Jump to content

helehoyni

Üye
 • Posts

  1205
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

helehoyni last won the day on July 22 2013

helehoyni had the most liked content!

1 Follower

Profile Information

 • Male
 • Ankara
 • Bowling

Recent Profile Visitors

4343 profile views

helehoyni's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Dedicated Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

458

Reputation

 1. Üstadım daha önceki Windows sürümlerinde o şekildeydi hakikatten. Sistemi kurarken en son antivirüsü yüklerdim, ama sırf bu çamur yazılım yüzünden ilk olarak antivirüs yüklemeye başladım. En son yapılarda ne kadar antivirüs yüklersem yükleyeyim oradan buradan çıkıp yine her şekilde siliyor katılımsızları. Komple kaldırmanın yolu var; onu yapınca da çıkan güncellemeleri almıyor, habire hata veriyor.
 2. Bu Windows Defender'dan komple kurtulmanın bir yolu yok mu ki? Virüsten daha sinir bozucu bir şey; ne kadar patch ve katılımsız varsa virüs olarak algılıyor.
 3. Ben de görev çubuğunu sağ tarafta kullananlardanım. Bırakın altını üstünü; Windows 7'den beri şu başlat menüsüne dahi alışamadım, dolayısıyla Start Is Back ya da Start All Back olmazsa olmazım. Bu yazılımda da görev çubuğunun ekrandaki yönünü ayarlama var alternatif isteyen olursa.
 4. Bende ilk denemede yüklenip güncellemesini ve programları indirdi; bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar denediniz mi? Bir de ben sistem kurulumundan sonra hep Administrator hesabını aktif edip o hesap üzerinden kullanırım; onunla alakalı mıdır bilmiyorum.
 5. Upload edeyim, @forjest için sakıncası varsa da kaldırırım hemen. https://www.mediafire.com/file/h31crus5kn7b2rb/Windows+10+Mağaza+Kurulum+x86x64.exe/file
 6. Tıpkı daha önceki sürümleri gibi hızlı, pırıl pırıl, tam tadında bir sistem olmuş; şu anda bu sistem üzerinden yazıyorum. Tek sorunum görev çubuğunu bir türlü alışık olduğum gibi ekranın sağ tarafına alamadım; buna da sorun denmez zaten. [Düzenlendi:] Sistemi yeniden başlattıktan sonra o da çözüldü. @forjest Usta'nın katılımsız Store kurulumu var LTSC sistemler için, uygulamaları indirdim, hiç sorunsuz kendi güncellemesini de yaptı. Bir deneyin derim.
 7. [UUP (Unified Update Platform) Generation Project (v2.4.18) [by @rgadguard & whatever127] (rg-adguard.net) ; ama sistem çok farklı değil.
 8. Bir konuyu hortlatmayı, güncel hale getirmeyi sevmem ama üstatlarımız ya çok yoğun olsa gerek; ya da bu sistemin değerini test etme şansları olmadı. Boot etmediği bir bilgisayara denk gelmedim daha, hepsine de hem işletim sistemini kurdum hem de araçları kullandım. Başlarda dandik bir flash disk kullandım ve beceremedim; o da dediğim gibi flash diskin dandikliğinden kaynaklanmış. Sandisk, Kingston ve Corsair flash disklere; ayrıca harici HDD'lere attım bu sistemi ve hiç birisinde sıkıntı çıkmadı.
 9. Şu an itibarı ile HP AIO PC, Lenovo Ideapad, Monster, Asus, Packard Bell laptoplarda artı iki tane kasada denemiş durumdayım. 2 tanesi legacy boot, diğerleri UEFI. Boot etmediği, Windows kurulumunun hata verdiği bir donanımla karşılaşmadım henüz ilginç bir şekilde. WINPE olarak Sergei Strelec, Hiren's Boot CD ve KmPE denedim; onlarda da ufacık bir sıkıntı olmadı. Ustalara tekrar sesleniyorum, eğilin bu sistemin üzerine ne olur.
 10. Tepem attı, 1TB'lık Seagate Expansion Drive'ın içinde ne var ne yok silip içine uyguladım sistemi. Boot sorunsuz, kurulum sorunsuz. Sorun flash diskin dandikliğinden kaynaklanmış sanırım.
 11. Makaleyi okumuştum. USB 2.0 portu mevcut değil maalesef. İşlem hatası yaptığımı zannetmiyorum fakat kullandığım flash disk biraz dandik, yarın evden Kingston getirip deneyeyim.
 12. Üstadım Linpus Lite ile karşılaşmadım daha önceki alternatifleri gibi; direkt görünüyor flash disk. Flash diskten boot edip bir süre beklettikten sonra bu hatayı veriyor UEFI kurulumda ana menüyü yüklemeden. Sistem dosyaları olan kısım FAT32 bölümü.
 13. Lenovo IdeaPad laptop'ta ""WARNING: WRITE PROTECTED OR MISSING (HD0,1)/autounattend.xml ??? agFM may not work correctly! Press ENTER to continue..." hatası verip boot etmedi. autounattend.xml dosyasını kontrol ettim yerli yerinde duruyor; yazma korumalı da değil. Anlaşılan ben bu şirketin Lenovo laptoplarında multiboot kullanamayacağım bu gidişle; bu sefer umutluydum oysa ki.
 14. Hocam aşırı bir görsellik yok ki zaten; ekstra bir animasyon ya da sistemi yoran herhangi bir durum söz konusu değil. Duvar kağıdını, kilit ekranını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Zaten onlarca da Windows 11 icon paketi var internette; bu iş de en fazla 3-5 dakikanızı alır. Haddim olmayaraktan söyleyeyim; @mephistoo2 üstadın KMS Suite uygulaması ile tam 5 bilgisayarda sorunsuz olarak etkinleştirme yaptım.
 15. Sitedeki MultiBoot'ların tüm sürümlerini denediğimi söyleyebilirim. Kimisinin UEFI desteği yok, kimisi Lenovo Laptop'ta boot etmiyor, kimisi ise sadece Wim kalıbını kullanıp ISO'daki diğer ince ayarlara erişemiyor. Yanlış anlaşılmasın; üstatlarımızın emeklerine saygım sonsuz, çokça da faydalandım; nankörlük edip çamur atmak değil amacım. Kendime göre yeteri derecede İngilizce bildiğimi sansam da yarım yamalak hazırladığım USB ile boot etmeyen laptoplarda boot oldu, işletim sistemi de kuruldu; fakat yazılımdan anlayıp modifiye etmek, kod yazmak bambaşa yetenek. Sözün özü üstatlarımız bu yeni sistemin üzerine eğilip birazcık geliştirse tadından yenmeyecek bir şeyler çıkacak ortaya. Umarım mesajlarımızı okuyup dikkate alırlar. Hepinize saygılar.
×
×
 • Create New...