Jump to content

Harici Hard Diskim Düzeltme Ve Silme Sorunu

crysis_88
 Share

Recommended Posts

selamlar .. arkdaişar şu an kullandğm hard disklerden samsung 640 gb lık olan hard diskim bi kaç aydır dosya düzeltemiyorum ve silme sorunuyla karşılaşıyorum .. sanırım donanımı güvenle kaldır demeden yapınca dosyalarım bozuldu .. fakar o kadar arşivi de çöpe atamam .. sağ tuşa tıkladığım da düzeltme ve sil seçenekleri yok .. hdd i her taktığımda ise ,

samsungt.jpg

böyle bir hata penceresi çıkıyor ..

taramdan devam eet diyorum ..

zaten içinde hep film var . izleyebiliyorum filmleri ama adlarını düzeltmeiyorm ve silemiyorum ..

şu an tara ve düzelt yaptım ..

adszpyk.jpg

böyle sürüyor ama hiç ilerleme olmadı ..

bu düzeltme yaparken bittğinde dosyalarıma bişey olurmu ? ve de sanırım baya uzun sürüyor ..

aldığım hata kodu hata 0x80071AC3

lütfen yardım edin o kadar filmi çöpe atamam :/

• 1 ay sonra...

arkadaşlar aynı hata kodunu bana da avr,yor.bilgisayarıma format atacağım o yüzden belgelerimi hardiske yollamam gereio ama gönderemiyorum.chkdsk formatında çalıştırın diyor.bunu nasıl yapabilirm.Bide şimdi denetleyi kullandım ama çözüm sağlamadı.Başka ömnerisi olan var mı?

• 3 hafta sonra ...

sorunu çözdüm ama ama yine oldu aynısı .. ve bu sefer ki daha kötü ... toplam 4 ana klasör var hard diskim de .. diziler i koydğum ' diziler ' klaösrü gitti ve 0 bayt olarak gösteriyor .. tarama yaptım fakat çıkmadı klasör boş gsöteriyo .. fakat 600 gb da 224 mb boş alan kaldı .. ne yapıcam bilmiyorum yardımlarınza ihtiyacım var çok önemli ..

adszocb.png

• 5 ay sonra...