Jump to content

Xp Görev Çubuğu Düzgün Görüntülenmiyor.

povlov

Recommended Posts

arkadaşlar 15 gün önce bir format çektim pc ye o zamandan beri bu sorun var .

bazende bir bakıyorum ok işareti kendiliğinden ortaya çıkmış.

* sorun görev çubuğu özelliklerinden kaynaklanmıyor.

etkin olmadığında gizle onay kutusu işaretli her türlü özelliğe girip denedim ama sorun düzelmiyor.

* scannow yaptım o da işe yaramadı.

* ayrıca sanal pc ile başka bir xp cd'sinden bir kurulum yaptım acaba benim kullandığım xp cd'sinden mi kaynaklanıyor diye ama sanal pc ile kurduğum xp'de de yine aynı sorun var

adsz1e.jpg

-sağda olması gereken ok etkin olmayan simgeleri gizle gibi bi seçenek vardı onun için yok

-soldaki oku ise görev çubuğunu kilitle onayını kaldırıp o kısmı genişetip sonra görev çubuğunu kitleyerek düzenleyebilirsin.

olmazsa yazarsın tekrar resimli gösteririm

öncelikle şunu belirteyim aslında hata diye bir sorun yok solda gösterdiğiniz ok işareti kurdugunuz programların kısa yollarını

oraya atar görev çubuguda onları bu şekilde gösterir...

sağ taraftaki kısa yollara gelince görev cubugunda farenizin sağ tuşuna basıp görev çubugunda çalışan proğramları

gizle seçenegini tıklaman lazım bir süre sonra kendiliğinden aktif olur....

sol taraftaki kısa yolları görmek istemiyorsan yine özelliklere girip araç çubugundan işaretli seçenegini kaldırabilirsin....

zune temasından kaynaklanmasın?

yok kardeş bende belki sorunu düzeltir diye zune temasını denedim olmadı

-sağda olması gereken ok etkin olmayan simgeleri gizle gibi bi seçenek vardı onun için yok

-soldaki oku ise görev çubuğunu kilitle onayını kaldırıp o kısmı genişetip sonra görev çubuğunu kitleyerek düzenleyebilirsin.

olmazsa yazarsın tekrar resimli gösteririm

bunları zaten denediğimi ilk mesajımda yazmıştım.soldaki ok'la bir sorunum yok arkadaşım.önemli olan sağdaki ok problemli.

görev çubuğu özelliklerini denedim diyo ama?

dikkatin için teşekkür ederim.

öncelikle şunu belirteyim aslında hata diye bir sorun yok solda gösterdiğiniz ok işareti kurdugunuz programların kısa yollarını

oraya atar görev çubuguda onları bu şekilde gösterir...

sağ taraftaki kısa yollara gelince görev cubugunda farenizin sağ tuşuna basıp görev çubugunda çalışan proğramları

gizle seçenegini tıklaman lazım bir süre sonra kendiliğinden aktif olur....

sol taraftaki kısa yolları görmek istemiyorsan yine özelliklere girip araç çubugundan işaretli seçenegini kaldırabilirsin....

arkadaşım teşekkürler ama dediğim gibi sağ taraftaki ok bilgisayar açılışında ortaya çıkması gereken bir şey değil mi?

sol ok sadece örnekti orayla ilgili sorunum yok.teşekkürler.

Arkadaşım illaki açılışta gelecek denemez hemen olmaz ama bir süre sonra aktif olur gerçi uzun zamandır win7 kullanıyorum yanılmıyorsam belkide cd yi hazırlayan arkadaş o özelliğini iptal etmiş yada dll ayarları veyada kurdugunuz cd den de kaynaklanabilir......

Arkadaşım illaki açılışta gelecek denemez hemen olmaz ama bir süre sonra aktif olur gerçi uzun zamandır win7 kullanıyorum yanılmıyorsam belkide cd yi hazırlayan arkadaş o özelliğini iptal etmiş yada dll ayarları veyada kurdugunuz cd den de kaynaklanabilir......

peki teşekkürler ama başka cd ile de denedim sonuç aynı.donanımsal bir şey belki de

Sol tarafta (Hızlı Başlat) görünen ok zaten orada olmalı. 3-4 simgeden sonrasını otomatik menüye aktarır.

Sağ tarafta (Task Manager) olması gereken ok ise oradaki uygulamalar çoğaldıkça ortaya çıkacaktır.

Yukarıda belirttiğiniz etkin olmayan simgeleri gizle yi özelleştirerek uygulamaları etkin olmadığında gizle kullanarak gizlerseniz ok belirecektir. O bölüm yeterince genişlemezse oku görmemeniz doğal.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...