Jump to content

Windows 7 Dosyalarıma Dokundurmuyor :(

serdar1406
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben windows 7 ultimate kullanıyorum ve ilk türkçesi çıktığında indirdiğim orjinal windows 7lerden birisi. Şimdi harddiskimin ikinci parçasındaki filmlerimin bulunduğu bir klasörü ağ üzerinden paylaşmak istedim. O zaman yaptığım birşey yüzünden (ki ozamanda paylaşmayı başaramamıştım sanırım aylar önceydi bu olay)yeni aldığım taşınabilir harddiskime klasörü taşımak istiyorum. Bırakın taşımayı yani kes yapıştırı, kopyala yapıştır bile yapmama izin vermiyor. İçinde 60 tane bir dizinin bölümleri var. son bölümlerden 5 tanesine izin veriyor herşeryi yapmamı ama diğerlerine ne kes-yapıştır, ne kopyala-yapıştır, nede silmeme izin veriyor." Bu eyleme gerçekleştirmek için izin gereksiniminiz vardır. Bu dosyada değişiklik yapabilmeniz için bilgisayar yöneticisi size izin vermelidir" diyor. Başka bir film klasörümde ise klasör simgesimde kilit işareti var ama bune istediğimi yapabiliyorum. Bu klit işaretininde ne anlama geldiğini bilmiyorum. Bana yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Windows 7 ( Seven ) - Sahiplik Kısayolu Oluşturmak

Windows 7 (Seven) işletim sisteminde sağ tık menüsüne klasörün sahipliğini almak( Sahiplik al) için kısayol oluşturmanın nasıl olacağını görelim

1.Buraya tıklayarak zip dosyasını indiriyoruz.

http://hotfile.com/dl/54925036/5549393/sahiplik_al_GeCe.rar.html

2. İndirdiğimiz zip dosyasının içinde ki reg dosyasını tıklıyoruz. Karşımıza bir pencere çıkarsa evet seçeneği ile bu pencereyi geçiyoruz.

3. Oturumuzu yada bilgisayarımızı kapatıp açıyoruz.

4. Şimdi herhangi bir dosya yada klasör üzerindeyken sağ tık yaptığımızda Sahiplik Al seçeneğinin olduğunu göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak klasör yada dosyanızın sahipliğini alabilirsiniz.

sahiplikalgece.jpg

Bu şekilde sahiplik al nereye taşıyacaksan taşı ama unutma taşıdıgın yerdede sahiplik al ve artık windowsa format atana kadar kullana bileceksin

eğer format atman gerekti formattan sonra eğer ki çalışmazsa bu işlemi yaparsın kolay gelsin

Edited by gecebilgisayar

• 1 yıl yıl...