Jump to content
TNC-TR

abdulhey_

Tnc Sever
 • Content count

  2146
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

abdulhey_ last won the day on August 30 2017

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

190 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2010 profile views
 1. Tv önerisi

  Sony ve Philips te mat görüntü teknolojisi var. Bir kere tüplü Philips almıştım o mat görüntüsüne alışamadım geri verdim. Onun yerine Beko aldım mühendis bir abimin tavsiyesi ile o da kısa sürede bozuldu. Şu anda babamın aldığı 55 ekran Vestel zeon tüplü var. Gayet güzel. 5 yıl oldu galiba. Benim bu led tv lerdeki maçlarda hızlı hareketlerdeki çimenlerin çamur gibi görüntüsü hoşuma gitmiyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Crt ekranlarda bile bu yok.
 2. Tv önerisi

  benim yakınımda vestel var. daha doğrusu iki vestel led tv var. biri yüz ekran yeni aldıkları 109 galiba. yeni aldıkları smart özellikli sanırım ama pek kurcalamadım. birinciyi aldıkları 5 yıl oldu galiba. çaktırmadan kırılmasın diye karasal ve hd yayın açmasını istedim. karasal yayın baya içler acısı hd yayın ise o da abartılı fotoşopla parlatılmış gibi yapmacıktı. tamam dedim kapatabilirsin bu yeni aldıkları vestel ise yine abartılı rütuşlu gibi. ama bu daha gerçekçi. yani idare eder. yani ben yandaşları olan varsa kusura bakmasınlar işte bu nedenlerle vestele pek güvenmiyorum. yani canlı rengi severim ama gerçekdışı abartılı cilalanmış gibi görüntüde hoşuma gitmez. ama gittikçe dediğim gibi geliştikçe alınabilir intibahı uyandırıyor. acaba samsunga vereceğim aynı özelliklerdeki tv olan vestel in para farkını vermesemde vesteli alıp geçsem mi diyor insan düzelmeyi gördükçe. çünkü üçte bire yakın para farkı oluyor illaki aynı özelliklerdeki samsung arasında. lg dahada pahalı galiba. birde smart diye biranda iki üç şeyi yapmak pek iyi bir şey değil. yani aynı ekranda tv seyretmek ve internette dolaşmak.. ama yani fazlası her zaman iyidir diyede düşünebilinir. mesela benim monitör ips panel asus 24 inç. hd yayınları baya güzel gerçekçi gösteriyor. bayada net. eskiden pip pop pat mı neydi resim içinde resim, birden fazla ekran yani tv nin yanında teletexe bakmak v.s. izlemek gibi merakım vardı. tv kartı aldım tv yi ekranın şstediğim yerine koyabiliyorum veya boyutlandırabiliyorum. ama zorunlu olmadıkça bu rahatsız edici oluyor. sonradan anlıyorsunki hepsi bir arada olması zorunlu olmadıkça hiç de iyi bir şey değil. kaldıki bir kaç şeyi aynı anda yapma ihtiyacıda pek olmuyor.
 3. Tv önerisi

  @forjest gardaş valla sen halehli bir fanisin😊 yani adeta al işte senin istediğin bu der gibi bir alternatif göstermişsin. Hangi panel kullanıyorki bu? İnternete giriliyormu bununla? Aslında bende akıllı bir uydu alıcı var. Opera tarayıcı.,Medya oynatıcı var. Bu isleri rızıvır görüyormu bilmiyorum. Neyse tavsiye sizden karar benden. Sağolasın.
 4. Tv önerisi

  😊 Bilirim lakin bize tuzlu gelir. Aslında sade ama iyi ürün lazım bana. Bu yüzden soruyorum smart gereklimidir yoksa sadesi dahamı iyidir diye. İkinci el de bazan iyi ürünler denk geliyor. İyi bana göre olan bir tv almak 2.el olarak , fiyat avantajı ndan başka avantajı ne olur dezavantajları ne olur. ? Benim su anda yazdığım Lenovo p2 telefon dahil hemen her teknoloji ürünüm 2. eldir. Telefonun 15 ay daha garantisi var ve sıfır sayılır. Diğer ürünler de aynı şekilde.
 5. Tv önerisi

  Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim de benim sorduklarıma da yanıt verseniz iyi olacak. Yukarıda yazdım merak ettiklerimi. Akıllımı akılsızmı iyidir? 4m mesafede 109 cm ekran zararlımı? İkinci el garantili alsam olurmu? Benim kriterlerime göre direkt linkli öneri verir misiniz? gibi...
 6. Tv önerisi

  Yazıyor zaten Vestel servisi bakıyor diye. Ama Vestel in ürettiğini sanmam. Öyle olsa her taraf Toshiba TV dolardı. Çünkü Toshiba markası güvenilir bir marka. Yalnız piyasada gittikçe azalıyor gibi Toshiba markası. Mesela geçen yıl lar her yerde Toshiba notebook doluydu. Sonra Asus şimdide Lenovo. TV de daha önce Samsung iyi gibiydi şimdi bakıyorum Teknosa da LG nin renkler canlı Samsung cansız gibi.. Peki iyi smartlar pahalı olacaksa sade tv olarak 43 inç ten yukarı olmamak şartıyla siz hangi TV leri önerirdiniz? (Sorum geneledir)
 7. Tv önerisi

