Jump to content

abdulhey_

Üye
 • Content Count

  2751
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

abdulhey_ last won the day on June 7 2018

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

314 Excellent

3 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

3904 profile views
 1. Söz konusu bozuk görntü kaynağından her nasıl başka ekrana aktarılırsa aktarılsın yine bozuk görünür. Çünkü kaynak bozuk. Benim mantığım bunu söylüyor. Kaynağın kablosu, ekranı hatalıdır düzeltilince dúzelir o ayrı konu. Hatta benzer sey benim başıma geldi. Kablo büküktü görüntü kenarını yanık gibi gösteriyordu. Kabloyu düzeltince düzeldi. Sonra aynı şey yeğen yanımdayken oldu. Kendine göre yorum yapmaya başladı. Kablo büküktür düzelt düzelir dedim. Aynen düzeldi. Yeğen hemen sorunu nasıl anladın dedi. Tecrübe dedim gülümseyerek. Aslında kişisel sorun çözme prensibi; en basitten zora doğru gideceksin.
 2. Yahu ne kadar bilginiz var bilmiyorumda gerçekten güldürdünüz beni. pc üzerinden alınan bozuk görüntü telefonda nasıl düzelecek yav pc görüntüsünü direkt telefona yansıtabilme olsa bakın o olur. Ama zaten pc den bozuk olarak alınan görüntüyü telefon değiştiremez böyle bir ne mantık nede teknoloji var.. belki bunun için uygualamalar vardır . ama düşündüğümde onlar bile mantıksız geliyor bana.
 3. pencerenin çözünürlüğü Monitöre sığamıyor sıkışıyor gibi sanki. nerden çıkardın bunu dersen altta da yatay kaydırma çizgisi oluşmuş. ilk defa böyle bir şey görüyorum. bende denedim öyle altta yatay çizgi hiç bir şekilde oluşmuyor. ve öyle gölgelenmede yok. ayrıca telefon çeşitli farklı efektler oluşturabilir ama o şekilde tutarsız olacağını sanmam. yani senin montör den kaynaklı olabilir bence.. eskimi monitör?
 4. Allah Analı Babalı büyütsün ve öncelikle sağlıkla doğsun inşallah. Bende küçük yaştan beri psikoloji merakı var. psikoloji demek ne demek duygulu içli birazda deli bir mizaca sahip olmak demek. Ruhu incelemek demek. Bu bağlamda Şükran ismi idealdir. Aslında üstünde az bile durulmuş bir isimdir bana göre. Şükran Hasetin karşıtıdır. ve bilen anlayan kişiler ne denli ideal olduğunu hemen idrak edeceklerdir. HZ. Yusuf un sebebidir denebilir bana göre. Oda zaten dünyanın hayatın özetidir. Büşra ve Kübra ise son 20 yıldır duymaktan artık gına gelen isimlerdir benim için. Dominant kişiliğe sahip kız isimleri ise bana göre; Ayşe, Fatma, Elif ve Gül.. (güler, gülsün, gülsüm, gülden, gülseren, gülay, gülhan gibi bir çok ismin kısaltılmış hali olarakta kullanılır.) Almina için yorum istemişsin. O konuda da en az psikolojiye olan ilgim kadar ilgi duyduğum Orhan baba geliyor hemen aklıma. Almina isimli şarkısı var. Köken olarak helenistik olup Türkleşmişte olabilir. Kesin bilgim yok. Ha birde Ayşen isimli şarkısıda var Orhan babanın.. Birde Eyşan var. Osmanlıca bir isim olmalı diye düşünüyorum. bilgim yok. o tip isimlerde saray insanı ismi gibi geliyor bana yada Sosyete, soylu.. Almina için alıntı bir bilgi: Almina nın anlamı kırmızı elma değil o Almula Almina Türkçe prenses demek Arapçada ise Mina dağında açana çiçek ve liman sahil anlamındadır ben çok araştırdım dil bilimciyim.
 5. Burda da epey.com da ve kendi ilk baktığım sitesinde de kullanma kılavuzları var fakat hepside aynı kopya kılavuzlar. ya tesadüfen teknisyen in elinden bir bilgi ile yada direkt dediğiniz gibi online görüşerek v.s. öğrenilebilir. sağolun.
 6. Bilgisayarda Telefondan daha ayrıntılı bilgi var. Her konunun pdf kılavuzu var. Fakat ısı ile ilgili hiç bir bilgi vermemiş. sadece göstermiş 8 kademeli düğmeyi derece olarak hiç bir şey yazmıyor. Sadece 1 den 8 e doğru çevirdikçe soğur diye bilgi vermiş. Soğuyacak tabi ısınacak değil ya Evde kılavuzuna baktım onuda bulamadım. şimdilik böyle kalsın.
