Jump to content
TNC-TR

abdulhey_

Üye
 • Content count

  2375
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

abdulhey_ last won the day on June 7

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

216 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2422 profile views
 1. Tedbir iyidirde Allah ın dediği olur.
 2. abdulhey_

  DVB Dream 3.5

  Kullanan biri olarak; görüntü vermezse ekraankartı sürücüsünü kaldırın taramayı yaptırdıktan sonra kurun. ekran kartı bir alt sürüm dende olabilir. sorun genel olarak ekrankartı sürücüsüdür yani.
 3. Microsoft Translator türkçe kullanma Microsoft Store dan Translator masaüstü çeviriciyi indirdim. bunu türkçe olarak kullanamıyormuyuz? ayrıca sadece çevrim içimi kullanabiliyoruz?
 4. abdulhey_

  WinRAR 5.60 Final Türkçe

  kurduğum gibi kaldırmıştım gerçi ama birinde sağ tıkladığında klasöre çıkart yoktu dizine çıkart vardı. hatalı değilmi bu?
 5. abdulhey_

  Telefon Un Wifi Bağlanmıyor

  bağlantıdanmış. modemden yani. geçen süperonline den bir temsilci aradı Millenicom ISS kullanıyorsunuz ve sık kopmalar oluyor dedi. yav dedim kopma falan olduğu yok git sen kendini geliştir dedim. lafı ağzına tıktım ve telefonu kapattım. bu ara millenicom da böyle oluyor. demin arıza kaydı oluşturdular. bi halt yapmadılar. bende modemi yeniden başlattım internet geldi. yalnız hızda baya düştü. extender ın yanında daha düşük eskisine göre. demin bilgisayarın başında denedim ama o modemin wiffi hesabı idi. ve 23 mb a sabit hızımı 22.60 olarak verdi. iyi fena değil. neyse temsilci adeta geleceği görmüş. bir daha ararlarsa ve benim bu Millenicom aynı olursa süperonline nasıl bilmiyorum ama cazip bir şey olursa kabul edebilirim. seninki wifi dangle mış. o yüzden aynı şey olduğunu söyleyemeyiz. yani kurulumu bile farklıdır. benim bir modeminki var birde 2 ghz lik exterınkini ayarlıyorum. statusta extender ın 5ghz likte var ama aratmada çıkmıyor. türkiye yazarsan zaten hiç çıkmıyor unated state yi seçecen. 5ghz var ama hesap oluşturulamıyor. 5 ghz lik modemin mi yoksa exteenderın mı bak şimdi muallakta kaldım. neyse bir ara bakarım. aamaa bulamıyor 5 ghz liği. ama statusta disconnect olarak çıkıyor. telefonda da aynı 5 ghz lik bazan görünüyor bazan görünmüyor. birde extenderin kurulumunda 2 ve 5 aynı hızda olabilir, iki tanede 5 veya 2 seçebilirsiniz birini hızlı olması için diyor. denedim hiç bir şey farketmedi. bende geri ayara aldım yani ikiside eşit hıza. neyse linke bakarım yine.. sağol.
 6. Telefon un wifi bağlanmıyor Herhangi bir problem görünmüyor. Oturma odasında menzil genişletici var. Tplink extender r200 3 tane bağlantı var wifi olarak 1 modeminki. 2 extender in 2ghz lik olanı ve üçüncü extender in 5ghz lik olanı. Extender ı ayarlarken 5 ghz lik bulunamıyor. Statusta var ama disconnet görünüyor. Ben de 2ghz lik olanı kaydetip çıkıyorum. Extender ın yanına oturma odasına gittiğimde telefonda 5ghz lik olan dahil 3 wifi hesabı çıkıyor ve hepsi nerdeyse 22 mb hızla çalışıyordu. Geçen şifreyi bilenlerin kullandığını düşünüp şifreyi değiştirdim. Ondan sonra her şey normal görünürken bağlanmadını bağlansada hızın onceki kadar hızlı olmadığını gördüm. Bunlar neden oluyor.?
 7. abdulhey_

  Bios Sıfırlandı Harddisk Görünmüyor !

  bak güncellememek için herşeyin görünmesi için bir not yazmışım: uefi bios. sata configürasyon u raid e al. secure boot other os a. yeniden başlat del ile biosa giriş yap herşey görünecek.
 8. abdulhey_

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  ben iobit ununistaller i kullanıyorum. bilirsiniz her zaman geri yükleme noktası oluşturulsunmu diyor. ben fazla yer kaplıyor diye geri yükleme noktasının tikini kaldırmıştım. ama ondan önce varmış yine. 9 tane geri yükleme noktası var. işin garibi daha önce hiç düşünmemiştim; Kaldırdığınız programlar yükleme noktası olmayacağı gibi kimi kaldırdıklarınızında yeniden yüklenmesi gerekebilir diyor. bir tanesinin üstüne tıkladım pencere açıldı ayrıntılı böyle anlatmış. ilginç daha önce hiç akıl edememiştim.
 9. abdulhey_

