Jump to content
TNC-TR

helehoyni

Üye
 • Content count

  1035
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

helehoyni last won the day on July 22 2013

helehoyni had the most liked content!

Community Reputation

263 Excellent

About helehoyni

 • Rank
  TnC Gold

Profile Information

 • Male
 • Ankara
 • Bowling

Recent Profile Visitors

1862 profile views
 1. helehoyni

  Uefi Bios'ta Mouse çalışmıyor

  Mouse Logitech mi? Kablosuz Logitech mouse ise Logitech Setpoint kurup "Unifying" kısmını açarak yönergeleri takip eder misiniz?
 2. helehoyni

  Pc Sürekli Açılıp Kapanıyor

  Çok anlamam ama Power Supply (Güç kaynağı) sorunu olabilir mi?
 3. Yazıyordur, gözümden kaçtı büyük ihtimalle, zaten abartılacak; olmazsa olmaz şeyler değil. Dedim ya sonuç olarak fazlasıyla memnunum.
 4. @eXtrmE_sPoRtS evet Üstadım, sizin yazmış olduğunuz çözüm ve birebir çalıştı. Fakat siz birilerinden alıntı yapınca, altına video ekleyince; ben de sizin yorumunuzdan verdiğim cevap ile alakalı kısımları çıkartmaya çalışınca öyle saçma bir şey çıktı ortaya ayarlayamadım işte; idare edin. Geleyim kullanım detaylarına o zaman. Bilgisayarımda hiç bir zaman oyun oynamadım; oyun konusunda nasıldır, nedir, ne değildir yorum yapamam. Önceki sürümünde kullanıcı resmini değiştiremedim, şimdi değişiyor. Varsayılan internet tarayıcısını seçemiyordum; onu da seçebiliyorum şimdi. Kilit ekranı hala değiştirilemiyor anladığım kadarıyla, sorun değil; siyah iyidir, asil renktir. Bir de sistem geri yüklemeyi açamadım bir türlü. Kablosuz ağa bağlanamamıştım benim için sorun olmasa da; ama sizin yazdığınız çöümle anında halloldu. Çok iyi bir sistemim yok, ama o kadar da gömülesi bir sistem değil, i5 7. nesil işlemci, 16 GB ram ve SSD var. Windows 10'un altı işletim sistemi kullansam saçma sapan Windows 10'a güncelleme uyarıları geliyor, rahatsız edici boyutlara ulaşıyor. Bazı yazılımlar artık alt versiyon işletim sistemlerini desteklememeye başladı, zorla Windows 10 kullan diyor. Windows 10 kullanınca da gereksiz donmalar, yavaşlamalar oluşuyor. Hazırlamış olduğunuz son versiyonu kurduktan sonra abartmıyorum 3 saniyede masaüstü geliyor. Donma, zorlanma, hiç bir şey yok; şakır şakır açılıyor her şey, kusursuz ve stabil çalışıyor. Acaba açılsam mı açılmasam mı diye yeni gelin gibi naz eden Firefox dahi tak diye saniyesinde açılıyor. Olmuş bu sefer; olmuş. Şirketteki laptop'a da kurasım var ama wireless problemini anlatılan yoldan çözemediğini söyleyen arkadaşlar olduğu için şimdilik cesaret edemedim. Sonuç olarak çok memnunum ve iyi bir gelişme kattettiniz Üstat, başarılar dilerim.
 5. Yok Hocam, birebir yazılanları kopyalayıp yapıştırdım CMD'ye; yeniden başlattım bilgisayarı.
 6. ALTERNATİF YÖNTEM: Başlat menüsünde Arama kutusuna CMD yazıp, karşınıza gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açın. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazın. 1) netsh int ip reset a.txt (enter) 2) netsh winsock reset (enter) 3) netsh winhttp reset proxy (enter) 4) netsh advfirewall reset (enter) 5) ipconfig /flushdns (enter) 6) Bilgisayarı yeniden başlatın. İşe yaradı, şu an kablosuz ağa bağlıyım.
 7. Amacım son sürüm kullanmak değil ki; elimde olsa XP kullanacağım ama pek çok yazılım eski işletim sistemi tabanlarına uyumluluk sağlamamaya başladı. Yani zorla kaptırıyorlar son sistemi. WiFi'a bağlanma hatası Windows 10 LTSC'de meydana geliyor. Sürücü sıkıntısı yaşayanlar Snappy Driver Installer'ı kullanabilir; bana Driver Pack Solution'ı bıraktırttı; hem ücretsiz, hem de kendi veritabanını devamlı olarak güncel tutabiliyor. Çatır çatır yükledi tüm sürücüleri, en ufak bir sıkıntı yok sürücüden yana.
 8. Hocam ben de sıkıntı yok demedim ki, hemfikiriz; ama hatalar yok denebilecek seviyeye geldi diyorum. Microsoft'un bir sürü kullanılmayan hizmet, arka plan işlemi barındıran çöp iso'larından arınmaya çalışıyoruz bir şekilde...
 9. Ben de önceleri Windows 10'un kesmeye kırpmaya, modifiyeye müsait olmadığını düşünüyordum; ama çok fazla gereksiz hizmet, arka plannda çalışan işlem var Ağabey... Windows 7 veya 8 kullanalım desek çağ dışı kaldı; yazılımların dahi bir kısmı desteklememeye başladı. Bu sistemde başlangıçta sıkıntılar vardı; yazdık bunları da ama en sonuncusunun wifi'a bağlanamaması dışında bir sorunla karşılaşmadım; evdeki bilgisayarım da AIO tipi ve modemin dibinde olduğu için taktım kabloyu gitti. Şu anda ısınma yok, fazla fan gürültüsü yok, tıkladığım anda açıyor her şeyi; başkaca da bir sıkıntısına rastlamadım son versiyonda; umarım da rastlamam.
 10. Sisteme en son her ne yaptıysanız çok güzel yapmışsınız. Kullanıcı resmi değiştirilebiliyor; varsayılan tarayıcı seçilebiliyor; Adobe Acrobat pro DC kolaylıkla yükleniyor. Açılış, kapanış zaten çok hızlıydı, yine aynı, gereksiz ram kullanımı ve ısınma yok, donma yok... Başarılarınızın devamını dilerim, çok teşekkür ederim.
 11. helehoyni

  Windows 10 AIO X86-x64 Rs5 V17763.195 Efi&mbr

  Hocam dual boot değil olay; X86 ve X64 seçeneklerin hepsinin bir arada toplandığı kurulumda hem UEFI hem de MBR desteği olması, yoksa Dual boot çok uzun süredir kullanılıyor. [Düzenlendi:] Kusuruma bakmayın, haklıymışsınız @34ero Hocam.
 12. helehoyni

  Windows 10 AIO X86-x64 Rs5 V17763.195 Efi&mbr

  Üstadım @efe34'ün de söylediği gibi devrim bu. Hay yüreğinize sağlık. Teşekkür mesajı yazmak yasak biliyorum ama dayanamadım; yapacak bir şey yok, öyle teşekkür butonuna falan basarak geçiştirilecek iş değil bu.
 13. O işyerinden arkadaşınızın canını yerim ben, selamlarımı ve teşekkürlerimi iletin
×