Jump to content

helehoyni

Üye
 • Content Count

  1067
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

helehoyni last won the day on July 22 2013

helehoyni had the most liked content!

Community Reputation

290 Excellent

About helehoyni

 • Rank
  TnC Gold

Profile Information

 • Male
 • Ankara
 • Bowling

Recent Profile Visitors

2462 profile views
 1. Tamamdır Üstadım, bu cevabı PE sistem üzerinden yazıyorum. Sıkıştırılmış klasörün içerisinden çıkan klasörü direkt olarak attım ben; klasörün içindeki dosyaları atmak gerekiyormuş. Çok basit esasında ama insanın basireti bağlanıyor işte bazen böyle; teşekkür ederim.
 2. İlk önce USB ana dizinine çıkarttım; UEFI Boot seçeneklerinde görünmedi. Sonra dedim ki UEFI olarak çalışacağı için o dizinde olması lazım; o şekilde denedim, yine beceremedim. Bir daha deneyeyim bakayım.
 3. Üstadım kızmayın da UEFI klasörünün içine kopyalayıp boot ettiğim zaman UEFI menü'de görünmüyor. Tam olarak nereye kopyalayacağız bu klasörü ve ekstra olarak yapmamız gereken bir şey var mı?
 4. Bunu direkt alıp ana dizine atsak yeterli olacak mı yoksa BCD dosyası falan mı düzenlemek gerekiyor diğer multiboot sistemler gibi?
 5. Güncellemeden önce gerekli klasörlerden install.wim dosyalarını kopyalayarak güncelleme sonrası alakalı klasörlerin içine atabilir veya windows iso'su indirdikten sonra power iso ile imaj içerisindeki "sources" klasöründeki install.wim dosyasını kullanabilirsiniz.
 6. Ne almanız gerektiği konusunda yorum yapamam; çünkü ahkam kesmek, ukalalık etmek olur. Fakat demem o ki; her zaman söylediğim gibi sonu "er" ile biten, çamur ürünlerini müşteriyi ikna edip bilgisayar olarak yutturan Casper, Exper, Acer'den uzak durun.
 7. Win 10 için bulunuyor; sorun yok. Ama Win 7'nin 32 bit'inin güncel sürümünü bulmak çok zor. Hele Win 8'in güncel sürümünü bulmak çok çok daha zor (32 ve 64 bit olarak ayrı ayrı olarak bulmaktan bahsediyorum). Hocam ben sistemi çok beğendim; yazdıklarım eleştiri amaçlı falan değil yanlış anlaşılmasın. Bu yüzden konuyla çok alakası olmayan bu sıkıntıyı uzatma taraftarı değilim, çünkü kendi adıma söyleyeyim, sövüyorum alakasız mesaj yazıp da konuyu şişirenlere, aradığım gerekli şeyleri bulamıyorum sırf bu yüzden.
 8. Tabii ki en temizi, en güzeli sizin yaptığınız şekilde; fakat Windows 7'ye her kurulumdan sonra onlarca güncelleme yapmak işime gelmiyor ne yalan söyleyeyim. Güncelleştirme entegreli iso'lar benim gibi tembellerin daha çok işine geliyor. Neyse konuyu çok dağıtmayayım teşekkür ederim emekleriniz için.
 9. 64 bit kurulum denedim hep; o yüzden fixi yapmadan ya da yaptıktan sonra 32 bit çalışıyor mu çalışmıyor mu bilmiyorum. Arkadaşın sorusunu ben de merak ediyorum; fixi yapıp da 6 tane wim dosyası, 6 tane de esd dosyası doldurmak istemiyorum açıkçası; AIO; yani hepsi derli toplu tüm sürümler bir arada versiyonu iyidir. Fixi yapmazsak 32 bit'lerde kurulumu engelleyecek kadar mı hata çıkartıyor?
 10. Notepad++ (Ücretsiz) yükleyerek bu yazılım ile değiştirmeyi deneyin. Hata iletisi verecek; "Yönetici modunda açılsın mı" yazacak. "Evet" i seçip kaydedin.
 11. boot.wim dosyasını multiboot'taki orijinal haliyle kullanın; sadece install.wim'i değiştirin. Yoksa dediğiniz gibi sürücü bulunamadı hatası veriyor.
 12. İlk yaptığım flash diskte bir sıkıntı çıkmadı fakat yedek olarak yaptığımda aynı sorunla karşılaştım. Minitool Partition Wizard ile NTFS olarak biçimlendirdikten sonra düzeldi.
 13. WinRar arşivinden sorunsuz çıktı. Daha önce kullandığım Multiboot sistemlerde Windows 10 Single Language sürümünü AIO kalıplardan kurmak mümkün olmuyordu; "Lisans sözleşmesi bulunamadı" diye saçma sapan bir uyarı çıkıyordu; bu sistemde çıkmadı o uyarı. Acronis de çalışıyor. Daha iyisi Şam'da kayısı...
 14. Haddim olmayaraktan cevap vereyim; yanlış bir şeyi silmediğiniz takdirde kullanabilirsiniz.
 15. Çok tecrübe sahibi değilim; ama "wim" uzantılı dosya; işletim sistemi boyutunun tamamına yakınını kaplayan bir dosya, işletim sisteminin temeli. ESD ise Microsoft'un onaylamış olduğu bir sıkıştırma algoritması, hard disk veya flash diskin boyutundan tasarruf sağlıyor. Dezavantajı ise esd'nin bazı eski bilgisayarlarda çalışmaması ve kurulum süresinin az bir şey daha uzun olması.
×
×
 • Create New...