Jump to content

abdulhey_

Üye
 • Content Count

  2760
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

abdulhey_ last won the day on June 7 2018

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

317 Excellent

3 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

3942 profile views
 1. Advanced system Care ye göre 1909 güncellemesinden sonra açılış süresini 18 sn yeye düşürdü daha doğrusu öyle gösteriyor. genelde 1.18 dk iken. Aslında sistem ekranını ve şifre girişleri saymazsak gerçekte zaten 7-8 sn sürüyor. daha öncede aynıydı ama nedense 1.18 dk gösteriyordu. i7 3. nesil , 8 gb ram ve 250 gb lık SSd üzerinde kurulu windows 10 enterprise x64
 2. genel olarak durum öyle olduğundan o kanıya vardım. sizin dediğiniz gibi de olabilir.
 3. 1903 .476 ve 1909 .476 sıra ile windows updateden kısa sürede yüklendi. Ek Bilgi: İs derlemesindeki kafa karıştıran tarih bilgisayara ilk format atılan tarih. Yapı numarası ile ilgisi yok. Şöyle oldu format atar gibi oldu uzun sürdü.. Herkeste öyle oldu Hatta bende 10 gb windows old klasörü oluşmuştu.
 4. 1909 updateden gelen varmı? Bu gün gelecekti galiba. Bana hala gelmedi.
 5. https://teknolojialisverisi.com Bu siteden alışveriş yapan varmı güvenilirmi bilgisi olan varmı? İnternette tesadüfen denk geldim.
 6. Ben de neydi o ya şu benikli olanların kırmasıydı galiba belli yerleri siyah diğer yerleri beyaz fon oluyor ama uzun değil normal boyda olanlardan. Beyaz koymuştum ismini. resimleri vardı ama kimbilir nerede.. küçükken çok ürkekti. ama çok sevimliydi. Bir önceki kangal kırmasını besleme hatam yüzünden kaybettiğimden buna iyi bakmayı vicdani bir görev edindim. Büyüyüncede müthiş şımarık oldu. kendisinden iki kat büyük köpek gruplarına kafa tutuyordu. onlarda ne oluyo lan ne iş bu diye şaşkın şaşkın bakıyorlardı. gece sabaha kadar havluyordu hiç durmadan. komşularbir şey demiyordu ama rahatsız olduklarına emindim. bir türlü susturamadım. o yüzden bizim sütçü vardı o istiyordu. ona verdim gitti.. Diyeceğim hangi türden ise Onun beyazı gibi bileşik isim koyabilirsiniz. veya bir özelliğinin veya sıfatının işte.. güçlü, dağ, çınar gazi, gibi..
 7. Bunda sağ üstte sistem özetini gösteren widget yokmu? varsa nasıl aktif edicez?
 8. https://www.technopat.net/2019/10/14/windows-10-kasim-2019-guncellemesi-tamamlandi/amp/ NOT: Üstteki yoktur. Silemedim.
 9. Ne zaman geldi size? .449 ? Bana 00:00 da gelmiş yani yarım saat önce. Yükleme uyarısı yoktu siz deyince updateye baktım isteğe bağlı güncellemeler olarak gelmiş. Şimdi yüklücem. Herkesin bir tarzı var. Update ye geldimi yüklüyorum ben. Şimdiye kadarda bu şekilde hiç sorun yaşamadım. Yalnız bakımı komple bıraktım. hiç bir bakım programı yüklü değil. Masaüstü de bit pazarı gibi oldu. Bir bakım yapıp düzene soksam iyi olacak. Yani bu durumda bile 2 sn ya yavaşlar ya yavaşlamaz.. Meraklı olan veya kendini Geliştirmek isteyen olabilir. Ama işte bunları yaparken ne yaptığını bilmek gerekir yoksa pire için yorgan yakma örneğine kadar gidebilir iş..
