Jump to content

TornadoEffect

Moderator
 • Content Count

  17660
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  40

TornadoEffect last won the day on November 25 2018

TornadoEffect had the most liked content!

Community Reputation

2816 Excellent

About TornadoEffect

 • Rank
  匕口尺れ丹刀口

Profile Information

 • Not Telling
 • %windir%\system32
 • Appz

Recent Profile Visitors

76479 profile views
 1. Ben ürünü aldım. Zaten Asus konusunda yorumlarda o sıkıntıların olduğunu belirtmiştim. Nazar değmesin şimdiye kadar da memnunum. @caprice77 Zyxel'de G Vectoring teknolojisi var O da baya güzel.
 2. Davet kodu gönderebilirim, karşılıklı yaralanıyoruz 1 ay.
 3. Bildiğim kadarıyla kullanabilirsin. Sahibinden gibi bazı sitelerde ikinci el olarak satılıyor. Genelde tüm servis sağlayıcıları ile uyumlu olduklarını yazıyorlar. Arkadaşımda Vodafone'un Huawei H300s modemi vardı, TürkNet'e sonradan geçti, sorunsuz kullanıyor. Hepsinde bence aynıdır. Elektronik işi biraz şans işi umarım bende de sorun çıkmaz
 4. Teşekkürler. n11'den aldım 350 lira gibi bir fiyata geldi. Kurulum videosu youtube'da var. Çok kolay görünüyor. Yarın elime ulaşacak. Salı günü de interneti bağlatacağım.
 5. Arkadaşlar modemi (ZYXEL VMG3625-T20A)bugün sipariş verdim. Yorum ve yardımlarınız için teşekkürler. Bayağı bir yorum vs okudum internette. Şunu size belirteyim uçuk fiyatlar olmadıktan sonra mükemmel sorunsuz modem yok. Onu iyi anladım. Birinin iyi dediğine başka biri kötü diyor. Ben daha çok bu işle uğraşan arkadaşlara danıştım. Marka tavsiyesinde genellikle bulundular. Bazı modemler var (Airties gibi) ikinci eli var piyasada onları alıp da riske girmek sorun olabilir diye düşündüm. Umarım arayışta olanlara konu yardımcı olur.
 6. Çok var da birkaç tane ben örnek vereyim.
 7. Birkaç günlük araştırmalarım ve kullanıcı yorumları üzerine şunu rahat öğrendim. Modem işi biraz şans işi gibi çok uçuk fiyatlara çıkmadıktan sonra. Ama markaların performans ve stabilitesine çevremden de aldığım dönütlere bakarak Zyxel markası tavsiyesi aldım hep. Özellikle son dönemde çıkardığı bir model olan ZYXEL VMG3625-T20A çok memnun olan var. Galiba 1-2 güne de alacağım model olacak. Özellikle bu markayı kullananların yorumlarını bekliyorum
 8. İyi de laptobu yeri geliyor yatak üstünde vs kullanıyorum. Kabloyu yerden yere mi çekecem. O yüzden kablosuz çekimi net bir modem olması önemli.
 9. Doğru da dual bandın kullanılması, kalitenin alınması için kullanılan her cihazın destek vermesi gerekmez mi ona? Evdeki herkesin cihaz desteği aynı değil. 35 Mbps desteği sunulacağı söylendi. İnternet kafeci bir arkadaşla konuştum. Bu konuda tecrübe sahibi. Dual band desteği yok ama Zyxel VMG3312-B10A v2 tavsiye etti. Eğer Tp-Link alacaksan VR400 al dedi.
 10. Dualband değil ama şu modelde yorumlar hep olumlu. Fiyatında da baya indirim var. Airties 5650 de baya konuşuluyor. https://www.hepsiburada.com/zyxel-vmg1312-t20b-vdsl2-adsl2-4-port-kablosuz-usb-destekli-modem-p-HBV00000O4WIG
 11. Bir de internet bağlantısını keserek girmeyi dener misin?
 12. Neredeyse birçok forumdaki yorumları okudum. Tp-Link üzerinde duran çok olmuş. Ama bazısında 1 duvar ötede çekmiyor gibi değişik yorumlar da var. Access Point veya Repeater kullanan da cabası. . Zyxel'in arayüzünden baya şikayet var ve zamanla sıkıntılarından söz ediliyor. Asus'un olumsuz yorumu fazla ama satışı baya var. TP-Link Archer VR1200 (mediatek chipset sanırım) modeli var kafamda ama 1-2 gün daha bakacağız artık.
 13. Bu konuda biraz araştırma yaptım. özellikle bu devirde dual band (5GHz+2.4GHz) destekli modem almamak uygun değil. İkinci anlamda forumlarda en çok Asus ve Tp-link üzerinde durulmuş. Asus konusunda zamanla sıkıntıların yaşandığı (bazen yazılımla çözüldüğü) ve chipsetinin (Mediatek) stabil bir bağlantı sunmadığı söyleniyor. Tp-Link (Broadcom chipset) VR300-400-600/Archer 1200 gibi modemler daha çok tercih ediliyor. Son zamanlarda özellikle piyasada yeni olan ve memnun kalınan ZYXEL VMG3625-T20A modeli üzerinde durulmuş. Ekşi sözlükte Tp-Link yorumlarına baktım özellikle modemlerinin çabuk bozulduğu ve müşteri hizmetlerinin sıkıntısı üzerinde durulmuş. Bunlar benim ulaştığım bilgiler arkadaşlar. Umarım arayışta olan arkadaşlara yardımcı olmuştur. Tecrübe sahibi arkadaşlarımızın yorumuna açığız. Ben bugüne kadar hep ortak (komşuyla) olarak kullandım pek bu konuda araştırmam yok, onun için çok tecrübe sahibi değilim.
 14. Model önerin varsa alalım Yalnız uçuk fiyatlar olmasın. Ne bilim 300-400 lira bile bana göre fazla ama uzun vade için bakılınca alınır diyorum. 500 liranın üstü eğer ev kullanıcı isen aşırı kaçıyor gibi. Yalnız biraz pahalı gibi
 15. https://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-vr1200-ac-1200-mbps-wireless-dual-band-gigabit-vdsl-adsl-modem-router-p-HBV00000F59FA https://www.hepsiburada.com/asus-dsl-ac51-dualband-ebeveyn-kontrol-destekli-dlna-vpn-adsl-vdsl-fiber-modem-router-p-HBV00000A0ZHM İki modelde 350 TL civarında.
×
×
 • Create New...