Jump to content
TNC-TR

abdulhey_

Üye
 • Content count

  2501
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

abdulhey_ last won the day on June 7

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

255 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2716 profile views
 1. abdulhey_

  Ram Ve Sistem Uyumluluğu. Yardım Lütfen .

  İlke olarak ram anakarttan üstte ise çalışmaz altta ise çalışır. Denemeklede pek bir şey olmaz. Uyumsuzsa tiz ses ile kesik kesik sinyal verir. Sizde hemen PC yi kapatırsınız. Sorumluluk size aittir. Bunlar sadece kendi deneyimlerimdir.
 2. abdulhey_

  Windows10 Guncelleme Sonrasi Sorun

  Nasıl program çalıştırmaya çalışıyor? Kendisimi? Ses nerden geliyor onuda anlamadım. ? Geri yüklemeyi deneyin veya sözkonusu güncellemeyi kaldırın. Bunu sisteme girerek veya BIOS ekranından sonra f8 e basarak sistem kurtarma araçlarına ulaşarak yapabilirsiniz. Orda ağ destekli güvenli modda var güvenli modda var. Yani sonuçta amaç ne şekilde olursa olsun sorumlu o güncelleme ise ondan öncesine ulaşmak. Kolay gelsin.
 3. Hemen hemen aynı sorunu yaşadığımdan ayrı bir başlık açmadım. Bilgisayarda, Anasayfam yeni üye olmuşum gibi hiç bir haber akışı yok. Telefonda ise normal. Bilgisayarda bu problemi nasıl düzeltebilirim? zaman tünelimde ve diğer yerlerde sorun görünmüyor. Bilinen en çok kullanılan 5 Browseri denedim hepsinde aynı. Şu şekilde:
 4. abdulhey_

  Turkcell Kampanyasız Kullanım ücretleri

  @deli_petro06 Parasal kısmı geçtiğimde en mantıklı seçim Türkcell kalıyor. 24 mb internet, Tv+, Cep telefonu ekstraları aylık 70 Tl ödüyorum. sanırım vaktiyle öyle uygun bir kampanya sözleşmeniz var. yoksa şu an itibarıyla o paraya o saydıklarınızı alabileceğinizi hiç sanmıyorum. zira benim annemin altınyaşlar tarifesi 32 tl idi. daha ucuza geçiriyoruz diye değiştirmişlerdi o da aynı idi fiyat olarak. hal böyle iken sizin m. hizmetlerinden memnun olmanız biraz komik oluyor kusura bakmayın. hizmet en iyi olanı olabilir. ama vodafone ile karşılaştırdığımda fiyat olarak nerdeyse %100 lere varan fiyat farkı var. birde dötleri kalkık kesinlikle. annem ben ayrılacağım demiş ayrılacaksan ayrıl demişler ukala bir biçimde. Vodafone da ise yukarıda örnek verdim. ödediğim cayma bedelini bile geri aldım. ama türkcell aylık tarife yapmış anneme en son numarayı vodafone faturasız hatta taşıyınca 30 tl yerine 40 tl tarife parası birde 50 tl cayma bedeli almışlar. aylık tarifede cayma olurmu? bana kalsa son faturayıda ödemezdim cayma bedelini geçtim. çünkü e-devlette öyle bir borç görünmüyor. diyorum ya en sağlam ve güvenilir bilgi devletin veri tabanında. ama uydurup annem gibi saf insanları kandırıyorlar işte. benim mayıs ayında bitiyor engelli tarifem Millenicom da. 45 tl aslında 24 mb 35 gb akk sınırsız. ama yeni engelli tarifelerine baktım en az %25 zamlı. yani engelli farkı diye pek bir şey kalmamış. galiba onlarında tuzu kurudu. çünkü mevcut aboneliğimi direkt siteden chat yoluyla herşeyi whatsapp tan resmini çekerek yapmışlardı. hatta site görüntüsü olarak aynı ttnet in görüntüsü idi ben ttnet sanarak abone olmuştum. hayırlı bir yanılgı oldu. ama dediğim gibi artık tüm şirketler malesef soyguncu oldu.
 5. abdulhey_

