Jump to content

Ağ Kurulumu Için Yardım

sword86

Recommended Posts

arkadaşlar elimde 1 adet xp professional 2 adet te windows 7 home basic işletim sistemli 3 pc var bu üç pc arasında ağ bağlantısı kurabilirmiyim xp'de kurulu lanier Ld115 yazıcı var buyazıcıyı paylaşıma açabilirmiyim bunun için neler gerekli yardım ederseniz sevinirim

arkadaşlar elimde 1 adet xp professional 2 adet te windows 7 home basic işletim sistemli 3 pc var bu üç pc arasında ağ bağlantısı kurabilirmiyim xp'de kurulu lanier Ld115 yazıcı var buyazıcıyı paylaşıma açabilirmiyim bunun için neler gerekli yardım ederseniz sevinirim

kablosoz ağ kurmanı tavsiye ederim bir adet kablosuz modem ve 3 adet wirelles adaptöre ihtiyacın olur sadece ağ amaçlı kullanacaksan modem yerine acces pointte kullanabilirasin

yazıcınızı paylaşıma açın adsl internet kullanıyorsanız direk görmeleri lazım diğer pc lerin

yok kullanmıyorsanız hub filan varsa pc lerin çalışma grubu ve ip adreslerini ayarla

Arkadaşım biraz daha ayrıntılı anlatırsan sevinirim

slm

donanım olarak bilgi vermemişsin , tahmini olarak cevap vereceğim (4 portlu modem in olduğunu düşünüyorum veya tek portlu ama arkasına hub takılmış da olabilir) önce xp olan makinada yazıcı yı paylaşıma aç ( denetim masası , yazıcı ve fakslar , kurulu olan yazıcının üzerine sağ klik paylaşım de çıkan menüde paylaşıma bas , bu yazıcıyı paylaştıra tıkla) , sonra diğerlerinde yazıcı ekle, ağ yazıcısı dan çıkan yazıcıyı seç

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...