abdulhey_

Üye
 • Content count

  1750
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

abdulhey_ last won the day on August 16 2015

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

115 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1418 profile views
 1. Şu an yazdığım telefonum Lenovo K5 plus. Tam bir fiyat performans telefonu. Nfc ve parmak izi okuyucu hariç herşeyi mevcut. Bundan önceki Xperia z2 idi. Sahibinden.com dan 1000 TL'ye almıştım. Garanti den sıfır olarak verilmiş sözde. Gerçektende ilk geldiği gün sıfır gibi idi. Titreşimi bozuldu ilk. Sonra hafıza kartı içine kaçtı. Onu çıkarmak pahasına telefon a kısa devre yaptırdım galiba bir daha açılmadı. Attım gitti. Sony nin kalitesine ve yazılımına hayranım. Ama kamerası hiç de iyi değil anlatıldığı gibi. Turuncuyu kırmızı çekiyor. Samsung hiç kullanmadım. Ya ben sony den yanayım ama hepsi bir arada olmuyor istediğin gibi. Bunu test edebilmen için alacağın Telefonu 1 hafta kullanabilme imkanı olması lazım yahut olan bir arkadaşın olacak. Yahut teknosaya gidicen iyice incelicen. Öncelikle sana hangi özellikler lazım sa ona bakıcan. Ben çok incelerim. Elde tutulabilirliği batarya değişebilirliği radyo yoksa almam mesela. Samsung a serilerinden sonra kalitelendiği söyleniyor. Ama ben herşeye rağmen Sony den yanayım.
 2. @efe34 " Tam da Mart'ın son haftası 75 GB AKK her ayın 3. haftasında doluyor hızım 3 Mbps'ye düşüyor diye AKK'yı 100GB'a yükseltmiştim her ay ekstra 10 TL daha vermek koşuluyla. Bu kararın çıkacağını bilseydim yükseltmezdim zira benim internetim 25 Mbps Fiber internet olarak geçiyor ve 24 Mbps ve üzeri kapsamına girdiği için AKK aşımında 16 Mbps'ye düşecekmiş. Şimdi geri eski AKK'ya da döenmiyorum zira taahhüt gereği sadece bir üst pakete geçme hakkım var. Alt pakete geçemiyorum. Haybeye her ay 10 TL daha fazla ödeyeceğiz gereksiz yere. 25'den 16'ya düştüğü zaman çok etkilenmezdim. Moralim çok bozuldu." bende ucuz diye bir anlık boşta bulunma ve yeterince araştırmadığım için anında watsapp dan doping engelli 24 mb 35 gb akk sonrası 8mb 27 ay taahüt verdim. halbuki doping pek kötü olmasada anlatıldığı kadar devletin veri tabanında bile yok ki en kati bilgileri ordan bulabiliyorsun. e- devlette yok mesela. diğerlerinin hepsi var. borcunu alacağını en iyi ordan öğrenebiliyorsun. ve ilk olarakda oraya geçiyor bilgiler. hem farklı fatura gelirse veznedeki memura hayırrrr diyebiliyorsun. bu avantajı var yani. engelli tarifesinde kampanya taahüt olurmu ?! salak gibi bir anlık kapıldık işte. ttnet engelli tarifeside taahhüt olmasada bir sürü ek ödeme var ve pahalı. en iyisi türknet miş ama iş işten geçti. hem taahhütsüz hem 150 gb akk hem alabileceğin en yüksek hız lokasyonuna göre ki benim lokasyonda hiper internet var 100 mb kadar yani. fiber kabinine yakınlık derecesi var 5 kadem galiba benimki en üst seviyenin bir altı. yani 24 mb rahatlıkla alabilirdim. ve benim tarifeden sadece 9 krş pahalı. başka bir şeye yanmıyorumda taahüte yanıyorum. birde öyle bir tuzak hazırlamışlarki kolay cayılmasın diye ; 92 tl yerine 49.90 diyor. yani cayarsam diğer kazıklar hariç 42 tl yide ödücem her ay için. neyse olan oldu tadını çıkaralım 27 ay sen sağ ben selamet hesabı