  Turkcell Kampanyasız Kullanım ücretleri

  @deli_petro06 Parasal kısmı geçtiğimde en mantıklı seçim Türkcell kalıyor. 24 mb internet, Tv+, Cep telefonu ekstraları aylık 70 Tl ödüyorum. Nasıl yani üçünemi 70 tl ödüyorsunuz? sanırım eksik yazdınız yada ben yanlış anladım..?
 6. abdulhey_

  Turkcell Kampanyasız Kullanım ücretleri

  arkadaş bu turkcell ve ttnet ten kazık yemek hoşunuzamı gidiyor anlamıyorum. benim kullandığım tarifenin ttnetteki karşılığı 85 tl ben 51 tl ödüyorum içinde üstelik modemde var. Millenicom ve bu zamana kadar hiç bir cansıkıcı durum yaşamadım. bir kaç kopma yaşadım o da benim modem ayarları ile fazla oynamamdan oldu. Turkcell i bir kez kullandım 1 ay dayanabildim. internete girdiğinde girme bedelini hemen kesiyor. böyle saçma şeymi olur. bu tür kendine yontma işlemleri uyguluyorsa bir operatör bilinki onun dötü kalkmıştır. annem Turkcell de idi. 32 tl lik tarifesi 45 tl olmuş. onuda zaten ablam abone yapmış. ama saf işte bizim büyükler. onu geç, aman borçlu kalmayalım.. gittim valide ile beraber dedim biz ayrılıcaz. cayma bedelini sormadım çünkü kafalarına göre bir tarifeye geçirmişler 1 aylık. çünkü itiraz edersen onu bile siliyorlar yersen yani. ama bizim abla ile ana gitmiş toplam borcumuz ne kadar diye sormuş 90 tl demişler. onlarda dediğim gibi aman borç harç kalmasın psikolojisi ile vermişler. lan dedim niye verdiniz ya. ben siz vermeyin demedimmi? kızdım ama işte olan olmuş. bakın ben neye güveniyorum resmi olarak? e-devlete güveniyorum. ilk kesin bilgi oraya düşüyor çünkü. bir çok şeyi ordan yakaladım kurumların bile haberi yok onun sayesinde haklı çıktım ve fazla para ödemekten kurtuldum. geçende kendi operatörüm vodafone da benzer şey oldu. oyunuma oyun yaptılar ama sonunda yine ben kazandım. push mesajla yeni tarife teklifi geldi devreden uyumlu 5 tarifesi. aynı fiyata almak için tamama tıklayın dedi e he mdevrediyor hemde 1 gb fazla aynı fiyata iptal değil tamam dedim ve tarifeye geçtim. ama yine cayma bedeli olacakmı takip ediyorum. ve 80 tl oldu. bende aradım m. hizmetlerini. sert bir şekilde ben caydımmı yoksa siz bana teklif mi gönderdiniz ben bu durumda caymışmı oluyorum da cayma bedeli uyguluyorsunuz. ben bunu ödemem eğer benide mağdur ederseniz bunun altında kalmam dedim. temsilci ama 80 tl borç mevcut görünüyor. siz bu 80 tl yi ödeyin ödenmiş olsun sonra biz size iban numaranıza 80 tl yi geri ödeyelim dediler. çakal kandırdı beni aklı sıra. yine sert çıkınca parayı geri ödeyemiyoruz bakalım bu 80 tl yi faturalarınızaa sayabiliyormuyuz araştırıp siz 2 gün içerisinde bilgi vericez dediler. akılları sıra filim çeviriyorlar. ve 2 gün sonra mesaj geldi. ödediğiniz ücret faturalarınıza sayılacak diye. ve gerçekten 3 ay fatura gelmedi. NOT: Söylemeyi unuttum. Millenicom 1 ay önceden yani 1 Aralık 2018 tarihinde AKK yi kaldırmıştır.
 7. abdulhey_

  Türk Telekom, Akk’yi Kaldırıyor...

