abdulhey_

Üye
 • Content count

  1636
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

abdulhey_ last won the day on August 16 2015

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

97 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1303 profile views
 1. bizler burda birer nik değiliz imge dünyasında. imge yani hayalde gerçeğin bir parçası değilmidir. bizi bu imge dünyasına iten, buralarda iyi bir guruba üye olma, sadece ihtiyaçmı? bence değil. gerçeklikten bunaldığımızda sığındığımız bir dünya. mesela bazan google da bulabileceğimiz bir yanıtın cevabını bilerek burda soruyor paylaşıyoruz. neden? imgesel de olsa bir canlılık, bir paylaşım bir ait olma bir onay gereksinimini giderme değilmi? ben elle tutulur pek bir şey ortaya koymadım veya koyamadım burada uzun zamandan beri üye olmama rağmen. bazan bağış bari yapayım diyorum ama dolar bulamıyorum tl olsa yapıcam. daha çok alan el oldum. çünkü ben buyum. yani teknoloji bilgisayar pek uzmanlaştığım bir alan değil. benimde amatörce hobi gereksinim olarak uzmanlaşmaya kaydığım alanlar var ama bu sitede yeri yok. bu bağlamda yagmuradam olsun forjest olsun (forjest ayrıldımı onu bilmiyordum bak) herkesin bir anlamı var benim için. bu düşünceler içinde emeklerin için ,sen olduğun için, minnnettarım YAGGMURADAM. Hakkını helal et. yinede buralarda olacağını düşünüyorum. sağlıcakla kal, Allah a emanet ol.
 2. 32 gb lık sandisk ultra dual flash belleğim var. 14 gb lık veri "yeni winrar arşivi" adında winrar dosyası olmuş. bunu kendimmi yaptım yanlışlıkla falan hatırlamıyorum ama kendiliğinden böyle bir şey nasıl olabilir? neyseki hangi klasörde olduğunu bari buldum ve komple bu winrar dosyasını masaüstüne çıkardım. şimdi yeniden arşivi silip açılmış biçimde flash belleğin içine atıcam. yalnız bi şey dikkatimi çekti bu arşivin içinde 3 tane iso dosyası var windows 10 ve windows 7 isoları hatırlıyorumda hepsi o arşivde kendiliğinden nasıl toplanmış onu bilmiyorum
 3. Anladım desem yalan olur. ;-) lnb kelepçe ile çanağa dikey olarak standart biçimde bağlı değilmi. Hal böyle iken resimdeki gibi uçlarını nasıl çevirip ayarlıcaz. Bu arada çanak ayarını küçük tv yi bahçeye çıkarıp kendim yapmaya çalışıcam.
 4. Evet şimdi çarşıya indim dediğin gibi benimkinden daha kötü pozisyonda antenler gördüm. Geriye iki ihtimal kalıyor kablo ve çanak ayarına ne kadar sıkı monte edilmiş görünsede bir el atmak. Dediniz gibi tv yi görünür bir yere alır çanak ayarını denerim. Ama önce kabloyu denicem. Demin tanıdık bir tamirciye gittim o da aynı şeyleri söyledi. Büyük ihtimal çanak ayarı bozulmuştur dedi. Yapamazsan yaparız dedi. Bazan kendim yapıcam diye inat etmek daha fazla maliyete neden olabiliyor. Bazan iyi esnaf bulamıyorsun hep kazıkçı. Mesela benim 250 cc lik motorsiklet vardı. Bölgemdeki tamircilerin hepsi üçkağıtçı idi. Bende her şeyi kendim tamir etmeye çalıştım. Yüksek maliyete neden oldu ama motor ustası kadar oldum. Bazanda bazı küçük ama önemli arızalar la yıllarca idare ediyorsun deli denilen tamirci işi 5 dk da çözüyor. Neyse ilginiz için hepinize teşekkür ederim.
