abdulhey_

Üye
 • Content count

  1857
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

abdulhey_ last won the day on August 16 2015

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

142 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1498 profile views
 1. Xioami acaip tutuldu. Ben hiç görmedim ama donanımı güçlü ve buna rağmen ucuz. Ne malı bu ve bir firmanin yan ürünü falanmı? Huawei bu şekilde idi ilk çıktığında tutulmuştu. Ben sony tutkunuyum. Görüşme sesi süperdir ama kamerası turuncuyu kırmızı çekiyor. Benim Lenovo K5 plus bile daha gerçekçi renklerde çekiyor. Sanırım en iyi Huawei nin kamerası. Vodafone bayisinde denemiştim. Işığı hiç dağıtmiyor.
 2. Mutfak tadilati yapıyoruz. Duvar karosu madlen gri yer karosu pamukkale sahra dolaplarda yalin beyaz ve kahverengi ahsap kum beji gibi damarlari var. Tezgahta china pink (fume, kahverengi, sütlukahve karısımı) Ben daha koyu renk kontrastı istiyordum ama bunlar denk geldi. Açık renk bir malzeme hem istemiyordum hemde duvar boyası uydurma alternatifi azalıyo Şimdi bu orta kahverengi den sütlukahve ve yalın beyaz renklerine kadar giden renk yelpazesi ne hangi renk duvar boyası rengi gider? Benim favorilerim birinci sirada romans ve ikincisi patara. Duvarin rengi fıstık yeşili. Romans renge dönüstürmem için kaç kat romans atmalıyım?
 3. ve doping alt yapisi kullanmak istemiyorum 1 senede hic yoksa 30 40 kere günde 2 kere 3 kere aradigim zamanlar oluyor ve adamlar tarife deyisikligi yapmiyorlar @firtina_limani Ben de taahhüt olmasına rağmen tam tersi. Geçen uykumdan uyandırdılar tarifemi yükseltmek için. 5tl ye 25gb daha verelim dediler. Amaç akn kalkmadan önce ne kopartırsak kardır. Ben de uyku sersemliği ne kimi kekliyorsunuz gibi fırcaladım.
 4. Site şekli ile bile seni aldatıyor lar. Ben tt et diye chat le anlaştım. WhatsApp ile başvuru yaptım. Sonra millenicom a başvurunuz sonuçlanmıştır diye telefon geldi milenicom doping ne lan dedim. Ben hala ttnet sanıyordum. Bir haftada telefon suz 24 mb 35 gb 44.90 akn engel li tarifesi olarak sadece5 TL lik damga vergisi ile bağladılar. 2 ay oldu hiç bir sorun yok. yalnız taahhütlü 27 ay. Reklamı da tv de çıkmaya başladı. Yaş yere basmamak için tarifeyi iyi incelemekkonuşmak gerekiyor. Benim saha dolabı yeni ve fiber. Eve 100 m uzaklıkta. Hipernet yani. İlk önce burda falan baska iss bulamadınmı dediler. Altyapı önemli yoksa hepsi aynı. Akn den sonra da8mb düşecek hız.
 5. bu yazıya cevap gönderdiğimi sanıyordum telefondan. galiba yanıtla butonunu tıklamadımmı ne oldu? ben 18 yıllık borsacıyım. borsa ekonomidee referans alınmaz. niye dersen körfez savaşı varkende imkb yükselmişti... 8 yıl önce falan dı galiba abd resesyona girmişti. neden olarak ne gösteriliyordu? piyasanın doyması.. o zamanlar 1.30 a kadar düşmüştü galiba dolar. ama son 4 yılda hep söylenenin aksine hareket etti dolar ve en son kaç oldu 3.80 mi? yine abd resesyona girecek dendi nerddeyse yüzde yüz pirim yaptı o sıra birde trump etkisi geldi iyice uçtu. teknolojik ürünler dolar ile ithal edilmiyormu? aslında çok daha pahalı olması lazım ki dolar son bir kaç ay önce zirveyi denemesinde aynen uçtu teknolojik ürünler. ama yine düştü. nedenide ilk bahsettiğim abd deki gerçek resesyon gibi türkiye piyasasınında teknolojik ürünlere doymuş olması. veya çok pahalandığında satışların iyice azalmış olması.vergi konusunu devlet ayarlar merak etme. mesela benim doping internet vergiler hariç 33 tl ama kdv vergiler v.s 44.90 şimdi birde bu işlerden pek anlamayanların düşünceleri var. Reel faiz ne kadar? 1998 demiydi %110 du galiba ee hepsi reel faizmiydi? yoo öyle olsa kısa zamanda herkes köşeyi döner veya ters köşeyimi döner .. ben söyleyeyim. çoğu enflasyondur. reel faiz %20 falandır. peki bu az bir şeymi? tabiki değil öyle olsa neden hala bir sürü banka açılsın? yine aynı. ekonomi devlet için sağlammı bilmiyorum. çeşitli söyleentiler var. ama vatandaş için gerçekte hiç bir şeyin değişmediği gerçek. anlatayım; burda rakamsal bir zihin dolandırılması var. yada moda tabirle algı operasyonu bankalar ne faiz veriyor yıllık net %10 olsun peki bankalar krediyi kaçtan veriyor %12.5 falan. ee ne oldu reel faiz 98 dekinden hiç farklı olmadı. o 2.5 veya hadi 2 olsun. o 1998 deki %20 faize denk geliyor. gerisini artık sizin görüşlerinize bırakıyorum... pardon dahası var o reel faizi bankalar alıyor. vatandaşada şambabası kalıyor. 98 de vatandaş %20 reel faiz alıyordu. o da devalüasyona neden oluyordu. yani gerçekte ülke gittikçe küçülüyordu. o değilde bende amma safmışım ha o zamanlar. gerçi sonradan öğrenmiştim %20 reel faizin bize kaldığını ama bu seferdee uyanığız diye borsa batağına saplandık. ne olup bittiğini iyice bilmeyen kimseye tavsiye etmem!
