Jump to content
TNC-TR

abdulhey_

Üye
 • Content count

  2075
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

abdulhey_ last won the day on August 30

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

177 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1724 profile views
 1. Bilgisayarı Başlatma Kapatma Seçenekleri

  apm de olanlar bunlar işte başka yok.
 2. Bilgisayarı Başlatma Kapatma Seçenekleri

  hemen yukarıda @cayro bey yazmış password veya fare ile açma sunar diye. yani benim eski biosda vardı sisteme parola koyar gibi bir parola atıyorsun işte. onu yazdınmı açılıyordu.
 3. Bilgisayarı Başlatma Kapatma Seçenekleri

  2 sn geç yazdınız apm den yukarıda dediğim şekilde oldu. sağolun. sadece şifre ile açma seçeneği yok.
 4. Bilgisayarı Başlatma Kapatma Seçenekleri

  bence mesele esas o. yani benim biosda yok. yani bilmediğim bir sekmenin altında olabilirmi diyorum ama çok aradım bulamadım. yalnız şimdi aygıt yöneticisine baktım donanımda hıd klavye ve standart ps/2 klavye yazıyor. ama demin dönüştürücüyü taktım onla ilgisi varmı bilmiyorum. EDit: klavyeyi dönüştürücü ile takınca biosa seçenekler geldi yalnız şifre koyma yok.tek tuş kombinasyon, power key yani power tuşu veya kasadan başlatmak, space bar. var. yani üç seçenek.
 5. Bilgisayarı Başlatma Kapatma Seçenekleri

  Valla bir aygıt gösternde pps2 klavye diye gördüğümü hatırliýorum. Aida64 müydü, aygıt yönticisindemi?? Dönüştürücü aparatı işe yaramazmı?
 6. Bilgisayarı Başlatma Kapatma Seçenekleri

  Evet. Multimedya usb ps2. Hatta sürücüsü cd si vardı diye hatırlıyorum. İnca marka. Mause yeni aldım 1 milyoncudan :-) everest 7 game mause. Pardon ikiside usb girişli. Dönüştürücü var ama ikisinide usb gıirişten kullanıyorum.
 7. Kms yaz google a bir sürü var. Portable ve setup olarak 2 tane olur genelde rar ın içinde setup yani normal katılımlıyı kur.
 8. Bilgisayarı Başlatma Kapatma Seçenekleri

  Evet arkadaşlar fikri bilgisi olan yokmu? Bu seçenekler in olmadığını bu bioslarda bilen varsa söylesin bi zahmet te boşuna aramayalım.
 9. Tabiki yönetici hesabı olacak. Win 10 mu win8 mi kullanıyorsunuz? Ben win10 son sürüm kullanıyorum. Dediğim sekme kullanıcı hesapları nda ama tıklayınca ayarlar bilgileriniz kısmına gidiyor. Siz ayarlara tıklayıp dediğim kısma gidin. Yani kullanıcı ile ilgili kısma. Orda bende bunun yerine bir Microsoft hesabı ile oturum açın diyor. Birde altında bir yerel hesap oluşturun diyor. Mantıken sizde de başka bir yerel yönetici hesabı oluşturun olmalı. Denetim masası kullanıcı hesapları nda hesap türünü değiştirin falan desede oraya tıkladığında yönetici hesabı değiştirme ile ilgili bir şey yok. Onun için dediğim ayarlar yolundan gitmeyi deneyin.
 10. Bilgisayarı Başlatma Kapatma Seçenekleri

  bu varda ne işe yaradığını bile pek anlamadım. Restore AC power loss u on yaptığımda sağda ingilizce uygulamdan sonra açılırmı ne öyle bir şey diyor. Poweron by PCIE/pcı yı enabled yapıncada bağlı aygıtların enerjisini kesiyor anladığım kadarı ile. çünkü enabled yapınca o ikinciyi oyuncu mausu var bende normalde yanıp sönüyor onu enabled yapınca enerjisi kesildi. pc yi kapattığımda tabi.. üçüncüde ise Power on by RTC. enabled yapınca altında ay gün saat sn çıkıyor alarm falan diyor. ona ayarlayınca o saatte alarm ile pc açılıyormu ne anlamadım. yani eski bioslardaki gibi anlaşılır ayrıntılı şifre tuş, maus ile açma gibi bir şey görmedim. veya ana bir sekme varda bilmediğimiz onun altında olabilirmi bilmiyorum.
 11. Bilgisayarı Başlatma Kapatma Seçenekleri

  Asus cm6870 anakart uef bios. Ben ilgilı ben tek bir şey gördüm ilgili poweron poweroff diye birşey ama ayrıntılı bir şey yok. Yada ben anlamadım..
 12. Bilgisayarı Başlatma Kapatma Seçenekleri

  Güncel.. uefi biosda bunlar nasıl yapılabilir.
 13. eski bios da bilgisayarı kapatma ve açma seçenekleri vardı biosda. bios da mesela şifre , fare ve klavyedeki power sleep wake up ile açma kapama vardı . benim 2103 model h77 chipsetli bir uefi bios. bu bioslarda o seçenekler yokmu? klavyeden sadece power tuşu ile kapatabiliyorsun ama açamıyorsun. başkada hiç bir seçenek göremedim. tabi uykuya sleep tuşu ile alıp power ilede yeniden başlatabiliyorssun. ama dediğim gibi eski bioslardaki seçenekler yokmu?
 14. Peki yerel hesap oluşturma veya hotmail hesabıni silme secenekleri yokmu? Mesela bende bunun yerine bir microsoft hasbı ile oturum acın var. Sizde de mantıken tersi olup değiştirme sunar diye tahmin ediyorum.
 15. evet 2. nesil i aldım. demin ulaştı elime. görüntü orjinal fakat kazımalı barkotun altından hiç bir numara çıkmadı. veya ben fazlamı kazıdım bilmiyoırum. ama hiç değilse fazla kazımadığım kısımdan bir kaç rakam çıkması gerekirdi ama çıkmadı. neyse bakalım deneyelim. 4 ışıktan 2 si yanıyordu ilk taktığımda telefona %74 dü telefon %94 e kadar acaip hızlı doldu ama diğer kalan %6 lık boş kısım daha uzun sürüyor sanki. 2750 mah lık telefonnum. full olarak doldurduktan sonra cihazı kaç kez dolduruyor denicem. sonucu yazarım. incelediğim kadarı ile hala 2 ışık yanmasına rağmen cihazda telefon %99 da şarj belli müddetten sonra duruyor. bir kaç kez oldu bu dikkat ettim. sonra cihazdaki butona basınca aynı şekilde şarj a devam ediyor. ama bu kısır döngü 2 kere oldu ve şimdi 3. ye butona basıp şarjı tekrar başlattım. şarj duruyor derken sadece cihaz durmuyor telefonunda şarj ışığı sönüyor yani. veya %100 olup şarjı kendi kesmiş olabilir ben farketmeden
×