Jump to content

Winrar'la Katılımsız Kurulum

Recommended Posts

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

önce normal proğramı kur (full bir şekilde). regedite gir proğramın regedit ayarlarını bul, ayarların başına sağ tıkla "ver"e bas kaydet... daha sonra x.bat varya ona sağtıkla düzenleye bas, proğramın parametresini girdiin satırdan sonra

regedit.exe /s regeditayarininadi.reg

yaz senin değiştireceğin tek yer regeditayarlarininadi yazan yer olmalı.. orayada ver deyip kayıt ettiğin yerdeki reg ayarlarının adı olucak...

önce normal proğramı kur (full bir şekilde). regedite gir proğramın regedit ayarlarını bul, ayarların başına sağ tıkla "ver"e bas kaydet... daha sonra x.bat varya ona sağtıkla düzenleye bas, proğramın parametresini girdiin satırdan sonra

regedit.exe /s regeditayarininadi.reg

yaz senin değiştireceğin tek yer regeditayarlarininadi yazan yer olmalı.. orayada ver deyip kayıt ettiğin yerdeki reg ayarlarının adı olucak...

programın parametresini girdiğim satırın alt satırına mı yazacağım yoksa direk yanına mı

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Nero\Installation\Families\Nero 8\Info]
"Serial8_1273101754"="1K22-1867-0795-66M4-5216-3150-E14C"

bunu not defterine yapıştırın sonra farklı kaydetten nerokey.reg olarak kaydedin...

Gerisini biliyorsunuz zaten...

start /wait regedit.exe /S nerokey.reg

kolay gelsin...

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Nero\Installation\Families\Nero 8\Info]
"Serial8_1273101754"="1K22-1867-0795-66M4-5216-3150-E14C"

bunu not defterine yapıştırın sonra farklı kaydetten nerokey.reg olarak kaydedin...

Gerisini biliyorsunuz zaten...

start /wait regedit.exe /S nerokey.reg

kolay gelsin...

Arkadaşta anlatmış...

hocam info bölümü regeditte olması lazım...

regedit içine gir CTRL+F yap çıkan ekrana Serial8_1273101754 yaz info klasörünü bulursun...

veya

winrar ile katılımsız yapmayı biliyorsan sana forumdan indirdiğim neronun kodlarını vereyim....

Gereken yerleri sen değiştirirsin...

;Bu açıklamadan sonraki kısım SFX kod komutlarını içerir

Setup=nero8.3.2.1micro.exe  /VERYSILENT /TASKS="imagefile_assoc,quicklaunchicon"  /USER="By GaVaRa" /COMPANY="Rocco_TeAm" /SERIAL="1K22-1867-0795-66M4-5357-3256-E472"
TempMode
Silent=1
Overwrite=1

windows+r tuş kombinasyonuyla run ı aç regedit yaz gir

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Nero yu bul... Neroya sağ tıkla ver' e bas, masaüstüne neroregedit diye kaydet...

masaüstüne normal setup dosyasını nero adında koy..

masaüstüne yeni bir metin belgesi aç ve içine şunları yaz:

cmdow.exe @ /hid
start /wait ussfilealdiğinparametre
regedit.exe /s neroregedit.reg

daha sonra bunu dosya-farklı kaydet yolunu izleyerek masaüstüne x.bat diye kaydet

daha sonra normal setup dosyası(nero) regedit ayarı(neroregedit) ve x(.bat) ı seç ve arşive ekle de... sfx ve katı yı seçtikten sonra gelişmite sfx seçeneklerine gir orada Genel de éçıkarttıktan sonra çalıştır" var oraya x.bat yaz gerisi kendin yaparsın...

:good:

sen bi 5-7 dk. bekle ben sana anlatacağım...

tamam tamam yaptım oldu ama dediğim gibi cmd ekranı gözüküyo

nasıl çözeceğimi biliyorum cmdow'u system32 içine atacam ama başka bilgisayarlara yükleyince yine gözükecek bunu nasıl çözeceğim

tamam tamam yaptım oldu ama dediğim gibi cmd ekranı gözüküyo

nasıl çözeceğimi biliyorum cmdow'u system32 içine atacam ama başka bilgisayarlara yükleyince yine gözükecek bunu nasıl çözeceğim

bunu bende düşünmüştüm aslında x.bata cmdow u copy ile kopyalatsak diye düşündüm ama o da gözükür :D

hocam info bölümü regeditte olması lazım...

regedit içine gir CTRL+F yap çıkan ekrana Serial8_1273101754 yaz info klasörünü bulursun...

veya

winrar ile katılımsız yapmayı biliyorsan sana forumdan indirdiğim neronun kodlarını vereyim....

Gereken yerleri sen değiştirirsin...

;Bu açıklamadan sonraki kısım SFX kod komutlarını içerir

Setup=nero8.3.2.1micro.exe  /VERYSILENT /TASKS="imagefile_assoc,quicklaunchicon"  /USER="By GaVaRa" /COMPANY="Rocco_TeAm" /SERIAL="1K22-1867-0795-66M4-5357-3256-E472"
TempMode
Silent=1
Overwrite=1

tşk ettim dostum yaptım sende sağol

bunu bende düşünmüştüm aslında x.bata cmdow u copy ile kopyalatsak diye düşündüm ama o da gözükür :D

eee ben sen biliyosundur diye yazmıştım :D

nasıl yapacaz peki ben bi ara bişeler yapmıştım baya ama oda olmamıştı cmdowu system 32 ye kopyalatıyodum ondan sonra bide o sfx in parametresini alıp bişeler yapmıştım ama nafile :)

cmd ekranını bununla gizleyebilirsiniz...

Morningide analım bu niyetle :D

http://www.tnctr.com/topic/92261-cmd-gizle-10-komut-penceresini-gizleyin/

katılımsız yaptığınız klasöre cmdow kopyalayın böylece her makinada cmd ekranınız görünmez olur...

yani cmdow,nero,regedit dosyası aynı klasörde olsun...

cmd ekranını bununla gizleyebilirsiniz...

Morningide analım bu niyetle :D

http://www.tnctr.com/topic/92261-cmd-gizle-10-komut-penceresini-gizleyin/

katılımsız yaptığınız klasöre cmdow kopyalayın böylece her makinada cmd ekranınız görünmez olur...

yani cmdow,nero,regedit dosyası aynı klasörde olsun...

valla morning anlatmış ama anlamadım desem yeridir

nasıl yapılacağını anlamadım :D

alttaki sitede bide rc.exe diye birşey var dün buldum ama onuda anlamadım ne yazık ki

http://deyf.blogcu.com/Bilgisayar+Egitim

neroe.png

cmdow.exe @ /hid bu kod cmd ekranını gizliyor.İllaki system32 içine atmana gerek yok...

Nero nun yanına koy o zaten çalışır..

http://www.commandline.co.uk/cmdow/cmdow.zip

NOT:Avira kullanıyorsan cmdow.exe yi virüs olarak görüyor :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...