Jump to content
TNC-TR

abdulhey_

Üye
 • Content count

  2457
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

abdulhey_ last won the day on June 7

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

231 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2553 profile views
 1. abdulhey_

  Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

  yükleyenler sonucu bildirirse iyi olur. kaç mb ki bunlar nasıl öğreniyoruz. ben yapılandırdım güncelleştirmeleri birde gizle göster uygulamasıda var ama sadece güncellemenin adını ve kodunu gösteriyor.
 2. abdulhey_

  Televizyon Tavsiyesi Istiyorum

  Televizyon tavsiyesi istiyorum Mağazalara girdim 40, 43 inç smart özelliği olan fhd LED TV fiyatları nasıl dedim. Pek keseme göre bulamadım. Ama internetten az kullanılmış ikinci el veya sıfır almayı düşünüyorum. Bütçem en fazla 2500 TL ye kadar ortalama 2000 TL. Sony, Philips zaten pek yokta mat oluşlarından dolayı onları istemiyorum. Samsung, Vestel ve LG bakıyorum. Teknosada hepsi yanyana olduğundan görüntülerini inceledim. En gerçekçi ve canlı renklerin LG de olduğuna karar kıldım. Onun için favorim LG. Vestel ise fiyat olarak uygun. Şimdi bu isteklerimi gözönüne alarak sizin tavsiye ve õnerileriniz nelerdir?
 3. abdulhey_

  Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

  ses kaydedici uygulaması çalışmaya başladı yalnız çok sade koca pencerenin ortasında sadece bir nostaljik mikrofon simgesi var.
 4. abdulhey_

  Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

  Sorun ne olabilirki? Belkide gom player ve gibi bir kaç program var. Varsayılan larda değişiklik yapabilir. Mesela gom player yúkledimmi ses formatları değişiyor ve uyarı veriyor varsayılan oynatıcınızı grove müzik olarak ayarlayın diye. Gerçi bir kaç gün önce indirdiğim movavi video dúzenleme programı çoğu şeyi fazlası ile ayarlayan güzel bir program. Ses kaydı da var.
 5. abdulhey_

  Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

  kendi ses kaydedici uygulaması tıklayınca açılır gibi oluyor ama geri kapanıyor. bu rs4 de de vardı nedenini bilmiyorum. ?
 6. Tnc Debrid de 10 gb kotam görünüyor. ama tncsever olun diyor. ben sevmiştim tnctr yi periyotlarla yinemi sevmem gerekiyor. ? lazım bir programdı. linki kopyalama ile normal indirmiyor Usercloud dan.
 7. abdulhey_

  Windows 10 [resumed!!!] 1809 Final Build 17763.1

  .55 yayınlandığına göre veya bana gelmişse updateden yükseltmeme rağmen bunun iyiye işaret olduğunu düşünüyorum. 5.84 gb lık old klasörüde hala duruyor. böyle her ihtimali düşünerek hazır kıta bekleyeceğim. işler iyice belli olduktan oturduktan sonra temizlik yapıp aynen 2020 ye kadar inşallah kullanmaya devam edeceğim. çok şükür şu ana kadar belli belirsiz şeyler dışında büyük bir veya bahsedeğer sorunla karşılaşmadım.
 8. abdulhey_

  Windows 10 [resumed!!!] 1809 Final Build 17763.1

  bunun farkı nedir?
 9. abdulhey_

  Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

  Şimdi Windows 10 da oldukça gizlenmiş olsada Windows 7 gibi güncellemeleri ayarlama imkanı var. Yani ayrıntılı.. buna direkt ulaşabileceğimiz bir komut yazabilirmisiniz? ki ona tıklayınca direkt oraya ulaşıp updateyi istediğimiz gibi ayarlayabilelim. Windows update manager o kadar kullanışlı değil gibi. Veya program olarak kullanışlısı varsa paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca bende .55 güncellemesini yúkledim. Aslında birazda kendimiz pinpirikleniyoruz. Mesela Dvbdream da resim yakalama yolu bulamadım. Dolayısıyla resim çekemedim. Halbuki ayarlarda yol gösterme var. Ben ne yaptım yolu kendim yaptım bulamadı. Bulamaz tabi program kendi kodluyor. Buraya at demenle atmıyor.
 10. sadece tv kartı için dvbdream ı bile yeniden kurmak angarya geliyor. yarımsaate yakın sürüyor galiba kanal taraması. ama full çalışması için yeniden kurmamda şart. çünkü resim yakalama dizini yok. üstelik ekran kartınıda kaldırmam gerekebilir. çünkü ekran kartından sonra yükleyince eses var görüntü yok. işte bunun için updateden yükledim 1809 u. tam tüm gereksinimlerini incik boncuk yerli yerine oturtmuşken hadii sil baştan hiç hoşuma gitmiyor. eskiden zevk için format atardım şimdi angarya geliyor gerekli durumda bile. https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4464330/windows-10-update-kb4464330 bu güncelleme geldi şimdi bunlar düzeltecekmi 1809 hatalarını? yeniden kurmaya gerek kalmayacakmı? ben update den yükselttim .
 11. abdulhey_

  Windows Update Manager (WuMgr) v0.7a

  türkçe olsaydı veya anlatımı olsaydı tam olurdu.
 12. Keyi ve tipini CMD denmi çalıştırdanmı kod yazıp öğrenebiliyorsun. Google da vardır. Yada anlayan arkadaşlar söyleyebilir. Birde bazan biosa gömülü keyin varsa hangi sürüme aitse bir üstünü etkinleştirebilliyormuş diye okumuştum.
 13. ha bakhatırlattığın iyi oldu unutmuşum söyleyecektim. bende de var. o niye silinmemiş? pardon benimki teletex eklentisi.
 14. olabilirde, zaten dolby atmos denemiştik hani o da silindi ama dvbdream ın record özelliği ve klasörü windowstaki bir şeye alternatif üçüncü party yazılım değil. programın kendi özelliği. sonuçta dvbdream tv kartı programı. yalnız dediğim gibi temiz formattan sonra dvbdream anlık resim yakalıyormu tv den veya kayıt yapıyormu denemedim. belki en baştada kurulmamış olabilir. ama yolu gösterdiğine göre program özelliği olarak kurulmuş olması gerekirdi. birde sonradan yol oluşturdum. sanırım sadece klasörü oluşturmak yeterli değil. ve program kayıtlı olmasına rağmen ingilizce uyarı verdi; trial versiyonda kayıt yapamazsınız gibi bir şey. bilmiyorumki şimdi rs4 ü gerimi yüklesem, programımı yeniden yüklesem, veya updateden yükledim böyle kalınca nasıl olur ..? temiz formattan kaçındım angarya 6 ayda bir diye ama yine temiz format atıcam galiba sorunsuz rs5 çıktığında. birde geri yükleme nasıl oluyor onu bilmiyorum rs4 ü yani old klasöründen..?
 15. evet bir eksik buldum. yalnız zaten eksikmiydi emin değilim. çünkü son formatta dvbdream ı kurduğumda record klsörünü yayından resim yakalamayı kontrol etmedim. yalnız an itibarı ile resim yakalamaya kalktığımda olması gereken yolu gösteriyor ama bulamıyor diyor. mantıken dvbdreamı kurduğum anda kurulmuş olması gerekir. Şimdi aklıma bir şey geldi hani bu her programın kurulamadığı sürümler vardı N sürümlerimydi onlar? windows yazılımında bu sürümlerle karıştırılmış olabilirmi? gayet mantıklı değilmi? bu yaştan sonra kullanıcılıktan geliştiriciliğe geçebilirim belki
×