Jump to content

Hp Teknik Servisle Ilgili

sergen_1993_12

Recommended Posts

ne yazkki bi salaklıgım yuzunden recovery dosyalarım gitti :S

İşletim sistemini bozmayı dusundm arkadasn biri ücret alırlar dedi vazgeçtm. ben aynen şu mesajı yazıcam

İşletim sistemi bozuk çalışıyor. gerekirse tekrar kurablrsnz yazcam. belki kurarlar kurmazlarsada artk neyse.

Batarya garantiye giriyormu emnmsnz?

ne yazkki bi salaklıgım yuzunden recovery dosyalarım gitti :S

İşletim sistemini bozmayı dusundm arkadasn biri ücret alırlar dedi vazgeçtm. ben aynen şu mesajı yazıcam

İşletim sistemi bozuk çalışıyor. gerekirse tekrar kurablrsnz yazcam. belki kurarlar kurmazlarsada artk neyse.

Batarya garantiye giriyormu emnmsnz?

1. İşletim sistemi 30 günlük test amaçlı yükleniyor. 50 dolar + kdv idi en son işletim sisteminin fiyatı.

2. Batarya ilk garanti 6 ay kapsamında yada hiç sarj tutmaması durumda garantiye giriyor.

3.

Please register to see this content.
/tr/Veri_onay_yazisi.doc Burdaki yazıyı imzalayıp kargo ile gönder ki data onayı için sende cevap bekleyip iş uzamasın

arkadaşlar istediniz işletim sistemini kulanmakta özgürsünüz. hic bir servis xp veya başka bir işletim sistemi kurmuşun bundan arıza olmuş demez. kasanın icini acmadın sürece sorun yoktur. sadece teknik servislerin hepsi formata para alır vede deneme sürümü kurarlar herşeyi (antivirus office) gibi.

hangisi daha iyi bakara gelince hangisinde daha az iş varsa o daha iyi ilgilenir adamın elinde 20 veya 25 pc varsa tabiki salabaş yapar iş sen sadece belir ısınıyor ve reset atıyor yok xp kurdum yada şu programı kurdum ondan sonra oldu falan filan deme.

bu günlerde bütün laptoplar cok ısınıyor zaten havanın kendisi öyle

saygılarımla...

mila verdiğin linke tıklıyorm hpnin sitesi geliyo istediğiniz sayfa bulunamadı diyor?

Please register to see this content.

Arada bir boşluk kalmış. :) Doğru link yukarıdadır.

Batarya ile ilgili böyle bir yazı paylaşıyorlar. Ama yinede belirt sen.

Piller icat edildikleri günden bu yana belli bir normal kullanım ömrü olan cihazlardır ve beklenen faydanın sağlanamaması durumunda yenisi edinilerek değiştirilecekleri genel bir kabuldür. Pil ömürlerini belirleyen en önemli etkenler; teknolojileri, kullanım sıklıkları ve kullanım şekilleri, doldurma/boşaltma sayıları, kullanıldıkları ortam ve zaman olarak sıralanabilir. Pilin sıcaklığı, dizüstü bilgisayarda çalışan uygulamalar, takılı aygıtlar, ekranın parlaklığı ve dizüstü bilgisayar güç yönetim ayarlarının tamamı pilin çalışma süresi ve doğal kullanım ömrünü etkileyen faktörlerdendir.

Teknoloji faktorü; bugün var olan Li-Ion, teknolojisi ile üretilen piller az ve ortalama bir kullanıma karşılık gelen yaklaşık 300 tam doldurma/boşaltma* ile geçen 1 yılın sonunda başlangıçtaki doğal kapasitelerinin yaklaşık %20 sini kaybederler. Li-Ion piller, %80 kapasite eşiğinin altında da çalışmaya devam edecektir; ancak, şarzlar arasında elde edilen çalışma süresi giderek azalmaya devam edecektir ve bir süre sonra artık tamamen şarz tutmaz hale gelerek yaşam döngüsü sona erecektir. Şarz edilebilir bir Li-Ion pilin yaşam döngüsünün tahmin edilmesi zordur, çünkü teknoloji dışında yaşam döngüsü belirleyen çok sayıda başka etkenler de vardır.Kullanım şekli ve sıklığı bir pilin yaşam döngüsünü belirleyen diğer bir etkendir. Ne kadar az süre ve az yoğunlukta kullanılırsa bu süre o kadar uzun olacaktır. Ne kadar yoğun kullanıp hızlı boşalmasına neden olursanız ömrü o kadar fazla hızla azalacaktır.

Yukarıdaki bilgiler ışığında garanti dahilinde batarya değişimi yapamadığımızı belirtmek isteriz.

Benimde hp pavillion dv 2620 et modelimin aldıktan 2 yıl sonra ekranındatuhaf çizgiler belirdi. Telefon ettik. Geldiler ******ürdüler. Tabi garantisi dolmuştu. Anakartı değişti geri geldi. Giderken win7 ile gitmişti c ve d sürücüsü diye 2 ye ayırmıştım. Geldiğinde ise tek parça c sürücüsü ve vista vardı. 3-4 gün sonra gene aynı sorun yaptı yine gönderdim. Gene anakartı değişti. Bu sefer işletim sistemime ve harddiskime dokunmamışlar. Bakalım sorun çıkacakmı. (ilk seferinde 600 Tl aldılar mainboard yanmış diye tespitte bulunmuşlar , ikincisinde almadılar elimde 2 tane anakart oldu ) napabilirim bu anakartları ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...