  Benimki Millenicom bu ayın birinde geçti bile. 27 ay engelli taahhütlü tarife modem dahil 51 TL 24 mbps hız. Ne çabuk geçiyor zaman Mayıs ta bitecek taahhüt. Yeni tarifelerde engelli falan dinlememişler yenilediğimde bir 15 TL fark ödeyeceğim búyük ihtimal. Allah bildiği gibi yapsın arkadaş kızmamak elde değil! Yok KDV yok ÖTV. Nerdeyse yarısı ücretin bunlara gidiyor zaten. Ben kimimki bunları ödüyorum ya! Gerçekte% 60 enflasyon var. Neymiş % 10 çıkmış. En az % 40 devalüasyon u milletin sırtına yükleyecekler işte! Olan her zamanki gibi abalıya! Soyumuz Kayı ya dayanıyor avatarımda görüldüğü gibi ama sırf gurur yapıp defolup gidesim geliyor bu ülkeden.!
 8. dikkat çekmek istiyorsan İrem derici nin dualar eder insan şarkısını tam o baştan keserek zil sesi yap. hem şarkı hemde melodisi çok güzel herkesin dikkatini çekiyor. çok ilgi çektiğinden sonradan vazgeçtim.
 9. sorunca Telefonumun zil sesi nin ismini öğrenmek istedim. Meğerse hakikaten zevkliymişim. zira favoriymiş. google dan baktığımda gördüm. Müzik kulağım kesinlikle güvenebilirsin. benim telefon Lenovo p2 . şu şarj şampiyonu olan telefon. tabi diğer özelliklerde saymakla bitmez. Zilin ismi Fantastic clang mış. yalnız cihaz farkındanmıdır yoksa telefon kaynaklımı benim telefonda çok daha net keskin ve yüksek çıkıyor. https://download-mp3-ringtones-free.mobilesringtones.com/ringtone/download/20338/lenovo-fantastic-clang google da başka başlıklarda daha müzikal biçimide var.
 10. abdulhey_

  mIRC 7.51

  mirc hala varmı yav.en son kullandığımda 400 adetten sonrasını sayamadım virüs bulaşmıştı. sistemi mahvetti hatta dvd lere bile bulaştı.bir sürü önemli verimi kullanılmaz hale getirdi. hepsinde olacak diye bir şey yok ama çok dikkat etmek lazım.
 11. abdulhey_

  Profesörlere Nasıl Randevu Alınıyor?

  bilgi edinicemde ne olacak ben beyin cerrahımıyım?
 12. abdulhey_

  Profesörlere Nasıl Randevu Alınıyor?

  neyi amaçlıyorsunuz? esansiyel tremor hakkında bilgimi? anlamadımki?
 13. abdulhey_

  Profesörlere Nasıl Randevu Alınıyor?

