Mauseyi çıkarttım ve touchpad ile denedim bir değişiklik olmadı.

Şu an sorunsuz çalışıyor. Fakat şu Ctrl+Alt+Del olayı galiba biraz olsun işe yarıyor gibi geldi bana.

Not: Şu an sorunsuz çalışıyor demiştim ya. İşte şu an da kafayı yedi. Chrome kafayı yedi gene. Yeni sekmede açmaya ve sekmelere sol tık yaptığımda kapanmaya başlıyor. Ctrl+Alt+Del de işe yaramadı şu an.
Edit: Mauseyi kırdım sinirden

Edited by mnahack