Jump to content
TNC-TR

helehoyni

Üye
 • Content Count

  1046
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

helehoyni last won the day on July 22 2013

helehoyni had the most liked content!

Community Reputation

271 Excellent

About helehoyni

 • Rank
  TnC Gold

Profile Information

 • Male
 • Ankara
 • Bowling

Recent Profile Visitors

2031 profile views
 1. Ya bırakın açmasınlar aboneliğinizi; esasında hayırlı olmuş sizin için; Allah'ın şanslı kuluymuşsunuz. Türk Telekom'un işi abone yapana kadardır; müşterisini amiyane tabiriyle sağmal inek yerine koyan bir şirket. İnternetimi bir hafta boyunca kestiler sebepsiz yere; defalarca talepte bulundum; sinyalde sorun olmadığını, sıkıntının modemde olduğunu söylediler. Modem kurulumunu bilmeyen adam değilim; yıllarca internet cafede çalıştım, onlarca modem kurulumu yaptım. Ayarlarına baktım, resetledim, tekrar kurdum. Ulan acaba mı dedim kaç sene öncesinin parasıyla 225 liraya yeni modem aldım; hikaye oldu hepsi. İptal edip Superonline'e geçtim, bir de vermedikleri hizmetin cayma bedelini çıkarttılar; Bimer'e şikayet ettim. Geçen ay telefonuma bir mesaj geldi; "TT Net'e olan 14 lira 80 kuruş borcunuzu ödemediğiniz takdirde avukat ve dosya masrafları ödemek zorunda kalacaksınız" diye. TT Net diye bir şirket bile kalmamış; yıllar önce adı değişmiş. Cep telefonu bayisine gidiyorum borç görünmediğini söylüyor. Türk Telekom ana bayisine sorgulattım, 2010 yılından kalma borç görünüyormuş. Ulan madem 2010 senesinden kalma borcum var, neden faturaya yansıtmıyorsun ya da interneti neden kesmiyorsun da bana 5 sene daha internet veriyorsun? 14 küsur lira için sözde 9 senelik borç dolayısıyla avukata mesaj gönderttirmek nedir, hangi ahlaka, hangi kitaba sığar? Bırakınız efendim, diyorum ya Allah'ın şanslı kuluymuşsunuz. Fiber olmasın da en azından kafanız ağrımasın. Türk Telekom'un sadece adında "Türk" ibaresi var; Türk ahlakıyla, göreneğiyle yetişmiş birini bırakın Ermeni yapmaz bunların vatandaşa yaptığını. Türk Telekom pişmanlıktır.
 2. Bug değil dediğiniz gibi; istenilirse ayarlardan bir yerden kapatılıyacağı ama araştırmadım açıkçasınasıl kapatılacağını hoşuma gittiği için.
 3. Evet, secureboot açıkken bu hatayı veriyor maalesef. Özellikle Lenovo laptop'ta da varsa da ben bulamadım; bir türlü secure boot'u kapatmayı beceremedim.
 4. Güncelleye güncelleye yamalı bohçaya çevirdiler iyice. Bilgisayar olsun telefon olsun güncelleme manyağı olduk. Windows 98'i özledim yeminle.
 5. @casper0007 üstadın sunmuş olduğu çözüm işin esasıdır; gerçek cevaptır, fakat hard diskinizde daha fazla alan kullanabilmek istiyorsanız, sıkıştırılmış klasörlere karşı değilseniz ve canınızı sıkan sadece bu mavi oklar ise; ücretsiz olan "Ultimate Windows Tweaker" https://www.thewindowsclub.com/your-download-of-uwt4-will-start-in-5-seconds programını indirip sol taraftan "Customization"ı seçtikten sonra "File Explorer" sekmesinde "Remove Double Blue Arrows From Compressed Files/Folders" a thick atarak sağ altta "Apply" tweaks" dedikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.