 5. dediklerinizin hepsini denedim. son sorun olarak aklıma geleni yazdım işte. ve dediğim gibi benim ev tek katlı arkadaşın ev benim evden 80 m uzakta ve tam önüne geliyor ve 3 katlı. benim çanak 15-20 derece ile arkadaşın evi aşamıyorsa ondanmı diyorum işte. yoksa 80 m varsa arada bu sinyal alımını engellemezmi engellermi bu konunun kesin bilgiside bir fikir verebilir. son 4. maddede verdiğiniz örnek aynı benim odanın çanağının durumu gibi. çatıya monte etmek zordu. o yüzden konumu çok talihsiz olsada balkona monte ettiler. yalnız benim çanak ile çatının kenarı arasında en fazla 4 m vardır. esas mesele tabi türksatı çanak yönü tam olarak görebilecekmi? evet benimki görüyor ama sıfırıdan nerdeyse görüyor. yani teğet geçiyor. bozulursa kendim ayarlıyorum ama o sıfır noktasını buluncaya kadar göbeğim çatlıyor. birde lnb lerin olması gereken yönlerini vermişsiniz. doğu gösteriyor şemada ama benim gördüklerimin hemen hepsi güneye bakıyor ve çok hafif de batı. yani güney yada az batıya bakan güney batı yönünde. yardımınız için teşekkürler. son olarakda eğer sebep dediğim gibiyse yani önündeki ev engel oluyorsa çanağı ordan alıp başka yere monte edebilecek bir yerde yok pek. neyse bakıcaz bir çaresine.
 6. köyde uydu antenli tv vardı ilk zamanlar çekiyordu. sonradan ev epey kullanılmadı. sonra yeniden lazım oldu baktım sinyal yok yazıyor..ve baktım çatıya çıkıp lnb tahrip olmuş gibiydi. yeni lnb aldım. kısaca şöyle söyliyim rizıvır dahil herşeyi kendi evimdeki sistemde denedim. benim evdeki sistemde yeni türksat ayarlarını falan yapmadan 450 ye yakın kanal vardı hepsini gösterdi. denemediğim 2 şey kaldı1. kabloyu değiştirmek 2. çanağın ayarını yeniden yapmak. yalnız çanak vaktinde o kadar iyi sabitlenmişki zorladığımda bile zerre yerinden oynamıyor. bu denenecek son iki şeyden, kabloda inceledim kopma yok bir kaç yerinden çok az sıyrılma var. onlardan olabilir diye oralarıda kestim yeniden bağladım. yine sinyal gelmedi. yani gerekirse ben evde iyi uydu kablo var onu da denicem ama sorunun bu olduğunuda sanmıyorum. son bir ihtimal kalıyor. o da şu. üst tarafımıza arkadaş ev yaptı o tv yi kullanmadığımız süreçte. şimdi durum şöyle; bizim ev bir katlı ve çanak yaklaşık 35 derece yukarıya bakıyor. arkadaşın ev 3 katlı ama bizim ev ile arkadaşın evi arasında yaklaşık 80 m ara var ve arkadaşın evi tam çanağın önünde. buna göre çanak arkadaşın evi üst derecede aşmıyor ve 15-20 derece altında kalıyor, kesişiyorsa sinyal almamanın nedeni bu olabilirmi? çünkü dediğim gibi sinyal almaması için son olarak bu aklıma geliyor akıl yürüttüğümde. anlayan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum. teşekkürler.
 7. Oraya baktım 2 var pcı. 3 birkaç yerde sıfır var. en ucuz 330 ₺ o da satışa açıkmı değilmi belli değil. Ölü pixel çok yakından telefon un kamerası ile çekiyorum. Ve olabildiğince yakından inceliyorum. Gri ise arkasına bakacaksın. Arkası temiz ise tozdur. Zaten piksel i bile görüyorsun yeterince yaklaştırabilirsen.
 8. @forjest kardeş çok teşekkür ederim. Yalnız sıfır ının fiyat ı 450 TL. İkinci el temiz bulabilirmiyim acaba. İkinci el sitelerinde ucuza oluyor ama kullanımı etkilemeyecek sinek hesabı kusurları olabiliyor. Mesela 3000 tl lik kasayı 1000 TL'ye aldım. Tek hatası ön kulaklık port larından kulaklığın plastik halkası yok temasta sorun çıkarıyor. Bende temas edecek şekilde kabloyla gerdiriyorum :-) Monitör de süper o da 2.el bir kaç ölü pixel var gibi ydi. Aldığım kişiye telefon açtım. Meğerse ölü pixel değil tozmuş. Temizletmedim. Kafaya takmayınca görünmüyor:-)
 9. İnceledim. Altta verdiğin Türkiye de yok. Şu skystar 3 usb2 Windows 10 a uyarmı. Windows 8.1 e kadar desteğ var diyor ama..? http://www.sigmaelectronic.net/tr/prodcp06.htm
 10. İleti hatası verince iki kez denedim iki ileti oldu. Yanıt almamış olan bu ileti silinse iyi olur. @forjest e mesaj attım ama silmedi.
