Jump to content

Html Sayfasını Joomlaya Çevirmek

Recommended Posts

hayırlı ramazanlar arkadaşlar benim bir sorunum vardır html ile yapılmış bir okul sitem vardı ama html nin yapısı biraz degişik daha dogrusu pc yi az bilen birisinin ustesinden gelebilecegi bir şey dil okul bu yuzden joomlada veya wordpress olmadı drupal gibi bir şeye dönuşturmek istiyorum ama site tasarım ve içeriklerinden hiç bir şey kaybetmeden (yazılar gitsede sorun olmaz)

bu nasıl yapabilirim konuyu detaylı açıklayabilecek bir arkadaş varmı acaba

baya masraf yaptım ve sonuc almak istiyorum çabalarımın boşuna gitmedigini görebilmek için

yardımlarınız için gerçektende teşekurler

joomlaya dönüştürmek mümkün değil joomlayı kurarsın uygun bir tema bulur veya yaparsın sonra bilgilerini girersin ancak böyle olur

Ama meb'in vermiş olduğu host jomlayı desteklemiyor ayrı bir host alman gerekli

yok kendime ait host aldım daha dogrusu rezerve aldım sırf bunun için host konudusu sorun dilde nereye nasıl yuklemek gerek onu bilmiyorum wordpress veya durupal joomla hiç birine html tasarım olmuyormu acaba yada html yi geçin benim tasarımım bu sitelere nasıl yuklenebilir php ye mi çevirelim :S

joomlada mesela portalını hazırlarsın

www.ital.k12.tr

burdaki joomla gibi mkportal ama bozuldu buraya bu sene joomla kuracağım

kenar eklentilerini falan hazırlayınca makalelerde html tasarımı seçeneği var

aslında html çalıştırır her host direkt at ama anasayfa adını index.html yap çalıştırır yada kontrol panelinde sıralaması vardır

mesela

1,index.php

2,default.php

3,home.php

4,index.aspx

5,default.aspx

6,index.html

7,default.html

gibi bir sıralama vardır yada öyle hatırlıyorum bunu değiştirebilrsiniz

ona bakmıştım ama sitenin tasarımı verdigim likte olanın daha makbul odlugunu duşunyorum olabildigince resmi meb sitelerine benzemesi için

artisteer programını forumda aratırdım ama bulamadım linklerin hepsi kırık

yardımlarınız ve ilginiz için teşekurler artisteer programını deneyecem ama daha basit bir yol bilen arkadaş varsa yardımcı olursa çok makbul geçerdi okullar açılmadan halletmem gerek te

denedim astiteer i ama olmadı ne yazık ki kulanışlı bir program ama dilinin inglizce olması ve benim ne yazık ki okuların açılışına yetiştirmem gerektiginden başaramadım galiba

başka yöntem bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim

yardım ve ilginiz için teşekurler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...