abdulhey_

Üye
 • Content count

  1619
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

abdulhey_ last won the day on August 16 2015

abdulhey_ had the most liked content!

Community Reputation

94 Excellent

2 Followers

About abdulhey_

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1261 profile views
 1. bu basit bende windows startingde kalmıyor. uefi windows 10 kurduğumda gpt bölümleme ile kuruluyor. kurulum aşamasında kuracağın sistemi seçmeden hemen önce komut istemi ile bunu görebiliyorsun ama mbr olarak değiştirebiliyormusun ? sanmam. çünkü zaten biosu ilk önce uefi kurulum için hazırlıyorsun. ister cd den kur ister usb bellekten. ve windows 10 u böylece efi ve gpt bölümlendirme ile kurduğunda windows 7 yi mbr olarak kuramazsın o da efi ve gpt olacak iso olarak. bak bundan eminim. çünkü bahsettiğim komut istem ile ne kadar sistemi aldatmaya falan çalışsamda ancak gpt bölümlendirme olarak kurulabilir diye uyarı veriyor. bir program var o aldatıyor ama o da riskli bir sürü sorun çıkarma riski var. senin sorununun kısaca cevabı şu: eğer uefi windows 7 kuracaksan bios uda ona göre ayarlayacaksın yok mbr olarak kuracaksanda ona göre..mesela uefi olarak ayarlanmış bir iso yuda rüfus ile usb belleğe mbr olarak yazdıramazsın. çünkü kurulum dosyaları ona göre ayarlanmıştır. çok radikal bir bilgi olmuş. evet olabilir. yalnız ben eski bilgisayarın 74 gb lık hdd ini yeni bilgisayara takacaktım baktım yeni bilgisayar sata bağlantılı eskisi ise ide. bende onu usb depo diski yaptım. AAAAAAaaa usb diske sistem kurulabiliyormuş. işte bakın ufak şeyleri kurcalarken büyük bilgiler bulabiliyorsun. hemde yanında taşıyabiliyormuşsun. olurmuki benimki? marka şu: Initio WD800BB-00JHC0 USB Device. usb değildi normal eski kasadan çıkardığım hdd imdi. 74 gb yeni bilgisayarda kullanamayınca sata bağlantısı yok diye bende usb diske dönüştürdüm ve uzun süredir depo olarak kullanıyorum. ben şimdi buna uefi veya mbr düzeninde windows 7 64 bit ultimate kurabilirmiyim? saolun ya. sayenizde çok şey öğreniyorum. tam olarak bunlar olabilirse nasıl yapılacağını ayrıntılı anlatırsanız sevinirim. bios da falan ayarlama yapmam gerekiyormu? boot olurken iki hdd birden tek bir hdd gibi çalışabilirmi? ama biostan ancak tek tek çalışabilirsee bu pek iyi olmaz.
 2. @FeritEtemSinBin "açarsan" demekle neyi hangi aşamayı kasdediyorsunuz anlayamadım. Uefi iso ile kurulum yaparsan otomatik olarak gpt bölümlendirme yapacaktır diye hatırlıyorum. Diyelimki Windows 10 u böyle kurduk ikinci olarak Windows 7 yi hiçbir şekilde mbr olarak kuramıyorsun diye hatırlıyorum. Zaten sorunda tamda bu şekilde Windows 7 yi kurduğunda ortaya çıkıyor. Windows 7 yi açtığında Windows starting diye açılıyor. @enes0552 Kardeşim daha oralara gelemedim. Windows 8 ile yüklü pc lerde bu konuları bilmeyen kişilerin bu konudaki acemilik lerini İnternette çok gördüm. Ben se Windows 8.1 i bir kez kurdum hoşuma gitmedi hemen sildim. Benim bios da uefi ama secure boot kapalı ve daha hiç kullanmadım. Böyle olunca da kullanımı hakkında pek bir bilgim yok. Ben im sorum ilk postta yazılı. Diyecek sinki madem bilgin yok ne diye uefi sistemlerle uğraşıyorsun. Kademe kademe öğrenmek için işte :-)
 3. Tek sistem olsa da çift sistem olsa da tabiki ilk önce Windows 7 yi seçersen hemen orda çıkar Windows başlatılıyor yazısı. Ama ilk sistem efi yani gpt olarak kurulmuşsa Windows 7 sonra dan kurulmuşsa sorun orda çıkıyor işte. Yani sorun ilk sistem in uefi olarak kurulmasından çıkıyor. Ama işte neden ve nasıl orjinal olarak çözülebilir?
