Jump to content

Disk Okuma Hatasıctrl+Alt+Del

trajedi

Recommended Posts

pcde 2 hdd vardı c olan haricidineki d diye adlandırdığım hdd disk okuma hatasıctrl+alt+del diye hata veriyor dün çalışan hdd şimdi böyle bi sorun veriyor kablosunu değiştirdim biosa bakamadım d olanı görüyormu görmüyormu diye çünkü pc açılmıyor o yüzden bakamadım ama d hdd yi kablosunu söktüğümde diyer sistem kurulu hdd çalışıyor ve açılıyor sorun bu arkadaşlar bi yardım içindeki bilgilerim çok önemli iş ile ilgiliydi disk okuma hatasıctrl+alt+del

Merhaba

IDE HDD muhtemelen Primary modunda ve bunda da işletim sistemi olmadığı için böyle bir hata almak kaçınılmaz olur.

Bu HDD nin arkasındaki jamper pozisyonunun yerini değiştirmeniz gerekir. Mevcut jamperi çıkararak hemen bir yanındaki köprüye takın. Bu şekilde IDE HDD slave olarak çalışacak ve diğer HDD boot görevini üstlenecektir.

Bios ayarlarınada bakın ve orada ilk boot eden HDD yi üstte olacak şekilde ayarlayın. Eğer buraya girerek ayarlayamıyorsanız, IDE HDD nin güç kablosunu çıkartın ve bilgisayar açıldıktan sonra kapatıp, güç kablosunu tekrar takın. Normalde bu şartlar altında boot etmesi gerekir.

Başarılar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...