TornadoEffect

Moderator
 • Content count

  17297
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  32

TornadoEffect last won the day on October 24 2016

TornadoEffect had the most liked content!

Community Reputation

2461 Excellent

About TornadoEffect

 • Rank
  イo尺刀ム∂o uノイ

Profile Information

 • Not Telling
 • %windir%\system32
 • Appz

Recent Profile Visitors

67921 profile views
 1. @DJ_Rush, @maxrekor o dedikleriniz HDD'ler için geçerli SSD'lerdeki (bir bakıma RAM gibi çalışır.) teknoloji tamamen farklı noktada. HDD'de zaten iki dev üretici var; diğer firmaların birçoğunu satın almışlar (Hitachi, SanDisk vs.) Farklı markalar altında satılsalar da içindeki kutuyu açtığında Seagete veya WD imzasını görebiliyorsun, istisnalar olabilir tabii ki geneli böyle. (HDD'de Western Digital benim favorim) Gelelim SSD olayına. Nokia telefonlar da bir zamanlar belki de piyasanın en iyisiydi; akıllı telefonlar çıkınca piyasaya ne oldu, ayak uydurabildi mi yeni teknolojiye?: Hayır. Akıllı telefonların piyasaya çıkmasıyla silindi. Maalesef SSD teknolojisinde ne Seagete ne de WD yeniliğe ayak uydurabildi, yeni yeni piyasaya çıktılar. Teknolojiyi ayak uyduramadıklarından şirketleri satın alarak teknolojiyi transfer etmeye kalktılar; buna örnek olarak WD'nin SiliconSystems'i satın almasını verebiliriz, Seagete de OCZ ile bir aralar ilgileniyordu. Samsung SSD (şu anda) teknolojisinde çok ileride hatta bir numara bu yüzdendir ki fiyatı diğerlerine göre pahalı ve piyasada her modelini bulamıyoruz. Örneğin, yeni çıkan teknolojiyle NVMe M.2 SSD'lerinin neredeyse piyasada rakibi yok.(3000 MB'ye varan okuma-yazma oranları var.) Kullananların yorumları, yapılan donanım testleri göstermektedir ki Samsung'un aktarım hızı (okuma-yazma oranları), dosya erişim hızı, stabilitesi, ömrü, enerji verimliliği, çip set teknolojisi diğer SSD'lerden onu daha ön plana taşımaktadır. (Özellikle Pro serisi...)
 2. Mozilla Firefox 54.0 sürümüne güncellendi.
 3. eeee

  1. Show previous comments  6 more
  2. TornadoEffect

   TornadoEffect

   Yok boştu ama yine de mesaj silip boşalttım. Bir daha dene bakalım.

  3. rokobozz

   rokobozz

   hala aynı

   '' Your inbox is full. You must delete some messages before you can send any more. ''

  4. TornadoEffect

   TornadoEffect

   İyide abi senin mesaj kutun doluymuş öyle diyor :) Bazılarını silmelisin. Çünkü yollanan mesaj arşivleniyor ona yer olmadığından hata veriyor.