 6. Yanlış biliyor olabilirim ama adil kullanım kotası kalkmadı mı? Anlayamadım belki de; sorgulamak istediğiniz hangi kota?
 7. Canınız sağolsun. Ben sadece mağduriyetimden bahsettim. Hakaret etmedim, saygısızlık yapmadım. Paylaştığınız WinRAR sürümünü kurabilmek için bahsi geçen programın deneme sürümünü kurup, paylaşımınızı sıkıştırılmış klasörden çıkartıp bu deneme sürümünü kaldırdıktan sonra paylaştığınız sürümü kurmaktan bahsetmeye çalıştım. Hepi topu 10 MB dahi tutmayan bir dosyayı exe veya zip formatında tekrar upload etmek bu kadar mı zordu? Kırıcı olmaya gerek var mıydı? "Seni ilgilendirmez" yazmışsınız ya... Doğru söylüyorsunuz, bundan sonra hiç bir paylaşımınız ilgilendirmez beni. Yapıcı da olsa en ufak bir eleştiri ya da yorum yapmam. Farkında olmadan kırdıysam hakkınızı helal edin, benden yana helal olsun.
 8. Doğru hatırlıyorsunuz diye biliyorum emin olmamakla birlikte; ama maalesef şu an kendi Windows 10 yüklü sistemimden yazmama rağmen bir laptop'a XP kurulumu yaptım. Zip formatını XP dahi açabiliyor ama Rar'ı 7-zip veya WinRAR olmadan açamıyor. [Düzenlendi:] Windows 10 da olsa Rar uzantısını açmak için ekstra bir yazılıma ihtiyaç duyuyor.
 9. Zaten rar uzantılı dosyaları açabilmek adına yükleniyor bu program. Siz bunu rar formatında sıkıştırdığınız zaman ne gibi bir faydası olacak? İlk önce WinRAR'ın deneme sürümünü indirip bu dosyayı açıp tekrar mı yükleyeceğiz? Azcık mantığınızı kullansanız olmaz mıydı? Ayrıca yıllardır tncTR'de ilk kez böylesi yardımcı olmayan, aksine aşağılamaya çalışan bir cevapla karşılaşıyorum. Bu beni alakadar eder, fazlasıyla alakadar eder hem de. Yeni kurulmuş bilgisayara WinRAR yüklemeye çalışıyorum ama program önüme Rar sıkıştırmalı olarak geliyor. Benim yorumum değil de; rar formatını açmaya yarayan programı rar'layıp paylaşmak çok daha boş. En azından zip olarak sıkıştırıp linki güncelleyip yardımcı olacağınıza üslubunuza, tavrınıza bakın...
 10. Rar uzantılı dosyaları açabilmek için kullanılacak programı rar formatında sıkıştırarak vermişsiniz; çok mantıklı...
 11. Google'dan "Windows 7 açılış sesi değiştirme" olarak aratırsanız çözümler mevcut.
 12. Acer, Exper, Casper... Sonu "Er" ile biten markalardan uzak durun derim. Forjest üstat kadar bilgim olmasa da söylediği markalar idealdir. 600 TL'ye aldığınız bilgisayar, saçma sapan arızalarıyla, size çıkarttığı sıkıntılarla 2500 TL'ye mal olur. hp konusunda ise hemfikir değilim; evet, laptop grubu çok sorunlu Türkiye'de HP'nin. Yurt dışından gelen aynı model numaralı hp yıllarca sorunsuz çalışırken; Türkiye'de satılan hp laptoplarda inanılmaz sıkıntı var. Fakat yurt dışı kaynaklıysa; ya da laptop değil de masaüstü veya AIO PC ise hp de kayda değer işler çıkartıyor.
 13. Mouse Logitech mi? Kablosuz Logitech mouse ise Logitech Setpoint kurup "Unifying" kısmını açarak yönergeleri takip eder misiniz?
×
×
 • Create New...