Jump to content

Smile Adsl

embome

Recommended Posts

Arkadaşlar Ayın 1,i itibariyle smile adsl,ye geçme gibi bir salaklık yaptım.İlk Günler Müşteri hizmetleriyle akraba olma derecesine kadar gelmiştim.Kopmalar Yaşamamdan dolayı,Aradım,aradım ve şu cvp geldi,beyefendi hattınız desteklemediği için kopmalar yaşıyorsunuz,madem desteklemiyor neden veriyorsunuz,bunu biz bilemeyiz beyefendi,tmm ne yapacaz bu durumda,ALLAH,tan anlayan bi kardeş çıktıda,hattımı 2mbit,e sabitledi ve kopma ile ilgili problemlerin gitti,şimdiki sıkıntım,3 günder beri ne bir site açabiliyorum,ne bişey download edebiliyorum,önceden saniye başına download hızım 230 iken şimdi 45 yada 50,dayanamadım aradım yine,Türkiye çapından ttnetin bir çalışması oldugunu sölediler (Smile Kullananlar Sizde,de durum aynı,mı) eğer değilse ben başka Türkiyede yaşıyorum demektir,kafayı yedim napacam ben ya...

3 yıldır smıle adsl kullanıcısıyım 1 mb sınırsız ınternet kullanıordum. tarıfelere bakınca once ttnete gecmeyı dusunuyordum 8 mb ıcın ama eskı uye oldugum ıcın 8 mb lık ınternetı bır yıl boyunca 22.50 ye vereceklerını soyledıler ben de kabul ettım ve yenı bır sozlesme yapmıs oldum :S keske yapmasaydım dedıgım bır durum eskıden download hızım 117.127 kb arası değişiordu şimdi download hızım 700 u de buldugu oluyor 40 -50 kb dustugu de oluyor ve asırı derecede baglantılarımda kopma yasanıor:S aradım yapılan alt yapı çalısmalarından oldugunu

soyledırler :S keske dıorum cunku bulundugum semte fıber ınternet gelmıstı onu almayıda dusunuordum sımdı 2 yıllık bır sozlesmem var

sızce kullanmadan daha baslamadan

abonelıgımı ıptal ettırsem mı :D nereden donersek kar mısalı :D

varsa öyle bir imkanın hiç durma bence,ama smile hakkında kısa bir araştırma yaptım,kullanıcısının ahını almadan bırakmıyormuş haberin olsun,yani insanların smile hakkındaki en büyük şikayetlerini sıralarsak

en başta : Hat Kapattırma sorunu geliyor

ikinci olarak : Bağlantıda Kopmalar

son olarak da : Hızdaki yavaşlık

demek %,de olarak hesaplayacak olursak,her smile kullanıcısı mutlaka bir mağduriyet yaşıyor,ama hala örneğin ben, gidip abone olanlar var

smile adsl kullanıcısıyım,aynı sorunlar bendede var,perişan oldum :( 1 yıl taahüt ettikleri için geçmiştim smile adsl e.şunuda unutmamak gerekiyor, bunların hepsinin sebebi türktelekomdur,çünkü tek şirket.bizede diğer şirketleri eleştirmek kalıyor.yani kimse bunu bilerek yapmaz ;) hadi hep beraber ttnet e .yani ortada bir rekabet yok,dünyanın en yavaş internetini, en çok paraya almak kalıyor bizlere...

evet sonuç ortada arkadaşlar

konudaki kullanıcı katılım sayısı : 5

memnun kullanıcı : 1

şikayet eden kullanıcı sayısı : 4

yani bilmiyorum gerisini siz düşünün.Paramla rezil oluyorum işte Burası bu yüzden Türkiye...Olmazsa Olmazların Ülkesi :D

varsa öyle bir imkanın hiç durma bence,ama smile hakkında kısa bir araştırma yaptım,kullanıcısının ahını almadan bırakmıyormuş haberin olsun,yani insanların smile hakkındaki en büyük şikayetlerini sıralarsak

demek %,de olarak hesaplayacak olursak,her smile kullanıcısı mutlaka bir mağduriyet yaşıyor,ama hala örneğin ben, gidip abone olanlar var

bakalım kardesım yarın artık bıseyler denıcem eger basarırsam buraya yazarım

:D

başka alternatif yok ?? tabiki çözümde....mecburi istikamet >>> ttnet...

bu kadar salakça ; hızın 8mb ken, 15 GB tan sonra bilmem kaç oluyor bu ne yaaaa?

Sabırrr

ben aylık 150 gb ın assagısına ınmıyorum hız 6500 in altına düşmedi download olarak ise (510) senin hattında sorun var muhtemelen.

Ttnet e geçince sorunun geçeçiğini sanıyorsan yanılıyorsun;)

İmkanınız varsa uydu nete geçin derim şu anda 10mb uydu net sınırsız kullanıyorum netim inanılmaz güzel testlerde 9.80mb altına hic düşmüyor.. Ayrıca şu anda türkiye genelinde adsl problemi var bazı bölgelerde bunun smile superonline gibi şirketlerle hiç bir alakası yok tamamen ttnet ile alakalı bir durum çok yoğun biralt yağı çalışması yapılıyor bu yüzden adsl kullanıcıları ağlamakta özellikle öğlen 3 ten gece 1-2 ye kadar çekilmez derecede yavaşlama problemleri var...

