Jump to content

Wın 7 Modcuları İçin Editlenmiş Dosyalar

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar kendi yapmış olduğum Windows 7 modifiyesi için hazırlamış olduğum bazı sistem dosyalarını kullanmak isteyenler için paylaşmak istedim.

Öncelikle şunu belirteyim dosyalar x64 Win 7 içindir.SYSWOW64 içindekileri kullanmadan x86 (32 bit) kullanıcıları da kullanabilirler.(Teşekkürler gecebilgisayar)

Peki,nasıl kullanacağız?

İndirdikten sonra rardan çıkan dosyalar şunlardır:

1-System32 klasörü (içinde editlenmiş dosyalar var)

2-SYSWow64 klasörü (içinde editlenmiş dosyalar var)

3-explorer.exe

Öncelikle modifiye edeceğiniz Win 7 sistemi bir klasör içine kopyalayın.Daha sonra bu klasörün yanına adı herhangi birşey olan bir klasör daha oluşturun.Ör:DVD,MOD,KAR vs vs.

Gimagex ile Win 7 sistem içindeki source klasöründe yer alan install.wim i oluşturduğunuz klasöre (adı herhangi birşe olan)mount edin.

İndirmiş olduğunuz System32 klasörü içindeki dosyaları monut ettiğiniz klasör içinde ör:C--->DVD--->Windows-->System32 içine kopyalayın,SYSWOW64 içindeki dosyaları da Syswow64 içindekiler ile değiştirin,son olarak da explorer.exe dosyasını (windows ana dizinindedir) kopyalayın.

Daha sonra herhangi bir iso programı ile ya da Win 7 modifiye programlarından biri ile iso haline getirin.Windows 7 nizin görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır.

Not:Çalışan sistemde denemedim ama olabileceğini düşünüyorum,çalışan sistemde tek sorun sanırım sahiplik almak olur,onun için de size sahiplik.cmd dosyasını upload ediyorum.

Şimdi görüntüler:

adminrtf.png

bilgisayarm.png

sistemd.png

sshot5w.png

98998699.png

Link:

http://hotfile.com/dl/54880447/b71afb3/EDIT.rar.html

Sahiplik Link:

http://hotfile.com/dl/54883105/837a30a/Sahiplik.cmd.html

Edited by RATTLER

Tebrikler güzel çalışma olmus ellerine sağlık Bekli bir Yardımım olur die bunu yazmakta fayda göruyorum

Windows 7 ( Seven ) - Sahiplik Kısayolu Oluşturmak

Windows 7 (Seven) işletim sisteminde sağ tık menüsüne klasörün sahipliğini almak( Sahiplik al) için kısayol oluşturmanın nasıl olacağını görelim

1.Buraya tıklayarak zip dosyasını indiriyoruz.

http://hotfile.com/dl/54925036/5549393/sahiplik_al_GeCe.rar.html

2. İndirdiğimiz zip dosyasının içinde ki reg dosyasını tıklıyoruz. Karşımıza bir pencere çıkarsa evet seçeneği ile bu pencereyi geçiyoruz.

3. Oturumuzu yada bilgisayarımızı kapatıp açıyoruz.

4. Şimdi herhangi bir dosya yada klasör üzerindeyken sağ tık yaptığımızda Sahiplik Al seçeneğinin olduğunu göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak klasör yada dosyanızın sahipliğini alabilirsiniz.

sahiplikalgece.jpg

Bu şekilde sahiplik almak daha kolay olacaktır kolay gesin

Edited by gecebilgisayar

Yeniçeri,aslında nerede ise ikonların %70 i değişti fakat çok caps alıp koymadım ve zaten ben yaptığım x64 Win 7 Ultimate sistemi şuan kullanıyorum ve içinde daha bir sürü değişiklik var fakat 3,5 gb lık sistemi upload etmek yerine sadece modcular için bu dosyaları paylaşayım dedim.

Bir ara yaptığım sistemden capsler koyarım.

Sistem oldukça stabil oldu.37 güncelleme,tema desteği(varsayılan olarak Windows 8 floating geliyor),ikonlar,logon ekranı vs vs.

sshot8d.png

sshot2w.png

sshot11y.png

Konuyu acan arkadaşın affına sığınaraktan bişey eklemek istiyorum

x86 (32) bit sistemde test ettim gayet iyi çalısıyo

32 bit kullanıcıları(SYSWow64)hariç diğer dosyaları rahatlıkla kullana bilirler çalışan sistemde test ettim gayet olumlu

yani demek istedigim 32 bittede çalışıyor

bu açıklamayı nei yaptım arkadaş konuda 32 te çalışmaz demiş

Bu güzel çalışmadan 32 bit kullanıcıları mahrum kalmasın die bu açıklamayı yapmış bulunuyorum

Edited by gecebilgisayar

Kusura bakmayın arkadaşlar dışarıdaydım cevap yazamadım.Yeşil renk tamamen temadan kaynaklanıyor.

Gecebilgisayar,teşekkürler açıklamalar için.Evet SYSWOW64 içindekileri eklemezseniz demekki 32 bitte de çalışıyor.Bu iyi haber :rolleyes:

Yeniçeri dostum,aslında paket yapılabilir (ki zaten yapmayı da düşünüyorum) ve sitemizde de bu işi geliştirebilecek (hem tema hem de diğer görsellikler açısından) arkadalar var.Tema,ikon,wallpaper tüm bunları paket yapabiliriz.

Bakalım,önümüzdeki günlerde farklı bir konsept ortaya çıkarabilirim umarım.

• 4 ay sonra...

[quote name='amazoom' date='11 Aralık 2010 - 00:47 ' timestamp='1292029054' post='924555']
birde şu orijinal windows dan nasıl editleme yapılacağı anlatılsaydı yani hazır olarak verdiğin editlenmiş dosyaları değilde kendimizin ekleyeceği dosyalarla editleme yapmak için......
[/quote]
Hocam forumda bu konuda onlarca başlık var.Arama yaparsanız windows 7 modifiye olarak birçok konuya ulaşırsınız.İnan birinin anlatması yetmez bu konuda birçok farklı tarzı öğrenerek ancak başarıya ulaşabilirsin.

• 1 ay sonra...

[quote name='StRonK' date='16 Ocak 2011 - 09:52 ' timestamp='1295172146' post='945218']
dosyaların içinke resimde verdığın kapanıs ekranıda warmı yoksa onuda paylasırmısın baya hoş duruyorda :)
[/quote]
O resim sanırım yok kardeş.Onu RT7 lite ile logon modülünden eklemiştim.

Sana elimdeki tüm logon resimleri yollayayım,sen de modifiye yapıyorsun,kullanırsın.

http://hotfile.com/dl/98277895/619f222/LOGONS.rar.html

[quote name='himmgarip' date='20 Ocak 2011 - 21:38 ' timestamp='1295560126' post='948154']
Dosya iconları mükemmel ama diğerleri pek iç açıcı değil...
Renkler ve zevkler tartışılmaz ama...Bana göre öyle...
Emeğe saygı :)
[/quote]
Haklısın dostum,zaten hepimiz kendi zevklerimiz doğrultusunda hazırlıyoruz mod sistemleri ama en azından edit dosyaları kullanır ihtiyacı olanlar.Restorator ile kendi ikonlarını koyar.

• 2 ay sonra...