 4. Çicf Seç EDİT: BİLİNMEYEN YAZIM HATASI
 5. O da Windows starting gibi başlama sorunu çıkartıyor iste. Bunu orjkinal olarak düzeltmenin yolu yokmu? Efi dosyası ndanmı kaynaklanıyor bu?
 6. benim uefi yani gpt bölüm düzenli tek windows 10 enterprise 64 bit sistemim var. bunun üzerine birde mbr bölüm düzenli windows 7 ultimate kurabilirmiyim? niye uefi gpt bölümlü windows 7 kurmuyorsun demeyin çünkü windows starting diye başlama gibi sorunlar çıkıyor.
 7. konu güncel. genelde usb ile bağlanıyorum.telefonun internetini kullanmak için usb bağlantısı yaptığımda 10 dk civarı bağlanıncaya kadar nerdeyse tıkladığım özellikle sistem dosyalarının hiç biri açılmıyor. driverler güncel, sistemim 64 bit windowws 10 güncel. driver booster ile tüm güncellemeleri yaptım. ama hala niye bu kadar uzun sürüyor bağlanma çözebilmiş değilim. değişik usb girişlerine takıyorum yine aynı.
 8. teşekkürler. boyut tam olarak ne kadar? çok kısıtlı kotam varda.. pardon 4.34 gb mış.
 9. boyut neden bu kadar büyük? sadece ultimate 32 ve 64 varken?
 10. İşte bunlar da TNCTR nin antiteslaları:-) gerçek ten müthiş yanıtlar tebrik ederim.
 11. tesla (Nikola tesla) kuramı radyo elektormanyetik dalgaları ki atmosferdeki 70 ila 400 km de iyonosfer tabakasında serbest elektromanyetik dalgalar olarak bulunuyor. ve kablosuz elektirk iletimi. bunlar gerçek deneyle sabit buluşlar tesla nın bulduğu. mesela radyo dalgaları ile havuzun içindeki prototip bir gemiyi istediği yönde ilerletebiliyor. en basitinden tv uzaktan kumandaları örnek olarak. kablosuz elektirk akımı; Telsiz. "Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) veya kısaca HAARP; Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska'da sürdürülen çalışma. Bu fikir, ilk kez Sırp asıllı ABD'li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştır. Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar olmuştur. Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu halini almıştır. HAARP, Pentagon'un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan önemli bir projedir." Kaynak :Vikipedi. şimdi bu icat ve çalışma ile yapay deprermler ve iklim değişiklikleri yapılabileceği komplo teorileri var. sizce bu doğrumudur? fikirlerinizi almak istedim. tv -programı ismi vermek kuraldışı olarak farzettiğimden isim vermeden orda bu konu hakkında konuşulanlardan bahsedeceğim. ki zaten belki çoğunuz biliyorsunuzdurr bu tv programını. 1-firavunların piramitleri bu kuramı kullanmak için üretilmiş ve bizden çok ileride bir teknoloji varmış hz. Musa zamanında. 2-hatta hz. musa nın asa sının yılana dönüşmesi, nil nehrinin hz musa nın inkarcılardan kaçarken açılması hz. musa nın bu kuramı bildiğindenmiş. 3-ve hatta Hz .Nuh zamanında Alah ın " göğe e suyunu boşalt " demesi ile yoğun yağmur yağması bu kuramla olmuş. yani adamlar Allah ın mucizelerini bile ele geçirmişler 4- kocaeli depremini de yine bu teknolojiyi kullanan dış mihraklar yapmış muhtemelen. gerçi bu mümkün olsada olmasada psikiyatri ve psikoloji manyağı olarak beni etkilemez. çünkü korkunun ecele faydası yoktur. ha birde insan zihninede hükmedilebiliyormuş. beni etkilemez ama böyle bir program yapmak zaten zayıf ego ya sahip kişileri paraoyak yapması pekde zor değil gibi. sizce bu teknoloji ile yapay deprem oluşturulabilinirmi, iklim değişikliği yapılabilirmi ve insanın zihnine hükmedilebilirmi? (gerçi abd li ler zaten hangi yılda ne olacağını ve ona göre nasıl strateji izleneceğini düşünüyor ve politikalarını ona göre şekillendiriyorlar. bakın işte bu gerçek. tabi çoğu zaman yanılabiliyorlarda.. iyiki yanılıyorlar )
