Jump to content

Bultar

Koordinatör
 • Content Count

  4141
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Bultar last won the day on February 6 2016

Bultar had the most liked content!

Community Reputation

130 Excellent

About Bultar

 • Rank
  Fatal ERROR ! @#$%!!?!

İletişim Bilgileri

 • Skype
  [email protected]

Profile Information

 • Male
 • ??!?

Recent Profile Visitors

9991 profile views
 1. İşlemci sıcaklığını kontrol edip sürücülerini güncellemeni öneriririm. Bununla beraber MSI Afterburner ile CPU kullanımı ve frekanslarının aşırı ısınmaya bağlı olarak düşürüp düşürmediğini görebilirsin.
 2. taşınmaktan nefret ettiğimi de şuraya not düşeyim.

  1. DivaneTR

   DivaneTR

   Üç göç, bir yangın yerini tutar demiş büyüklerimiz. Öyle mi dersin üstad? :)

 3. Açılış sayfasına sık kullandığın sayfaları ekle ve başlangıç ayarını ona göre ayarla... Mouse'un orta tuşuna basıp sayfaları açmak 2 sn sürmüyor...
 4. cevabını verdim sanırım. maxthon da uzunca bir süre kullandım ama opera artık vazgeçilmezim.
 5. maalesef operada öyle bir seçenek yok. sayfaları belleğinde tutup açıldığında oradan geri yüklüyor. siz sayfaları yenileyene kadar tekrar sitelere erişmiyor.
 6. Bilmeyenlere önce açıklayalım. Burada bahsettiğimiz şey dosya formatlarının disk üzerinde bir dosya için kullandığı minimum alandır. Yani daha da açık anlatmak gerekirse 1byte'lık verinin diskinizde ne kadar yer kaplayacağıdır. Dikkatinizi çekmiştir muhakkak. Herhangi bir dosyanın özelliklerine girdiğinizde Windows size 2 ayrı boyut gösterir. Bunlardan ilki dosyanın gerçek boyutu ikincisi ise diskte kapladığı alandır. Bunun farklı olmasının sebebi demiz sözünü ettiğimiz durumdur. Gelelim sorunun cevabına. Bunu bu zamana kadar hiç denemedim ama disk üzerindeki dosya boyutlarınıza göre bunu ölçeklendirmenin günlük kullanımda kayde değer bir fayda ya da zarar getireceğini düşünmüyorum. Bununla beraber uç bir örnek verecek olursak 1 milyon tane 1 bytelık dosyanız olsun. 1 000 000 byte eder buda 1 MB a eşittir. Lakin bu değeri 64KB seçtiyseniz dosya sisteminiz her 1 byte için 64 KB'lık disk alanı kullanacağından diskinizde toplam 64KB * 1 000 000 =64 GB veri saklayacak olması demektir. Yani gerçek değeri 1MB olan veriniz için 64GB disk alanı kullanılacaktır.
 7. Bunu neden soruyorsun çözemedim ? SSDlerden sonra anlamsız ve bu birazda kişisel bir şey. Sakladığın dosyaların büyüklüğü vs hepsiyle alakalı.. Şöylede bir edit geçeyim : Ne yaptığınızı tam olarak bilmiyorsanız bırakın varsayılan olarak kalsın. Varsayılan iyidir candır.
 8. Güzel yerler oralar. Ihlara olsun kapadokya olsun belisırma olsun.. Gidiniz geziniz
 9. Razorwound a katılıyorum. Nova Prime + icon packler..
 10. Zaman bulursam bende debug edeyim diyecektim bellek tüketimi için lakin o konuda da güzel optimize etmişsiniz. Bir süre deneyelim bakalım. Sıkıntı gördükçe paylaşırım bende. Güzel çalışma olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler.
 11. note 5 o fiyatlara bulunuyorsa benimde önerim olacaktır.
 12. Şöyle bir güncel diye atalım. Birde düzenliyelim
 13. Genellikle xml dosyalarını düzenlemekle mümkün. Oldukça'da basittir. Eğer xml ile olmuyorsa incelemek gerektir. Kaynak araçlarıyla düzenleme gerektirir bu yine basittir lakin neyi nasıl açacağınızı bilmek gerekir.
 14. SD 821 . Bütün LTE bantları. Güzel bir telefon. MIUI arayüzüne alışıksan ( ben Discoveryden alışığım keşke S3'üm içinde portlasalar dediğim bir arayüz) sıkıntı yaşamazsın. Zaten 1 saate çözüyorsun herşeyini. Bende bir ara almaya ciddi niyetlenmiştim bunu sonra elimdekiler bozulmadan anlamsız geldi 2binlira vermek. Ayrıca MIUI Türkiye sitesinde ürünleri 1 yıllık garantiyle satan satıcılar var. Oralara bakıp görüşebilirsin.
 15. Adam sana işin ne olduğunu anlatırken sen gavara sallarsan iş çıkışını eline alırsın. Birinin yüzüne karşı yapamayacağın saçmalamayı burada da yapma ! Yoksa çıkışını ben ilk elden veririm. Bilgisizliğe eyvallah lakin saygısızlığa asla !
×
×
 • Create New...