TornadoEffect

Moderator
 • Content count

  17278
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  32

TornadoEffect last won the day on October 24 2016

TornadoEffect had the most liked content!

Community Reputation

2439 Excellent

About TornadoEffect

 • Rank
  イo尺刀ム∂o uノイ

Profile Information

 • Not Telling
 • %windir%\system32
 • Appz

Recent Profile Visitors

67302 profile views
 1. Bazı güncellemeler yapılmıştır.
 2. Bir sitede gördüğüm (alıntı da yaptım) googleyi daha iyi kullanmamızı sağlayan bilgileri size de sunmak istedim. Bazılarını değiştirerek-ekleyerek daha uygun şekilde sizlere vermeye çalıştım. Birçoğunu şahsen biliyordum yalnız bilmediklerim de vardı; zamanla konuyu genişleterek daha iyi hale sokacağım. Şimdilik en çok kullanılanları vermeye çalıştım, yararlanmanız dileğiyle... 1- Bir cümleyi tam olarak aramak istediğinizde tırnak işareti içine alınız. ("") 2- Aramanızda görünmesini istemediğiniz sonuç için, kesme işareti (-) ile istemediğiniz sonucu belirtmelisiniz. 3- İçinde mutlaka geçsin istediğiniz kelimenin başına artı işareti (+) koymalısınız. 4- Bir sitenin içinde arama yapmak için site yazıp iki noktadan sonra sitenin adı, boşluk bırakın ve aramak istediğiniz kelimeyi yazınız "site:tnctr.com windows 7" 5- Benzer siteleri aramak için “related: benzerini aradığınız site” olacak şekilde arama yapmalısınız. 6- Lokasyon tabanlı arama yapmak için “aramak istediğiniz şey location: aramak istediğiniz yer olacak şekilde arama yapmalısınız. 7- Belli bir dosya tipini aramak için “filetype:” filtresini kullanmalısınız. 8- İki sayı arasındaki sayıları içeren sonuçları aramak için yanyana iki nokta (..) kullanmalısınız. 9- Aradığınız siteye başka sitelerce verilmiş olan bağlantıları bulmanızı sağlayan kelime “link:” 10- Google’ı bir sözlük gibi kullanmanızı sağlayan kelime “define:” 11- Eşittir(=)’i birim dönüştürmek için kullanabilirsiniz. 12- “http://scholar.google.com/” sitesini, yalnızca akademik çalışmalar arasında arama yapmak için kullanabilirsiniz. 13-Aradığınız site hakkında size özet bilgi verecek kelime “info:” 14- Arama yaparken kullanmanız gereken kelimeyi bilmiyorsanız yıldız işaretini (*) kullanmalısınız. 15- Arama kutusuna bir matematik denklemi girin, sonucunu anında hesaplasın. Örnek: “100*3.14-cos(83)=” ifadesini arayın. 16- Arama teriminizden hemen önce ~ işaretini koyarak, eşanlamlıları içeren sonuçları alabilirsiniz. Örnek: Yılbaşı ~tatlı tarifleri
 3. VirtualBox 5.1.20 | Download Sayfası | Final - All OS
 4. Mozilla Firefox 53.0 Final sürümü ile ana konu güncellendi.
 5. Eklenmiştir. Eklenenlerle daha geniş bir arşiv oluşturulacaktır.
 6. Windows 10 Build 15063 Version 1703 (Updated March 2017) RS2 MSDN | Download - Alternatif
 7. LENOVO IDEAPAD 700 notebook aldım. Fiyatı 4.000-4.500 bin lira civarında normalde (ikinci elleri dahil) özel bir indirim oldu Teknosa'da %20 civarında ayrıca akrabamın kampanya kartı vardı ona da %15 indirim verdi bende kaçırmadan aldım. 3000 liraya mal oldu. Üstünde 5600 rpm HDD var (Çok iyi makine ama işte disk hızını kesiyor malesef). Onun yerine SSD sipariş verdim o gelince başka moda girecektir. Donanım vs. çok güzel hele ki ses sistemi (JBL) beğendim. SSD desteği olarak M.2 PCIe desteği var 3.000 Mb okuma yazma hızlarına ulaşan SSD'ler takılabiliyor. Yalnız çok pahalılar, bende normal m.2 Sata3 desteğe sahip SSD (550/540) sipariş verdim. Teknolojik malzeme biraz şans işidir; şu anlık bir sıkıntılı durumda görmedim, Allah da göstermez inşallah.
 8. LENOVO IDEAPAD 700 kullanan var mı? Bu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Beğeneni olmakla birlikte kullanıp istediği performansı alamayan da var. Araştırmalarım beni şu an için buna yöneltti.
 9. Yok zaten şu an Asus, MSI, Lenovo bana en çok önerilen markalar. Zaten 10 yıldır da Asus kullanıyorum. Lenovo ile ilgili pek bilgim yok Öveni de fazla. Ama donanımsal olarak fiyatlarına baktığımda Asus daha uyguna çıkıyor.
 10. Evet, ekran Kartının Nvidia (4GB GTX950M) olması ve 6. nesil HQ işlemci olması bakımından ASUS X550VX modeli şu anlık en öne çıkan model olarak benimde gördüğümü söyleyebilirim.
 11. Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar SSD bende var onu takacağım zaten (bozulan laptobumdakini) 4 bin lira bir laptoba vermek biraz uçucu geliyor bana oyun oynayan birisi de değilim. Ama şöyle bir düşüncemiz var tabi alırken iyisini alalım uzun sürede bizi idare etsin. Bozulan laptobun 11 senelikti düşünün. Gerçi sadece ekranı gitti yaptırılabilir ama yenisini almanın zamanı geldiğinin işareti gibi düşündüğümden böyle bir şeyi değerlendirdim. N serisi olması önemli değil dediğim gibi fiyatına göre uygun alınabilir 3 bin liraya kadar uygun bir şey olur; ben de bakıyorum ayrıca 2.500 liraya baya iyi pcler var hatta. Anlayan arkadaşların yorumlarını bu bakımdan değerli buluyorum.
 12. Arkadaşlar bir konuda bilgisi olan kişilere danışmak istedim o yüzden bu konuyu açıyorum: Dizüstü bilgisayarım bozuldu üstünden de baya yılar geçtiği için iyi bir tane almaya karar verdim. Bütçemi 3 bin TL olarak belirledim. Aslında donanımdan ve laptoptan anlayan birisiyim yalnız piyasayı uzun zamandır takip edemediğimden ve dolar kurunun artmasından dolayı seçim konusunda bilgisi olan arkadaşlara sormak istedim. Bu konuda bana önerebileceğiniz laptopları görmek isterim. Özellikle Asus'un N serisi laptopları beğendim yalnız dolar kurundan dolayı baya yukarılara tırmanmış fiyatları. Varsa N serisi (ekran kartının Nvidia olması şartıyla) gibi bütçeme uygun bunu kaçırmayın dediğiniz veya alınmasını uygun gördüğünüz dizüstü bilgisayar tavsiyelerini bu başlık altında bekliyorum. Şimdiden yardımcı olan her arkadaşıma teşekkür ederim.
 13. DriverMax Pro - 1 YIllık Lisans Kampanya İçin Tıkla (Ad, soyad, e-mail gibi bilgileri sayfadan doldurun. Lisansı e-mail'e yollyacaktır.)
 14. WinPE 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/Native x86) 2017.02.26 [EN] | Download
 15. HDD'den kaynaklanan bir sıkıntı gibi gözüküyor. Bad Sector varsa kaynaklanabilir.