 4. Eklemeler yapılmıştır.
 5. @forjest açıklamaların için teşekkürler. 500mW ve üzeri ürünle high power (yüksek çıkış güçlü) ürünler olarak tanımlanıyor ve mesafe aşmada bu ürünlerin etkili olabileceği söyleniyor. Eski bir model olan TP-LINK TL-WN7200ND bu değere sahip TR şartlarında alınabilecek bir üründü yalnız o da piyasadan kalkmış bir durumda, sürücü desteği de bildiğim, gördüğüm kadarıyla Windows 10 için yok. Çip/chip setlere bağlı olarak da sinyalleri yüksek gösterip bağlantı kopmaları ve stabilite sorunları genelde bu cihazlarda yaşanıyor. onun için bu noktada araştırma biraz devreye giriyor. Yalnız yüksek mW değerine sahip cihazlarda sağlığa zararlı o yüzden TR'de yasak. Alfa'ya yöneldim ama çekinmiyor da değilim Onun için tecrübeli arkadaşların yorumları bu konuda değerli eminim bu konuda birçok arkadaşa da yardım edecektir.
 6. O kadarına gerek yok fazla bir mesafe yok zaten 100m içinde hatta 100m bile değil. Bir apartman var sadece arada.
 7. @Mehmet Evet karar verdim de sağlam bir tane. Sahibinden de falan buldum yalnız fiyatlarını uçuk vermişler gibi. Sende de mi var.
 8. @abdulhey_ verdiğin ürün bizim konuştuklarımız arasında biraz basite kaçıyor. Dediğin ürün hiç wireless olmayan sadece kat içinde kullanacaklar için olabilir, uzun mesafelerde high power ürünler önem kazanıyor.
 9. Ne kadar mesafeden çekim sağlıyor arada engeller var mı acaba bu konularda da aydınlatır mısın bizi. Çünkü olumsuz olarak çok yorumlanmış bir cihaz TP-Link'e karşı.
 10. EDUP ED-W14 tarzında bir şey girmiş aklıma. Olmadı Alfa alıp uzakta tutacağız kendimizden olabildiğince. Onun da mavi boardlıymış orijinali ama son modellerinde yeşil renkte olduğu söyleniyor. Hiç mi bu işin standartı yok Laptobun çekim gücü iyi olmadığından yanımda taşıyacak bir şey istiyorum aslında. IntelDual Band Wireless-AC 3165 donanımı ama önceki laptobumun 4965AGN'den düşük çekimi bunu da anlamış değilim.
 11. @Mehmet İyi de onun da sağlığa etkisi var diye biliyorum. Nasıl olacak bu iş Dış mekan anten mi alacağız ne yapalım. Kullanıp olumlu görenlerde var. Şüphe soktun aklıma onu da iptal edeyim bakayım. Realtek RTL8187L'in sinyaleri abarttığı söyleniyor. Ralink RT3070 chipini kullanan modelleri de var bunun. Edit: Hepsini iptal ettim.
 12. TP-LINK TL-WN822N 300 Mbps N'i sipariş ettim bakalım nasıl performans alacağız laptobunkinden iki kat iyi olsun başka bir şey istemem Aslında Everest EWN-689N ilk sipariş ettim fakat internetin kopması ve sinyali fazla göstermesi gibi birçok yorum görünce iptal ettim. İnşallah pişman olmam
 13. Çekim olayında ve stabilitede özellikle Mw çıkış değerinin, chip setin ardından da antenlerin önemli olduğunu araştırmalar sonucu edindim. En çok önerilen Alfa o konuda. Panel anten tarzı kullananlar var o tarz ürünleri de öneren kişi sayısı fazla. Youtube da inceleme videoları olsun alışveriş sitelerindeki birçok yorumları okudum, gelgör ki muallakta kaldık tam fikir birliği yapılarak bu iyidir diyeceğim bir ürün TR şartlarında göremedim. Youtube'da özellikle bu tanınmış markaların adaptörlerine kat be kat üstün olan cihazların tanıtımları var birçoğu Çin malı gibi ama uzun vadede ne kadar sağlıklıdır orası da ayrı bir muamma. Everest'i baktım sinyali yüksek gösterip bağlanma sıkıntıları ve kopmaları oluyormuş, Inca'nın laptobunkinden farkı yokmuş, Tp-link'in çekim alanı konusunda sıkıntıları var birçoğunun driver konusunda uyumsuzlukları da mevcut vs. Bazı siteler var wifi üstüne bu konunun uzmanı arkadaşlar var keşke onların deneyimlerinden yararlanabilsek.
 14. @hasandgn34 TP-LINK TL-WN822N şu 2x3dBi Antenli modeli kastediyorsun galiba. Anten dBi değerleri düşük görünüyor uzak mesafede iyi bir performans vermesi biraz zor değil mi? Bağlantı mesafesi olarak ne kadar bir alanı kapsadığını gördünüz acaba ve arada engeller var mı? Bu konuda da bilgiler verebilir misin?
 15. Piyasada çok iyi cihazlar var aslında. Yalnız Mw çıkışları fazla olan cihazlar ülkede satışı yasak diye biliyorum, sağlığa da yakın mesafedeyse zararlı. AliExpress gibi sitelerden bazılarına baktım yalnız teori ile uygulama farklı oluyor. Kağıt üstünde cihaz güzel görünüyor performansta sıkıntı. 100-200 metre gibi bir mesafede etkili olabilecek bir cihazlar var yorumlara bakıyorum çok iyi diyen var, bakıyorsun 2-3 kişi laptobunkinden daha da kötü diyor kalıyorsun muallakta.Everest EWN-689N, Inca IUWA-300N şu an için gözümün üzerinde olduğu modeller.