Jump to content
TNC-TR

EgeGrkn

Üye
 • Content count

  81
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

EgeGrkn last won the day on December 13

EgeGrkn had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

2 Followers

About EgeGrkn

 • Rank
  lastpust.blogspot.com - Kokteyl

Profile Information

 • Male
 • İstanbul
 • lastpust.blogspot.com

Recent Profile Visitors

203 profile views
 1. Kokteyl - Katılımsız Ince Ayar Programı

  Ne güzel konuşuyorsun öyle sen neyse genede yardım edeyim, programa tıklamak değil kullanıcı hatası, info dosyasını okumadan değişiklikleri bilmeden kullanmak oluyor. değişikliklere bakarsanız çakışabilecek ve sorun yaratabilecek bazı şeyler varsa bunları görebilirsiniz. startdocku windows mağazasından inmiş birşeyin kilit ekranında kullanılması gibi mesela... egomu tatmin etmiyorum ihtiyacım yok bu benim işim değil hobim. binlerce insan kullanırken sadece sizin böyle bir hata almanız dandik dundik bir programla ilgili değil istatistik sadece. bunu kabul etmeden hatayı kokteylde veya bende ararsanız sistemimi bozdu vs derseniz bende böyle cevap veririrm tabiki. çünkü 5 senedir bu program kullanılıyor.. şuan siz binlerce insan içinde teksiniz. demekki sizinle ilgili bir şey programla çakıştı? bunu anlatamadım size... format atmadan bana erişseniz mesajla sorununuzu 1 dakika içinde çözer nedeninide söylerdim. bu program windows xpden-10a bütün versyonlarında test edilmiştir. sorunun kokteylde olmadığına hem bu yüzden hemde binlerce insan sayesinde eminim.
 2. Kokteyl - Katılımsız Ince Ayar Programı

  ilginç diğer 1 haftada indiren 5bin kişi bu sorunu yaşamadıda.. veya diğer 20bin kişi son 4 senede. nedense bu sorunları hep bu foruma yeni üye olanlar yaşadı zaten. info dosyasını okuyun. çakışan programlar varsa kullanmaıyn mağaza kalktığını unutmayın. spotlight veya microsoft account ile ilgili bir sorun yaşamış olabilirsin. tek bildiğim kullanıcı hatası. demekki oluyormuş diye birşey yok.
 3. Windows Güncellemerlni Katılımsız Yapmak

  Mesela bir winrarla tek bir exe dosyası yani sfx oluşturucaksın diyelim ve bu sfx dosyası kendisini %temp% klasörüne çıkartıcak diyelim (daha sonra windows kendisi bu klasörü temizliyor diye).. Klasör adı Updates Olsun. bat dosyasının adıda updates.bat olsun diyelim Ön bilgilendirmeden sonra Başlıyoruz; 1 Masaüstünde bir klasör yarat ve klasörün içerisine windows updatelerini koy 2 O yarattığın Updates klasörünün içerisinde bir bat dosyası yarat adı mesela "Updates.bat" olsun 3 Bu bat dosyası içerisine şuna benzer kodlar yazıcaksın windows updateleri yüklemek için cab ve msu larla yüklendiğinden 2 si içinde yardımcı olayım Öncelikle cab sonrada msu için kodları yazıyorum (sfx arşiv oluşturup bat dosyasını açtırdığımızda dism komutunun x64 ve x86 için ayrı ayrı belirtilmesi gerek yoksa dism çalışmaz cablar yüklenmez. bunu herkes bilmez.... sana sorun yaşama diye açık açık tek tek yazıyorum) @echo off :: Cab Guncellemeleri IF EXIST "%PROGRAMFILES(X86)%" (GOTO 64BIT) ELSE (GOTO 32BIT) :64BIT c:\Windows\Sysnative\Dism.exe /norestart /online /add-package /packagepath:"%temp%\Updates\Guncelleme1.cab" c:\Windows\Sysnative\Dism.exe /norestart /online /add-package /packagepath:"%temp%\Updates\Guncelleme2.cab" :32BIT dism /norestart /online /add-package /packagepath:"%temp%\Updates\Guncelleme1.cab" dism /norestart /online /add-package /packagepath:"%temp%\Updates\Guncelleme2.cab" :: MSU Guncellemeleri (silent kodlarını vs dism ve wusa için kontrol et ve bulup eklemeni öneririm yoksa restart atabilir kurulum sırasında.) wusa.exe "%temp%\Updates\Guncelleme1.msu" wusa.exe "%temp%\Updates\Guncelleme1.msu" :: Temp Klasorunu Temizle del /f /q "%temp%\Updates" >nul 2>&1 @RD /S /Q "%temp%\Updates" exit 4 Bu örnek bir bat dosyası oldu Updates.bat dosyası yani. sen içini düzeltirsin. şimdi 5 Klasöre sağ tıklayıp winrar ile arşiv oluştur diyosun. sağ listeden sfx arşivi oluştura tik atıyosun. Sonra gelişmiş > sfx seçenekleri ne tıklıyosun 6 Çıkartılacak yol Sekmesine %temp% yaz kurulum sekmesinde>program kurulumundaki>çıkarttıkdan sonra çalıştır kısmına %temp%\Updates\Updates.bat yazıcaksın modlar kısmına tümünü gizleye basarsan winrarın klasörü temp'e çıkartırkenki ilerleyişini gizleyebilirsin. gelişmişte yönetimsel erişim isteye basabilirsin. yönetici olarak çalıştır(eğer dos ekranı sürekli açılıp kapanırsa bunun tikini kaldır veya uac kapat) güncelleme kısmında tüm dosyaların üzerine yazı seç diğeri aynı kalsın metin ve simgeden simge ekleyebilirsin lisansa istediğini yazabilirsin modülü elleme. tamam de dosyayı yaratsın.
 4. Kokteyl - Katılımsız Ince Ayar Programı

