Jump to content

abdulhey_

Üye
 • Content Count

  2816
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

abdulhey_ last won the day on June 7 2018

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

363 Excellent

3 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

4293 profile views
 1. @hasan835 updateden gelmeyen güncellemeyi yüklemem. Bunun seninle veya Microsoft la ilgisi yok. Makalede olan sorunlar bende yok. Ethernet ile direkt gelen internette pek sorun yok. Ama 24 mb dan 35 mb a hızı yükselttiğimden beri hız artacağına sanki azaldı WİFİ de. Hız ölçümünde tutarsız 20 mb den 9mb a düşüyor. Telefonda WiFi de siteler yüklenirken bu takılmaya yavaş yüklenmeye neden oluyor. Oturma odasında tplink r200 menzil genişletici var. 2.4 ve 5ghz istasyon var. 5ghz daha hızlı ama ikisindede bahsettiğim aynı tutarsızlık var. Sıfırlayıp r200 ü yeniden kurdum kaç kez ama değişmedi. Şu açık ki hızı 24 mb ten 35 mb a yükselttirdikten sonra ortaya çıktı bu sorun. Öneriniz varsa almak isterim.
 2. Aynen dediğim gibi yaptım. 60 tl ye Mag 4 lü lnb aldım. Kiracının bahçedeki çanaktaki 2 li lnb sini söküp 4 lüyü taktım. ilk önce kiracınınkini bağlayıp sonuca baktım gayet güzel gösterdi. Sonra benimkinin Televizyon recewier inkini bağladım kablo kısa olduğundan güzelce ek yaptım.ilk önce ntv de olduğu için hemen gösterdi. ntv nin nasıl bir yayını varsa diğerlerinin hiç biri sinyal yokluğundan göstermesede o gösteriyor..? diğerlerine baktım haydee aynı önceki benim çanaktaki gibi. popüler kanalların hiç birini göstermiyor. ! Şunu hep unutuyorum çanak ayarı yaparken ; En küçük sapma sinyal alamamaya neden olur ! Bunu bir dahakine hiç unutmucam diyorum yine unutuyorum. Kiracının çanak iyi sabitlenmemiş az bir açıda da olsa lıngır lıngır oynuyor bir şekilde onu sabitledim ve tüm yayınlar geldi. Ama deneme amaçlı kablo ekini bantlamadığım için tamam deyip bantlayıp eve çıktım baktım bu sefer yine Ntv dahil hiç bir kanal yok ! oysa o kadarda özenle telleri iyice ayırarak bağlayıp bantlamıştım. Ama sonra göstermeyince olsa olsa ekde kablo telleri temas etmiş olmalı diye düşündüm. hava kararmasına rağmen telefonumun feneri ışığında yeniden kablo uçlarını komple kesip bu sefer dahada dikkat ve özenle bağladım baktım bantlamadan hepsi geldi. sonra iyice bantladım Televizyonunki haloldu. yarında bilgisayarın usb tv kartını yapıp derleyip toplayıp son halini verip işi bitiricem. Yani sonuçta her bir cihaz için ayrı kablo çekmiş oluyorum. İlginiz ve bilginiz için teşekkür ederim.
 3. Değişen birşey olmayacak işte yine aynı sağlam ve sade sistemle yapıcam. Ama sizler için yaptıktan sonra yine yazarım. Benim lnb 2 li diye biliyorum. 4 lü ise veya kiracının ki 4 lü ise zaten masrafada gerek kalmayacak. Çanak benimki çok sapa yerde sökmem gerek. Hava yağışlı bahcede sırf toprak çamur olduğundan işe hiç başlamamayı tercih ettim. Aslında online TV siteleri var. Fhd netliğinde olsa bilgisayardan internetten izleyebilirim. Ama televizyon için yine kurulum yapmam lazım.