  ilk renkli tv mizi 19 yaşında ben almıştım. markası toshiba space master 55 ekrandı. renkleri çok canlı idi. sırf o arkadaşın beyaz eşya mağazasında cillop gibi duran toshiba tv nin benim olması için patronu bile avans vermeye ikna etmiştim. ve o vitrindeki renkli toshiba tv artık benimdi. tam 17 yıl kullandık. şimdi de 22 şubat aktüel ürünlerde A101 de 43 inç toshiba var peşin 1700, maximum kredi kartına 294x6. buda ilk led smart dahili wlan lı toshiba mız olabilir eğer alırsam. bunun smart özelliği işe yararmı nasıldır.? 103 ekran 25 mkarelik odamıza biraz büyük ama bu ideal ekran oranına pekde dikkat edilmiyor. yani zararı olurmu olmazmı veya ne kadar zararı olur ? pek takan yok. daha önceki toshiba larla şimdikiler arasında fark varmı onu da bilmiyorum. bu A101 deki ni de hiç incelemedim. sahibinden com da da 2. el tv leri kelepir fiyata bulmak zor değil. ikinci el olmasını çokda yadırgamam. aslında aldığım bir çok şey sahibinden.com dan ve hiç şikayetim yanıldığım olmadı bu güne kadar. şimdi bir kaç sorum olacak 1- bu A101 deki toshiba o fiyata almaya değer mi? smart ve dahili wlan özelliği nasıldır? 2-tercihe göre değişebilir ama smart led tv mi iyidir yoksa sade tv mi? 3- ekonomik oluyormu pek emin değilimde bazı ürünlerde çok amaçlı kullanım iyimidir emin değilim. mesela iyi bir 24 inç monitörüm var ve usb tv kartım var. hem tv hem interneti aynı cihazdan kullanmak sanki pek hoş olmuyor gibi. hatta durum böyle iken bilgisayardaki tv kartından izlemek yerine tv yi açıyorum bazan. zaten bilgisayrda işim olmazsa tabiki direkt tv yi açıyorum. Teşekkürler http://aktuel-urunler.com/a101-22-subat-2018-aktuel-urunler-katalogu/a101-22-subat-itibariyla-gelecek-elektronik-urunler-2/
 8. Wi-fi Nin şifresini Değiştirme Sorunu (çözüldü)

  Nasıl yaptın desem aşırı ya mı kaçmış olurum. Neyse bende bı bakayım. Sağolun.
 9. Wi-fi Nin şifresini Değiştirme Sorunu (çözüldü)

  Kotam 35gb. şu anda 8mb düştü. Aslında bende baya telefon için rom indirdim ama yakınlarımda baya harcıyor. Yani bazı aylar az kota harcarım ama sistem veya telefon romlarında sorun olduğunda bir çok iso deneyebiliyorum. Bunun haricinde hızımıda paylaşmak hoşuma gitmedi. Aslında bir ara 8 değil 7 haneli hizmet numaramı kullanmıştım. İlk kullanımlarda sorun çıkmamıştı. Sonra sorun çıkınca yeğen modemde şifre vardır onu kullan deyince onu yapmıştım hemen düzelmişti. Yani sorunsuz bir çare var elimde. Ama işte söylemeden yapayım da kırgınlık olmasın diye düşünmüştüm. Ama demin modem ara yüzünde misafir kullanıcı mı ne öyle bir şey gözüme çarptı. Amacıma uyarmı yalnız onu bilmiyorum. Bakmak lazım.
 10. Wi-fi Nin şifresini Değiştirme Sorunu (çözüldü)

  Modemin wifi sinin ismi modemin ismi. Extender ınki sonunda ext yazıyor du. Telefon da kayıtlı wifi lerde var ama bulunanlarda yok. Ayrıca yukarıda yazmıştım, modeminki var bir de extender ın yeni olan iki tane 2g ve 5g yazan var. Korumasız bağlı görünüyorlar ama göründüğü gibi seçince internet bağlantısı yok uyarısı veriyorlar.
 11. Wi-fi Nin şifresini Değiştirme Sorunu (çözüldü)

  Aynen dediğin i yaptım. Fakat tam tersi oluyor. Herşey normal görünüyor ama bu sefer de extenderın iki noktası(bahsettiğim) kayboluyor. Kısaca telefon ile extender arasında bağ belirtisi komple kayboluyor. Telefondaki gelişmiş kablosuz dan wps taratıyorum yine extenderı bulamıyor. EDİT: Yalnız modemin wifi si en uzak noktada extender ın yanında full çekiyor. Hiç bu kadar full çektiğini görmemiştim. Herşeyim tersine benim ne hikmetse..
 12. Wi-fi Nin şifresini Değiştirme Sorunu (çözüldü)

  Tplink c200 galiba . Fiş gibi takıyorsun prize. Şu üstü ekose desenli olan.😊 İşim var bakamıyorumda. Yalnız şifre değiştirmeden önce bir modemin ki vardı bir de aynısı sonu ext ile biten vardı. Şimdi ise normal modeminki ki bir o bağlanıyor ikide ext 2g ve5g(hz) çıktı. Bağlı ve korumasız görünüyorlar ama bağlantı ve şifre girme yok. Bu arada wps açtım yandı yandı ışığı söndü sonra.
 13. Wi-fi Nin şifresini Değiştirme Sorunu (çözüldü)

  Nasıl yaptımı hatırlamıyorum. Kutusu duruyor bakarım. Ama dediğin gibi hepsine aktarması lazım. Wps e bir bakayım.
 14. Wi-fi Nin şifresini Değiştirme Sorunu (çözüldü)

  @efe34 extender ı reset attım şifre yide değiştirdim. Bu sefer 2ghz ve 5ghz extender diye korumasız nokta oluştu telefonda. Ama buna rağmen internete bağlanmıyorlar. Şifrede konulmuyor. Unut desemde yine aynısı oluyor. Aslında extender ın üstünde 5ghz ın ışığı bile yanmıyor. Ne yapıcam?
 15. Wi-fi Nin şifresini Değiştirme Sorunu (çözüldü)

  Extender diyorum. senin hiç ingilizcen yokmu hı extender da reset leme varmıydı. bi bakayım sağol.
×