Jump to content

Windows 7'den Xp'ye Dönmek

gfborhan

Recommended Posts

Arkadaşlar windows 7 den xp ye dönemiyorum tam hard disklerin olduğu bölüme geçerken hata alıyorum. Laptopum Hp Pavilion 1241et internette biraz araştırdım ama anlayamadım sata sürücüleri xp cdsine gömücekmişim galiba bilen bir arkadaş var ise ayrınlıtı şekilde yardımcı olabilrmi acaba?

Arkadaşım konuya yabancıysan hiç uğraşma; forumda birbirinden güzel sata driver entegreli XP'ler var. Ama söylemeden de edemeyeceğim; 7'den XP'ye hangi mantıkla döner insan? Neden attan inip eşeğe binmeye çalışıyorsun?

Arkadaşım konuya yabancıysan hiç uğraşma; forumda birbirinden güzel sata driver entegreli XP'ler var. Ama söylemeden de edemeyeceğim; 7'den XP'ye hangi mantıkla döner insan? Neden attan inip eşeğe binmeye çalışıyorsun?

Arkadaşım zevk meselesi zevkler ve renkler tartışılmaz:))

SATA / AHCI BIOS tan açıksa ya hangi sata ise (ATI, INTEL, SIS, VIA) ilgili sürücülerin gömülü olduğu bir XP cd si ile kurabilirsin. Daha kolayı ise BIOS a girip HDD seçeneklerinde ya da SATA seçeneklerinden AHCI yerine IDE yi seç.

Kolay gelsin.

Kardeş istersen Bios dan SATA yı kapat arkadaşın anlattığı gibi, istersende burada SATA driverlerinin nasıl entegre edildiği ve yardımcı programlar var.

Anlatımı da güzel resimlerle herşey, bi bakmanı tavsiye ederim ;)

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...