 4. Yanlış doğru bilmemde bencede en mantıklısı dediğin gibi.. kablo yeter herhalde. 4 lü LNB alıp kiracının ki benim recewier ve usb tv kartı için üç ayrı kablo ile bağlantıyı yapmak. Herkese teşekkür ederim.
 5. Evet videodakinin fazla çıkışlı olanı. Ama @forjest ustanın dediği gibi sinyal kaybı yaparmı daha karışık ve üst seviye sistemde zayıf kalırmı forjest ustanın söylemesi ile buda ortaya çıktı. gerçi benim öyle karışık bir durum yok. amaç tek kablodan gelen tek uyduyu iki ayrı receewer e birbirini etkilemeyecek şekilde dağıtmak. spark 1200 hd goldmaster ve sky 960 usb tv kartına. Sağol. Forjest usta nasılsın umarım daha iyisindir. Evet sinyalin zayıflayacağı çakışmaların azda olsa olabileceğinide senden öğrenmiş oldum. Ama benim sistem dediğim gibi çok karışık değil. Fakat her zaman optimum işi severim. Evet video göster melik gibi olmuş. Evet tekli veya 4 lü neyse tek lnb de birine bağlayıp tek kablodan gelen yayını birbiri ile tamamen ayrı uydu alıcılarına bölüştürmek.. Meselemiz zaten bu. Bende zaten öyle düşündüğümü yazdım yukarıda. Ama arkadaşlarda bölücü switch ile olacağını yazmış . çok sağlıklı olur olmaz orası tartışmalı.. Teşekkürler.
 6. Valla banada olmaz gibi geliyorda yinede son şans olarak sorayım dedim. çünkü halihazırda vaktiyle tek çanaktan ikili lnb yi birer adet ayrı ayrı uydu alıcı cihazlara bağlamışım. Birinde Televizyonun biraz gelişmiş uydu alıcısı diğerinde de Bilgisayara gelen sky960 usb tv kartı bağlı. Tabi bu şekilde aynı uydu seyredildiğinden ve hiç bir fiziksel kablo çakışması olasılığı olmadığından iki çanaktan türksat 4a yı seyreder gibi sorunsuz seyredebiliyorum gibi değil yani zaten öyle. Şimdi niye buna gerek duydum ? çanağın tam önüne gelen inşaat yapımına başladılar. henüz direkler önüne gelmişken yani şansa bir iki kanal yarım yamalak gösterirse gösteriyor. Birde üst katlara çıkıp tuğlada örüldümü anlaşılacağı gibi hiç göstermeyecek. (diye düşünüyorum) Çanağın önüne gelen yeni yapılan inşaat 5 m uzaklıkta ama açı olarak her türlü çanağın önünü kesecek durumda. zaten inşaat yokkende duvara paralel olduğundan çanak yönü bizim çatının uzantısından sıfırdan çekiyordu. yani kendim de ayarladığımdan ayarlayıncaya kadar baya bir uğraşıyordum. Google da araştırdım. youtube da tek bir video var. Dieqc switch e benzer bir switch aparat var. bir tarafında lnb den gelen tek bir giriş diğer tarafta iki ayrı receiver e giden çıkış var . sözde anladığım kadarıyla benim istediğim şeyi gerçekleştiriyormuş. ama bağlantıları fazla ayrıntılı anlatmadı vede çokta kesin konuşmuyor. Olur olmaz bir amatör denemedir biz denedik oldu diyor. video şu : Evet arkadaşlar tek lnb den gelen kablo ile tek bir uyduyu -türklsat 4a yı- iki ayrı recewier da birbirinden bağımsız seyretme imkanı varmı? Şu anki haliyle tek çanakta ikili lnb ile çanak pencerenin hemen yanında olduğundan iki ayrı kablo ile cihazlara bağlayıp sorunsuz televizyon ve bilgisayarda tv kartında seyrediyorum. Fakat bahçe duvarlarındaki tel direklerine bağlamak zorundayım şimdi çanağı. Aslında çanak bağlamak yerine Kiracı zaten bahsettiğim direklere bağlamış durumda Onun tekli lnb sini çıkartıp 4 lü çıkışlı lnb alıp her cihaza ayrı ayrı gelecek şekilde iki tane kablo çekmek durumundayım pencereden bahçe duvarına. Bu da nerden baksan işte 4 lü lnb ve 15 er metre x2 paralel uydu kablosu demek. Yada aynı anda iki cihazı çalıştırmaktan feragat edip benim 2 li lnb yi çanağa takıp biri kiracıya biride bana gelecek şekilde olabilir. ama feragat etmem doğru olmaz. bu durumda da artı masraf görüntü kirliliği demek ama başka çare yok. Evet Değerli öneri ve bilgilerinizi almak isterim...?