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  Ben Alc892 yide buldum ama Alc269 bunlar sürüm nosu ise alc269 daha alt sürüm olması gerekmezmi? Ayrıca 8496 neyi ifade ediyor? Bu arada bu numara Alc892 de daha düşük. Bunun açıklaması nedir?
 10. abdulhey_

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC892 @ Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller [C-1] bunun driver ını bulabilirmisiniz?
 11. abdulhey_

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  Dikkat ettiyseniz mikrofon ses kaydedemiyorum demiştim. Denemediğim yol kalmadı. Bu gün 35 tl ye snopy 4388 kulaklık alacaktım. Aklıma mikrofon bozuk olabilir ama o kulaklığı almadan bende A4 tech pk 25 mi ne mikrofonlu kamera var. Birde onun mikrofonunu deneyeyim dedim. Driverini kurup arkada mikrofon portuna mikrofon jacıkı i taktım usb yi de taktım. Yazılımını birkaç denedim. En sonunda görüntü zaten vardı seside ayarını yaptım. Mikrofon gümbür gümbür kaydediyor. Ve anladımki kulaklığın mikrofonu bozukmuş. Kulaklık almaya bile gerek kalmadı. Ama görüntü kalitesi oldukça zayıf. Ama bana yeter.
 12. abdulhey_

  Windows 10 Rs4 AIO X64 Temmuz 2018 Tr

  biosa gömülü keyin vardır. seçim ekranının gelmesi için usb ye rüfusla yazdırdıktan sonra reosurce klasörüne .cfg dosyasını atman lazım. o zaman gelir seçim ekranı. biosa gömülü key varsa key hangi sürümün keyi ise onu kurar. bazan bir üstünüde kuruyormuş galiba.
 13. abdulhey_

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  @Dj_Rush unku yüklü bende. şu anda bile hala 17134.165. ama O çalışmayı 191 e güncellemiş. ilk çalışmada bunların hepsinden düşüktü. bende dediğim gibi tek bir toplu güncelleme oldu, .165 e yükseldi. bende hiç bir sorun yok.
 14. abdulhey_

  Telefon Duvar Kağıtları Konusu

  değil yav. sorun yapmam lazım. çünkü o zaman resmin yönü değişir. yani 1920 nin yatay olduğunu kabul ettin. o zaman diyelimki o yatay resmin içinde insanlar var normal yerçekimine göre ayakları yere değil sol tarafa basardı resmi döndürme işlevi gibi yani. hatta telefonlardaki gibi ekran dönünce resimde dönerse yine aynısı olur. istersen bir resim çek dikey olarak sonucu gör
 15. abdulhey_

  Telefon Duvar Kağıtları Konusu

  @cayro lenovo P2 nin tüm ayrınttılarını epey.com da görebilirsin. daha ayrıntılı anlatım gsmarenada var. siyahlar nasıl netlik nasıl hepsi mevcut. şimdi full hd mi oluyor 1920x1080? telefonla yatay ekran bir değilki biri yatay biri dikey. imdi diyebilirsinki ben ona göre söylemedim biksel sayısını söyledim. veya demeyebilirsin bilmiyorum yani şimdi burdaki anlamadığım telefon dikey tv yatay olduğuna göre ve yazılışıda 1920x1080 ise piksel sayısı aynı olsa bile buna göre resim ters olması gerekmezmi? işte bunu anlamıyorum? mesela aynı şahin kuşu resmini bir çok kez küçültmüşüm. şu an pc başındayım. telefona göre en boy benim dediğimi doğruluyor. yani öndeki az değerde olan resim benim dediğimi doğruluyor: örnek vereyim; 892x1338, 408x612... yani uydurmak için bir çok küçültme yapmışım, hep bilgisayarın tersi piksel ölçülerinde. orantılı küçültmeyi anladım yalnız sağol. benim telefon a google hakim olmuş yani galeri, müzik uygulamaları yok. google fotoğraflar ,google müzik falan var. google fotoğraflara baktım şimdi de orda da hiç ayrıntı yok. onun için ayrıntıyı programlarda bilgisayarda tam olarak görebiliyorum. yani müzik resim programları google playden yüklemem kaçınılmaz oluyor. yalnız bunun dışında özellik olarak yok yok telefonda. en önemli özelliğide 5100 mah lık bataryası. yoğun kullanımda bile 2 gün gidiyor. android sürümü 7.0 rus romu kullaanıyordum türkçe bulunmuyor. sürekli program duruyor reset atıyordu. sonra gizli tuş kombinasyonlarını öğrendim. onlarla rus romunu bile türkiye romu yapabiliyorsun. hem özellik olarak hem reset atma gibi hatalar falan ortadan kalkıyor. benim anladıklarım bunlar hatam varsa düzeltirsen sevinirim.
×