 7. Pardon en başta yazdığını baz almıştım. artı sekizmiş ben eksi 8 de buzdolabında donar anladım. Bu arada ben normal bekletmeden bahsetmediğimden dondurucuya odaklandım. Bosch un sitesinde aynı derin dondurucu var ama ayrıntılı bilgi yok. Ben buzdolabının derin dondurucusu kısa sürede sert hale getiriyorda Derin dondurucu niye getirmiyor ona akıl erdiremedim. Sanırım Derin dondurucumun sıcaklığı buzdolabımın derin dondurucusundan daha az soğutuyor. bunun başka mantıklı açıklaması olamaz gibi görünüyor. Regal burda da Bosch u tokatlıyor yani o işin şakasıda esas olan derin dondurucunun ayarı az açık olmalı. 15 kademe var 2.5 ile 3 arasında düğmedeki ok işareti. gerci buzdolabının dondurucusuda 2 de. ama tabi aralardaki noktaları saymazsak derin dondurucudaki kademe 7 tane. bu durumda buzdolabınınki ile eşit göstergelerle kıyaslanamaz. Ama sonuç olarak açık şekilde halihazır durumda buzdolabının dondurucusu daha çabuk soğutuyor. o zaman Derin dondurucu da soğutuyor ama geç soğutuyor yoksa et, kıyma gibi şeyler donuk vaziyette olmazdı. demekki tam sınıra ayarlamış kim ayarladıysa.. Buzdolabınınki gibi hızlı soğutmasını istiyorsam o zaman 3,5 kademesine getirmem yeterli olabilir. yani işin tüm mantığı bu da işte 7 kademeden her bir kademe kaç dereceye denk geliyor onu hala bilmiyoruz.
 8. İçinde başka donmuş şeyler var. Çelişki var sizinde örnek verdiğiniz gibi. Buzdolabında eksi 8 de donuyorsa eksi 10 da d. dondurucu da niye donmuyor?
 9. @TOLGAHAN5 o da mantıklı bir çıkarım tabi. İnternet te k.kılavuzunu hatta çıkarım yapabilecek bir bilgi bile bulamadım. Evde k.kılavuzu varmı onada bakmadım maç var diye.
 10. Bosch Bosch GCM15VW20N A+ 140 Lt Sandık Tipi Derin Dondurucu Marka derin dondurucumuz var. Sıcaklık düğmesi sağa doğru 8 kademeye ayrılmış, Her kademe arasıda nokta ile ayrılmış. Yuvarlak düğme üzerindeki ok 3 e yakın. Başka yöntem bulamayınca civalı termometre yi 15 dk d. dondurucu da beklettim eksi 10 dereceyi gördü. Aslında mesele a 101 den dondurma aldım 14 saat geçmesine rağmen yumuşaktı kıvamı oradan doğdu yani. Ama en ust kısımdaydı koyduğum yer. Sonra üzerinden bir 24 saat daha geçti. Hala buzdolabında ki kadar sert değildi. Yani aralardaki noktalarıda sayarsak 15 kademe var sıcaklık kontrolü düğmesinde. Sizce her kademe arası kaç derecedir? Aradaki noktada dahil.. ve dondurma buzdolabında ki gibi niye hızlı yeterince sertleşmedi?
 11. Ben tplink r200 repeater i kurarken 2ghz i buluyor ama 5ghz i bulamıyor. Durum sayfasına bakınca 5ghz disconnect yazıyor. Ama telefonda wi fi de görünüyor. Normal olarakda 2ghz gibi bağlanıyor. Ama telefonda hız olarak farkettieiyormu çok dikkat etmemiştim. Eve gidince bir deneyeyim.
 12. Yahu hemen konuyu okumadan kendine göre yorum yapmışsın. max down zaten 59800 kbps. Benim altyapımda sorun yok yani. bundan 5 yıl önce 8 mb hızı zor alıyordu sık kopmalar oluyordu. 1 mb için pazarlık yapıyorduk gelen teknik ekiple kopma olmasın diye 4 mb a sabitlemişlerdi.sonra yavaş yavaş ultranet ve hipernet geldi. yani evimin 100 m solunda ve sağında geniş bant saha dolabı var veya koydular. Çalışırlarken sordum hatta 2 yıl önce dolaba kadar fiber olarak gelecek dediler. bu da ne demek sonrasıda hipernet olacak demek. vede aynen tahmin ettiğim gibi oldu .yakın devlet kurumlarında ve sitelerde ise binaya kadar fiber kablo ile gidiyor. yani oralarda da fiber var. Müşteri hizmetleri temsilcisi sorduğumda zaten ; sizin için 35 ve 50 mb hız seçenekleri var dedi. sadece 5 tl oynuyor arada ama ben 35 mb i seçtim. Şu an Bilgisayardan yaptığım testlerde tam 33.5 mbps e sabitlenmiş görünüyor. yani 33.6 bile demiyor dese bile ordan geri geliyor 5 e. Sizin yeni yerde uygun değilse fiyat farkını isteyin bence. farkı vermeleri gerekir mantıken.
 13. Sorununun çözüldüğüne sevindim. İnşallah bedeli 50 TL lik bir kazık olmaz. Tuhaf bir durum..
 14. Anlattım işte yukarıda. Telefonda oluyor genelde, bilgisayarda olmuyor. Verdiğin resim linkine tıklayınca reklam sayfası açılıp 5 sn falan sayıyor sonra sayma bitince o butona tıklıyorsun istediğin link açılıyor. Ama verdiğin resim linki açılmadı üye oldunuz operatörler e görede 50- 58 TL arası tutarı var diye açıklama yaptı. Bir kaç kez gerçekten böyle üyelik tuzağı yaşadım. 13 TL falan ödedim. Neyse senin suçun olmayabilir. İnşallah yanıltma amaçlıdır. Yoksa haybeye 50 TL de ödeyebilirim. Fatura kesiminde belli olur. Gerçek olduğunda SMS ile bilgilendirme oluyor. Belkide yanıltma amaçlıdır sadece.
 15. Şimdi Bilgisayardan denedim. Speed testte, Millenicom testide 33.5 hepsi zaten speed testi kullanmıyormu? Dediğim gibi bilgisayarda da Up 3072 Down 35633/ max.: Up 21400 Down; 59800 Kbps. İdM kotasız siteden rom indirme max. : 4,250 MB/san. Testlerde tutarsızlık yok. Modem : TDW9970 (TR) VDSL2 SNR Margin (dB) Up 22.4 Down 16.1 Hat Zayıflaması (dB) 24.4 12.9
×
×
 • Create New...