 11. @r1eteam, avermedia skystar gibi markaların Windows 10 sürücüsü yok diye biliyorum. Dark ında yorumlar ı oldukça olumsuz. E neye bakıcaz bilemiyorum valla. Benim isteklerimden geçtim hadi uydu Alıcılı Windows 10 uyumlu sorunsuz TV kartı bile pek göremedim. Kaldıki pc çalışmazken monitör den tv seyretmeye olanak vermeside önemli benim için. Bunu Tv box la yapmak mümkün ama pc çalıştığında tv yi küçük bir ekran içinde ekran olarak izleyebiliyorsun (PİP) ancak.
 12. Hem analog hem uydu alıcılı hemde laptop ve masaüstü için taşınabilir TV kartı varmı arkadaşlar? Diyelimki taşınabilir yok bu şekilde diğer iki özelliğe sahip varmı? Diyelim bu 2. seçenekte yok 3.olarak dahili veya harici (harici daha mı iyi?) Windows 10 ile uyumlu güncel hesaplı tv kartı önerebilir misiniz? Benim 24 inç asus led monitör üm var arkasında 2 HDMI 1 VGA 1kulaklık 1hoperlör portu var. Kasa donanımı ise i7 işlemci 8gb ram Nividia gt 630 2gb ekran kartı Windows 10 64 bit enterprise yüklü. Benim isteklerim pc kapalı iken monitör den TV izleyebilmek PC açıkkende tv ekran boyutunu istediğim gibi ayarlayarak hem TV izleyebilmek hemde PC de işlerimi halletmek. Bu arada TV kartı nın PC ye zararları varmı? Ayrıca tabi hd yayın, hızlı geçiş, teletex ve kullanım kolaylıkları v.s. de doğal isteklerdir. Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler.
 13. Hem analog hem uydu alıcılı hemde laptop ve masaüstü için taşınabilir TV kartı varmı arkadaşlar? Diyelimki taşınabilir yok bu şekilde diğer iki özelliğe sahip varmı? Diyelim bu 2. seçenekte yok 3.olarak dahili veya harici (harici daha mı iyi?) Windows 10 ile uyumlu güncel hesaplı tv kartı önerebilir misiniz? Benim 24 inç asus led monitör üm var arkasında 2 HDMI 1 VGA 1kulaklık 1hoperlör portu var. Kasa donanımı ise i7 işlemci 8gb ram Nividia gt 630 2gb ekran kartı Windows 10 64 bit enterprise yüklü. Benim isteklerim pc kapalı iken monitör den TV izleyebilmek PC açıkkende tv ekran boyutunu istediğim gibi ayarlayarak hem TV izleyebilmek hemde PC de işlerimi halletmek. Bu arada TV kartı nın PC ye zararları varmı? Ayrıca tabi hd yayın, hızlı geçiş, teletex ve kullanım kolaylıkları v.s. de doğal isteklerdir. Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler.
 14. daha önce konusunu açmıştım ama ilgilenen olmadı. benim windows 10 enterprise 64 bit i7 işlemci ve 8 gb ramlı gt 630 da ekran kartlı sistemim var. 2 gb rami vmware ye ayırdım. ilk olarak ben telefonun internetini kullanıyorum windows 10 da ama vmware de ne yaptıysam kullanamadım. vmware de olan sistemde windows 7 64 bit ultimate bu arada. vmware de telefonun internetini nasıl kullanabilirim? ayrıca ses de çalışmıyordu. çalışıyormuş gibi görünmesine rağmen. kısaca soracağım şu vmware ye kurduğumuz sistemde tüm donanım ve yazılımların hangilerini kullanabiliriz ve nasıl? teşekkürler.
 15. işletim sistemim windows 10 enterprise 64 bit, intel core i7 işlemci 3. nesil 3.40 ghz. 8gb ram. evde internet varken vmvare ile windows 7 ultimate 64 bit kurmuştum. 2gb ram ve 60 gb alan verdim. evde internet varken vmware yi açtığımda internet kendiliğinden bağlanıyordu. ama evin internetini kapattırdım telefonun internetini masaüstü bilgisayarımda kullanıyorum fakat telefonun internetini vmware ile bir türlü kullanamadım. bağlantı kuramadım. windows 10 da wi fi aparat ve usb bağlantı ile telefonun internetini rahatlıkla kullanabiliyorum. bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. ayrıca ses simgeside çalışıyor görünüyor halde iken ses alamadım. sınamada da çalışıyor görünüyor ama hiç bir ses cihazından ses alamadım. (monitörün hopörlerinden, hoperlörlerden ve kulaklıktan) ve ayrıca vmware de bilgisayarın hangi donanımlarını kullanabiliyoruz hangilerini kullanamıyoruz ve neden? bilgisi olan arkadaşlardan genel bir bilgi rica ediyorum. teşekkürler.