Jump to content

EgeGrkn

Üye
 • Content Count

  857
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

EgeGrkn last won the day on July 3

EgeGrkn had the most liked content!

Community Reputation

540 Excellent

About EgeGrkn

 • Rank
  LastPust - Kokteyl

Profile Information

 • İstanbul
 • Sitemi Projelerimden Bulabilirsiniz

Recent Profile Visitors

6548 profile views
 1. rainmater yazılımı ile yapıyordum. başka alternatiflerde var tabiki (bionix ve wallpaper engine) ancak yazılımsız yapılıyormu bilmiyorum. ancak her zaman gifi videoya çevirip videoyu background yapabilirsiniz. bu seçeneklerin hepsi aktif olarak gpu kullanacağı için eğer cihazınız donanım sıcaklığını algılayıp ona göre fan çalıştırmıyorrsa, laptop veya pcnin ısındığını düşünerek sürekli fan çalıştırabilir veya gerçekten ısınabilir.
 2. çıkmıyordan kastım o zaten benim kardeşim tabiki listede gmt 3 istanbul var ezelden beri
 3. bios ayarlıysa ve internete bağlı olduğun halde çıkmıyorsa heralde yapıcak birşey yok hocam
 4. NTLite ekranında oobe kısmından ist olarak ayarla. o ekran gelmez bile. ist+3 olarak asla görünmeyecek gerekli setup dosyaları windows tarafından güncellenmediği için. birde ntlite ekranında saat servisini otomatik yap. kendisi düzelir oturum açınca. ek bir ayara bat dosyasına reg dosyasına ihtiyacın yok.
 5. 4bine kadar dediniz biliyorum ancak 4.8e kadar çıkabilirseniz heralde en iyi tercihlerden biriside monster olacaktır https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-3/ Amdli güzel laptop bulan varsa banada gösterebilirmi, belki touchscreenli katlananlardan
 6. Autocad için ryzen 3 veya intel i3 bile yeterli. Render içinde sınır yok 20bin tlye 64gb ram 2080ti toplarsın renderda rahat edersin
 7. Kokteyl kullan yada buraya bak https://www.tenforums.com/tutorials/11974-hide-show-windows-security-notification-area-icon-windows-10-a.html
 8. Sistemleri kendin eklemek istemiyorsan sana o zaman AIO bir iso dosyası gerekiyor. Anladığım kadarıyla kendin hiçbir işlem yapmak istemiyorsun usbye isoyu koymak dışında. Kendi AIO çalışmamı örnek olarak gösterebilirim, sitede başka aiolarda mevcut veya biraz uğraşırım diyorsan birçok multibootlarda var https://www.tnctr.com/topic/522503-kokteyl-ekosistemi-kokteyl-edition-işletim-sistemleri-aio/#comments
 9. Merhaba kontrol ettiğimde hepsinin çalıştığını gördüm, yandex hesabı açıp login yapınız. öyle deneyiniz kendi diskinize kaydederek.
 10. Bu isodan kim kokteyl edition sistem yapıyormuş? banada gösterebilirseniz sevinirim. herhalde başkası yapıyor çünkü ben kasım ayı microsoft paylaşımını bekliyorum uzun süredir.. Program açık kaynak kodlu binlerce insan sha anahtarı ekliyor. Microsoft geliştirmiyor o programı. Virüs diyen arkadaşın reklamla ne ilgisi olabilir. düşüncesini yazmış kokteylin reklamını tnctrde yapmama gerek varmı gerçekten? ben size özel bir eğitim vermedim, bilgilendirmek için bir yazı yazdım genel olarak sizi bile alıntılamadım. açıkcası siz yazdınız ve siz tartışmaya başladınız. yönetim neden sorun çıkartsınki ben kötü birşey yapmıyorum kimseyi kışkırtmıyorum veya kötü bir söz söylemiyorum aksine o kadar çok yönetim tarafından uyarıldımki zamanında artık çok dikkat ediyorum. gerçekten üzülüyorum bazen insanlar böyle düşününce. bu arada ben parayla sistem satmıyorum tnctrde burada paylaştığım herşey sizlerin paylaştığı gibi ücretsiz. kendi alanımdada kokteyl yazılımı aboneliği veriyorum bağış karşılığında... teşekkürler değerli fikirlerin için ben olayı anladım. siz sadece sinirlisiniz bana... ben daha fazla yazmıyorum size herhangi bir şekilde.
 11. Evet yazmayın dedim ancak yinede yazıyorsunuz, başka konuda hakkımda bahsederken de hala hakaret ediyorsunuz. "zamazingo" diyerek hakaret etme hakkını size kim verdi anlamadım? Yapımcısı olarak ben vermedim? (kelime anlamına bak istersen) Neyse olay bu değil şuan. Ben doğru olana devam ediyorum; --> Sorun burda kokteyl değil herhangi bir iso. verdiğim örnek başka birisinin isosu üzerindende verilebilir. Ancak bana nasıl bir gareziniz varsa buna takılmışsınız ve asıl noktayı kaçırmışsınız. Microsoft tarafından kasım ayında paylaşılacak olan bir şeyi insanlara sunup (daha güncelleme gelecek diyerek final versyon olmadığını kendiniz söyleyip) 3. parti bir uygulama ile BAKIN BU MSDN VERIFY EDİLDİ dendiği için, insanları uyardım. Buradaki nokta herhangi birisinin buraya msdn iso diye herhangi birşey paylaşıp bakın orjinal msdn diyebilmesini göstermekti. Sizler öğrenin diye gösterdim. Ancak sizlere iyilik yaramadığını tekrar hatırladım. Siz ve belliki sizin gibi düşünen saygıdeğer arkadaşları bana olan anlamsız nefretinizle baş başa bırakıyorum tekrardan. Öyle bir algıyı ben vermiyorum siz aldıysanız üzüldüm, ö.m atan herkese anlatıyorum yardım ediyorum. İnsanlar birisine hakaret ederken onun mesajlarını beğenip o fikre katılınıyorsa o kaba davranışta bana göre hoş değildir. İyi günler herkese.
 12. elinize sağlık teşekkürler paylaşım için. isonuz sağlam indirip baktım ancak o yazılıma fazla güvenmenizi tavsiye etmem. çünkü çektiği sha değerlerini herkes editleyebiliyor githubdan, çünkü opensource ve hepimiz beraber geliştiriyoruz kısaca kokteyl edition sistemleri legit microsoft yayınlanmış iso olarak tanıtabilirim sizlere... etik birşey olmadığı için bu ssi sizlere gösterdikten sonra siliyorum. demek istediğim sha değerinizi manuel bir comparision yapan yazılımla karşılaştırın. yinede windowsun tüm güncellemeleri eklediği paylaşımları beklemek iyi olacaktır diye düşünüyorum. iyi çalışmalar herkese.
×
×
 • Create New...