Jump to content

Hp Teknik Servisle Ilgili

sergen_1993_12

Recommended Posts

Çorumda oturuyorum.

Hp compaq presario cq60 310-et notebook'm var.

Bilgisayarımın sorunu 5dakikada bir ısınmadan dolayı kapanması. everestle ölçüyorum 110-120 dedimmi kapanıyor bilgisayar. bu sorun xp yükleyince oldu.

Garantiye yollucam bilgisayarı ama karar veremedm. Ankara'dakinemi Yollayım yoksa İstanbul'dakinemi?. Sizce hangisi daha iyi bakar. Bana ankara daha yakın.

Ve garantiye yollarken hangi sorunlara bakarlar. Herşeyini yapsınlar hazır. gitmişken. bu arada batarya cabuk bitiyor onuda yapıyolarmı?.Birde işletim sistemi kuruyorlarmı?..

Cevaplarınızı bekliyorum... şimdiden çok teşekkürler.

benim yolladıgımda orjinali vista ben win7 kurmuştum anakart arızalıydı yolladım ankaraya gitti galiba tabi bulundugum yer elazığ .. 1 haftada gitti geldi anakartı degişti gayet hızlı şaşırdım valla :-))aynen ne kurduysam öylece geldi...

valla arkadaşım bende de hp laptop vardı xp yüklüyken göndermiştim hiçbir şekilde bişey demedilier belki bana rasgelmemiştir ama biraz saçma geldi bana ne şimdi laptopta xp yüklü diye servis seni mi dışlıcak belki ben pcye ubuntu yükledim belki başka bi işletim sistemi yükledim ölededemi bana yamuk yapacaklar böyle bir işe hiçbir servis kalkışamaz çok şaçma bana göre yinede sen bilirsin arkadaşım kolay gele...

Garanti kapsamı donanımları kapsıyor işletim sistemi garantiye girmediği için xp vista win7 hangi sistem olursa olsun sorun çıkarmazlar...2 sene önce benimde teknosadan almış olduğum HP PAVILION DV5 vardı aşırı ısınma sorunu nedeniyle garantiye gönderince değişim kararı çıkmıştı ondan sonra toshiba aldım hp lerin genelinde bu aşırı ısınma sorunu var sanırım şikayet eden çok

Abi öncelikle hepinize teşekkür ederm ama

Şu sorumu cevaplamadınz Ankaramı-İstanbul'amı gönderiyim?.

Evet hplerin fanı çok dandk diyebilirim bilgisayarın altına üfürüyor resmen :D Sogutucu var 5 dkda kapanıyo abi zırt pırt deli etti.

Birde araştırdm işletim sistemiyle alakası yk abi :) Her koşulda donanım garantiye giriyormuş.

Tek birşey kaldı işde ? Ankaramı istanbulmu? aynı şekilde yaparlarmı yapmazlarmı?

Ankaradaki servise gönder İstanbulun artı bi özelliği yok.İstersen telefonla hp türkiyeyi ara ordan seni yönlendirler zaten.İşletim sistemi çokda önemli değil xp kurulu ise hiç bir sorun olmaz zaten işletim sistemi garantiye girmiyor.Kolay gelsin

Ankara'ya gönder. Çünkü tüm ürünler İstanbul'da değil ankara'da bakılıyor. İstanbul'a da göndersen onlarda Ankara'ya gönderecekler.

Gençlik Cad. Özveren Sokak NO: 32 /10-11 Maltepe / ANKARA

Ayrıca göndermeden önce 444 03 07 numarayı arıyarak kayıt no açtırki kargoda hasar olursa mağdur olma

İşletim sistemi sorun olmaz, kurulmasını istersen tekrardan kurarlar. İstanbul'da tamir edilmiyor istanbulda resepsiyon mevcut ve bütün bilgisayarlar Ankara'da toplanıyor. Şikayetine göre müdahale edilir bilgisayarına durduk yere bataryanı değiştirmezler. Bataryadan şikayetini belirt ve detaylı test edilmesini iste..

Şimdi garantiye gitcek ya neler yapılmasını isteyim birazcıkta siz bilgi verin.

İşletim sistemi kurarlarmı bilmiyorm ama yinede ben yazıcam.

Leptop aşırı ısınma sorunu.

Ekran kapağı zor açılıp zor kapanıyor.

Bataryayıda test etsinler:)

Fanları temzlesinler.

Başka varmı bn bunları yazcam başka yazabilecegim ve yapabilecekleri bişey varsa :) çeknmeyn yani

Yardımlarnız için çok çok teşekkürler bu arada:)

Şimdi garantiye gitcek ya neler yapılmasını isteyim birazcıkta siz bilgi verin.

İşletim sistemi kurarlarmı bilmiyorm ama yinede ben yazıcam.

Leptop aşırı ısınma sorunu.

Ekran kapağı zor açılıp zor kapanıyor.

Bataryayıda test etsinler:)

Fanları temzlesinler.

Başka varmı bn bunları yazcam başka yazabilecegim ve yapabilecekleri bişey varsa :) çeknmeyn yani

Yardımlarnız için çok çok teşekkürler bu arada:)

Çok sagoln beyler :) Kararım kesndr ankara yollucam.. tek bir 2 soru dhaa:D

İşletim sistemi göçertsem. İşletim sistemi kurarlarmı birde batarya garantiye girermi? pil ömrü düştü 20dk ya felan :D

:) servis laptopu kendi lisansını yükler ve o şekilde kurar gönderir

bataryada garantilidir

not: servise gönderirken sorunlarını bir kağıda yaz laptopunun içine koy hatta bantla adamlar görsün

kişisel dosyalarını yedekle servis dosyalarını siler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...