Jump to content

Windows 7 Lite Türkçe Görev Çubuğu Önizleme Sorunu

ssssg

Recommended Posts

Sağlıkçı Salih arkadaşımın yaptığı Win 7 Lite Türkçe sürümünü indirdim ve kurdum.İlk kurulumda bir sorun yoktu.Mouse ile başlığın üzerine gelince biraz bekletip önizlemeyi açıyordu ama ben mouse ile üzerine geldiğim anda açılmasını istediğimden o bekleme süresini kısaltmak istedim ve registry ayarlarıyla oynadım.Şimdi ise registry ayarlarını eski haline getirsem bile mouse ile başlığın üzerine geldiğimde önizleme çıkmıyor.Yardım rica ediyorum.

Aşağıda yaptığım değişiklikler.

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse

speedup-taskbar-thumbnail-preview.png

Burada ben 400 değerini 50 hatta 1 yapmıştım.

change-mousehovertime-to-50.png

Yaptığım diğer bir değişiklik

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced registry adresindeki ExtendedUIHoverTime Dword değeri yarattım ve 1 yaptım.Resimde de göreceğiniz gibi Base kısmınıda Decimal(Ondalık) yaptım.Regediti tekrar açıp baktığımda 1 sayısını kaydetmiş ama decimal yerine Hexadecimal(Onaltılık) yaptığını gördüm.

500x_regedit.jpg

Bundan sonra ne değişiklik yaptıysam eski haline getirmeye çalışsamda önizleme açılmadı.Light sürüm olduğundan Aero Diagnostic te çalışmıyor.

Çözüm bulursanız çok sevinirim.Teşekkürler.

Arkadaşlar kendi sorunumu kendim çözdüm.Windows 7 de yeni bir kullanıcı yaratarak hangi registry ayarının sistemi bozduğunu buldum.Yukarıdaki mesajımda gördüğünüz ilk ayarı yapabilirsiniz sorun yok ama ikinci ayar olan ExtendedUIHoverTime dword değerini kesinlikle eklemeyin özellikle bu sürümü kullanıyorsanız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...