  yahu arkadaşım bahsettim ya o kadar ameliyatı profesör yapıyormuş veya zaten profesör yapar.. çünkü bu zaten bilinen bir hastalık değil tıbben, tıbbın geldiği son nokta itibarıyla. tedavide zaten yine semptomatik olacak. adı üzerinde ; "nedeni belirsiz titreme" nedenini bilmediği şeyi nasıl tam tedavi etsin tıp veya Drlar.. Ur falan olur hadi onu aldık derler artık hiç bir etkisi olmayacak derlero zaman tam tedavi olarak düşünülebilir. E.t. un üzerine yazılmış tek bir kaynak var Türkçe. bir bayan nörolog tez olarak yazmış. ve nedenselliğin heterojen olduğu ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmiş. yani bir çok mekanizmadan kaynaklanıyorsa tam tedavinin olacağını düşünmek zaten mantıklı olmaz. ayrıca bahsettiğin kaynakla neyi kastettin valla anlamadım randevuyu normal poliklinik için aldık. tıp fakültelerinde öyle.. bir kere bir burun filmi çektirmiştim aynı hastanede ancak 6 ay sonra film elime ulaştı. o kadarda üzerine düşmüşken. sağ taraf sola göre direkt gitmiyor nefes. çok sorun değil ama kötü bir koku yapıyor. tesadüfen bir diş Dr una sordum; havanın ulaşmadığı bir yer vardır orası mayalanma yapıyordur dedi. evet bencede öyle. buruna bakıyorlar ikiside eşit şekilde açık diyorlar dr lar. hatta en son yine koku için gittiğim dr tomografi çektirmişti. buyrun beraber bakalım dedi ikna olmam açısından. hakikatende 6-7 mm eşit delik var . tomografide açıkça görülüyor. evet pil parkinson , esansiyel tremor konusu aynen dediğin gibi. benimde bildiğim o yani. yani burda mekanizmayı düşünerek faydası olurmu olmazmı çıkarım ne kadar yapılabilir onu pek düşünmemiştim. ama parkinsonun dinlenme halinde esansiyel tremorun ise hareket halinde ortaya çıktığını biliyorum. Esansiyel tremor anksiyete, depresyonla artıyor. zaten işin kötü yanıda o. Orda nöropsikiyatrik bir durum olduğu anlaşılıyor sanki. işin dramatik olmasının nedeni bakışımlı olması veya işte komplike nöropsikiyatrik bir durum olması. veyahut bana öyle geliyorki hepsinin altında esansiyel tremor var. en son olarak bu kanıya vardım. çünkü titremeyince psikiyatrik pek bir şey olmuyor. ama geçen hafta 7 gün ilacı komple bırakmamda ilaç komple vücuttan atılınca titreme açıkça kendini gösterdi. resmen beyine nasıl bir enerji ise artık yoğun bir enerji gidiyor ve müthiş sıkıştırıyor beyini. zihnin savunma mekanizmaları zayıf düşünce titreme dahada artıyor titreme arttıkça artık eşiğim ne kadar iyi olsada psikolojim gitgide bozuluyor. böylece herhalde hiç ilaç kullanmasam nöropsikiyatrik bir dağılma ile süreç sonmu bulur devammı eder. . böyle pis bir kısırdöngü işte. o anda da bir insandan tahrik geldimi zaten öfken anında tavan yapıyor ki o da oldu. salağın biri bir tahrikte bulundu gerilim sona dayandı. dedim içimden , sen hiçç kendini zorlama boşuna bu E.T. a zaten bilişsel-davranışçı tedavi sökmez böyle salaklarda iyice ayar eder seni en iyisi ilaca devam.. hiç değilse kontrol sende olur... İlaçla hiç değilse sakin ve kontrollüyüm titreme ve ruhsal olarak. İlgin ve samimi dileklerin için çok teşekkür ederim..
 14. abdulhey_

  Profesörlere Nasıl Randevu Alınıyor?

