Jump to content
TNC-TR

abdulhey_

Üye
 • Content Count

  2600
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

abdulhey_ last won the day on June 7 2018

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

292 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

3231 profile views
 1. Evinizin yakınlarında geniş bant saha kabinleri varsa bu Hipernet alabilirsiniz demektir. Hipernet 100mbps /sn demektir. Ben önceleri 4 mb i ancak sorunsuz alabiliyordum. üstüne çıktımı kopma oluyordu. sonradan yavaş yavaş gelişti. şu anda evimin 100 yakınlarında saha kabinleri var. 24 mb hızım ama genelde adet olmuş gibi altına sabitliyorlar. ve kayıpsız 23 mb hızım. Türknette bana uygun bir tarife var. bu durumuma göre türknete geçersem stabil olarak ne kadar hız alabilirim?
 2. Ben şöyle bir baktım. ucuz olanlar ki çok ucuz değil altyapı sorunlarından dolayı tutarlı bir internet alamıyorsun. gerçi sağlam dediğinde bazan sırf kazıktan ibaret oluyor. yani artık çoğu İSS aynı fiyat ta sabitlendi gibi. yalnız TT aşırı pahalı olduğu gibi okuduğum şikayetlerde arıza durumunda ilgilenmiyormuş ve extra ücret alıyormuş. ben şu anda Millenicom 24 mb sınırsız 45 tl ye kullanıyorum. düşünüldüğünün aksine arızaya olabildiğince hızlı müdehale ediyorlar. 27 aylık tahhahüdüm var ağustosta bitiyor benimde. 2 yıldır iki kez kopma sorunu oldu onuda merkezden hemen hallettiler. sözleşmeni yenileyeceksinde aynı fiyata yenileyeceklermi? ayrıca tarife ne hangi İSS?
 3. uzlaştırma sorumlusuymuş. uzlaştıracağı falan yok ve ben haklımıyım.? haklıyım. valla oranın müdürü gibi sorgular gibi sert bir tavır takınıyorum. genelde işim oluyor yemişim siyasetini bilmem nesini. Ben haklımıyım sen bana yanlış ve art niyetli bir bildiri yaptınmı? yaptın. valla hiç tavizsiz biraz sert bir tavır takınıyorum. ve işim oluyor. Ne yapayım arkadaş aslında çocukluktan beri bu saçmalıklardan bıkmışım ama illa diş görmek istiyorlarsa sende göstermen gerekiyor. aslında tam tersi bir karaktere sahibim.
 4. Kısaca suç teşkil etmeyecek şekilde üst kurumlarla falan sert biçimde tehdit edeceksin. Birazda manyak bir tavır takınacaksın. Maalesef bizim memlekette bu işler böyle oluyor. İnsanlıktan nezaketen haktan anlamıyorlarsa sende anlayacakları dilden konuşacaksın. Bir bağlantı için bile adeta fetih ruhuyla hareket etmek gerekebiliyor.
 5. İşte bende onun için dedim, konuyu fazla dallanıp budaklandırmamak lazım diye. Çünkü o Türkiye de bulunmayan sistemler oldukça pahalı vede gereksiz. 32 GB RAM i olanlar var. Benimki dvbsky usb s960 tv kartı. Driveri var sitesinde onu ve oynatma programı olarakta DVB dreamí yükleyip tarama yaptırıp kullanıyorsun.
 6. Bilmediğim hiç bir şey yazmamışsınız ayrıca bilgisayarı HDMI ile bilgisayara bağlamak öyle basit bir şey değil. Çünkü Hdmı ile ancak görüntü ve ses i aktarabilirim. yani bilgisayar ve TV paralel olarak bağlı olması lazım. benim bu kadarında gözüm yok. ben en pratik olarak Tv de medya ve internet istiyorum. İşin aslı bahsetmiş olduğum gibi Smart Tv yi ucuza getirmekti ana amacım. Smart Tv lerde bu istediklerimin hepsi var. ama arada 1000 tl ye yakın fark var. Bu uydu alıcımın Egami veya genel adıyla Enigma 2 benimde araştırdığım kadarıyla ve anladığım kadarıyla alternatif Telefonlardaki Özel Romlar gibi. ama işte uğraşanlar çokmuşta yeni bir rom bulmak lazım. benim bulduğum ise Türk sitelerinde sadece bir tane. o da zaten zor bela yüklemeyi başardığım galiba? yani 2-3 yıl önce yüklemiş olduğum. Çünkü dosyalarda 2016 tarih var. O yurtdışındaki pahalı TVbox lar zaten bilgisayar Tv bir arada gibi. hatta bizim bilgisayar donanımlarından bile üst seviyede donanıma sahip. ilgili bir sitenin Yöneticisi biriyle tartışırken örnek vermiş ordan gördüm. Neyse yinede emeğiniz ilginiz için teşekkür ederim. Saygılar..
