Jump to content

Rt7 Lıte Kullanımı(Video+Resim) Wındows 7 Modifiye

RATTLER
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba.Her ne kadar forumda paylaşmamış olsam da şuan kullanmakta olduğum ve daha öncesinde birkaç farklı örneğini de yapmış olduğum modifiye Windows 7 yapımı ile ilgili olarak belki de

birçok arkadaşımızın bu konuda önünü açacak bir anlatım yapmak istiyorum.

Anlatacağım program bence alanında en iyisi olan ve Windows 7'yi hem katılımsız yapabilen hem de modifiye eden program olan RT7 LITE.

Programın en büyük artısı waik e ihtiyaç duymaması.ben programı aylardır deniyor ve kullanıyorum ve oldukça güzel sonuçlar aldım.Hem de x64 bir Windows 7 modifiye ederek.

Şunu belirtmem gerek ki bu program ile her ne kadar windowsu modifiye/katılımsız yapsanız da kendi windowsunuzu yapmanız için öncelikle birçok dosyayı editlemek ve gimagex ile de windows dvd sine entegre etmeniz gerekebilir.Lakin derseniz ki:Ben sadece güncellemeler,sürücüleri,temaları,gadgetları,logon ekranını değiştirip diğer ayarları yapacağım ve boyutu ufaltacağım,işte bu program tam size göre.

Neyse;

Gelelim anlatıma:Önce anlatım videosundan resimler ekleyeyim.Daha sonrada videolar gelecek.2 video var,ilki 185 mb diğeri 36 mb.Umarım işinize yarar.

Anlatım yeterli ilgiyi görürse bir sonraki projelerim windows 7 özelleştirme,gimagex kullanımı ve edit dosyaları windows dvd sine entegre etmek olacaktır.

Not:Bu konuda uzman olduğumu falan iddia etmiyorum,amatör olarak bu işle uğraşıyorum ve mutlaka hatalarım çıkabilir.Bu konuda uzman olan arkadaşların varolduğu bir forumda umarım bir hatamız olursa affola.

Önce resimler:

rattler1.jpg

rattler2.jpg

rattler3.jpg

rattler4.jpg

rattler5.jpg

rattler6.jpg

Videoların linkleri:

Video 1:

http://hotfile.com/dl/68707256/2c3ca24/RATTLER_ANLATIM1.mp4.html

Video 2:

http://hotfile.com/dl/68699322/749e57d/RATTLER_ANLATIM2.mp4.html

Edited by RATTLER

bu program şahane ama biraz bilgisayarın güçlü olması lazım ...programın herşey içinde en ayrıntıya kadar edit yapıla biliniyor sağol..

senden bir ricam olacak dostum sisteminin imagares.dll dosyasını paylasırmısın....

Bu konuda editlenmiş dosyalarım mevcut,indirebilirsin dostum.

Bu programı kullanırken kullanacağınız windows7 iso dosyasında dikkatli olun.VLite ile bileşen silinmiş bir w7 iso dosyasıyla asla çalışmayın bu programda zira kesinlikle hata veriyor.%5 veya %94 te çakılıp kalıyor. W7 güncellemelerini dism yoluyla yapın.Ve VLite ile sadece iso dosyasına çevirin.Eğer bileşen çıkarırsanız yeni iso dosyasnızı RTSeven Lite kullanamaz.Bilgilerinize.Saygılarımla

Unutmadan VLite yüklüyse ve sistem açıkken kullandıysanız,önce vliteyi kaldırın sonra sistemi yeniden başlatıp programı açın.Ve iso dosyanızda yanıt dosyası varsa onu silin veya taşıyın başka yere.

Edited by YAGMURADAM

Gimagex ile zaten RT7 LITE kullanımından önce mount/unmount yapacaksınız.Bu program hazırlayacağınız iso nun finalini yapan,son noktayı koyan program.Dolaısıyla işlemlerin sırası şu:

1-Windows 7 iz için dosyalarınızı editlersiniz.ör.imageres.dll,shell32.dll vs

2-Gimagex ile boot.wim ve install.wim dosyalrını genişleterek editlediğiniz dosyaları win 7 dvd si içine entegre edersiniz

3-İçine editlenmiş dosya entegre ettiğiniz win 7 dvd sini RT7 LITE a gösterir ve video da anlattığım işlemleri uygularsınız.

4-Elinizde size özel bir win 7 dvd si olur.

Bu arada ben 2 haftadır her aşaması bana ait olan ve neredeyse % 50 değişim sağladığım win 7 ultimate 64 bit kullanıyorum ve hiç hata almadım.

Bu arada evet,bu programlar ciddi cpu(işlemci) gücü isterler.

Aslında anlatımları yukarıdaki sıralamaya göre yapsaydım daha iyi olurdu ama Yağmuradam arkadaşımın isteği doğrultusunda acele ettim ve önce bu anlatım geldi.

Neyse,talep gelirse diğerlerini de anlatırım.

Şunu unutmayın,bahsettiğim yöntemler hele hele de x64 sistemleri modifiye etmenin en iyi yolu.

Gerisi sizin hayal gücünüz.

Beğenenlere ve teşekkür edenlere ben de teşekkür ederim.Zira böyle bir anlatım araştırdığıma göre net aleminde yok.

İşine yarayan olursa ne mutlu.Çünkü göbeğim çatlamıştı son bölümde RT7 iso yaptıramıyordum vs vs.ben öğrendim kendi kendime,merak edenlerde öğrensin istedim.

Son bir şey:Kaspersky açıkken Gimagex mount etmiyor.

