Jump to content

Bilgisayar Dvd Sürücümü Görmüyor

adam4545
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarım dvd sürücümügörmüyor. Sürücüye disk takıyorum ama göremiyorum. Bilgisarımdada simgesi yok. Deamon Tolls kurdum oda gözükmüyor sürücrü olarak. Sürücümün markası "Optiarc DVD RW AD-7560S" adında internette araştırdım ama driver falan bulamadım. işletim Sistemi: Windows 7 Ultimate Yardımcı olurmusunuz.

Arkadaşlar bilgisayarım dvd sürücümügörmüyor. Sürücüye disk takıyorum ama göremiyorum. Bilgisarımdada simgesi yok. Deamon Tolls kurdum oda gözükmüyor sürücrü olarak. Sürücümün markası "Optiarc DVD RW AD-7560S" adında internette araştırdım ama driver falan bulamadım. işletim Sistemi: Windows 7 Ultimate Yardımcı olurmusunuz.

slm arkadaşım konuda anlattım denemeni tavsiye ederim

kardeş bilgisayarın pc mi notebook mu ?

Windows 7 güncelleştirmelerin açık mı ? çünkü otomatik sürücüleri indirmasi gerek .

Aygıt Yöneticisi'nde, DVD/CD-ROM sürücüleri özelliklere girince hata iletisi var mı mesela hata kodu 39 vs. gibi?

bunları bilmiyorum ama notebook için vista sürücüsü buldum bir tane olursa

link:

olmadı şurayıda bir incele:

Please register to see this content.

kardeş ilk verdiğim link Firmware updatesi olabilir kusura bakma bilmiyorum

Edited by povlov

Başlat düğmesini ve sonra Tüm Programlar'ı tıklatın Donatılar'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.

regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın. Kullanıcı Erişim Denetimi izni Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya İzin Ver'i tıklatın.

Gezinti bölmesinde, şu kayıt defteri alt anahtarını bulun ve tıklatın:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Sağdaki bölmede UpperFilters girdisini tıklatın Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.

Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.Sağdaki bölmede LowerFilters girdisini tıklatın.

Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.Bilgisayarı yeniden başlatın.

hepsi bu kadar denenmiştir ve her zaman sorunu çözer

13776.png

UpperFilters girdisini göremiyorum hocam yukarıda ekran alıntısı da ekledim bi bakarmısın başka bir yöntemi var mı

Regedit i açın.

Ana pencerede Bilgisayar öğesini seçin

#

Dosya , Aktar öğelerini tıklattıktan sonra, kolayca hatırlayabileceğiniz bir dosya adı yazın ve Kaydet öğesini tıklatın.

Kaydın bir kopyası, yedekleme amaçlı olarak Belgeler klasörüne kaydedilmiştir. Bu adımları uyguladıktan sonra herhangi bir sorun çıkarsa, dosyaya gidin ve kaydı eski haline getirmek için dosyayı çift tıklayın.

#

Listede aşağıda belirtilen öğelerin yanında bulunan ok işaretini tıklayın:

* HKEY_LOCAL_MACHINE

* SYSTEM

* CurrentControlSet

* Control

* Class

#

4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318 öğesini seçin. Anahtar adını tam olarak seçtiğinizden emin olun.

#

Kayıt düzenleyici penceresinin sağ kısmında bir LowerFilters değeri yer alıyorsa, LowerFilters değerini seçip Delete (Sil) tuşuna basın. Evet 'i tıklatarak silme işlemini onaylayın.

Daha ayrıntılı olarak bir link vereyim ordan bakınız.Güzel anlatmışlar

Ama önce siz yinede regedit kopyasını alın yanlış bir şey silerseniz tekrar yüklersiniz.

kardeş bilgisayarın pc mi notebook mu ?

Windows 7 güncelleştirmelerin açık mı ? çünkü otomatik sürücüleri indirmasi gerek .

Aygıt Yöneticisi'nde, DVD/CD-ROM sürücüleri özelliklere girince hata iletisi var mı mesela hata kodu 39 vs. gibi?

bunları bilmiyorum ama notebook için vista sürücüsü buldum bir tane olursa

link:

olmadı şurayıda bir incele:

kardeş ilk verdiğim link Firmware updatesi olabilir kusura bakma bilmiyorum

Windows 7 kullanıyorum. Güncellemeler açık, sürücünün özelliklerine girdiğimde şu uyarıyı veriyor "Windows bu donanım için aygıt sürücüsü yükleyemiyor. Sürücü bozuk ya da eksik olabilir. (Kod 39)" seninde belirttiğin gibi. Nasıl çözeriz bu kod 39 sorununu. teşekkürler.

Regedit i açın.

Ana pencerede Bilgisayar öğesini seçin

#

Dosya , Aktar öğelerini tıklattıktan sonra, kolayca hatırlayabileceğiniz bir dosya adı yazın ve Kaydet öğesini tıklatın.

Kaydın bir kopyası, yedekleme amaçlı olarak Belgeler klasörüne kaydedilmiştir. Bu adımları uyguladıktan sonra herhangi bir sorun çıkarsa, dosyaya gidin ve kaydı eski haline getirmek için dosyayı çift tıklayın.

#

Listede aşağıda belirtilen öğelerin yanında bulunan ok işaretini tıklayın:

* HKEY_LOCAL_MACHINE

* SYSTEM

* CurrentControlSet

* Control

* Class

#

4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318 öğesini seçin. Anahtar adını tam olarak seçtiğinizden emin olun.

#

Kayıt düzenleyici penceresinin sağ kısmında bir LowerFilters değeri yer alıyorsa, LowerFilters değerini seçip Delete (Sil) tuşuna basın. Evet 'i tıklatarak silme işlemini onaylayın.

işe yaradı arkadaşlar teşekkür ederim hepinize. İyi forumlar.

• 2 ay sonra...

Başlat düğmesini ve sonra Tüm Programlar'ı tıklatın Donatılar'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın. Kullanıcı Erişim Denetimi izni Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya İzin Ver'i tıklatın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Sağdaki bölmede UpperFilters girdisini tıklatın Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.
Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.Sağdaki bölmede LowerFilters girdisini tıklatın.
Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.
Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.Bilgisayarı yeniden başlatın.
hepsi bu kadar denenmiştir ve her zaman sorunu çözer

önerisi işe yaradı çok teşekkürler

• 3 hafta sonra ...

Başlat | Çalıştır kısmına regedit yazarak Kayıt düzenleyicisine girin.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
kısmında Upperfilters ve Lowerfilters değerlerini görüyorsanız bunları tümüyle kaldırın.

Başlat | Çalıştır kısmına regedit yazarak Kayıt düzenleyicisine girin.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
burdaki ayarlardan "Upperfilters ve Lowerfilters" bu değerleti devre dışı bırakırsanız sorununuz çözümlenir...

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.Bilgisayarı yeniden başlat