abdulhey_

Üye
 • Content count

  1574
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

abdulhey_ last won the day on August 16 2015

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

90 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Gold

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1210 profile views
 1. Ben im telefonun kendi rom unda var ucbrowser ama Türkçe dil yok. Ne yapcam play store danmı indireyim.
 2. Allah Allah. Üç kez nasıl gönderdim? Bakın bu ileti direkt hiçbir sorun yok. En güzel yanı da çok doğru kelime öneriler i. Yalnız lapa lapa kar yağarken 4G yi rahat çekiyordu şu an 2G de ve zor çekiyor bu da oldukça tuhaf 😀 EDİT: 4g kapalı ymış benim yav 😇
 3. Öncelikle şunu belirteyim bu iletiyi farkı anlamak için alıntı lı yazıyorum. Evyet yine sorunlar oluyor. Klavye çok kararzsız ve hadassas tepkiler veriyor. Önerilen kelimeleri yapııştırmıyor yapıştiırınca da yarım kelimenin yanına yapıştırıyor ve geri silmiyor bazanda ta yukarı atıyor imleci. Ara vermetuşuda benzer şeyler yapıyor. Bazan bir harfe basıncaklavyede entevregre ola n google aramaya viriyor giriyor . Demi nde nasıl olduuysa bir harfe tikladim Gboard klavye ayarları çıktı. İşte alıntılı cevapta oluyor bunlar direkt cevapta olmuyor. Birde bende olan normal reklam değil. Direkt sayfaya yöneliyor ve virüs uyarısı ile yanıltma şeklinde. Öncelikle şunu belirteyim bu iletiyi farkı anlamak için alıntı lı yazıyorum. Evyet yine sorunlar oluyor. Klavye çok kararzsız ve hadassas tepkiler veriyor. Önerilen kelimeleri yapııştırmıyor yapıştiırınca da yarım kelimenin yanına yapıştırıyor ve geri silmiyor bazanda ta yukarı atıyor imleci. Ara vermetuşuda benzer şeyler yapıyor. Bazan bir harfe basıncaklavyede entevregre ola n google aramaya viriyor giriyor . Demi nde nasıl olduuysa bir harfe tikladim Gboard klavye ayarları çıktı. İşte alıntılı cevapta oluyor bunlar direkt cevapta olmuyor. Birde bende olan normal reklam değil. Direkt sayfaya yöneliyor ve virüs uyarısı ile yanıltma şeklinde. Öncelikle şunu belirteyim bu iletiyi farkı anlamak için alıntı lı yazıyorum. Evyet yine sorunlar oluyor. Klavye çok kararzsız ve hadassas tepkiler veriyor. Önerilen kelimeleri yapııştırmıyor yapıştiırınca da yarım kelimenin yanına yapıştırıyor ve geri silmiyor bazanda ta yukarı atıyor imleci. Ara vermetuşuda benzer şeyler yapıyor. Bazan bir harfe basıncaklavyede entevregre ola n google aramaya viriyor giriyor . Demi nde nasıl olduuysa bir harfe tikladim Gboard klavye ayarları çıktı. İşte alıntılı cevapta oluyor bunlar direkt cevapta olmuyor. Birde bende olan normal reklam değil. Direkt sayfaya yöneliyor ve virüs uyarısı ile yanıltma şeklinde.
 4. Teşekkürler. Virüs değil madem sorun yok o zaman. İşin Garibi şu anda telefonun klavyesi nden yazıyor um ondada hiç sorun yok. Geride siliyor önerilen kelime leride sorunsuz yapıştı rıyor. Ama alıntı yapınca mı oluyor bilmiyorum. Şimdi vaktim yok sonra onuda deneyeyim. Peki o buraya tıklayın virüsü temizlemek için uyarı sına tıklarsak ne olacak.? Boşta bulunuruz olurmu olur?