 3. https://www.google.com.tr/search?hl=tr-TR&source=android-browser&ei=5pQlWfa_I6iE6QSOk6T4AQ&q=modemde+vpn+kurulumu&btnG=#scso=uid_WSWZswAI6coKLA_C1wvn2g_1:450 Bu aramada modemde vpn özelliği ile Windows a kurma ile ilgili bir çok yazı video var.
 4. Ben bir kaç gün önce benzer konuyu açmıştım. Ona bakabilirsiniz. Bana sorarsanız en iyi vpn Opera nın kendinde entegre olan vpn. İnşallah onada bir engel çıkarmazlar. Çünkü artık internet servis sağlayıcılarda btk da işı iyice zorlaştırıyor. Google da araştırırsan yine işin dediğim den farklı olmadığını görürsün. İss ın engelli olabildiği gibi var olan vpn eklentileride üyelik istiyor hemen hepsi. üye oluyorsun düzgün çalışmıyor. Düzgün çalışsa ücretliye yönlendiriyor. Onun için en güzeli Opera.
 5. ben rs2 1703 ü indirdim ama hala kurmadım. daha doğrusu uzun süredir diğer büyük sürümleri de güncellemedim. zira yeni iss na abone olduğumdan hala hizmetlerden kapalı windows update. sırada bekliyorlar. a.system care uyarı veriyor. 1607 için kurun diyor güvenlik delikleri diye nitelendiriyor. 1703 yukarıda kararsız olabileceği yazılmış. bu durumda ne yapayım? böyle hiç sürüm yüklenmemiş hali ile kalsınmı? Bir başka konuda da windows 10 enterprise sistemimde bir sorun var; parola vardı sıfırladım. karşılama ekranını direkt geçiyor. fakat bazan resim i değiştiriyor bu resmi beğendinizmi diyor hani işte beğendim veya beğenmedime tıklarsam ki hiç bir şey yapmasamda eminnim yine olur, parola istiyor. sıfırlamışken niye hala parola istiyorki böyle arada? birde parolayı unutsak uğraşıcaz haybeye.
 6. vpn eklentisi çokta üyelik istiyor. üyede oluyorum üyelik bilgilerini istiyor engelli sitelerde giriyorum kabul etmiyor. veya vekil sunucu nun bilgilerinimi istiyor tam anlamadım? bir opera iyi çalışıyor onda da eklentiler kısmında özel modu seçtiğinde: Opera, eklentilerin tarama geçmişinizi kaydetmelerini engelleyemez. Özel gezinti modunda bu eklentiyi devre dışı bırakmak için bu seçimi kaldırın. diyor . burda da tam anlamıyorum. eklentilerin derken idm ile indirmeleri falanmı bahsediyor yoksa tarayıcı geçmişi v.s. mi?
 7. firefox vpn eklentileri var ama üyelik istiyor. üyelik istemeyen sınırsız bir vpn eklentisi önerebilirmisiniz firefox için.
 8. görev çubuğundaki ağ paylaşımından dns değiştirerek yasaklı sitelere girmeye çalışıyorum. ya btk nın yasaklama uyarısı çıkıyor yada internet servis sağlayıcımın. değişik dns ler girince btk nın uyarısı çıkmıyorda internet servis sağlayıcımın " bu site mahkeme kararıyla yasaklanmıştır" uyarısı çıkıyor. altında da iss mın ismi logosu var. daha önce tt iken hiç böyle olmuyordu. iss min online işlemlerde güvenlik gizlilik ayarları kısmı var. orda da profiliniz engelsiz uyarısı veriyor. yani herhangi bir koruma profiliniz yok diyor. operada vpn kullandığı içinmidir bilmiyorum onda bu sorun olmuyor. ve operada eklentilerde pek çalışmıyor veya iyi çalışmıyor. ama ben firefox portable kullanıyorum ve onda oluyor bu sorun-lar. ben firefox kullanmak istiyorum bu sorunu nasıl aşabilirim portable firefox da? sağolun.
