Jump to content

abdulhey_

Üye
 • Content Count

  2779
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

abdulhey_ last won the day on June 7 2018

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

322 Excellent

3 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

4095 profile views
 1. Kurdum ve dilinide İngiizceden Türkçe yaptım sürüm bu: Microsoft Edge güncel.Sürüm 79.0.309.65 (Resmi derleme) (64 bit) Teşekkür ederim.
 2. @kara.ejder.323 Benim öyle değil. Direkt Microsoft edge hakkında diye bir şey yok . Edgeyi değerlendir var onun yerinde. Ancak Ayarlar Genelin en altında "Bu uygulama Hakkında Microsoft Edge 44.18362.449.0 Microsoft EdgeHTML 18.18363" yazıyor. Başka bir yerinde varmı bilmiyorum. Sağolun.
 3. Pardon edge nin neresinde o sürüm numaraları yazıyor?
 4. Update ye gelmiş yüklüyorum. Neyi eski sürüm diyorsunuz anlamadım?
 5. Ben ilk önce sata diske kurmuştum. bootta sorunlara neden oluyor diye windows 7 yide SSD ye aldım. orda öyleee duruyor. nostalji olarak. pek kullanmıadımda.windows 10 enterprise yi kullanıyorum. Güzeldi. Ama her şey ölümü tadacak
 6. Anladım fakat o marka kombilerde fiyat olarak biraz üst seviyede bizim için. Yoğuşmalı seçmenin nedeni tasarruf değilmi genel olarak? Yani başka ne nedeni /sonucu vardır benim bilgim yok. Az öncede yakınım aradı. Ben Baymak için anlaşmıştım dedi. Bende zaten siz oturacaksınız sizin memnuniyetiniz önemli ben iptal ettiririm dedim.
 7. Airfel digifel PREMIX tam yoğuşmalı kombi alacağım kullanan varmı, nasıl iyimidir. 4000 TL ye montaj v.s. içinde. Tesisat hariç.
 8. Zedge den önceden sınırsız indirme yapabiliyordum. Hatta ilk önceleri zil sesi v.s. değil tema bile vardı her telefona göre. şimdi login olma girişini göremedim. bir iki zil sesi duvar kağıdı indirince artık indiremiyorsun. Bilgisayardan giriş artık free olarak yokmu?
 9. https://www.webtekno.com/google-turkiye-aciklamasi-h81816.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com Türkiyedeki 12 Aralıktan sonra satılan Android telefonlarda Google anlaşmazlık yüzünden bazı uygulamalarının lisansını durdurmuş. Ama bu tarihten önceki telefonları hiç bir şekilde etkilemiyormuş..
 10. Dvb sky s960 usb tv kartım var. Dün akşam tv dizisinin devamını izlemek için açınca dvb dream ı DVB donanımı başlatılamadı offline modda çalışacak diye uyarı verdi. ok a tıklayınca dvb dream penceresi açılıyor ama yayın yok. programın aygıt seçme penceresi açılıyor ama orada ilgisiz bir aygıt var normalde üç tane olması gerekiyor. Bda mıydı onu seçince çalışıyordu sanırım. yani sorunsuz olanı öyle. ilk önce donanımı kontrol ettim usb tv kartına elektirk gelmiyor sanki hiç bir ışık falan yok. başka usb portuna taktım anten girişini denetledim yine aynı.power fişini çıkarıp taktım yine aynı. sonra denetim masasından aygıt yöneticisini açtım. usb driverlerinden biri sorun işareti gösteriyor aşağıda resmini vericem. geçen akşam telefonda ekrana ulaşamamıştım burayada yazmıştım. sist arayüzü çaşımama sorunu vardı ancak yeni rom atarak düzeltebilmiştim. ama o ara telefonun içeriğine ulaşabilmek için DR. fone diye bir uygulama yüklemiştim hala kaldırmadım.o programla çakışma falanmı oldu bilmiyorum. Yani bu akşam yine aynı şey oldu şöyle çözüyorum; ilgili driveri indiremedim tam ismi ile bulamadımda zaten. bende "gerekli driveri bilgisayarda ara" dan gidiyorum ve altta bilgisayarda yüklü driverlerden yükle seçeneğini tıklayınca direkt o dirver geliyor. seçip ileri diyorum ve sürücü başarı ile yüklendi diyor ve ünlem işareti kalkıyor Dvb dream ı tıklayınca direkt çalışıyor usb s 960 tv kartında da yeşil ışık yanıyor. yani sorun çözülmüş oluyor. peki dirver zaten yüklü iken niye her seferinde yüklemek gerekiyor? o dirveri paket olarakmı yükledim nasıl yüklendi bilmiyorum. ne yapmalıyım bu durumda en kısa yoldan?
 11. yasal olarak falan telefon imajını almak windows imajını almak kadar basit değil herhalde anladığım kadarıyla veya incelediğim kadarıyla.. çünkü telefon klonlanabiliyor. hatta biraz göz gezdirdim dün akşam lenovo moto smart asistant programına telefon clonlamada var. yalnız tam bir imaj almak varmı pek anlayamadım. ancak bölüm olarak alma var. resimler, mesajlar, müzik v.b. gibi.. ayrıca dediğiniz gibi root da gerekiyormuş Google dan incelediğim kadarıyla. Genelde adli onularda bahsedilmiş. dediğim gibi telefon aynı zamanda bir doğrulama aracı windows gibi sadece sistem değil. etraflıca araştırıp ayrıntılı bir sonuca bağlamak lazım bu gibi durumlarda kullanmak adına. ama benim halihazırdaki bilgi seviyem bunun için yeterli değil.
 12. telefonu usb ile bilgisayara bağlayınca rom klasörü açılıyor ama deseni telefondan giremediğim için içerği gelmedi. aynı şekilde bir kişi tahmini olarak deseni şablonlayıp açmış youtube da videosu var. ama ben yapamadım. Aynen dediğiniz gibi rom atıp telefonu yeniden kurdum. gitmişse en fazla bir kaç fotoğraf vardı onlar gitti. telafi edilmezde değil. Böyle durumda romun yedeği alınıp geri yüklenebilirmi acaba? Mutlaka vardır programda böyle durumda işe yararmı? çünkü lenovo moto Smart Asistant var mesela ama telefon ekranından o da onay istiyor. onay istemeden yüklenebilirse bilgisayarda yedek yüklemeyi sevmiyorum ama telefonda bulunmaz nimet olabilir. Yalnız bahsettiğim program İngilizce gerçi ingilizce bilmeye gerek yok bu programları ezberledik artık.
 13. telefon hafızasındaki gerekli şeyleri nasıl alıcam. ? usb ile bilgisayara bağlayınca hafıza klasörü açılıyor ama telefon ekranından deseni giremiyorum ekran kapalı olduğundan.?
 14. Evet ilk defa bu kadar aşılması zor sorun başıma açınca ikna olmaya başladım. Ama belli süre imkanım yok. Bu gün teknosada oppolara falan baktım ama kendime uygun bir telefonda bulamadım.
×
×
 • Create New...