İmkanınız varsa uydu nete geçin derim şu anda 10mb uydu net sınırsız kullanıyorum netim inanılmaz güzel testlerde 9.80mb altına hic düşmüyor..

uydu net heryerde yok diye biliyorum. ben K.Çekmece değim, varmı kullanma imkanım? bilgin varmı?

bende bundan 15 gun once 8 mb lımıtsız baglattım... hızım 450 nın altına dusmedı ve 1023 e kadar cıktı evt... download ımda sorun yoktu ama UPLOAD tam bır rezalettı... aradım sozlesmeyı ımzalarken okumustum eğer memnun kalmazsam 1 hafta ıcerısınde hıcbır ucret odemeden ıptal ettırebılıyordum... aradım ıptal ıcın bana bır bayan dondu... ıptal etmemek ıcın 40 dereden su getırdı hatta bana bıraz sure verın halledecem bosuna ıptal etmeyın dedı... hatta adı fatmay dı :)

sonraasında dedım kı benım 1 haftalık surem dolacak bosuna ucret odeyecem olmaz dedım, bana sızı ozel statuye aldım bana 4 gun musade edın olmazsa gene iptal ederiz dedıler... bende bekledım zaten kullanmak ıcın aldım neden ıptal ettıreyımkı dedım tmm dedım sıze 4 gun sure :)

sonra aradılar duzeldı dıe dedım yok halen yukleme yapamıyorum, sonra ttnet ıle gorusmus sorun varmıs hattımda evımıze ekıp yollayıp pc mı baktıracak ev ıcı kablomaya bakacakmıs... yuh dedım bır an olmaz dedım, olmak zorunda dedı... bende dedımkı elalemın adamını yatak odamamı sokacam dedım... oda evt dedı... bende dıdım experın çözüm ortagıyım, yıllardır bu işi yapıyorum dedım sustu bir an... dedıkı bu sefer hata yapıyorsunuzdur dedı :)

bende dedım sızden once ttnet kullanıyordum ıptal ettırıp sıze gectım aynı kablo aynı modem dedım sustu bu sefer... baska modem yollım dedı bende dedım 4 tane denedım hatta 3 pc denedım hepsınde husran oldu... en sonunda ok dedı kapattı hattı şimdi BİRİ adsl ye geçtim... harıka bırsey daha kopma nedır gormedım... bırde modem verdılerkı uzay mekığı sanki :) airties 6721 voip + usb+ 4port+ wifi yokyok modemde... upload ile işim oldugu ıcın sorunsuz su anda zaten download da harıka tadım tuzum yerıne geldı... daha onceden okuyanlar vardır ttnet ıle ne kadar kavga ettıgımı telde :)

basım netten dolayı hıc beladan kurtulmadı... dilimimi ısırsam nee gene bırseyle olacak dıe korkuyorum...

uydu net heryerde yok diye biliyorum. ben K.Çekmece değim, varmı kullanma imkanım? bilgin varmı?

Küçükçekmecede başbakanlık kontlarında ikitelli mehmet akif mahallesinde ve atakent mahallesinde uydu net var.

2 yıldır smile adsl kullanıcısıyım. Eskiden 1 mbit sınırsızdı.Ağustos 1 itibariyle 8 mbit oldu. 8 mbitle çoğu yerden 700 - 600 kb/sn de dosya indirebiliyorum rapidden ve hotfiledan 100 ile sınırlı kalıyor premiumle 800 oluyor tam ;) Ben çok memnunum smile adsl'den. İnternet kopmaları evet oluyor ama öyle 1-2 dakikalık değil 1 saat kopuyor internet mesela dün koptu 1 saat sonra geldi bu da çok seyrek oluyor ;)

birtanede ben ilave edeyim 10 senedir internet kullanıyorum neyin ne kadar kota yiyecegini az cok bilirim ilk kez bu lanet smayl adsl de başıma geldi dosya indirmememe ragmen normal sayfa ları gezmekle 4 gb lık kotayı yetiremiyorum ben düşünüyorumki bunların kotan sayacı kotayı yazarken ikiye katlıyorda yazıyor iyikide bir yıla taahhüd etmişim diyorum ve asker yolu bekler gibi nisan 2011 i bekliyorum o tarih gelir gelmez lanet olası smayl ile bagımı koparacam bu topik benide derdimin bir serzenişi oldu onun için bu topiği acana teşekkur ediyorum başkalarıda yanmasın

... en sonunda ok dedı kapattı hattı şimdi BİRİ adsl ye geçtim... harıka bırsey daha kopma nedır gormedım... bırde modem verdılerkı uzay mekığı sanki :) airties 6721 voip + usb+ 4port+ wifi yokyok modemde... upload ile işim oldugu ıcın sorunsuz su anda zaten download da harıka tadım tuzum yerıne geldı... daha onceden okuyanlar vardır ttnet ıle ne kadar kavga ettıgımı telde :)

basım netten dolayı hıc beladan kurtulmadı... dilimimi ısırsam nee gene bırseyle olacak dıe korkuyorum...

Bende iki yildir BiriAdsl kullanıyorum. İlk zamanlar tek şikayetim faturamı ödeyecek yer bulamamamdı. Onuda otomatik ödeme talimatı ile hallettim. Ne kopma ne hız düşüşü hiçbir şey yaşamadım. Ayrıca size katılıyorum verdikleri modem de ttnet modemlerine 5 basar. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...