Jump to content

Wıreless Bilgisayar Labrotuvarı Kurmak

harlem

Recommended Posts

slmlar;

bi okula kablosuz bilgisayar labrotuvarı kurmak istiyoruz.modem zemin katta bilgisayarlar 3.katta olacak.normak de kablosuz modemin sinyali 3.kata yetmiyor. toplam bilgisayar sayısı 20.bunlara kablo çektirmek switch koymak falan derken belki olur düşüncesiyle kablosuz yapalım dedik.şimdi labrotuvarı kablosuz yapabilmek için sanırım 1 adet access point ve 20 adet usb veya pcı wireless adaptör almam gerekiyor.sizden ricam başka ek birşey almam gerekirmi, hangi marka ürünleri tercih etmem sağlıklı olur ve son olarak ta internet ile birlikte dosya paylaşımıda sağlanabilirmi.yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Dostum TP-link satan bi mağazaya git Tp-link'in N serisi wireles router'ları var onlardan (300 mbps hızında) edin bir adet kendi bilgisayar sayın kadarda pci / usb wireless cihazlardan edin internet kafe kurmadığına göre (yani oyun filan olmayacak anlamında) senin işini rahatça görür , daha önce bir kaç okulda bu şekilde çalışmamız oldu sonuc mükemmel denecek düzeyde. zyxell gibi markalarla kopma , bağlanmama , kilitlenme sorunlarını çok yaşadık tavsiye etmiyorum..

Dostum TP-link satan bi mağazaya git Tp-link'in N serisi wireles router'ları var onlardan (300 mbps hızında) edin bir adet kendi bilgisayar sayın kadarda pci / usb wireless cihazlardan edin internet kafe kurmadığına göre (yani oyun filan olmayacak anlamında) senin işini rahatça görür , daha önce bir kaç okulda bu şekilde çalışmamız oldu sonuc mükemmel denecek düzeyde. zyxell gibi markalarla kopma , bağlanmama , kilitlenme sorunlarını çok yaşadık tavsiye etmiyorum..

peki bu model iş görürmü sizce Tp-Link TL-WR941ND 300MBPS Wireless Router fiyatı:75,00 TL

harlem merhaba,

bağlantınız ne kadar iyi olursa olsun, 1. kattan, 3 kata kadar ciddi bir sinyal kaybı olacaktır. araya ap'yi repeater mode'da koyabilirsin ama 20 terminal için bu da çözüm olmaz.

Yapman gereken 1. kattan 3. kata, bir tane ağ kablosu çekerek yada çektirerek, ap'ye giriş yapman ve ap'yi ap modunda çalıştırman.

%100 verimi ancak bu sayede sağlayabilirsin. Sinyal problemin olmaz ve bağlantın kopmaz. Bu arada tüm kablosuz teknoloji üreticileri bir ap üzerinde en fazla 25 kullanıcı performans, 32 kullanıya kadar iyi bağlantı sağlanabileceği, bunun üstünde olan terminal sayısında cihazın hizmet veremeyeceği özellikke belirtilmiştir.

Gerçi sizin 20 terminaliniz var ama eğer arttırmayı düşünürseniz üstte belirttiğim noktayı dikkate almanızda fayda var.

Çalışmanız için her markayı kullanabilirsiniz, cisco, hp , d-link, zyxell, airties. Ancak türkiye şartlarına uygunluğu ve her cihazı için 3 yıl garanti vermesinden dolayı airties tercih etmeniz faydanıza olacaktır. örn. Airtiess AP-302

iyi çalışmalar

"Yanlış hatırlamıyorsam"

Almak istediğin ürün p-Link TL-WR941ND 300MBPS güzel bir model fakat modemin 54MBPS ise senin alıcın nın 300 MBPS olması çokda önem arzetmiyor.Modemin gücü ile Wriless alıcını gücü aynı olması lazım diye biliyorum.İstersen bu konuda araştırma yapmadan istersen alım yapma...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...