abdulhey_

Üye
 • Content count

  1964
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

abdulhey_ last won the day on August 30

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

153 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1613 profile views
 1. Istediğim Kabanı Bir Türlü Bulamıyorum

  ben 19 yaşımdan bahsediyorum. bizim zamanımızda lives kotları çok ender yerler satardı ve çok pahalı idi. gerçi yine aynıda. Almancıların lives kot takımlara hasta olurdum. böyle lacivert kotun kendiliğinden taşlanmış gibi beyazlaması alt üst acaip cazip gelirdi bana. bizde 80 ler dizisi gibiydi işte kotlar falan. taşlamada acemi kamuflaj gibi yeşil gri mavi kotlar olurdu. ancak onlara gücümüz yeterdi almaya. ama almancılar hediye olarak ayakkabı gömlek getirirlerdi. bi gömlek vardı yukarıdan aşağı orta genişlikte ateş şeritleri gibi ama her renkten. herkes verde fotoğraf çektirelim diyordu. eşi benzeri yoktu yani. ben de acaip bir stil simetri mükemmeliyetçilik var. mesela moda da kadıköyde bir kazağa kafaya takardım onu mutlaka alırdım. bir konçlu orijinal puma spor ayakkabıi orijinal nike birde o orijinal lacivert lives takımdan alamadım hala içimde uhde.şimdi ise spor ve sade giyinirim genelde hem kullanışlı hem pratiktir. takım kumaş pantolon ancak düğünde giyerim. daha doğrusu hangi kişilik modunda isem onu giyerim. takım veya kumaş pantolon la gömlek hiç tercih etmem çünkü dikkat çekmeyi sevmiyorum.benimki işte aynı böyle idi ama ke-sim daha ince ve gerçek nubuktu. sinemada jönler giyerdi. kadir inanır özellikle, tarık akan.. nubuk kaban yaz Google görsellerde çıkıyor. https://yandex.com.tr/gorsel/search?text=nubuk kaban&noreask=1&lr=11508
 2. Istediğim Kabanı Bir Türlü Bulamıyorum

  yaş kaç gençsin galiba. yanlış anlama bende gençken kadıköy bit pazarına giderdim. nubuk vardı temiz aynı böyle ama daha karizma stil. aldım. birde altına kremgri arası boğazlı bir kazak saçlar sarı gözler turkuaz. üüff kızlar acaip kesiyordu birde aynı şekilde galata köprüsünde boğaza doğru bir resim çektirmiştim. tam top model gibiydi. o fotograf nerde bulamıyorum. büyük olasılıkla kuzenlerin birinde dir. övünmek gibi olmasında gençliğimi hatırlattın
 3. Windows 10 1703 Build 15063.540 Rs2 14in1

  yav yahu usta sizsinizde ei.cfg dosyası seource klasöründe yoksa biosa gömülü key varsa sürüm ekranı gelmeden biosa gömülü key hangi sürüme denk geliyorsa onu yükler. sürüm ekranının gelmesi için seource klasöründe ei.cfg dosyasının olması lazım yani. uefi den bıktım uefisiz diye bunu kuracaktım. kafamı karıştırdınız. başka birileride iso yu fazla kurcalamanın pek iyi olmadığını söylemiş. muallakta kaldım yani. yani benim bildiğim bu siz ne dediniz pek anlamadım galiba
 4. ilk sayfa konu postunda ki linklerden indirmeyi denedim. birini 4xx kb indirmiş boyutuna bakmadan yükledim. nereye gitti anlamadım. sonra tusfiles ten 7 mb olarak indirdim onu da kurdum katılımsız gibi kurdu ve kurulum tamamlandı dedi. yine ortada yok. ne iş bu?
 5. Eset Kendi Işlevlerini Siliyor.

  Anladım sitesinden mi kuruyoruz deneme olarak. Sonrada keyi nasıl ediniyoruz?
 6. Eset Kendi Işlevlerini Siliyor.

  sayın @akurabu resimdeki eset kaç? katılımlımı katılımsızmı? edinebilirmiyim link verirmisin?
 7. Ben demin indirdim. Ama benim daha onceden hesabım varmış. Şu anda da kuruyorum.
 8. Windows Gücelleme Sorunu!?

  @efe34 kardeş biosa gömülü lisans hangi sürüme denk gelirse ona yükseltilebildiğini biliyorum. Çoğu yerde öyle yazıyor. Ama dediğiniz gibi oluyorsa çok iyi olur denemek isterim. İki sistemi uefi kurmakta bitiyor is. Yoksa aynıhdd e uefi ve klasik kurulmuyor. Ben uefi Windows 7 yi rüfuza Mbr olarak yazdırdim. Banada mantıkli gelmedi ama güvenilir bir kaynakta olur diyordu yanlıs hatırladığımı sanmıyorum. bootx64.efi dosyasi mı soruna yol açtı bilmiyorum. EDİT: HDDi live cd i ile gpt ye çevirmeye gerek yok kurulum asamasında komut istemini açıp bir kaç basit komutla gpt ye çevrilebiliyor.
 9. Windows Gücelleme Sorunu!?

