Jump to content
TNC-TR

helehoyni

Üye
 • Content count

  996
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

helehoyni last won the day on July 22 2013

helehoyni had the most liked content!

Community Reputation

240 Excellent

About helehoyni

 • Rank
  Yeni üye

Profile Information

 • Male
 • Ankara
 • Bowling

Recent Profile Visitors

1643 profile views
 1. helehoyni

  Windows 10 Flatlite Ltsb X64 2018 Tr

  Orası burası kırpılan Windowslar saçma sapan hatalar ve uyarılar veriyor ve stabil olmuyor. İyidir böylesi...
 2. Secure boot partition eklemenin bir yöntemini biliyor musunuz peki?
 3. Üstadım 2.3.0 ne zaman gelir sizin tahmininizce? Secure boot olayı önemli UEFI'de; multiboot sistemimimi değiştirip bunu denemeyi istiyorum; dört gözle 2.3.0'ı beklemekteyim.
 4. helehoyni

  Windows 10 Flatlite Ltsb X64 2018 Tr

  Daha önce yazmış olduğunuz gibi aktivasyonla ilgili bir şey olduğunu zannetmiyorum; çünkü temiz format attım ve dijital aktivasyon kullandım; fakat video işe yaradı, sağolun. Başka bir sorunum var; kurulum yaparken diğer Windows 10 sürümleri gibi Microsoft hesabı sormadı; Hesaplardan "Bunun yerine bir Microsoft hesabı ile oturum açın"ı tıklattığımda ise bir tepki olmuyor. Çok da önemli değil esasında ama aklıma takıldı işte...
 5. helehoyni

  Windows 10 Flatlite Ltsb X64 2018 Tr

  Üstadım şirket bilgisayarından illallah demiştim; denemediğim Windows sürümü kalmamıştı bunun dışında, sırf donmalar yüzünden gümrükten malzemeyi 1 gün geç çektiğimi bile biliyorum. En ufak bir donma, kilitlenme yok; yormuyor sistemi, her şey tıkır tıkır çalışıyor. Evdeki bilgisayara da en kısa zamanda kuracağım; başka da Windows 10 sürümü kullanmam gibi artık. Sağolun, var olun.
 6. helehoyni

  Windows 10 Flatlite Ltsb X64 2018 Tr

  Çok şükür Windows 10 modifiyesini de gördük sonunda... Vay yüreğin dert görmesin...
 7. helehoyni

  Windows 10 Rs4 AIO X64 Temmuz 2018 Tr

  Babayiğit indirdikten ve arşivine aldıktan sonra dosyayı sil hesabından; devam et, yeni hesaba gerek yok.
 8. helehoyni

  Windows 10 Sağ Tık Kişiselleştir Sekmesi Yok

  Ya hemen atmışsınız çamuru Öyle bir bug yok; hem evde hem de ofisteki bilgisayarda bu sürümü kullanıyorum; hatanın sebebi başkadır muhtemelen.
 9. helehoyni

  Masaüstü Bilgisayar Da Mikrofon Sorunu

  Hocam çok anladığım söylenemez; fakat Windows 10 dahi mikrofonlu kameralar ve ses kartlarının mikrofon girişi için genellikle "High Definition Audio Aygıtı" veya "Webcam" cinsinde standart, evrensel sürücüler kullanıp tanımlıyor. Kameranızın sürücüsünün en son sürümünü yüklemeyi denediniz mi?
 10. helehoyni

  Uefi Bios'a 32 Bit Sistem Kurulabilir Mi?

  Hata benim; tam olarak anlatamadım derdimi. Legacy olarak zaten kurabiliyorum; UEFI üzerinden kurabilir miyim diye sormuştum ki; yanlış anlamadıysam olmuyor. ISO yansımasındaki 32 bit imajları çıkartayım o zaman. Teşekkür ederim.
 11. UEFI Bios'a 32 Bit Sistem Kurulabilir mi? Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Forumda ve Google'da arama yaptım fakat kafam karmakarışık oldu. Arkadaşlar Multiboot bir flash disk indirdim; içindeki EFI ve leacy Windows imajlarına ise güncelleme ntegreli wim kalıplarını oturttum. Sorum şudur; 32 bit işletim sistemlerinin UEFI desteği var mıdır? Eğer yok ise wim kalıplarından yer kazanmak ve karışıklığı önlemek adına 32 bit kalıpları sileceğim. Şimdiden teşekkürler.
 12. Onlarca bilgisayara bu şekilde kurulum yaptım; hiç bir hatayla da karşılaşmadım XP kabul etmeyen PC'ler dışında. Anlayamadım ki sorun ne acaba...
 13. Yeni donanımlı bir bilgisayara kurmayı denediyseniz maalesef çoğu mavi ekran hatası veriyor; Windows XP'yi yeni bilgisayarların neredeyse hiç biri kabul etmiyor. Bir de PerfectXP sanırım driver'ları kendisi kuruyordu; bilgisayarların bir kısmında Realtek ses kartı çakışması yaşanıyordu; o yüzden mavi ekrana düşüyordu.
 14. https://www.tnctr.com/topic/173188-iso-dosyas%C4%B1ndan-xp2003-kurulum-projesi/ ; yalnız link ölmüş; biraz araştırırsanız belki sağlam link bulabilirsiniz. Bunu beğenmedim derseniz Firadisk'i araştırabilirsiniz; yalnız hazır Multiboot'a entegre etmeyi düşünüyorsanız işleyişi bozmanız muhtemel fazla tecrübeniz yoksa.
 15. helehoyni

  Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 20.06.2018

  bu "secureboot.cmd" dosyasını ayrı olarak upload edebilir misiniz Üstat; çok makbule geçer... [Düzenlendi:] Neyse zahmet etmeyin; çalışma komple muhteşem görünüyor, indirip arşive atayım
×