Jump to content

Ams Ile Veritabanı Bağlantı ?

galetis

Recommended Posts

Ben ams ile mysql veritabanına bağlantı konusunda takıldım. Kendi sitesinde açıklama buldum ama bi türlü beceremedim. İstediğim update,insert into, select ve delete kodlarını kullanabilmek. Ayrıca select ve while döngüsüyle veritabanındaki bilgileri listelemeyide istiyorum. Eminimki benden başka uğraşan arkadaşlar olmuştur. Yapabilen varsa örnek bi uygulama vs. yollayabilirlermi ?

vidimova başladığımızda bu işi çok araştırdık. phpci arkadaşların yardımıyla sql komutlarını AMS de başarıyla çalıştırmıştık. Tabi kodlama kısmına spydevil devam ettiği için konuya o vakıf. Yardım edecektir.

MySQL için vs aynı sadece SQLite yerine MySQL yazıyorsun ek olarak Connect kısmına kendine göre düzenle kullanıcı adı ve şifre varsa girebilirsin sadece bol bol deneme yap önemerebileceklerim programın yardım dosyasındaki database bölümünü incelemen ve sql için

Please register to see this content.
sitesine göz atabilirsin..

SQLite3Baglanti, err = SQLite3:connect("veriler");
	SQLite3Baglanti:execute("CREATE TABLE Sifreler");--tablo oluştur
	SQLite3Baglanti:execute("INSERT INTO Sifreler VALUES('abcdef', '1234123')");--Şifreler tablosuna abcdef ve 1234123 ekle

SQLite3Cursor 	= SQLite3Baglanti:execute("SELECT * Sifreler");--Sifreler tablosundaki ögeleri seç
	tSatir		= SQLite3Cursor:fetch({}, "n")--Tabloda sayısal olarak depola
	for a, t in pairs(tSatir) do
	Dialog.Message("", t);
	end

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...