Jump to content

Ağ Sorunu Hata Kodu 0x80070035

STAN
 Share

Recommended Posts

Bi labtop birde masaüstü var.İki bilgisayarda win7.masaüstü olan ultimate labtop home premium.Daha önce defalarca sorunsuz ağdan dosya paylaşımı yaptık.şimdi masaüstünden labtopa sornsz giriyom dosyalarına ama labtopdan masaüstü pc ye giremiyorum bir türlü ve hata olarak 0x80070035 alıyorum.Denemediğim yöntem kalmadı çözemedim bir türlü.Araştırdım hata kodunu çok kişi muzdarip ama akıllı bir cevap çözüm bulan göremedim.Lütfen yardım arkadaşlar.

Çoğunlukla Firewall dan kaynaklanıyor deniliyor hata kodu için. Sisteminde herhangi bir firewall varsa ( Eset Smart Security - KIS - Norton vs gibi ) onlarla beraber windows firewalluda kapatıp deneyebilirsin.

http://www.techsupportforum.com/networking-forum/networking-support/175665-solved-error-code-0x80070035-network-path-not-found.html[/CODE]

Burada aynı sorunu çözmüşler ;)

yok olmuyor bultarın verdiği linke de baktım sorunu çözemedim TC / IP den NETBİOS u devre dışı bırakın diyor deniyorum olmuyor.Her iki bilgisayarda windows güvenlik duvarını kapatıyorm olmuyor.Her ikisinde kis2010 var disable ediyorum olmuyor.bilgsayar isimlerini aynı yaıyorum hiç olmuyor.ikisinin çalışma grubu da aynı.DNS numaralarıda aynı oldugu halde labtop masaüstüne girmiyor.Dosya paylaşımları everyone seçsemde farketmiyor girmiyor.Tüm bunların eşliğinde labtop masaüstüne kolay ve sorunsuzca baglanıyor baştan beri hiç problem yok.

Başka önerileriniz var mı?

Başlat çalıştıra services.msc yazıp enter tıkla.

Remote Registry isimli servise çift tıkla.

Başlangıç şekline otomatik diyoruz ve uygula diyoruz.

Daha sonra regedit ayarlarına giriyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\SecurePipeServers\winreg isimli anahtarı bul.

Düzenle ( Edit ) ve izin ( permision ) kısmına gir.

Administrators Full Control yap.

LOCAL SERVICE Read yap.

Ve tüm uygulamalara Ok deyip kapat..

faydası yok bakın ağ var beraber counter oynuyoruz fakat dosya paylaşım yok hiç girmiyor

Acaba Dns ayarlarından kaynaklanan bir hata olabilir mi?

Youtube yada diğer yasaklı sitelere giriş için değiştirilen işletim sistemleri farklı işletim sistemlerinin ağ paylaşımına erişimde sorun yaşıyor. Başıma geldi.

Acaba Dns ayarlarından kaynaklanan bir hata olabilir mi?

Youtube yada diğer yasaklı sitelere giriş için değiştirilen işletim sistemleri farklı işletim sistemlerinin ağ paylaşımına erişimde sorun yaşıyor. Başıma geldi.

yok kardeş benim denemediğim dns filan kalmadı.çok dns denedim aynı yaptım farklı yaptım olmuyor.

Usta çözüm bulamıyoruz ama bi kaç kişininde aynı hatadan sorununu okudum bi zaman sonra sorun çözüldü yazmışlar kendi kendine çözülmüş ...

kardeş bi yerdebi engelleme söz konusu ama nerede?kesin bizim bilmediğimiz bi yerde engelleme var.

okuduguma göre ping atabiliyorsun iletişimin var fakat bağlantı kuramıyorsun,

gelişmiş paylaşım ayarlarında,parola korumalı paylaşımı kapat,ı etkinleştir güvenlik duvarı vs yazılımları kontrol et

yada en sağlam yolu bilgisayarına şifre koy ve bağlanacağı zaman

mesela bilgisayarını adı musa-pc k.adı : musa-pc/administrator ve altına da şifreyi girin sorunsuz olacaktır.

ve everyone adlı kullanıcılara tam denetim ver

Edited by embome

• 2 ay sonra...

Sorunu bende yaşıyordum fakat çok basit bir çözümü var :) masaüstünde bilgisayarım a sağ tıklayın ve özelliklere basın. çıkan sayfada "Gelişmiş sistem araçları" a tıklayın. üst menüden "Bilgisayar adı"na tıklayın. ve çıkan sayfada "Ağ kimliği"ne tıklayın. 2 seçenek var ve siz alttaki "Bu bir ev bilgisayarı; bir iş ağının parçası değil" seçeneğine tıklayın ve ileriye basarak sona tıklayın. daha sonrasında tamama bastığınızda bilgisayar tekrar başlama seçeneği çıkacak ve tekrar başlatın. bu işlemi 2. pc ye de aynen yapın sorun çözülecektir. saygılar

• 1 yıl yıl...