Jump to content

Bilgisayar Acılıp Kapanıyor

powercreative

Recommended Posts

iyi günler beyler pc bugun yerini degistrim kurdum power'a basıyorum ya tam acılırken kapatıyor kenıdını veya acılıp 5-10-15 dk sonra kapatıyor ! kendını diyeceksınız kı yerini yadırgıyor:)

ve acılırken ses cıkartıyor pc actım temizledim işlemciyi kontrol ettım ramlerede baktım ! hata nerede? yardım ederseniz sevinirim !

iyi günler beyler pc bugun yerini degistrim kurdum power'a basıyorum ya tam acılırken kapatıyor kenıdını veya acılıp 5-10-15 dk sonra kapatıyor ! kendını diyeceksınız kı yerini yadırgıyor:)

ve acılırken ses cıkartıyor pc actım temizledim işlemciyi kontrol ettım ramlerede baktım ! hata nerede? yardım ederseniz sevinirim !

sevgili kardeşim bu benimde başımdan gecti tum aramalarım ve bilgim cevcevesinde yapmadıgım kalmadı power suupy degiştirdim ram mı degiştirdim format attım ama sebebi çok basıtmiş power düğmesi arızalaanmış söktum tamir ettim tıkır tıkır çalışıyor tavsiyem power dugmesine bak

birde arkadas ıyı hatırlattı prize fazla yuklenırsenz hoporlor vs cabuk bozulur demiş olayım fazla yuklenmeyn :)

arkadaslar dün bilgilendıremedım sizi tekrar eskı prize taktım + topraklı prizler Pc acılırkem şe yazıyor !

The CPU was previously shutdown due to a thermal event(overheating)

işlemcinin fanınında bir ayagı kırıldı ama sabıt oynamıyor ! işlemci okadarda ısınmıyor !

Merhaba

İşlemcinin fan ayağı/kanadı kırıldığına göre, balans sorunu yaşar ve bu gibi garip sorunlar yaratır. Fanı değiştirip öyle denerseniz olay çözülmüş olacaktır.

Sisteminizin vediği uyarı ISI nedeninden dolayı çalışamayacağı yöndedir. Fan kablosunu anakarttan çıkartıp düzgün bir şekilde tekrar takarsanız, belki bir nebze olsun çalışma imkanı olabilirliğini artırmış olursunuz.

İyi topraklanmış bir prize ve minimum 16 Amperlik bir sigortaya istediğiniz kadar cihaz bağlayabilirsiniz. Fazla cihaz bağlamakla pirizin kaldıramayacağı gibi bir sorun olmaz. Bunu yaşayanlar mevcut hatlarındaki zayıf veya pasif bir şekilde elektrik hattının çekildiğini bilmeleri gerekir. Gecekondu falansa bu gibi sorunlar kaçınılmazdır.

Başarılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...