 7. Neyin kurulumu? Bu sadece kullanım kılavuzu. Resimde adres satırında ne olduğu yazıyor sanırım. Ben yazan yol ile ne olduğunu çözümlemedim gerçi. Yani kurulan bir şey yok. Belki web sayfası ile açılan bir tanımlama olabilir tahminim. Ama 5 ay sonra indirildiğinden kendiliğinden niye açıldı?
 8. 4 kasım 2019 da LG49Lk6100 televizyon kullanma kılavuzu indirmişim. rardan çıkarıp bir klasörü isimlnedirip içine atmışım. Hayal meyal hatırlıyorum, sanırım 4k çözünürlükte medya oynatırmı diye indirmiştim büyük ihtimalle. Fakat az önce Edge echromium da kendiliğinden bir sayfa açtı. norveççe dilindeymiş . niye böyle bir şey yapmış olabilir? Klasörü Eset endpoint antivirüsle tarattım virüs görmedi.
 9. Devlet in kurumları hâlâ hantal demiştim. Boşuna dememişim. Eniştem Halk bank a gitmiş para yok diye vermemişler. Komşu Ptt de maaşını almış yeni taahhüt te yapmışlar 3 gün içinde hesabınıza yatacak promosyon demişler 5. Gün olmuş hâlâ yatmamış. Devlet ne güzel örnek oluyor vatandaşına değilmi?!! Benimde Valide Ptt den alıyor. Sordum Cuma günü taahhüt bitiyormuş. Hazır günü gelmişken işbankasına taşısammı diyorum..? Tam olarak nasıl oluyordu taşıma işlemi?
 10. Bu Google dan İhtiyaç Kredisi araştırması yaptığımda vakıf , Ziraat maaş müşterilerine 0.95 faiz oranı diyor. İşbankasıda % 1.05 diyor ama internet kanallarından baktığımda sigortalı 1.15 ki onun için anında olmuyor bazan olabilir miktar az olursa 1.24 te sigortasız . Maaş müsterisiyiz üstelik bu 1.24 niye sabit hala ? İşbankasından %1.05 oranla internet üzerinden veya bizzat başvurarak ihtiyaç kredisi alan varmı?
 11. Extradan hiç bir şey yapmadım. Yalnız benden iyi gelir elde ettiler. Büyük ihtimalle ona karşı küçük bir güzellik olmalı. Yukarıda örnek verdim ya, bunların kârı çok büyük. İsteseler çok daha fazla verebilirler. Benim 93 ten hesap başındaki sıfır haric müşteri numarası 7hane seninki nasıl 5haneli? Neyse kırk yılda extradan bir şey gelmiş tadını çıkaralım. Piyasa tepetaklak olmuş biz üç kuruşluk güzelliğin muhabbetini yapıyoruz. Bu da güzel. Aha şimdi işbankası promosyon reklam ı yaptı. 1000 TL ye kadar promosyon dedi. Yani tabanı arttırmış belliki.
 12. Gittim normal sözleşmeyi imzaladım. Başka bir şey yapmadım. Dediğim gibi ödemeleri ordan yapıyorum. Birde baya kredi m var. Birde 27 yıllık hesabım.
 13. @efe34 kardeş o işbankasından almış olanlara sor ikinciye bir miktar daha yatmışmı? Yatarsa zaten Sms ilede bildiriliyor.
 14. Emekli misiniz? Aldınız mı promosyon ve hangi maaş aralığında maaşınız? Özel ede yazabilirsiniz. Bende var e-devlet. E-devlet bile hiçbir zaman ayrıntıya girmez. Temel kalemleri yazar.
×
×
 • Create New...