Jump to content

Amd Phenom Iı X6 Mı,ıntel Corei5 Mi?

hacker30
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bi arkadaşıma yeni bir masaüstü bilgisayar topluyorum. İki işlemci arasında kaldım :

AMD PHENOM II X6 1055T 9Mb 3,3Ghz BOX (AM3 938)

INTEL i5-760 Quad-Core 2,80 8MB BOX LGA1156.

İki işlemcinin fiyatları da 350 TL civarında. Yani ikisi de birbirine çok yakın fiyatlarda. AMD'nin 6 çekirdekli bu işlemcisi intelin 4 çekirdekli corei5'ine tercih edilebilir mi acaba? Yardımlarınız için şimdiden tşk...

Arkadaşlar bi arkadaşıma yeni bir masaüstü bilgisayar topluyorum. İki işlemci arasında kaldım :

AMD PHENOM II X6 1055T 9Mb 3,3Ghz BOX (AM3 938)

INTEL i5-760 Quad-Core 2,80 8MB BOX LGA1156.

İki işlemcinin fiyatları da 350 TL civarında. Yani ikisi de birbirine çok yakın fiyatlarda. AMD'nin 6 çekirdekli bu işlemcisi intelin 4 çekirdekli corei5'ine tercih edilebilir mi acaba? Yardımlarınız için şimdiden tşk...

Arkadaşım kendimi övecek değilim ama 12 senedir pc ile içiçeyim; sana tavsiyem kesinlik le x6 ile i5 i karşılaştırma aynı parkurda değiller..Aynı zamanda ille de intel takıntısı olanlardan değilsen x6 kesinlikle tam not verebileceğim bir işlemci.Alacak olan arkadaşına şimdiden bol formatlı günler dilerim :dribble:

intel core i5 750 kullanıcısıyım o.c. ile 3.2 ghz cıkardım maksimum 55 dereceyle gayet stabil ve performanslı olarak kullanıyom önerecegim birişlemcidir fakat amd işlemcili bilgisayarları kullananına sormak lazım bilgisayarcılara bakma adam bana diyoki amd 955 sitem kurdum celeron gibi calısıyo yalann. hangisini parcalarından cok kar ediyosa o iyidir ama amd iyi ve ucuz performanslı olsa neden internet kafelerde amd kulanılmasın ben elazıgda oturuyorum gitmedigim internet kafe yok belki 1-2 tane masada amd kullanılmıs

arkadaşım 7-8 senedir bu işin içindeyim Amd pc de topladım intel pc de topladım burda kullanıcının pc yi ne amaçla kullanıcağı önemli eğer ki veri amaçlı kullanıcaksa intel derim ama oyun amaçlı kullanıcaksa amd derim eski amd lerin ısınma sorunu olduğu doğru fakat eski amd lerde yanında işlemci soğutması için soğutucu vermiyorlardı sen kendin dışardan alıyordun veriyosada yetersiz kalıyordu buda soğutmada sorun çıkardığı için işlemci ısınıyordu şimdi amd lerin yanında soğutucu veriyorlar ve oda yeterli oluyor ama sen O.C yapacaksan o soğutucuda yetersiz kalacak daha güçlü bir işlemci soğutucusu almak zorunda kalacaksın.

ayıp yaw AMD PHENOM II X6 1055T 9Mb 3,3Ghz BOX (AM3 938)'i lütfen bi tek i7 ile karşılaştıralım ayıptır

Arkadaşım alıcaksan AMD al derim uzun yıllar hem AMD hem intel kullandım intell sadece para kazanmaya devam etsin eskiden AMD işlemcilerde ısınma sorunu vardı ama şu an kesinlikle öyle birşey yok ve emin ol kimsede benim kadar bilgisayar kasmıyordur 10 -12 saat bilgisayarımı tam yükte kullanıyorum şimdiye kadar hiç sorun olmadı bunun yanında.iyi bir ana kart ddr3 1600,1800 mhz ram ve iyi bir power suppley alman lazım ne kadar düzgün elektrik o kadar yüksek performansdır"termaltake 750" al derim varsa bütcen 32 yada 64 gb lık SSD HDD al elindeki normal HDD "D" olarak kullanırsın bilgisayarın dünyanın en iyi bilgisayarı olsada HDD yavaşsa herşeyi çöpe at derim....