Jump to content

쫾 Dosyayı Bilgisayarımdan Silemiyorum

BeyazEylem

Recommended Posts

Arkadaşlar bir oyunun clienti bu dosya. Clienti silerken bu dosyayı silmedi bir türlü. Teracopy,Unlocker ile filan denedim yine olmadı. Dosyayın isminin başında bir işaret var o yüzden silmiyor sanırım.

Çözüm bilen var mı acaba?

94247472.jpg

Silmeye çalıştığımda şu hatayı veriyor.

333dm.png

Başka bir forumdan alıntı !!! Ben kendim yazmadım. Dene istersen belki işine yarar.

Ntfs dosya sisteminin bir zaafı olan yabancı karakter içeren dosyaları silememesi çoğu zaman hepimizin başını ağrıtmıştır. Bu dosyalardan kurtulmanın bir tek yolu var. O da komut satırı (DOS) ile bu dosyaları silmek. Bunun için öncelikle başlat/çalıştır/cmd sekmelerini uyguladıkdan sonra enterlayın.(ctr ile alt arasında bulunan Windows tuşu+R tuş kombinasyonunu kullanarak da çalıştır penceresini açabilirsiniz.) Silemediğimiz dosyanın ismi ‘RXclan’ olsun ve c:\belgelerim\ de olduğunu farzedelim. Az önceki komutları uyguladığımızda karşımıza bir dos penceresi gelecek. C:\belgelerim\RXclan\ klasörünün içeriğini tamamen ortadan kaldırmak için şu komutu açılan komut ekranında yazın:

Del

\\?\c:\belgelerim\RXclan\*.*

Klasörü kesin olarak ortadan kaldırmak içinse

c:\>rd \\?\c:\belgelerim\RXclan\ komutunu uygulayınız...

Arkadaşım öncelikle dosyanın kayıtlı olduğu yolu iyi öğren sonra bir adet linux cd si bul ama cd den çalışabilen bi cd olsun sonra cd sürücüne linuz cd dini tak linux dikkat et kurmadan cd den çalıştır c: nin neresindeyse dosya ya olaş ve linux aracılığıyla dosyayı sil bu kadar.

Linux'a gerek kalmadan cmd'den silebilirsem iyi olacak ama dosyanın konumunu sanırım tanıtamadım. \\?\c:\belgelerim\RXclan\*.* buradaki ? ne acaba kullanıcı adım mı?

Dosyanın konumu da bu ayrıca: D:\212KO Full Client\212KO Full Client\UI

Arkadaşlar bir oyunun clienti bu dosya. Clienti silerken bu dosyayı silmedi bir türlü. Teracopy,Unlocker ile filan denedim yine olmadı. Dosyayın isminin başında bir işaret var o yüzden silmiyor sanırım.

Çözüm bilen var mı acaba?

94247472.jpg

Silmeye çalıştığımda şu hatayı veriyor.

333dm.png

f8 le güvenli modda dene benzer silinmeyen klasör yada dosya silmiştim bu şekilde umarım işine yarar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...