  Eyvallah . Formatta bi kaç kez takıldı. Ama winpe ye güvenip onarma araçlarını kullanmadan bölüm siler oraya kurup ordan çözüme giderim diye düşündüm. Old klasörü gözüme çarpmadı. Oluşsa idi uyarı verirdi. Ama windows 10 uda kurduktan sonra biosu kurcaladım ekran küçüldü diye. Cms ayarları ile oynadım. Açılışta cms ile ilgili hata verdi. Sonradan cms ayarlarını eskiye döndürdüm. Bu seferde windows başlangıç onarımına gecti. Uzun sürünce kapattım bilgisayarı. Sonraki açışımda nasıl olduysa düzeldi. Aslinda sorun windows 7 sevdamda galiba. Uefi bios windows 7 ile uyumlu degil sanırim. İster gpt ister mbr düzeninde kur illaki sorunlar oluyor. Eniyisi biosa gomülü keyvar onunla win 10 Home single language veya enterprise kurup kms ile etkinlestirip bir daha hiç ellememek. Ama home single da pej iyi degil daha önce kurmustum program kurmada sorunlar çıkıyordu.
 10. Windows Gücelleme Sorunu!?

  arkadaşlar sağolsunlar fazlası ile ilgileniyor. ama bu durumlarda en temizi format. bende öyle yapıyorum. ben de temel olarak sistemi bozuyorsa format atıyorum. yalnız geçen win 7 win 10 mbr kurmamda biosa da bir şeyler oldu gibi. boot manager yok oldu. birde boot sıralamasında hdd göstermeme rağmen dvd rw den başlıyor. ayrıyetten yakalmışken şunuda sorayım başlığını açtım gerçi ama yanıt yok. benim windows 7 de bi kaç şey yüklü win 10 da ise temel şeylerin hepsini yükledim. ama windows 7 15 gb daha fazla yüklü görünüyor. disk boyutları aynı. bunların çözümü nedir mümkünse?
 11. windows 7 yi yeni kurdum windows 10 da çok daha fazla şey yüklü ondan 15 gb daha fazla yüklü görünüyor. ne yapıcaz?
 12. Varsayılan Programlar Sorunu

  Mesele hasta olup olmamaktan çok bir iyiliğe vesile olmaktır. Ben bir motorsiklet almıştım. Cillop gibiydi. Ama elektronik ateşlemeli idi ve şarj sorunu vardı 1,5 yıl götürmediğim tamirci kalmadı. Ama yapamadılar. Bursada bir esnafa durumu anlattım. Bak dedi burdan 200m yukarıda Deli bir oto elektrikcisi var senin sorunu çözerse o çözer dedi. Deli deyince ürperdim biraz. Buldum adamı bakışları biraz sertti. Durumu anlattım adam 5 dk da buldu arızayı ve bir sürü çözüm alternatifide sundu. Diyeceğim akıllı delilerin çoğu başka yerde çözüm bulamayınca makilerle bilimle uğraşarak hayata bağlanır. Birileri birşeylerı bilmeyecek birileride bilecek hayat yaşam olacak. Yoksa enerji durduğu yerde duramaz patlar. Galiba sende devrik cümle kullandın dememe alındın. Alınma mükemmel olmak zorunda değilsin:-)
 13. Eset Kendi Işlevlerini Siliyor.

  @akura tarama dışı bıraksamda tnod u çalıştırdığımda yakalamayacakmı?
 14. Windows 10 Kurulu Bilgisayara Win7 Yüklemek

  Hızlı açılışı devreye soksamda aynı sabit 42 sn. Bu donanımla bu kadar uzun sürmesi pek normal değil. Ssd almakta pek gerekli değil.
 15. Eset Kendi Işlevlerini Siliyor.

  tnod iyiydi yav. süre bittimi tıklıyordun oluyordu.şimdi dediğin gibi serial ara bul geçerlimi değilmi, ne zamana kadar geçerli uğraştırır biraz. saol fikrin için. sayın @akura güzel düşünecede hangisini tarama dışı bırakacağımı söylememişsiniz tabiki tnod u ve bankacılık korumasını tarama dışı bırakıcam mesele o zaten. ee ozaman kullanmam gerektiğinde yine tnod u silmezmi?