Jump to content

Tuneup Utilities Boot Ekranı Sorunu

Recommended Posts

Öncelikle şunu bilmekte fayda var:

Ntoskrnl : Standart Açılış ekranı

Ntkrnlmp : 1den fazla işlemci (ya da çekirdek) için boot ekranı

Ntkrnlpa : 2 (ya da 3) gbtan fazla ramler için boot ekranı

ntkrpamp : 2 (ya da 3) gbtan fazla ramler ve 1den fazla işlemci/çekirdek için boot ekranıdır.

Onun için herzaman reshacker ile ntoskrnl.exe yi editlemek yada tuneup ile oluşturulan TUKernel.exe dosyasını ntoskrnl.exe olarak adlandırmak işe yaramaz. Kaldıki windowstaki en sorunlu dosya ile uğraşıyorsunuz ve ilkinde başarılı olmanız zor :D Gerçi ben ilk yaptığım xp çalışmasında tuneup ile yaptığımı kullanmıştım ve çalışmıştı ama ondan sonra çalıştıranı görmedim daha :) Yukarıda genel olarak bütün yöntemler tartışılmış. Gerisi beceriniz ve şansa kalmış.

Benim görüşüm eğer mod. xp falan yapmaya uğraşıyorsanız bırakın bari orası boş kalsın. Zaten onun dışında istediğiniz yeri değiştirebiliyorsunuz. En güzeli boş siyah ekranda kayan mavi bar olarak kalsın. Kullanmak isterseniz onu otomatik olarak değiştiren bir çalışma var. Kimin çalışmasıydı hatırlamıyorum şimdi.

http://www.mediafire.com/file/ae6nao75urc4tng/bootscreen.EXE

Dosyayı i386 içerisindeki SVCPACK klasörüne atın. Dosya adınıda i386 içindeki svcpack.inf dosyasının içine kaydettirin. Kurulumun 13. dksında boot ekranlarını değiştirsin!

Edit: svcpack.inf olacaktı dosya uzantısı. Karıştırdım bi an ^_^

kardes bir yerden indirdim boş vistanın açılış ekranı oluyor ama kurulum tamamen bittigi zaman masasütü gelmiyor siyah ekranda kalıyor bu işin bi çözümü olmalı

kardes i386 içindeki svcpack.ini bu dosya svcpack klasörünün içindede yok

TugruL ->Flooddan dolayı yukarda uyarmıştım yine yapmışsınız. Uyarı aldınız! Mesajımı düzenledim ayrıca. i386 içerinde scvpack.inf yada svcpack.in_ olarak arayın.

• 2 ay sonra...

WINTTBBU.DLL xp kurulmu ekranı ile alakalı bişey bunun windows aaçılışındaki bootscreen ile hiç bir alakası yok acemiliğin bu kadarıda olmaz inceden laf gönderiyor bide arkadaş yapamıyorsanız bu işi bırakın diye bilgi paylaştıkça artar arkadşım bu arada lamont ve bana sürekli özelden p.m atan arkadaşım geç yanıt verdiğim için özür diliyorum işlerimin yoğunluğu nedeni ile sitede online olamıyordum boot ekranınız ile ilgili düzenlediğim dosyayı ekte sunuyorum çift tıklamanız yeterli otomatikmen boot ekranınız değişecektir kendinize göre düzenlemek için ekteki dosyayı klasöre çıkartın Resource Hacker programını kullanarak 8 bit bmp olarak hazırladığınız dosyaya dilediğinizi yazıp dll dosyalarına yeniden ekleyin ekledikten sonra ekteki dosyanın üzerine sürükleyerek eskileri ile yenilerinin yerini değiştirin işlem sona erdikten sonra SVCPACK klasörünün içine dosyayı atın ve i386 klasörünün içindeki SVCPACK.IN_ dosyasını makecab ile ini ye çevirin ve alt satıra bu dosyayı ekleyin...
hepsi bu kadar...

http://hotfile.com/dl/88122736/495751e/vizyonbot.EXE.html

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...