Jump to content

Win7 Sahiplik Al

MC_ecel
 Share

Recommended Posts

Win7 Sahiplik Al

Screan Shot

52864842.png

32659040.png

açıklama :

Win7'de Sistem Dosyaları üzerinde Degişiklik V.s Yapmak için Sahiplik almak

Gerekir Manual Olarak Çok Ugraştırabilir Ama Bu Ufak Çalışma Sayesinde

Tek Tık İle Sahiplik Alabilirsiniz (Sag Tıka Eklenir)

Not: Sorunsuz Çalışması için UAC Ayarlarınız Tamamen Kapalı Olmalıdır..

Download: http://www.box.net/shared/f47s5klga2

Edited by MC_ecel

Konu açılmışken ben deküçük bir katkıda bulunayım.Bu sahiplik alma işlemi exe uzantılı dosyalarda ortaya çıkmıyor.En azından bende exe dosyasına sağ tıkladığımda sağ tuş menümde güzkmüyor.Ben de ufak bir bat dosyası var.Onu exe dosyasına göre değiştirerek istediğimiz exe dosyasının sahipliğini üzerimize alabiliriz.Nasıl mı.Okuyun

Aşağıda çizğiler arasıda verilmiş olan kodu çizgiler olmaksızın kopyalayıp not defterini açıp yapıştırın.

---------------------

takeown /f C:\Windows\explorer.exe

cacls C:\Windows\explorer.exe /G Ravza:F

---------------------------------------------

Şimdi C:\Windows\explorer.exe yerine siz sahipliğini alacağınız exe dosyasının adresini adını ve uzantısını örnekteki gibi gireceksiniz.Taskmanager yani görev yöneticisinin sahipiliğin alalım.

takeown /f C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe

cacls C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe /G Ravza:F

kodunu not defterine kopyalayıp yapıştırın.

Bu işlemden sonra Ravza yazan yere kendi kullanıcı adınızı yazınız.

Ve ardından kayden Tüm dosyalar deyip uzantısı bat olacak şekilde kaydediniz.(taskmgr.bat gibi.)

Şimdi o bat dosyasına çift tıklayın.Bir cmd ekranı gelir Onaylamak için E harfine basın.Artık o dosya sizndir.Üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.Saygılarımla

yagmuradam Teşekkürler

Bakın Şu Şekilde yaparsanız çalıştırdıgınızda kullanıcıyı Otomatik tanır ve onay istemeden

sahiplik alır

örnek:

@echo off

Sahiplik /f C:\Windows\explorer.exe

cacls /q C:\Windows\explorer.exe /G %UserName%:F

tabiki Yolunu ve ismini belirttiginiz program ve dosyalar için geçerlidir..

Edited by MC_ecel

Konu açılmışken ben deküçük bir katkıda bulunayım.Bu sahiplik alma işlemi exe uzantılı dosyalarda ortaya çıkmıyor.En azından bende exe dosyasına sağ tıkladığımda sağ tuş menümde güzkmüyor.Ben de ufak bir bat dosyası var.Onu exe dosyasına göre değiştirerek istediğimiz exe dosyasının sahipliğini üzerimize alabiliriz.Nasıl mı.Okuyun

Aşağıda çizğiler arasıda verilmiş olan kodu çizgiler olmaksızın kopyalayıp not defterini açıp yapıştırın.

---------------------

takeown /f C:\Windows\explorer.exe

cacls C:\Windows\explorer.exe /G Ravza:F

---------------------------------------------

Şimdi C:\Windows\explorer.exe yerine siz sahipliğini alacağınız exe dosyasının adresini adını ve uzantısını örnekteki gibi gireceksiniz.Taskmanager yani görev yöneticisinin sahipiliğin alalım.

takeown /f C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe

cacls C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe /G Ravza:F

kodunu not defterine kopyalayıp yapıştırın.

Bu işlemden sonra Ravza yazan yere kendi kullanıcı adınızı yazınız.

Ve ardından kayden Tüm dosyalar deyip uzantısı bat olacak şekilde kaydediniz.(taskmgr.bat gibi.)

Şimdi o bat dosyasına çift tıklayın.Bir cmd ekranı gelir Onaylamak için E harfine basın.Artık o dosya sizndir.Üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.Saygılarımla

Verdiniz kodları begendım ama bu kadar ugras yerıne sag tık guvenlık gelısmıs yapıp 5 sn ıcınde halledebılırız

altarnatif olarak Legion kardeşimin hazırladıgı dosya sahipligi exe ve uninstall regini veriyim. exe lerdede sag klik de çalışmaktadır kendim

şahsen kullanıyorum

Not: sahip.exe ye çift tıklamanız yeterlidir katımlımsızdır reklam içermez

Link:

Please register to see this content.

Edited by SoundMax

• 1 yıl yıl...

merhaba arkadaşlar win 7 de sahiplik alma win7 üzerinde oynama yani değişiklik yapma sahiplik nasıl alınır yada sahiplik alındıktan sonra negibi değişiklikler yapabilriz

ve nerelerde oynama yapılabilir tema uygulandıktan sonra bazı yerler kalıyor pencereler sistem dosyaları değişiyor ama bazı yerler kalıyor ve buda çirkin bir görüntü oluyor

demek istediğim temanın tek bir görüntü olması yani heryeri aynı ol ması...

bu konuyu bir video olarak paylaşa bilirmiyiz Arkadaşlar hem bilmeyenler içinde faydalı bir paylaşım olur .....?