 7. Arkadaşlar Goldmaster spark 1200 hd uydu alıcımı değerlendirmek istiyorum. Bununla ucuza bir LED TV alıp smart TV gibi kullanmak istiyorum. Yalnız pahalı olması ne kadar iyi olduğu anlamına gelir konun uzmanı olmadığımdan bilmiyorum. Yani internet kullanımı çok zayıf. Ben buna Enigma2 kısmına ilk aldığımda flash atmıştım zor bela. Sonunda başarmıştım. Ama o attığım Enigma2 sistemimi ondan da emin değilim. Çünkü açılırken Veya arka fonda EGAMİ yazıyor. Spark kısmında da Enigma2 kısmında da internet çok yavaş spark kısmında Opera ve Youtube var ama opera beklemeye değmez YouTube ise videoları hiç açmıyor. İnterneti de ethernet kablosu ile alıyorum zaten. Ama internet hızı iyi iss dan gelen yani. EGAMİ kısmında donanım özelliklerini gösteriyor ve bir sürü ayar var. Anladığım kadarıyla 120 mb ram var. Youtube ordada var ama ordada hiç açılmıyor. Web tarayıcısı ise orda hiç yok. Yani bu hala diğerlerine göre pahalı ise niye internette rahatça dolaşamıyorum? Bu gün Teknosa da baktım istediğim özellikteki uydu alıcılar benimkinden ucuz hemde sıfır ben 2. el 180 TL ye almıştım 2 yıl önce. Yani güncelleme mi yapmam gerekiyor? Hiç uğraşma Teknosa dakilerden işini göreni al deseniz o zamanda elimdekine boşuna para vermiş olucam. Ekonomik ve akılcı olarak bu durumda bana öneri bilgi verebilirmisiniz? Saygılar..
 8. Amma pis virüsmüş. İnşallah halledebilirsin. fakat normal bir şifreli rar dosyasını açmaya çalışmışlığım var malesef zor..
 9. Benim SSD 2 yıl önce 360 tl ye almıştım şimdi 550 den başlıyor. iyi bir şeçim yapmışım galiba çünkü yeni nesil ve yüksek kapasiteli olanlardan daha fazla fiyatı hala ve kolay bulunmuyor. https://urun.n11.com/hard-disk/sandisk-ultra-ii-240gb-550500mbs-sata3-ssd-sdssdhii-240g-g25-P69012609
 10. İyice karışacak şimdi. Siz dedinizki . 437 yapan güncelleme bende yok. Bende dedimki onun zaten 1903 ile ilgisi yok. 1809 u . 437 ile biten derleme yapıyor. Çünkü siz .437 1903 te yok dediniz. Bende zaten o 1809 a ait onu 1903 te aramayın demek istedim.
 11. Ben haklıysam bence yalakasınız yok ben yanlış anlamışsam benim anlayışım kıt.
 12. Bende böyle biriyim, evet benden önemli olabilirsiniz ama yalakalık uğruna doğru söylüyorsunuz diyemem isterse bu tayyip olsun. Konu ne? 1809 güncellemesini 1903 sanmış gibi konuşmamışmı? Bence konuşmuş. Bende diyorumki o zaten 1809 ile ilgili 1903 ile değil. Burda ben nerde yanlış konuşmuşum şimdi?
 13. Rakam aklımda kalmış valla rakamı adres satırına yazıyorsun 9 april 437 diye çıkıyor. Böyle; https://www.google.com/search?hl=tr-TR&gl=TR&ie=UTF-8&source=android-browser&q=KB4493509+&gws_rd=ssl
 14. Bana 402 gelmemişti ama 437 yi şu anda indiriyorum. Zeki mürende bir gün bizi görür belki TRT1 de de şu an gizlilik konusu işleniyor. adamlar ekran üretirken bile ekranın en çok nerelerine tıkladığımızın verileri ile üretiyorlarmış. Hoca bir de Gizlilik ile ilgili bir film Snowden (Edward) mi o da trt1 dedir herhalde yoksa söylemezdi varmış işte onu izlememizi tavsiye etti.
×
×
 • Create New...