 5. tnctr de bilgisayarda bir linke tıkladığımda reklam çıkıyor hepsi bahis v.s gibi veya skip e tıklayıp geçiyoruz. birde bir alıntı yapınca sonra ondan vazgeçince ama yeniden aynı alıntıyı yapınca altta bir uyarı çıkıyor sağ tarafında çarpı yani uyarıyı kapama işareti var ve clear editör v.s yazıyor uyarıda tıklayınca yine aynı reklem vs çıkıyor. benim telefon lenovo k5 plus tan dolphin tarayıcısından tnctr ye girip aynı şeyleri yapınca ise telefonunuza virüs bulaştı şuraya tıklamazsanız telefonunuz daki veriler çalınacak ve telefon kullanılmaz hale gelecek gibi hep virüs uyarısı çıkıyor ve telefonun klavyeside geri silmiyor ve kelime önerilerine tıklayıncada hemen onları yazmıyor ve yazdığım şeyleride dediğim gibi geri silemiyorum. dolphini kaldırıp yeniden kurdum, google play store dan virüs programı indirip telefonu taradım. hala aynı şeyler oluyor. 1-bir kere klavye normal çalışmıyor ama bu sadece tnctr demi oluyor emin değilim..? 2-virüs uyarısı sadece tnctr demi oluyor yoksa dolphindenmi kaynaklanıyor yoksa her ikisimi? 3- bu virüs uyarısını alınca ancak sekmeyi kapatarak kurtulabiliyorum sayfa geride gitmiyor? 4.yoksa benim telefonda gerçekten virüsmü var? 5-ben tnctr yi telefonda web görünümü ile kullanıyorum. tapatalk v.s ile değil yani. bunlara göre sizde telefonla tnctr ye yazarken aynı veya benzer şeyleri yaşıyormusunuz? yoksa sorun sadece dolphindemi? ve sizce ne yapmalıyım telefonumu sıfırlayayım? telefonun android sürümü lollipop 5.1.1 bu arada. telefonu birde bilgisayara usb ile bağlı iken eset ile tarayacağım bakalım virüs falan bulacakmı? edit: bilgisayarın antivirüs programı ile tarama yapılamıyormuş. e telefona indirdiğimde de temiz diyor.?
 6. Hahh bu t am oldu. O kadar ustaysa Windows 11 içıkartsında tam olsun. Ama gerek yok yeni windows10 Windows10 Windows 7 ye benzeyecekmiş zaten. Neyse sulandırmayalım fazla. (hay bu telefonun klavyesinede)
 7. Hah idşte bu mantıklı ve tatmin edici bir cevap eğer kesinse : ) Teşekkürler. Peki manuele türkçe Yazılamazmı?
 8. O kadar anlasam niye sorayım. Provgramla yapmayı biliyorum zaten. Enpedi de anlatımı var ama soruna nexden oluyormuş. Ben orjinalini soruyorum. Hatta gpt bölümü mbr eye dönüştürme programıda var. Ama o da soruna neden oluyormuş.
 9. Türkce sistem niye türkce başlamasın? Ayrıca sebebi nredir bilsek iyi olmazmı?
 10. Aynı sorunu yaşayan ve çözümünü bilen yokmu hiç?
 11. zamanla sorun çıkartıyor yalnız. benim yıllar önceki som denememde dosyalar mavi idi galiba . başka renklerle karışıyor v.s.
 12. Windows 7 de uefi gpt bölümlendirme ile kurulum yapınca başlatılırken Windows starting diye başlıyor. Mbr ve uefisiz kurulumda ise Türkçe normal başlıyor. Bunu programsız türkce başlatmanın yolu varmı uefi gpt kurulumda? Teşekkürler.
 13. Windows 7 de uefi gpt bölümlendirme ile kurulum yapınca başlatılırken Windows starting diye başlıyor. Mbr ve uefisiz kurulumda ise Türkçe normal başlıyor. Bunu programsız türkce başlatmanın yolu varmı uefi gpt kurulumda? Teşekkürler.
 14. Bunu bulmak zor değil.