Jump to content

Bilgisayarın Açılma Sorunu

Caliber

Recommended Posts

HP Pavillion dv6000 serisi bir dizüstü bilgisayara sahibim ve dün power düğmesine bastığım zaman fan ve ışıkların çalıştığını fakat ekrana hiçbirşey gelmediğini gözlemledim. İlginç olan şu ki 10-15 saniye aralıklar ile bilgisayar çalışıyor (ekranda hiçbirşey yok tabiki) sonra reset atıyor ve tekrar bu döngü devam ediyor. Bu sorunun donanımsal olduğu konusunda bir kaç tespitte bulunan oldu fakat bir de burada sormak istedim tam olarak sorun nedir ve nasıl çözülür?

Saygılar...

Tamamen chipset sorunu şuan bilgisayarım bu sıkıntıdan serviste 55 $ masraf çıktı..Nedir bu Hp dv serisinden çektiğimiz DV2000 lerde de ekran kartı sorunu var şuan 2 adet ekran kartından yatan bilgisayar var elimde..

• 2 hafta sonra ...

Evet arkadaşlar dediğiniz gibi chipset sorunu lakin servis filan halletmedim. İki tane civata çıkardım ve sorun halloldu. Üzerinde bir bant şerit vardı ve sıcaktan demekki bağlantılar arasında bir köprü oluşturdu temizledim orayı ve anakart ile altındaki sac plakalı tutan iki tane civatayı çıkardım halloldu. Demek sac plaka lehimlere temas ediyordu ve kısa devre yaptırıyordu ki bunu devrenın aşırı ısınmasına bağlı kalarak söylüyorum...

~Saygılar...

HP makinalarda en büyük sorun maalesef. DV9000'i de DV6000'i de chipset sorunu yaşıyor. Bunu yaşamamak için yapılacak tek şey makinayı her daim soğuk tutmak, eee buda olmayacağına göre 85$ ila 130$ arasındaki bu parçayı almak zorundasınız. Bir de arkadaş hep garanti süresi dolduktan sonra piyasaya çıkıyor!

Evet arkadaşlar dediğiniz gibi chipset sorunu lakin servis filan halletmedim. İki tane civata çıkardım ve sorun halloldu. Üzerinde bir bant şerit vardı ve sıcaktan demekki bağlantılar arasında bir köprü oluşturdu temizledim orayı ve anakart ile altındaki sac plakalı tutan iki tane civatayı çıkardım halloldu. Demek sac plaka lehimlere temas ediyordu ve kısa devre yaptırıyordu ki bunu devrenın aşırı ısınmasına bağlı kalarak söylüyorum...

~Saygılar...

Sorununu şimdilik çözdün En kısa zamanda tekrar etme ihtimali çok yüksek..Bu yüzden bilgisayarını temiz tutmanı her zaman sert bi yerde masa sehpa vs..gibi yerlerde kullanmanı ve sürekli soğuk tutmanı tavsiye ederim.Harici soğutucular var 15 tl civarında tavsiye ederim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...