Jump to content

Windows Xp De Bitmek Zorunda

akMurat

Recommended Posts

Windows XP de bitmek zorunda

Ali Güngör

Windows XP hala ölmedi ama artık sonu gerçekten geldi. İşte bu sonu getiren nedenler...

Microsoft Windows XP ömrünü fazlasıyla aşan bir işletim sistemi oldu. Kullanıcılar alışkanlıklarını sürdürse de teknoloji durmuyor ve bu ürünlere teknik destek kalkarken, yeni trendler geleceği şekillendiriyor.

İşte araştırma şirketi Gartner'ın raporunda ortaya çıkan gerçeklere göre Windows XP'nin sonu gerçekten gelmek üzere. İşte Windows XP'nin sonunu getiren yeni trendler:

1. Sanaallaştırma

Veri merkezlerinde sanal işletim sistemleri kullanılıyor. Farklı donanımlardan aynı masaüstüne erişim için sanallaştırma şart.

2. Veri artışı

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde veri miktarı yüzde 800 artacak. Bunun yüzde 80'i yapılandırılmamış veri olacak ve bunun yönetimi yeni teknolojileri gerektiriyor.

3. Çevre

Geliştirilmiş otomasyon ve kontrolleri ile çevreye daha az zararlı bir bilişim dünyası hedefte.

4. Bütünleşik iletişim

Yeni nesil çalışanlar internet üzerinden konuşuyor, aynı belgeler üzerinde çalışıyor.

5. Yatay düşünce

BT personelinin herşeyi birbirine bağlama yetenekleri, teknoloji ve iş dünyası bütünlüğü kritik.

6. Açık kaynak

Şirket içi iletişimin entegrasyonuna ilaveten dış ağlarla bağlantı yetenekleri önem kazanacak.

7. Windows XP'den çıkış

Windows XP ve Office 2003'ten çıkış 20102'de gerçekleştirmeyen şirketler için ciddi bir sorun haline gelecek.

8. İşletim ve veri merkezi yoğunluğu

Veri merkezlerinde her iki senede bir çekirdek sayısı ikiye katlanacak, sıvı soğutma yaygınlaşacak.

9. Bulut bilgi işlem

Kullanıcılar bulut bilgi işlemin sunduğu avantajları anlayacak ve bu alana yönelecek.

10. Örgü işletim

Sunucu, depolama ve ağ sistemleri birleşecek.

http://www.chip.com.tr/konu/canlar-windows-xp-icin-caliyor_23119.html

evdekı 5 pc den halen ıkısını XP kullanıyorum... vazgecmek ıstemıyorum... ne yapacagımı bılmıyorum... keşke xp projesi ilerlese... yenı xp cıkartılsa gorunum degısse sağladıgı destek artsa programlar ıcın bence halen wın 7 yı ıkıye katlar gıbıme gelıyor... sadece üretilmesi lazım emınımkı coğu kısı hemen xp ye gerı doner...

evdekı 5 pc den halen ıkısını XP kullanıyorum... vazgecmek ıstemıyorum... ne yapacagımı bılmıyorum... keşke xp projesi ilerlese... yenı xp cıkartılsa gorunum degısse sağladıgı destek artsa programlar ıcın bence halen wın 7 yı ıkıye katlar gıbıme gelıyor... sadece üretilmesi lazım emınımkı coğu kısı hemen xp ye gerı doner...

Yaptılar zaten, adına da 7 deniyor :D

evet microsoft herkese yeni bilgisayar versin ozaman bak nasıl anında bitiyor xp :D şakası bi yana şahsen ben kendi adıma söyleyebilirim ki ;

eski bir makina kullanıyorum ve şuan da 1 vida alacak durumum yok borçlarım var ve askerliğim var v.s mecburen uzun bi süre daha xp :)

Ben onu bunu bilmem arkadaş. win7 yi kurun bi kullanın, farkını anlayacaksınız... 1.5 Sene oldu kullanalı birkere bile xp ye dönmeyi düşünmedim... aceba siz hala 3310 mu kullanıyorsunuz. ? bazı şeyleri yenilemek lazımdır... her zaman güncel olun beyler.

Ben onu bunu bilmem arkadaş. win7 yi kurun bi kullanın, farkını anlayacaksınız... 1.5 Sene oldu kullanalı birkere bile xp ye dönmeyi düşünmedim... aceba siz hala 3310 mu kullanıyorsunuz. ? bazı şeyleri yenilemek lazımdır... her zaman güncel olun beyler.

arkadaşım mantıksız konuşmazsan sevinirim güncel olun ne demek parmağını oynatmakla mı oluyor bu iş adamın parası yoksa nası alsın pc onu bunu bilmem diyorsun o zaman düşük donanıma sahip herkeze birer pc alırsan sevinirim...