 6. Bu gibi dolandırıcılık olaylarında delil bile olsa yargı ya takipsizlik verir veya diller sağlamsa adalet süreci uzun sürüyor. İyi bir örnek değil ama duruma göre gider üstüne çökerim. Ben sahibinden.com dan çok alışveriş yaptım. Çok şükür tersine 3.5 binlik kasayı bin TL'ye aldım. ve telefon vs çok karrlı ve hep çok iyi insanlar denk geldi. Aslında konuşma sından bile nasıl kişi oldüğu anlaşılıyor. Çocuk bana soruyor bana nasıl güveneceksin diyor :-) bende başka nasıl olacak ki diyorum. Get yöntemi var ama baya komisyon alıyorlar galiba. Ama belli limitten sonra güvenmem. Alında benim en iyi kazık yediğim yer birebir iş yaptığım esnaf. Bu benim yaşadığım yer gibi küçük ve zengin yerler. Adam sadece 6 priz çekiyor 350 tl diyor sırıta sırıta. Bu tür yerlerde bu esnaf adeti oluyor. Neden ibelli. Mecburiyet ve tanışıklık. Direkt dolandırsa dükkanını başına yıkmak benim için zevk olurda geleneği iyi uyguluyor lar. Motosiklet im vardı. Kazıklardan bıktım ilçə dışında tamir için dürüstlüğü ile ünlü tamircilere gidiyordum. Adam 8saat uğraştı bir gün yapamadı. Yapamadım diye kuruş almadı. Israr ettim yine almadı para. İşte es af bu. Ama bütün tamir işlerini kendim yapmaya karar verdim. Baya dükkan açacak kadar olmustum.:-) ehliyet sınavında tam 100 puan almıştım:-)
 7. bana göre en iyisi masaüstü mobil olarak kullanmak içinde telefon yeterli. lenovo benim telefon. fiyat performans canavarı. 1.5 yıl oldu alalı fiyatı hala düşmedi. üstelik yazılımı lolipop 5.1 de kalmasına rağmen. çünkü telefonda yok yok. yani temel olarak. lenovo notebook ların ekran bağlantısı sağlam. yani diğerleri gibi bir parmak genişliğinde değil boydan boya. dövizin yüksekliğini düşünürsek tamda fiyatına denk gelecek bir bilgisayar. multimedya notebook u. oyun notebook unu sıfır 2000 tl civarında nerde bulacan?
 8. Birde yükseltme masaustünden veya format aşamasındamı yapılıyor. ?sıralama kafamda olmadığından yorumda yapamıyorum. Birde lisans ne kadar orjinal olsada yükseltme ve sıfırlama format kadar temiz olurmu bilmiyorum…?
 9. Veya yükseltme yöntemi nin diğer eş kurulumu iso dosyasında sürüm secim sayfası gelmeyecek şekilde ayarlanıp direk biosa gömülü keyin surümü kurulması aynı şeymi, ve biosa gömülü key hangi sürümün keyi ise o sürümmü kurulacak?
 10. All alla Bisa gomülü key var benim ama hangi sürüm yüklü ise yükseltmede ona denk gelen sürüm yüklenir dior inte nette araştırdığımda. Ve iso dosyası nı kurulum sürüm sayfası gelmeyecek şekilde ayarladında dediğim gibi biosa gömülü keye hangi sürüm denk geluyorsa direkt o kuruluyor.. Biosa gömülü Key benim home single language yi kuruyor. Şimdi formatta yükseltme yöntemini seçince pro veya enterprise sürümlerini seçip kurabiliyormuyum? Siz buna açıklık getırip kurulum asamalarınıda belirtirmisiniz?şunu iyice bir anlayayım.
 11. Bilmiyordum. Peki yükseltme ile etkinleşince lisans süresi ne kadar oluyor? Gerçi en iyi etkinleştirme crac kla bizde laf diye soruyoz :-) biosa gömülü sınırsız lisansım varmış sürüm seçme den kurulunca anladım ancak. Core single language veya home single language en alt seviye. Orjinal diye sevindim. Program kurarken hep sorun çikardi. Bende silip crac kla enterprise kurdum canavar gibi oldu : )
 12. @RazorWound ne türlü key girmeden bahsettin anlamadım. Para ile alınmış keydenmi?
 13. evet bende bundan bahsetmiştim ilk iletilerde. benim lenovo k5 plus için direkt uygulanacak bir tane bile tema yok internette. bir keresinde araya araya buldum. hani bulunmayan şeyleri kullanıp reklam yapan siteler var bol bnol meğerse öyle bir siteymiş. klasörü indirdim hiçde direkt kurulacak bir tema yok benim telefon için. ama olanlarda hemen üstüne giyiveriyor. mesela nokia 5800 xm vardı bende sonsuz teması vardı.
 14. böyle olağandışı bir soruna kimsenin direkt çözüm bulabileceğini sanmıyorum. hem formattan niye çekiniyorsunki yedeklerini al bas temiz formatı işte. ben böyle durumlarda en iyi çözümün format olduğunu gördüm. mesela win 7 de güncelleme hataları çıkıyordu. onlarda bile format atıyordum hemen. bilmem kaç nolu hata . ben ne bileyim onun çözümünü internette yok hiç bir microsoftun forumlarında yok. ama uygun iso lar olmasına dikkat etmek lazım.
 15. İyi görünüyor orjinalmi degilse hangi launcher?