Jump to content

Anakartım Satayı Gormuyor Yardım

asizemheri

Recommended Posts

s.a arkadaslar benım asus a8v ai series socket 939 anakartım buna baglı olarak amd athlon 2000mhz işlemcim var bılgısayarım gayet guzel calısıyordu fakat son zamanlarda satayı gormez oldu satayı hıc bı sekılde gormuyor anakart gıttım yenı harddısk aldım sata2 320gb yıne aynı yani okumuyor pc ciye ******ürdüm bakdı inceledi yapamadı bıosunu guncelledı kablolarını degısdırdı fakat yıne aynı ve harddıskın arkasına satayı ideye cevıren bı kart takdı o sekılde gordu fakat bu sekıldede pc cok kasıyor wındowsu kurarkende kurdukdan sonrada ne yapmam lazım arkadaslar bu sorunu cozmek ıcın gerek satayı gormesı ıcın gerek o idede neden kasıyor okadar , yardım ıstıyorum ne olur. saygılar

Birde arkadaşlar anakartta ıse sorun bu sorun çözülebilirmi bılgısayarcı tarafından tamir ile anlaıyan arkadasların yardımını beklıyorum

bazı bilgisayarlarda sata denetliyiciler otomatik olarak kapalı oluyor default yapsanda fabrika ayarlarında kapalı duruyor

sana tavsiyem biosun awarddır büyük ihitimal ide controllerini otomatike alman

bazı bilgisayarlarda sata denetliyiciler otomatik olarak kapalı oluyor default yapsanda fabrika ayarlarında kapalı duruyor

sana tavsiyem biosun awarddır büyük ihitimal ide controllerini otomatike alman

yok usta bıos ami bios

ilk önce hangi sistemi kurdun ve kurmadan önce sata driver yüklüyor musun.win7 için sata sürücüler var anakart sitelerinde öyle bir dene ve sistemi de yazarsan daha da açıklayıcı olursun...

kardes sata entegrelı olanıda kurdum entegresız düz olanıda kurdum 4 senedır kullanıyorum ben bu işletim sıstemlerını ılk defa boyle oldu yanı işletim sistemınde problem yok bence problem anakartta. ama sorun neresınde onu çözmeye calısyorum bılgısayarcı yapamadı

Tamam Sana Dediğimi Yap Bİos Ayarkarından sata denetleyicisini açar mısın

benimde başıma gelmişti biosu sıfırladım bi baktım sata hdd görmüyor aklıma hiç gelmemişti biostan sata denetleyici kapalıymış açtım düzeldi seninde öyle olabilir büyük ihtimal

takılırsan foto çek gönder yardım ederiz :)

Tamam Sana Dediğimi Yap Bİos Ayarkarından sata denetleyicisini açar mısın

benimde başıma gelmişti biosu sıfırladım bi baktım sata hdd görmüyor aklıma hiç gelmemişti biostan sata denetleyici kapalıymış açtım düzeldi seninde öyle olabilir büyük ihtimal

takılırsan foto çek gönder yardım ederiz :)

satadan gösderyorum fakat yıne gormuyor şaşkın durumdayım:S

bence de yukarıdakı arkadasında dedıgı gıbı satalar yandı... sataların verı yolunu sağlayan diyotlar vardır buyuk ıhtımalle onlarda sorun vardır... anakartı bır tamırcıye gotur gozden gecırsın en fazla verecegın para 20 tl... bız ıstanbul gıbı bır yerde 15 tl verıyoz m.köyde..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...