Jump to content

Usb Hız Sorunu

djlazo31

Recommended Posts

Geçtiğimiz günlerde anakartım yanmıştı ve eski bi sistemim olduğu için anca ikinci el bi anakart bulabildik ama bu anakartın usb çıkışlarının hepsi bozuk bende PCI bağlantı noktalarına usb portu taktım birde 4 lü usb 2.0 çoğaltıcı aldım.Aktarım hızı çok düşük 1mb/sn geçmio malesef ben pcı usb portunda sorun olduğunu düşünerek gittim yeni usb 2.0 pcı usb portu aldım bnm bilgisayarıma takmadan önce başka bilgisayarda denedim hiç bir sorun yoktu.Gelgelelim bnm bilgisayarımda direk porttan takıyorum usb belleği 1 dk sonra anca görüyor bilgisayar bir dosya kopyalarken de parametre hatalı diye bir hata alıyorum. Yine aynı porta bağlı olan çoğaltıcıya takınca windows (Bu usb aygıtı daha hızlı çalışabilir.Lütfen usb 2.0 bağlantı noktasına bağlayın.) diye bir hata alıyorum aktarım hızı düşük..

Acaba sorun anakartımda , biosumda yada işletim sistemimde olabilir mi ?

Yardımlarınızı bekliyorum

noamf5.jpg

01072010006.jpg

AYRICA BU GÖRDÜĞÜNÜZ EKRANDA 30 - 40 Sn. Civarı bi bekleme yapıo o sorunu ne yaptıysam çözemedim :D

adsz1h.jpg

adsz2i.jpg

Be ScreenShot larda yeterince açıklayıcıdır umarım.

ana kartı değiştirdiğinden bios ayarlarında değişiklik olmuş yada bios ayarları farklı olabilir. yapman gereken pc başlatırken biosu açıp usb hızını kontrol etmen ve ona göre yukseltmen. saygılarımla

ana kartı değiştirdiğinden bios ayarlarında değişiklik olmuş yada bios ayarları farklı olabilir. yapman gereken pc başlatırken biosu açıp usb hızını kontrol etmen ve ona göre yukseltmen. saygılarımla

biosa baya baktım ama usb hızıyla ilgili bişey bulamadım malesef

piyasadaki usb çoklayıcılar yalan dolan hepsi. 2.0 usb den ziyade hi-speed bulup kullan derim.ama kaliyeli bi şey olsun.yoksa aynı problemi yaşarsın.birde bistan usb hızını (varsa tabi) hi-speed yap

birde bistan usb hızını (varsa tabi) hi-speed yap

bu dediğinden hiç birşey anlamadım açıklayabilcenmi ?

Kardeş Sn en iyisi biosunu sıfırla ölyle bir dene bilgisayarın üzerindeki portlarla cogalcıya felan takma direk anakart'a tak bir de oyle dene

tam olarak anlatamadım galiba anakarttaki hiç bir usb çıkışı çalışmıyor mesele bu zaten

anakartın kaç model bu sorun anakartın usb hızı yavaş ondan kaynaklanıyor

usb disk hiç çalışmıyorsa anakart usb driverlar yüklenmemiştir

haydaa okuyupta cevaplayın yaa anakartın usb girişleri yanmış yani yok PCI dan bağlayıncada gördüğünüz hatayı alıyorum YAVAŞŞ...!!!!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...