  Kokteyl sistemi bozucak bir değişiklik yapmaz.. kodlarında öyle birşey yok zaten. açıp bakabilir herkes. kişisel bir hatanız var. kullanıcı ekranıyla ilgili en ufak bir değişiklik yok. öyle bir program değil zaten. explorer.exeniz açılamamıştır en fazla. boşuna format atmışsınız.
 5. Sorunlar sandığınız şeylerle ilgili değil. buyrun böyle çözün [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] "NoStartMenuPinnedList"=dword:00000000 regeditte o yola girip değerini 0 yapın veya reg dosyası yapıp ekleyin.
 6. Kokteyl - Katılımsız Ince Ayar Programı

  blog sitesinde güncellenecek
 7. aktif oluyor normalde. kurulumda sorun olmuş olabilir. veya dediğim gibi kendi ayarlarınızla ilgili veya yüklediğiniz şeylerle ilgili. info dosyasını oku. heryere yazdım okuyun diye.
 8. Kokteyl - Katılımsız Ince Ayar Programı

  güle güle kullanın
 9. Software klasöründe 34 tane katılımsız program var ve hepsi sorunsuz kuruluyor. herkesde kurabildi şuana kadar her şeyini. sizde bir sorun var sanırım. Başlat menusune sabitlenemiyor startisbackde öyle bir seçenek yok dolayısıyla sağ tıkdada yok. kokteyl öyle bir ayar girdisi eklemiyor. startisback ile ilgili.. görev çubuğuna sabitlemekden bahsediyorsanızda sürükleyip bırakabilirsiniz veya görev çubuğuna sürükle diyebilirsiniz.. araştırmadan yazmış bile olsanız ben genede söyliyeyim start is back ayarları gelişmiş bölümünden geri açılabilir. 1) Sistemde güncellemeler aktif ve yapılabilir durumda. yaparsanız sizin içinde iyi olacaktır. ancak benim sistemimde asla bu güncelleme uyarısı verilmez bu şekilde. kullandığınız başka ayarlar veya antivirüun override ayarları bozmuş olabilir. enterprise ltsb sürümü çıktığından beri yani windows10 çıktığından beri bu sürümde editlemeler yaparak kullandım ve son halinide birkaç senedir kullanıyorum. güncellemenin öyle popup verdiğini ilk defa sizde gördüm. pek yardımcı olamaycağım ne yaptığınızı bilmediğim için.. 2) system32ye koyduğum bir program veya dll veya herhangi bir dosya yok. büyük ihtimalle yüklediğiniz binlerce şeyle ilgili. log ayarlarına bakıp bulabilirsin. (sistem her açılışta ofisin ve sistemin aktivasyonunu kontrol eder bir sorun varsa kendisini system32ye kopyalayıp ordan aktivasyonu tazeler ve kendisini geri siler, avg ise dandik bir antivirüstür.) sorunu anladınız umarım.
 10. ücreti çalıntıyı engellemek için koydugumdan yüksek olmayacak bu demo gibi birşey sistemin kendi kullandıgım hali bile değil. sistem güncellemelerden sonra hata vermeye başlayabilir.... kokteylin güncellenmesi gerekiyor windows güncellendikce. çünkü windows yeni buglara sebebiyet verdikçe kokteyl onlarada ayar çekicek... windowsu güncellemezsenizde ilerde güvenlik açıklarına mağruz kalırsınız crptolocker vb.. ve kokteyl güncellemelerini alamazsınız. birçok insan güya çok daha iyi sistemler yapabiliyor! ama yapmıyorlar. yapanlarıda görüyoruz windows update vs silik bilmemne kapalı kullanılamıyor. çünkü bir windowsu birşey silmeden performanslı hale getirmeyi bilmiyorlar. onca şeyi silip hem hantal hemde hata veren güncellenemeyen windows yaratıyorlar. sonrada güya çok daha iyi sistemler yapabiliyorlar. bu saçmalıkları gördüğüm için bu demo sistemi paylaştım bu sitede. yoksa 4-5 senedir teamos ruboard mydigitallife dan oluşan birkaç yüz kişilik elit bir gruba sistem veriyorum ücretli olarak.
 11. 1- yükleniyor. katılımsızlarınız kalitesiz olabilir. windows başında yüklenmeye uygun değildir 2- anlamadım devrik cümleler yüzünden daha iyisini yapabilirsen kullanmak isterim. ltsb sürümler windows ilk çıktığından beri var. Long term service anlamına gelir. build atlama güncellemesi almazlar. 8 sene değil 20 sene öncede hazırlasanız sistemleri bunu bilebilirsiniz. ben böyle cevap veriyorum kusura bakmasın kimse kasten değil saygısızlıkda değil.. malesef pro yapmayacağım. olacağını zannetmiyorum ama lisans sorunu yaşamazsın
 12. LTSB EnterpriseS versyonunun lütfen ne olduğunu araştırın. sorduğunuz soruya cevap vermek istemiyorum
 13. Evet hazır bile 2018 yazıyor sistem yılında
 14. sizin windowsunuzun benimle bir ilgisi yok ilgilenemem. dvd ile kurun uefi kurmayın.
 15. Kokteyl - Katılımsız Ince Ayar Programı

  Son sürüm winrar indirin, ccleanerle temp çöplerini temizleyip idm ile birdaha indirin Sistemi boşta değilde oyun veya ağır yazılımlarda test ederseniz farkı daha iyi görürsünüz. İstenirse mağaza yüklenebilir
×