Jump to content

Windows7 Manager Nasıl Kullanılır?

taytanıx

Recommended Posts

arkadaşlar ben windows 7 ultimate x86(32bit) kullanıyorum.sistemimin özellikleri 1gp ekran kartı 2gpram x4 çekirdekli amd althon processor II.windows 7yi hızlandırmak istiyorum ve windows 7 managerle yapılacağınıda biliyorum.biraz kurcaladım ama yaptımda baya biseyler.ama ingilizce olduğu için pek bişey anlamıyorum.nasıl kullanılmalı neleri yapmalıyım.yada türkçe yaması falan varmı programın lütfen yardım edin.

bi tanede resim koydum

adszsb.jpg

Programı kurup registration işlemini yaptıktan sonra, programın mevcut hızlandırma ve yapılandırma özelliklerini Windows'a uygulayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın..

Bunları yapabilmek için, programı kullanmak gayet basit..

Öncelikle programı çalıştırıp; ilk olarak Optimizer sekmesine gelelim.. Programın bazı hızlandırma araçlarını içeren bu bölümde Windows'u optimize etmek için birçok ayar mevcuttur. Bu ayarlara ulaşmak için, öncelikle "System Speed" kısmını ele alalım..

Burada birtakım teknik ayarlar ve hızdan kazanç sağlamak için tasarlanmış ayarlar göreceğiz. Yapmamız gereken ise size benim tavsiyem;

-Enable SATA Advanced Function to improve performance

-Restart the shell automatically

-Force .DLL unload from memory

-Automatically close Non-Responding applications

-Turn the search Indexer in Windows 7 (Eğer Windows 7 arama özelliğini kullanmak istemiyorsanız işaretleyin)

bu listelediğim kısımların onay kutularını onaylayın.

Ardından RAM and Disc Cache sekmesinden ne kadar RAM'e sahipseniz üst kısımda belirtin, örneğin 2GB ise 1GB ve üstü kısmını işaretleyin..

Alttaki bölüme geldiğimizde ise Query kısmına tıklayarak, CPU Second Level

Cache değerini öğrenin ve öğrendiğiniz değere göre ayarı yapın. Örneğin 1MB ise 1MB lık kısmı seçin...

Startup kısmında ise işaretlemenizi tavsiye ettiğim yerler;

-Disable auto-detection of IDE drives during startup

-Disable updating group policy during startup

-Disable Windows logging on system crash

-Cancel scanning disc during startup (en alttaki seçenek)

bu seçenekleri Windows'a daha çok hız kazancı sağlamak için işaretleyin.

Shutdown sekmesine geldiğimizde ise, aynen resimde görüldüğü ayarlamayı yapıyoruz.

Bu aşamadan sonra Startup Manager'a gelelim ve gereksiz olarak başlayan bütün programları "Delete" kısmına tıklayarak kaldıralım..

Programla ilgili son olarak, aşağıda elle yapılan ayarlarıda yaptıktan sonra size tavsiyem programda Cleaner bölümünde bulunan Registry Cleaner ve Registry Defrag uygulumalarını çalıştırın ve ilk olarak kayıt defteri temizliği ve ardından kayıt defteri birleştirme işlemi gerçekleştirin. Ardından kesinlikle bilgisayarınızda performans farkı göreceğinize emin olabilirsiniz.

NETTE BÖYLE BİR AÇIKLAMA BULMUŞTUM KENDİMDE BURDAKİ TARİFLERE GÖRE KULLANIYORUM.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...