 9. yav hasta etti beni bunun kurulumu. ilk defa bu kadar basit bir şeyi yapamıyorum nerde yanlış yapıyorum anlamıyorum.k. kılavuzunda denilenleride yapıyorum. kablolu ve kablosuz deniyorum. son aşamaya gelmesini bari becerdik. ama son aşamada konfigürasyon uygulanması için yeniden başlatılıyor diyor. ve % lik band %100 kadar geliyor. ama orda öyle kalıyor. videodakini de yapıyorum yine aynı kurulum tamamlanmıyor. videoda ise o aşamada kurulum başarı ile tamamlandı tamamlanması için bekleyiniz diyor ve % lik band %100 gelince tamamlandı deyip bitiyor olay. bilen biri bir yardımcı olsun lütfen. ÇÖZÜLDÜ: nihayet eşleşti. yine aynı yerde kaldı ama bu sefer modemin wifi si ile extender ın şifrelerini aynı yaptım. ondanmı başarılı oldu bilmiyorum. neyse sonuçta oldu. sonuç ise şu: modem wifi sinin en zor erişeceği yerde tutuyorum ve hatta dahada zorlaşsın diye baçak arama kapatıyorum telefonu extender da tabi aynı odadaki bir prizde o şekilde extender ile eşleşen wifi, hızımın nerdeyse en üst limitine yakın hız sağlıyor.(19mb/sn) ama modemin wifi sini devreye alırsam aynı şekilde, bağlantı kopuyor. tam tersini yaparsamda tersi oluyor. yani modemin yanına gelirsem ve extender evin en uç noktasındaki prizde kalırsa bu sefer extender la eşleşen wi fi en aza iniyor, modemin wi fi si max. hız oluyor. yani hangi genişleticinin yanında isen onun wifi sini açacaksın telefonda. extendır ın wi fi sinin adını eşleştiriken değiştirmiştim. böylece karışıklık olmuyor. iyi ve pratik bir çözüm oldu genişletme bakımından. eşleştirmeyi yaptıktan sonra wifi nin ulaşmadığı noktadaki prize tak tamam. ilgilienen arkadaşlara teşekkür ederim.
 10. Hız testi yapıyorum telefondaki speed test ile aynı yerde bazen 14mb 4dk sonra 4mb çıkıyor. Telefonu tutuş pozisyoundan bile değişiyor. Bu neden bu kadar hassas ki?
 11. Bende ilk önce ap iyisinden alacaktım . Ama modemin zaten ap olduğunu bir yerde okuyunca daha sade diye buna yöneldim.
 12. çok teşekkür ederim yarın deneyip sonucu yazarım. saygılar. K.klavuzunda ethernet bağlantısinı kes Bilgisayarla bağlantısını kes diyor kablosuz kurulumda ağ bağlantılarından devre dışımı bırakıcam yani. E bağlantı olmazsa sitesine nasıl bağlanıcam? Ethernet ile bağlanti da da pc deki wifi yi devredışı bırakın pc yi ethernet kablosu ile extender e bağlaýın Sonra sitesine girip yapılandırın diyor. Burda da pc yi ethernet kablosu ile extendere nasıl bağlıcam? Pc nin Ethernet bağlantısını kesip extenderi baglarsam internet gider web sitesine girip yine yapılandırmayı nasıl yapıcam.
 13. ya ben bunun kurulumunu yapamadım. enternet kablos ile ve kablosuz aracılığıyla yöntemleri var ama ikisinide yapamadım. internette ethernet kablosu ile video bağlantısı var ama adımları izliyorum olmuyor yada bir yerde yanlış yapıyorum. kullanım kılavuzunda da kablosuzda var yine yapamadım. yardımcı olurmusunuz lütfen.
 14. Aldığım bu pardon http://www.hepsiburada.com/tp-link-re200-750mbps-kablosuz-ac-dual-band-wall-plug-1rj45-portlu-kolay-kurulumlu-evrensel-menzil-genisletici-p-BD802265?magaza=Dfs Bilgisayar&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CImJ6uGA-NMCFRNmGwodsK4EsA Daha gelişmiş. Hem hız hem ac özelliği olarak.
 15. Evet benim 2. Seçeneğim bu idi. Ama bunun özellikleri iyi ve daha sade olunca bunu aldım. Gerçi fiyat olarak aynı oldu. Demin aldım yarın geçer elime. Yalnız kurulum ve kullanımı nasıl bilgi verirseniz sevinırim.? .R200 işte telefondan yazınca yukarıya yapıştı.