  sora sora bağdat bulunurmuş o sorun değilde. şu anda da ilaçları kullanırken iyiyim yani titreme yine var ama ne hareketsel nede ruhsal rahatsızlık yapmıyor pek. o profesörlerde gebermeye durduğunda ancak insafa geliyorlar. bir kere bir travma geçirmiştim sırayla ilgili dr lar geldi muayene etti. o tür zamanlarda esansiyel tremorun doğası gereği daha çok titriyorum. Nörologda geldi. çok tezcanlı bir dr du.bir kaç hareket yaptırdı. çay içebiliyormusun? içersin sağelinde fazla titreme yok. hadi eyvallah. halbuki tüm vücutta müthiş gerilime neden oluyor buda beni nerdeyse akut zamanlarda psikotik reaksiyon sınırlarına getiriyor. onu hiç soran yok. daha doğrusu bende bilmiyordum. bu bir kaç gün önceki ilaç bırakma deneyimimle artık iyice emin oldum. psikolojik rahatsızlıklarımın altında da esansiyel tremor var. bunları söyleyeceksin. sen söylemezsen dr ların umurunda değil. mesela Cerrahpaşada da aynısı olmuştu. uzman dr muayene edip nöroloji profesörünün yanına götürdü beni. ağzından cımbızla laf alıyorsun. baktım olacak gibi değil bildiklerimle sıkıştırdım. bu seferde gülüyor prof. Bizim ona söyleyeceğimizi o bize söylüyor diyor. aman ne komik. bunun ameliyatı yok onunla yaşayacaksın dedi. bende botoks tedavisini hatırlatınca onu bari yaptırdı ama bi faydasını görmedim. titreme metabolizmanın içinde olan bir şey kitlesel kas eklem gruplarında dıştan botoks ne yapacaki? mantıken düşündüğün zaman.. ha ufak tefek kaç kirpik düşmesi gibi distonilerde işe yarar. çeşitli tıbbi olmayan yöntemler var. youtube da tmj miydi neydi unuttum. bir diş dr u bulmuş. yutağa yakın yerebir aparat yerleştiriyor. esansiyel tremoru olan hastanın titremesi pat diye kesiliyor. keşke bizde öyle bir çare bulabilsek. titreşimsiz hayata o kadar hasretimki 12 yaşımdan beri titriyorum. şimdi anneme randevu alacaktım taa şubata var. 1 ay sonra gel demişti dr. tıp fakültelerinde randevusuz bakmıyorlar. kontrol için geldik desek bakarlarmı acaba? @Memoli bu ameliyatlar artık genelleşmeye başladı. eskiden tek bir dr yapıyordu Türkiye çapında. şimdi büyük şehirlerin üniversite hastanelerinin hepsinde yapılıyor. Samimi ilginiz ve dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. NOT: şimdi aradım bölüm dr larına muayene oluyormuşsun onlar Profesöre yönlendiriyormuş. taa 2.5 ay sonrasına hem anneme hem bana randevu aldım.
 15. abdulhey_

  Profesörlere Nasıl Randevu Alınıyor?

  Benim hastalığım ölümcül değil. Özele zaten gitmem. O kadar param olsa bildiğim özelde çalışan profesör var ona giderdim. Ama epey bir soyulurduk. Çünkü pil parasına bile ortak oluyormuşsun. Yani en az 60 bin TL. Çoğu Dr ameliyatı tavsiye etmedi zaten. Ama titremede artınca çekilmez oluyor. 7gün ilaçsız denedim. Çok zor oldu. Yinede direndim ve direnecektimde. Ama biri moral bozunca sabaha karşı 5.30 da hiç uyumadım ve çaktım ilacı. İlaçla kesin uyuyorum. Bahsettiğiniz ilaçlar dahil kullanmadığım ilaç kalmadı. Esansiyel tremor olduğundan tabiki eminim 22 yıl önce deneyimli bir nörolog koymuştu ilk tanıyı. O family tremor koymuştu. Öylede deniyor çünkü genetik geçişli olduğundan. Gideceğim profesör nöroloji profesörü olacak zaten. Asistanlarla Dr culuk oynamak istemediğimden direkt profesör e gitmek istiyorum işte. Annemi götürdüğümde hangi profesör ameliyatı yapıyor sormadım aptallık ettim. Şimdi hem onu öğrenmem hemde O na randevu almam gerekecek. Hangi profesör nasıl bilicem? Birde randevuyu e-randevudanmı, telefonla mı nasıl alıcam? Daha önce anneme MHRS randevu uygulamasından aldım diye hatırlıyorum ama şimdi baktığımda o tıp fakültesi MHRS randevu uygulamasında yok gibi bulamadım.
×