Jump to content

Sistemim Hakkında Yorum

platinum

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar internet kafe için bir sistem topladım donanım konusunda ileri düzey bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum amd işlemciler ile birlikte genelde asus tercihimdir ama bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gigabyte anakartlarda daha verimli ve stabil çalıştığını öğrendim sizce topladığım bu sistem nasıl ?? ayrıca fiyat olarak da yorumlarsanız sevinirim 1300 tl kdv dahil fiyatı...

asdffytsz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

edit: imla hatası (resim yenilendi)

Sistem gayet uyumlu.

Ancak HDD seçimi olarak performans ve sağlamlık bakımından "Western Digital caviar black" serisine bakmanı tavsiye ederim.

İnternet cafe için alacağından "kart okuyucu + 5 $" ilave edebilir ve mümkün olduğunca ucuz klavye mouse seçebilirsin.

Sistem gayet uyumlu.

Ancak HDD seçimi olarak performans ve sağlamlık bakımından "Western Digital caviar black" serisine bakmanı tavsiye ederim.

İnternet cafe için alacağından "kart okuyucu + 5 $" ilave edebilir ve mümkün olduğunca ucuz klavye mouse seçebilirsin.

teşekkür ederim yorum için ben aslında asus mu gigabyte mi bu konuda takılmıştım anakart konusunda. samsung hdd'nin 32 mb önbelleği dikkatimi cekti western digitalleri araştıracağım klavye mouse kaliteli olsun istiyorum yazıları silinen enter tuşu basılı kalan klavyelerden bıkmış durumdayım kart okuyucuya kafenin ana makinasında gerek duyuyorum zira müşterilerin belleğe arşivden film müzik vb. şeyler alması ücrete tabi olacak kasanın 350w olması yetersiz kalabilir mi?

sıstem gayet uyumlu ancak ınternet cafe ye alıcaksan bence albenısıde cok onemlı

bence monıtoru asus yerıne bunu tercıh et derım

Please register to see this content.

hdd yı WD veya seagate tercıh et

ram ları OCZ secebılırsın

kasayı en az gercek degerlıklı 550 watt secmelısın onerım dark markasıdır

ekran kartına gelınce eger oyunları full hd 1920x1080 oynatacaksan 5750 deılde bıraz daha para verıp 256 bıt lık

5830 u tercıh etmen yonunde olucak yorumum :good:

WD caviar black serisindede 32 mb önbelleği olanlar mevcut.

Anakart gayet iyi hiç dokunma derim.

PSU Yetersiz olabilir. Ama bundan tam emin olmak için adrese gidip hesaplama yaparsan daha iyi olur.

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

sıstem gayet uyumlu ancak ınternet cafe ye alıcaksan bence albenısıde cok onemlı

bence monıtoru asus yerıne bunu tercıh et derım

Please register to see this content.

hdd yı WD veya seagate tercıh et

ram ları OCZ secebılırsın

kasayı en az gercek degerlıklı 550 watt secmelısın onerım dark markasıdır

ekran kartına gelınce eger oyunları full hd 1920x1080 oynatacaksan 5750 deılde bıraz daha para verıp 256 bıt lık

5830 u tercıh etmen yonunde olucak yorumum :good:

aslında asus 22" olacak söylediğin monitör güzel ama insanlarımız kıymet bilmiyor ortak kullanım alanı için bence uymaz ekran kartı 256 bitlik seçmiştim ama sistem toplama sihirbazında anakart için oynamalar yaparken sonradan değişmiş şimdi resmi yeniliyorum bu anakart üzerinde onboard ekran kartı var fakat şöyle birşey duydum ne kadar doğru bilmiyorum onboard ekran kartı olmayan bir ana karta ekren kartı takılınca verim artıyormuş böyle birşey varsa onboard olmayanını alıcam anakartın ocz ram in özelliği nedir pek donanımdan anlamam da o yüzden soruyorum 550 wat kasaların fiyatları almış başını gidiyor nasıl çıkıcam bu işin içinden acaba çok merak ediyorum :S

resim yenilendi dediğin ocz ramler çok fiyat fark ediyor ocz ram in özelliği nedir bunu bir araştırayım 420 wat yaptım kasayı yeterli olur mu intelin 4 çekirdek işlemcili makinasını bu kasa ile kullanıyorum ısınma sorunu yaşamadım hiç

OCZ overclock ram ıdır ozel sogutucuları vardır eger oc yapmam dıorsan lıstedekı ram ı al

kasayı en az 500 watt al gercek degerlıklı 420 watt calıstırır ama kart lar tam performans vermeyebılır

ekran kartında 4830 a kadar dusme eger butcen 5830 a yetmıorsa full hd ıcın 5770 almanı tavsıye ederım en az

5750 ye hıc bulasma

OCZ overclock ram ıdır ozel sogutucuları vardır eger oc yapmam dıorsan lıstedekı ram ı al

kasayı en az 500 watt al gercek degerlıklı 420 watt calıstırır ama kart lar tam performans vermeyebılır

ekran kartında 4830 a kadar dusme eger butcen 5830 a yetmıorsa full hd ıcın 5770 almanı tavsıye ederım en az

5750 ye hıc bulasma

5830 ile aralarında çok fark var neden 4830 u tavsiye etmiyorsun çok maliyetli bir iş bu ekran kartı olayı bir süre onboard takılıp ileri doğru ekran kartı alırım diyorum artık son çare...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...