Jump to content

Pc Lütfen Bekleyinde Takılıyor

botett

Recommended Posts

Vista sp1 de lütfen bekleyin yazısında takılıyor açılmıyor. Güvenli kipte açmaya çalışınca siyah ekranda köşelerde güvenli kip yazıyor ama açılmıyor, görev yöneticisi de açılmıyor. Sorunu nasıl çözebiliriz

Başlığı düzeltmeyle başlayabilirsin mesela, zira forum kurallarına aykırı.

Elinin altında Vista DVDsi varsa DVDdev boot et, kurulum ekranına gelince "Bilgisayarımı Onar"ı seç ve adımları takip et. Belki olur.

coxefgun dediği gibi biran önce başlığı düzelt ki silinmesin..

Sorununa gelince sistem güvenli moddada açılmıyorsa onar yaparak deneme yapman lazım olmazsa format atman gerekir tavsyem vistadan vazgeçip win7 kullanman..

Onar dedim ama düzelmedi hata veriyor... İçindeki verileri alabilir miyim acaba...

içindeki verileri alabilirsin tabiki..Bunun için bir çok yol var.hdd yi başka bilgisayarada takabilirsin yada cd den başlatan iştetim sistemleri var bunlardan biriyle sorununa çözüm bulabilirsin..

Öncelikle başlığı düzeltme nezaketini gösterdiğin için sonsuz teşekkürler :) bazı üyeleri uyardığım için papaz oluyordum, keşke herkes senin gibi anlayışlı olsa.

Verilerini kurtarma yolunu söyleyeyim: Hiren's BOOT CD 11.0

http://www.hirensbootcd.net/download.html

ISOyu linkten indir, CDye yazdır, bu CDyle boot et ve gelen menüden Mini XP yi seç. Sistem açıldıktan sonra Windows Explorer dan dosyalarını Görebilirsin.

NOT: Bu esnada Hiren kendi CDsini C sürücüsü olarak ayarlıyor, senin C sürücüsü muhtemelen D olur.

Öncelikle bağlığı düzeltme nezaketini gösterdiğin için sonsuz teşekkürler :) bazı üyeleri uyardığım için papaz oluyordum, keşke herkes senin gibi anlayışlı olsa.

Verilerini kurtarma yolunu söyleyeyim: Hiren's BOOT CD 11.0

http://www.hirensbootcd.net/download.html

ISOyu linkten indir, CDye yazdır, bu CDyle boot et ve gelen menüden Mini XP yi seç. Sistem açıldıktan sonra Windows Explorer dan dosyalarını Görebilirsin.

NOT: Bu esnada Hiren kendi CDsini C sürücüsü olarak ayarlıyor, senin C sürücüsü muhtemelen D olur.

10 numara bir anlatım bu şekilde sorununa kesin çözüm bulursun..Ayrıca sorununun çözümünde bizleri bilgilendirirsen daha sonraki nesilere çözümünde yardımı olmuş olursun...:)

Ek donanım eklendimi?

En son hangi programı yükledin?

Güncelleştirme oldumu?

Bu tür cevapları sen vermelisin ki.Yardım edelim.

"Abiler pc açılmıyor bi sorunu nedir" tarzı birşey olmuş senin ki.

Sorunu açık ve net bir şekilde sormalısın.Genel değil.

Bu lütfen bekleyin bir çok sebebden olur.şimdi anlatsak bitmez.

bence de verilerini yukarıdaki linkte verilmiş iso yu cd yap mini xp ile pcni başlat bu arada harici hdd varsa pc yi başlatmadan önce kasaya usb ile bağla ,pc ni cd den başlat mini xp yi aç verilerini direk kopyala ve sana tavsiyem donanımın müsait se win7 ye geç değilse xp sp3 falan kullan ama kesinlikle vistadan vazgeç heri :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...