 12. amazonda isteyen hemen araştırabilir. benim kasanın bir alt modeli 2400 tl ye denk geliyor. telefonumun aynısıda 896 tl türk lirası bazında rakamlar bunlar. diğer vergileri falanda hariç. üstelik bilgisayar 3-4 yıl önce ki bilgisayar şu anda üretimide yok. yani bilgisayar aynı fiyat ki vergiler v.s hariç. lenovo k5 plus da 896 tl. türkiyede ben 5 ay önce 750 tl ye almıştım h. burada dan. türkiyede de prim yapmış gerçi şimdi 750 tl nin üstünde. buyrun kasa : https://www.amazon.com/Asus-CM6830-06-Gaming-Desktop-Computer/dp/B00FG28R3O/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1487585994&sr=1-2&keywords=asus+desktop&refinements=p_n_feature_four_browse-bin%3A2289792011%2Cp_89%3AAsus|Computer%2Cp_n_feature_five_browse-bin%3A7817224011%2Cp_n_feature_two_browse-bin%3A5446812011%2Cp_n_feature_seven_browse-bin%3A3012497011 ve lenovo k5 plus: https://www.amazon.com/Lenovo-K5-Plus-Display-Smartphone/dp/B01DGVXIMG ben bir şey almadan önce her yeri didik didik ederim. amazonda ucuz olsaydı emin olun ordan alırdım. bakın mini midi kasalar var onlar bile ilk önce ucuz geldi sonra türkiye ye bakmak aklıma geldi. ünlü bilgisasyar çarşılarında istemediğin kadar mevcut. ama aaa fiyat aynışmış.. diyorsun. ve yine legal yollarla edinilmemiş ve hiç ummadığın kişilerde acaip üst model kasalar oldukça ucuza var. bulabiliyorsan içine siniyorsa alırsın. ki hemen havada kapılıyor zaten.
 13. benim full çekiyor görünüyor evde de çarşıda da ama malesef ev i zaten geçelimde çarşıda bile 20 mb den fazlasını görmedim. dediğim gibi operatörüm vodafone. kiminiz iyi diyorsunuz tt u kiminiz kurtulucam inşallah diyorsunuz bende karar veremedim. tt da benim için en cazip paketler var ama çekmedikten sonra neye yarar. evde web sayfalarını açsın yeter. ama bazan fazla kalın duvarlı yerlerde 3 g ye düşüyor. web sayfaları bile yarım yamalak açılıyor. birde köye gittiğimde kullanacağımı düşünürsek gerçi köyden köye göre bile değişiyor ama ne olur bilmem. açmazsa web sayfalarını hiç bir anlamı kalmayacak. bu arada lokasyonum marmara bilecik. telefonum lenovo k5 plus.
 14. tt vodafone kadar olsun yeter bana. ama bölgeden bölgeye deişiklik gösterebilir. belki sizin bölgenizde avea iyi çekiyordur. az önce inceledimde aslında turkcell ve vodaffone arasında pekde fiyat farkı yok. benim tarifeme özel bir indirim var çok eski müşteri olduğum için. aslında benim amacım internet kullanımımı tamamen mobile çevirmek. gerektiğinde de bilgisayarda telefondan kullanmak. dediğim gibi 4.5 g çarşı ve benim ev arası 1 km en fazla hız olarak çok farkediyor. gerçi sayfaları açacak kadar olsun hız yine yeterli. bazan evimde play store dan indirdiğim hız ölçme testi programı ile test yaptığımda indirme bazan 1mb bazan 4-5 mb upluadda oldukça düşük oluyor 0.50 mb. sistem falan indirmeyeceğime göre bu hızlar bile benim için gayet iyi. dediğim gibi tt veya avea benim operatör vodafone gibi olacağından emin olsam hemen hiç düşünmeden geçeceğim tt a. numara taşıma için ne gerekiyor ve maliyeti varmı o konuda da bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. bu arada ben bilecik teyim.
 15. Ben im Vodafone karlı havalarda çok daha hızlı gerçekten ilginç. Çarşı da 20 30mb indirme 15 mb yükleme. Ben im ev çarşıya. 1 km uzaklıkta 1mb 7mb download 1 mb. Upluad. TT un fiyat lar çok cazip ama ben im evde web sayfalarını bile zor açar sanırım bilmiyorum gerçi ama. Turkcell i şimdi inceledim gerçek ten uçuk😀 sanki bulunmaz Hint kumaşı. Ben im Vodafone 25₺lik tarife Turkcell de 35 ₺ ben en iyisi aynen devam edeyim. TT Vodafone dan da yavaşsa.