 10. (KB4523786) x64 tabanlı sistemler üzerinde Windows 10 Version 1903 için 2019-10 Windows Autopilot güncelleştirmesi (KB4523786) Link:https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4523786/cumulative-update-for-autopilot-in-windows-10-version-1903
 11. Söz konusu bozuk görntü kaynağından her nasıl başka ekrana aktarılırsa aktarılsın yine bozuk görünür. Çünkü kaynak bozuk. Benim mantığım bunu söylüyor. Kaynağın kablosu, ekranı hatalıdır düzeltilince dúzelir o ayrı konu. Hatta benzer sey benim başıma geldi. Kablo büküktü görüntü kenarını yanık gibi gösteriyordu. Kabloyu düzeltince düzeldi. Sonra aynı şey yeğen yanımdayken oldu. Kendine göre yorum yapmaya başladı. Kablo büküktür düzelt düzelir dedim. Aynen düzeldi. Yeğen hemen sorunu nasıl anladın dedi. Tecrübe dedim gülümseyerek. Aslında kişisel sorun çözme prensibi; en basitten zora doğru gideceksin.
 12. Yahu ne kadar bilginiz var bilmiyorumda gerçekten güldürdünüz beni. pc üzerinden alınan bozuk görüntü telefonda nasıl düzelecek yav pc görüntüsünü direkt telefona yansıtabilme olsa bakın o olur. Ama zaten pc den bozuk olarak alınan görüntüyü telefon değiştiremez böyle bir ne mantık nede teknoloji var.. belki bunun için uygualamalar vardır . ama düşündüğümde onlar bile mantıksız geliyor bana.
 13. pencerenin çözünürlüğü Monitöre sığamıyor sıkışıyor gibi sanki. nerden çıkardın bunu dersen altta da yatay kaydırma çizgisi oluşmuş. ilk defa böyle bir şey görüyorum. bende denedim öyle altta yatay çizgi hiç bir şekilde oluşmuyor. ve öyle gölgelenmede yok. ayrıca telefon çeşitli farklı efektler oluşturabilir ama o şekilde tutarsız olacağını sanmam. yani senin montör den kaynaklı olabilir bence.. eskimi monitör?
 14. Allah Analı Babalı büyütsün ve öncelikle sağlıkla doğsun inşallah. Bende küçük yaştan beri psikoloji merakı var. psikoloji demek ne demek duygulu içli birazda deli bir mizaca sahip olmak demek. Ruhu incelemek demek. Bu bağlamda Şükran ismi idealdir. Aslında üstünde az bile durulmuş bir isimdir bana göre. Şükran Hasetin karşıtıdır. ve bilen anlayan kişiler ne denli ideal olduğunu hemen idrak edeceklerdir. HZ. Yusuf un sebebidir denebilir bana göre. Oda zaten dünyanın hayatın özetidir. Büşra ve Kübra ise son 20 yıldır duymaktan artık gına gelen isimlerdir benim için. Dominant kişiliğe sahip kız isimleri ise bana göre; Ayşe, Fatma, Elif ve Gül.. (güler, gülsün, gülsüm, gülden, gülseren, gülay, gülhan gibi bir çok ismin kısaltılmış hali olarakta kullanılır.) Almina için yorum istemişsin. O konuda da en az psikolojiye olan ilgim kadar ilgi duyduğum Orhan baba geliyor hemen aklıma. Almina isimli şarkısı var. Köken olarak helenistik olup Türkleşmişte olabilir. Kesin bilgim yok. Ha birde Ayşen isimli şarkısıda var Orhan babanın.. Birde Eyşan var. Osmanlıca bir isim olmalı diye düşünüyorum. bilgim yok. o tip isimlerde saray insanı ismi gibi geliyor bana yada Sosyete, soylu.. Almina için alıntı bir bilgi: Almina nın anlamı kırmızı elma değil o Almula Almina Türkçe prenses demek Arapçada ise Mina dağında açana çiçek ve liman sahil anlamındadır ben çok araştırdım dil bilimciyim.
×
×
 • Create New...