Jump to content

furopebelu

Üye
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

57 Excellent

About furopebelu

 • Rank
  Azimli üye

Recent Profile Visitors

2513 profile views
 1. Evet forjest önerin çok güzel bir allahın kulu kullanmadığı için o sistemleri virüsü bile yok
 2. Pardon sizin bilgi dolu konunuzdan sonra benim yorumum iş olsun diye oldu. İncelemeden denemeden bol smileyli teşekkür postu atsaydım hiçbir sorun olmazdı eminim ki. Burada Microsofta bile ne eleştiriler yapıyoruz, çok mu? Arkadaş rahatsızsa kendi gelip cevap yazsın.
 3. Hiçbir şey bilgisayarı antivirüs yavaşlatacağına virüs yavaşlatsın. Kamerayı bantlayın yoksa hamsterlı sitelerde Turkish kategorisinde kendinizi görebilirsiniz.
 4. Bunu yapan arkadaş internette ne bulduysa eklemiş gibi geldi temp klasörü harici (adı üstünde geçici) klasörleri temizlemek sistem kararlılığını ve performansını olumsuz etkileyebilir. Sildirilen çoğu dosya önbellek dosyası kullanıcılar önbellekten neden bu kadar nefret ediyor anlamadım bu sayede bilgisayarınızı çok daha hızlı kullanıyorsunuz. TB larca disklerin kullanıldığı günümüzde 1-2 GB silinse nolacak.
 5. @FastZeit @MrFastZeit Çift hesap da iyiymiş ben de 5 tane açtım şimdi ne olur ne olmaz lazım olur.
 6. @Extended dostum bence sen bu işleri bırak ben işim gereği yüze yakın forumu takip ediyorum hepsinde gördüm bu sistemi daha kaç yerde paylaşıyor kim bilir millet senin sistemle alıp götürüyor sen ne durumdasın sildir sildir bitmez de bunlar
 7. Mutlu Noeller Tnc Ailesi! Logomuz Harika Olmuş Elinize Sağlık

  1. MOTUN

   MOTUN

   noel geçmedi yaa, ben geçen hafta diye biliyorum :hım:neyse sana da hayırlı yıllar :)

 8. Program illuminati sembolleri içeriyor forum konseyi tarafından inceleme bekliyorum.
 9. Bu ne absürt bir başlık bili bili deyince aklına bim yumurtaları gelen bir tek ben miyim...
 10. Hayır bu sistemler RAM üzerinden çalışırlar diske hiçbir müdahale yapmadan.
 11. HDDde dosya silince partition tableda dosya silindi olarak işaretlenir ama birimden silinmez SSD de ise TRIM edilerek birimlerden de silinir o yüzden zor kurtarırsınız biraz bir bardak soğuk su için
 12. Bu Selenium nedir daha önceden kullanmadım botlarda karşımıza çıkan problemleri göz önüne alacak olursak; user agent değiştirilerek engelleme varsa şayet aşılabilir. Diğer headerları da kontrol etmek gerekiyor. Ekrandaki input ile verilerin alındığı input farklı olabilir. Javascript tabanlı botlarda ise sitenin ana kodlarıyla karışıklık ve engelleme durumu daha olası. Kullanıcının yazma hızı ve diğer davranışlarını inceleyerek bot olup olmadığına bakıyor olabilir ama bunları da aşmanın yolu var elbet.
 13. Yeterince belalı bir kuruma veya kişiye bulaşıp bulaşmadığınıza bakar. Telefonunu alanın mesajları ele geçirmesi çok kolay, Googlea android şifre kırma diye yazarsanız 5 dknızı alır. Gelelim internet üzerinden izlenebiliyor mu, normal şartlarda https trafiğinin taklit edilmesi veya izlenmesi mümkün değildir ancak ona gelene kadar bir kodaman size kafayı takarsa işletim sisteminizdeki arka kapılardan, hatta donanımızdan açıklardan faydalanabilir. Daha geçenlerde intel işlemcilerde meltdown ve spectre açıkları ortaya çıktı, kim bilir ortaya çıkana kadar o açıkla kimleri kimleri enselediler, daha bilmediğimiz ne açıklar vardır.
 14. Tatilin bitişi ve dönüş... Görüşmeyeli herkese selamlar...

  1. sk8er_boi

   sk8er_boi

   Anlaşılan bir haftalık tatil yetmemiş. Bir 15 gün daha git sen iyisi mi. Moderatör arkadaşını da yanına almayı unutma.

×
×
 • Create New...