Jump to content

Windows 7 Realtek Hd Audıo 5.1 Sorunu

emre51

Recommended Posts

arkadaslar geçenlerde burdan win.7 yukledım ama ses sistemıne gelince sorun yasadım pc yanında verilen cd dekı driverkabul edmedi soyle REALTEK HİGH DEFİNİTİON AUDIO DRİVER R.1.52 :(2.20) Bunu kuramadım sorunda 2000/xp/2003/vista desteklemektedir diyor. tam araştırdık bunun R.2.51 (3.02) VE 2.52 VERSİYONU BULDUM KABUL ETTİ AMA 5.1 ÇALIŞMADI R.2.52 VE R2.51 YUKLEYINCE SAĞALTTAN SESDRİVERİN SİMGESİ ÇIKMIYO JACK ORDA AYARLAMAK İÇİN ÇIKMIYOR.... DENETIM MASASINDAN SES GELİNCE HOPARLOR YAPILANDIR DEDİN Mİ 5.1 ORDA GORUNUYO BASS UZERİNE FİLAN TIKLAYINCA SES GELİYO AMA İŞTE MP3 MP4 GİBİ MUZIK VİDEO İZLERKEN 2 SİNDE SES ALABİLDİM ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ BEKLIYORUM .

Mevcut sürücüleri kaldır ve Microsoft update sitesine bağlan güncelleştirmeleri incele orada drıver altın da gözkmesi lazım sadece onu seç diğer güncellemeleri istemiyorsan seçimleri kaldır oradakini kur ve sorun çözülür

Ben ses ve ekran kartı driverimi bu şekilde windows update den yükledim ayrıca lan driver desteğide var

Realtek Hd audio ve çoğu eski ekran kartları için hazırladıkları driver lar ile win7 drıver sorunu yaşanmaması için böyle bir destek sunuyorlar

Belki işini görürür

Valla arkadaşım başka bi fikrim yok abimin laptobuydu baya oldu ama o şekilde hallettiğimi hatırlıyorum

Xp dede sorun yaşıyordu abim ondada eski sürüm yüklüyordum güncel sürümler aygıt başlatılamadı hatası veriyordu

Microsoft UAA mı ne öyle bi yaması vardı falan filan ama o gün bugün öyle kullanıyo nezaman format atarsa getirir bırakır bana hallederim bi şekilde ama pek çok kişi o kartta drıver sorunu yaşıyor heralde pek çok forumda rastladım bu tür sorulara

Elimin altında olsa drıver genius ile sistemden yedekleyip upload ederdim

Eğer aynı kartı win 7 kullanan varsa upload eder inşallah

Kolaygelsin

sonunda duzeltım ses kartını setup dosyası ile kurma, aygıt yöneticisinden ses kartına sağ tıkla aygıtı güncelleştir de fakat klasörleri otomatik bulma değil de sen buldur vista klasörünü seçtir ses kartı klasörü içinde böyle dene istersen..direk ses kartının klasörünü seçme yalnız dikkat et ses kartı klasörü içinde vista klasörünü seçtir o zaman ses kartı kurulacaktır.. ALINTIDIR. buda benden r2.52 WİN7vista yaparken bu linktekı yapınız.

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...