Bu programı kullanırken kullanacağınız windows7 iso dosyasında dikkatli olun.VLite ile bileşen silinmiş bir w7 iso dosyasıyla asla çalışmayın bu programda zira kesinlikle hata veriyor.%5 veya %94 te çakılıp kalıyor. W7 güncellemelerini dism yoluyla yapın.Ve VLite ile sadece iso dosyasına çevirin.Eğer bileşen çıkarırsanız yeni iso dosyasnızı RTSeven Lite kullanamaz.Bilgilerinize.Saygılarımla

Unutmadan VLite yüklüyse ve sistem açıkken kullandıysanız,önce vliteyi kaldırın sonra sistemi yeniden başlatıp programı açın.Ve iso dosyanızda  yanıt dosyası varsa onu silin veya taşıyın başka yere.

Hocam bu kadar karmaşık işleme gerek yok,bu program hepsini yapıyor,yeter ki siz hata yapmayın.

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

bu forumu çok seviyorum ama! ben görme engelliyim ne resimler nede videolar işime yarıyor. şöyle doğru düzgün bir yazılı doküman yokmu? okuyup yapardık birşeyler. yapılmış modifiyelere bakıyorumda bizim ekran okuyucu programların ihtiyaç duyduğu ses tanıma desteğide çıkarılmış oluyor. amacım 512mb ram ilede çalışan, ağ larla ilgili hiç bir eksiği olmayan, içinden yavaşlatan bileşenler hariç hiçbirşey çıkarılmamış bir win7 yapmak. driver mesela ben hallederim çıkarırım gitsin. defender ve diğer yavaşlatan ne varsa... ama bunu bir etki alanınada kolayca bağlayabilmeliyim. araştırıyorum yazılı doküman yok. varsa yoksa resim video; işime yaramıyor.

arkadaşım ben videonu indirdim izledim. ama video yaparken bazı yerleri vurgulaman gerekiyor. bazı kısımlarda nerye tıkladıgın belli olmuyor. en son iso dosyası yapmadan önce dosyaşları işlemek için aply mi ne yazıyordu şuan hatırlayamıyorum onu ben rasgele buldum. ondan öncede videoyu bi kaç defa izledim oraya tıkladıgın belli olmuyor video da. bilgine

Aslanbey78 dostum inan yardımcı olmaya çalışırdım ama hem bilgisayarımı satmam hem de yoğunluk nedeniyle bu aralar maalesef mümkün görünmüyor dileğin.İnşallah bir fırsatını bulup yapan çıkar.

Detroit dostum,ben sadece dilleri çıkarıyordum çünkü Win 7 gerçekten çok stabil bir sistem,fazla birşey çıkarmaya gereksinim duymadım o yüzden.RT7 nin en kötü tarafı bazı programlara alerjisi olması,vlite gibi:)

iso_manyak kardeş valla aslında videoyu gayet iyi çekmiştim ama küçülteyim derken kalite ve sanırım sahne yavaşlaması oldu.Şu sp1 entegrasyonunu becereyim yeni bir video gelebilir.

• 4 ay sonra...

[b]RATTLER daha önce rt 7 lite denedim ama ben yapamıştım bir gün uğraştım ve sizinde anlatımınızdan faydanarak bir sistem yaptım bu zamana kadar yaptığım en güzel ve sorunsuz sistem oldu fakat programa bir kaç ekleme daha yapmışlar modifiye bile edebiliyorsunuz Windows 7 nizi artık sanırım Windows 7 için başka bir program kullanmam editlemek için sağlıcakla kal kardeşim..[/b]

Hocam konu dışı ama bi problemim varda Vlite ile win7 Sp1 modifiye etdikden sonra kurulum tamaamlanıyor ,makine iilk reset attiğinde winload.exe diye bi hata geliyor ...sebebi nedir anlamadım yardımcı olursanız eviniirm tşkler

• 1 ay sonra...

Merhaba anlatımın için teşekkürler...Bende aşağıdaki resimdeki hata çıkıyor nasıl düzeltebilirim?Hatanın nedeni galiba şu ilk kurduğumda çalışıyordu daha sonra elektrik gitti bilgisayar kapandı açtıktan sonra daha çalışmadı bu hatayı verdi.Programdan çıkarken bişeyler temizliyo galiba temizleyemedi:)

[img]http://img715.imageshack.us/img715/4407/90865103.jpg[/img]

Edited by rasim6101

[quote name='rasim6101' date='28 April 2011 - 22:08 ' timestamp='1304021323' post='1001379']
Merhaba anlatımın için teşekkürler...Bende aşağıdaki resimdeki hata çıkıyor nasıl düzeltebilirim?Hatanın nedeni galiba şu ilk kurduğumda çalışıyordu daha sonra elektrik gitti bilgisayar kapandı açtıktan sonra daha çalışmadı bu hatayı verdi.Programdan çıkarken bişeyler temizliyo galiba temizleyemedi:)

[img]http://img715.imageshack.us/img715/4407/90865103.jpg[/img]
[/quote]
boot.wim i mount ederken elektrikler gitmiş ve boot.wim in bazı dosyaları ayıklandığı için öncelikle tekrar toplaman gerekiyor onları.Bunu yapman ise zor.En stabil yol:
Nereye mount ettiysen o dosyaların hepsini sil,kullandığın Win 7 dosyalarını da sil.Bütün işlemlere tekrar başla sıfırdan.
Bahsettiğin hatadan itibaren o dosyalar ile modifye yapman neredeyse imkansız.Yorma kendini,hepsini sil sıfırdan başla.

• 1 yıl yıl...
  • 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...