windows 7 fazla kasan sistem değil ok ama yinde tam performans kullanamıyorsun en azından 2 gb ram çift çekirden işmcil olacak ki adam gibi video oyun falan oynayasın yoksa sade pencere aç kapa falan yaparsın

hoş değil yazdıklarınız,çok seviyesiz.Üslubunuzu düzeltmeye davet ediyorum sizleri.. :angry2: :angry2:

legion arkadaşım ben buradaki arkadaşları anlamaya çalışarak cevap yazıyorum şöyleki:

mesela sen diyosun ki ben 7 kullanıyorum çok memnunum falan e karşıdaki adamında donanımı düşük oda istiyor kurmak ama olmuyor işte kaldırmıyor e adamda isyan ediyor lanet olsun yaaa ne biçim hayat parasızlığın gözü kör olsun diye hep geri kalıyoruz diye o yüzden bende dedimki Allah herkeze kolaylık versin başka bir adamda ben onu bunu anlamam herkez 7 kursun diyor bu nedir sence???bende şu an sahip olduğum pc yi nasıl bir zorluklarla aldığımı biliyorum kolay değil bu zamanda heleki TR gibi bir yerde ne demek istediğimi anlamışındır...zaten haklı olan her zaman dışlanır bu devlette bu doğru

Bence; yeni bir XP, var olan bir 7'den daha iyidir. Ben de 7 kullanıyorum :)

evet microsoft herkese yeni bilgisayar versin ozaman bak nasıl anında bitiyor xp :D şakası bi yana şahsen ben kendi adıma söyleyebilirim ki ;

eski bir makina kullanıyorum ve şuan da 1 vida alacak durumum yok borçlarım var ve askerliğim var v.s mecburen uzun bi süre daha xp :)

Piyasadaki bilgisayarların yarısından fazlası şuanda 7 çalıştıracak kapasitede, microsoft'un derdi 'en iyi yol bildiğin yoldur'cu lar ile, imkanı olupta xp ye geçmeyenler çünki ayak bağı oluyor artık xp kendisine de. Yazıda açıklanmış zaten herşey.

>Ben malesef güncelleşemiyorum.....

Neden eski tip programlar kullanıyorum ve akıllı win 7 bunların hepsinde sorun çıkartıyort + bence gereksiz yere performans kaybından ileri gitmiyor win 7

Ne yani şimdi win7si olan adam benim yapamadığım neyi yapabiliyor = ??

Hiç birşey ama ben onun yapamadığı ve kullanmaadığı programları rahatca kullanabiliyorum bilgisayarım gayet performanslı fakat ne lursa olsun son ana kadar win7 geçmem birkere geçtim 1 ay zor dayandım çöp sistem ya pratik değil

Benim görüşüm o ki xp il windows7 yi karşılaştırmak bile hatalı.Windows7 de çalıştıramadığım program yok gibi.55-60 program kuruyorum.Bunların bazıları 2005-2006 model.Sorunsuz çalışıyor.Sisteminiz yeniyse ve 2 gb üstü RAM varsa XP de durmanız hata bence.Hele bir de donanım sürücüleriniz windows7 yi destekliyorsa xp kullanıyorsanız yazık edersiniz o bilgisayara.Size tavsiyem XP son nefesini veriyor.En geç 3 sene içinde xp kullanıcı sayısı çok azalacak.Ve windo7-windows8 kullanıcı sayısı baskın duruma geçecek.Çünkü üretilen yazılım ve donanım trendi bu yönde ilerliyor.Ve ister istemez sizi buna yönlendiriyor.Linux kesimi de artık belirli özelliklere sahip bilgisayar istiyor.

Kısaca sisteminiz uygunsa windows7 ye geçin.Uygun olmayınca elbette çalışacak bir sistem yükleyeceksiniz.Saygılarımla

valla açıkçası en sonunda xp yi geç windows batcak :D linux lar iicene yaygınlaşcak.. nede olsa 3. parti yazılımlar ile win sisteminde çalışan programları çalıştırabiliorz :) ben ubuntumla memnunum ama yinede program yazmam gerektiinden bi kenarda az işlevli bi xp ve win7 duruo :D müthiş 3 lü işte..

Ne olursa olsun XP'yi hiç bir işletim sistemine değişmem.Ben casperda çalıştır.Bir çok bilgisayar firmalarının teknik servislerinde çalıştım.Her zaman XP yükledim.Yüklemeye devam edeceğim.Win 7 akıllı sistem olabilir görselliğini iyi kullanıp bilgisayarları kastırmayabilir.Ama XP kadar sabit bir yapıya hiç bir zaman sahip olamaz.Evde 3 bilgisayarım var.Hala hepsi XP.Aslında XP 6 Gb ram'ê kadar desteği çıkarabilsek korsan yazılımcılar olarak süper olacak.ASLA XP SÖNMEYECEK.BEN DAHA 10 YIL XP KULLANIRIM.MICROSOFT PARA KAYBETSIN SATIS YAPAMASIN XP'DEN VAZGECMEYIN.WIN 7'YE GECCENIZE PARDUSA GECIN.HEM TURK ISLETIM SISTEMI PARDUS.

Şu an bunu konuşuyor olmamış bile xp nin olmez bitmeyecek bir sistem olduğunu gösterir.

ayrıca çoğu internet cafe işyerleri için hala birçok programda 7 sorun yaratmaya düşük donanımlarda kilitlenmelere sebep oluyor.,

bu yüzden xp artık tarihde yerini efsane ve herzaman kullanabileceğiniz işimizi gören bir sistem olrak kalacak. o maddeler falan hikaye.

• 4 hafta sonra ...

Celeron pc gf5200 ile win7/autocad 2011 de çalışan müşterim var
5gb lik yüzlerce eski oyun arşivim var, hepside sorunsuz çalışıyor 7 de.
Katılımsız mevzusu da çoktan halledildi ama bileşen çıkarmada sorunlar var.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...