Jump to content

Bultar

Koordinator
 • Posts

  4142
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Bultar last won the day on February 6 2016

Bultar had the most liked content!

About Bultar

İletişim Bilgileri

Profile Information

 • Male
 • ??!?

Recent Profile Visitors

15768 profile views

Bultar's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

131

Reputation

 1. Oynayacağınız topun ben...

 2. Hata olarak ne veriyor ? Biostan XMP profilleri açıksa kapatıp deneyebilirsiniz. https://www.techpowerup.com/memtest64/ Memtest bir uygulayın bakalım ne diyecek.
 3. Teknik olarak iOS işletim sistemi arm komut setlerini kullanıyorsa her telefona kurulabilir olmalı.

  1. Show previous comments  1 more
  2. VentMois

   VentMois

   bence olabilseydi xda çoktan yapardı

    

  3. Bultar

   Bultar

   Yine teoride zaman içinde aynı anda iki yerde olmakta mümkün ama henüz yapıl(a)madı. 

  4. furopebelu

   furopebelu

   Xda yapsın da Appleın bilmem kaç milyon dolarlık tazminat davasına maruz kalsın. Başka dilmediğimiz donanımsal bir bağımlılık yoksa pekala mümkün. Yazılımsal şifrelemeler her türlü kırılır. Youtubeda küçük bir aramayla nasıl yapıldığına dair videolar bulabilirsiniz. Fake olanlar da var ama hepsi için öyle diyemeyiz. Azimli fare duvarı bile delermiş. Asıl soru bu kadar efora deyecek bir durum bu, çünkü her telefon için ayrı ayrı uzun uğraş gerektirecektir. Bir android romu bile başka bir android cihazda çalıştırmak baş ağrısı iken.

 4. İşlemci sıcaklığını kontrol edip sürücülerini güncellemeni öneriririm. Bununla beraber MSI Afterburner ile CPU kullanımı ve frekanslarının aşırı ısınmaya bağlı olarak düşürüp düşürmediğini görebilirsin.
 5. taşınmaktan nefret ettiğimi de şuraya not düşeyim.

  1. DivaneTR

   DivaneTR

   Üç göç, bir yangın yerini tutar demiş büyüklerimiz. Öyle mi dersin üstad? :)

 6. Açılış sayfasına sık kullandığın sayfaları ekle ve başlangıç ayarını ona göre ayarla... Mouse'un orta tuşuna basıp sayfaları açmak 2 sn sürmüyor...
 7. cevabını verdim sanırım. maxthon da uzunca bir süre kullandım ama opera artık vazgeçilmezim.
 8. maalesef operada öyle bir seçenek yok. sayfaları belleğinde tutup açıldığında oradan geri yüklüyor. siz sayfaları yenileyene kadar tekrar sitelere erişmiyor.
 9. Bilmeyenlere önce açıklayalım. Burada bahsettiğimiz şey dosya formatlarının disk üzerinde bir dosya için kullandığı minimum alandır. Yani daha da açık anlatmak gerekirse 1byte'lık verinin diskinizde ne kadar yer kaplayacağıdır. Dikkatinizi çekmiştir muhakkak. Herhangi bir dosyanın özelliklerine girdiğinizde Windows size 2 ayrı boyut gösterir. Bunlardan ilki dosyanın gerçek boyutu ikincisi ise diskte kapladığı alandır. Bunun farklı olmasının sebebi demiz sözünü ettiğimiz durumdur. Gelelim sorunun cevabına. Bunu bu zamana kadar hiç denemedim ama disk üzerindeki dosya boyutlarınıza göre bunu ölçeklendirmenin günlük kullanımda kayde değer bir fayda ya da zarar getireceğini düşünmüyorum. Bununla beraber uç bir örnek verecek olursak 1 milyon tane 1 bytelık dosyanız olsun. 1 000 000 byte eder buda 1 MB a eşittir. Lakin bu değeri 64KB seçtiyseniz dosya sisteminiz her 1 byte için 64 KB'lık disk alanı kullanacağından diskinizde toplam 64KB * 1 000 000 =64 GB veri saklayacak olması demektir. Yani gerçek değeri 1MB olan veriniz için 64GB disk alanı kullanılacaktır.
 10. Bunu neden soruyorsun çözemedim ? SSDlerden sonra anlamsız ve bu birazda kişisel bir şey. Sakladığın dosyaların büyüklüğü vs hepsiyle alakalı.. Şöylede bir edit geçeyim : Ne yaptığınızı tam olarak bilmiyorsanız bırakın varsayılan olarak kalsın. Varsayılan iyidir candır.
 11. Güzel yerler oralar. Ihlara olsun kapadokya olsun belisırma olsun.. Gidiniz geziniz
 12. Razorwound a katılıyorum. Nova Prime + icon packler..
 13. Zaman bulursam bende debug edeyim diyecektim bellek tüketimi için lakin o konuda da güzel optimize etmişsiniz. Bir süre deneyelim bakalım. Sıkıntı gördükçe paylaşırım bende. Güzel çalışma olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler.
 14. note 5 o fiyatlara bulunuyorsa benimde önerim olacaktır.
 15. Şöyle bir güncel diye atalım. Birde düzenliyelim
×
×
 • Create New...