Jump to content

Ram Bilgisi Olanlar Bi Baksınlar

mami2588

Recommended Posts

Arkadaşlar Bu Cl5 Cl9 Ram Farkları Nedir Hangisi Daha Hızlı Sonda ki Rakamı Yüksek Olan mı Hızlı Yoksa Daha mı Yavaş ? DDR2 Den DDR3 e Geçicem Şimdiye Kadar Hep Kendi Bildiklerimle Pc Topladım Ama Pek Performans Alamadım.Alacağım İşletim Sistemi İntel İ7 İşlemci Min.4Gb Ram Fln O Kadar Para Vermişken Performans Düşüklüğü Olsun İstemiyorum Biraz Yardım Bekliyorum.Birde Şu Var Şuan Ki Anakartım Biostar MCP6PB M2+ Özelliklerinde Max.800 Mhz Ram Desteklediği Yazıyor Ama Bellek Raporunda Corsair Ve A-Data Marka Ramların 1066 Mhz Ramlerini De Desteklediğini Gördüm Şimdilik 1 Gb Daha Ram Alcam 1066 Kesin Destekliyorsa Yeni Sisteme Geçene Kadar 1066 Mhz Alayım Bi Yardım Bi Yorum İçin Teşekkürler Şimdiden.SeLaMeTLe

CL deki C'nin anlamı CAS ,L'nin anlamı ise Latency'dir.

Burada CAS Column Address Strobe ,yani bilginin tanımlanabilir hale getirilmesi için harcanan zaman.

Latency ise Gecikme anlamındadır.

kısaca bellek geçikme süresi denilebilir,yani ne kadar düşük olursa o kadar iyi

Kuracağın sistemin sunumunu yapabilirsen ürün özellikler bakımından yardımcı olabiliriz

kullandığın sisteme ram takviyesi yapacaksında şuan ne kulllanıyorsun ram ve işlemci.

CL deki C'nin anlamı CAS ,L'nin anlamı ise Latency'dir.

Burada CAS Column Address Strobe ,yani bilginin tanımlanabilir hale getirilmesi için harcanan zaman.

Latency ise Gecikme anlamındadır.

kısaca bellek geçikme süresi denilebilir,yani ne kadar düşük olursa o kadar iyi

Kuracağın sistemin sunumunu yapabilirsen ürün özellikler bakımından yardımcı olabiliriz

kullandığın sisteme ram takviyesi yapacaksında şuan ne kulllanıyorsun ram ve işlemci.

Yani Demek Ki Cl5 Cl6 dan DAha İyi Bunu Öğrenmiş Oldum Tşk Ler.

Şuan Ki Sistem İşlemci : Amd Athlon 64 X2 4400+ Ram Kingston 1 Gb 800 Mhz Ve Biane De 512 mb 667 Mhz Ram Var Onun Markasını Unuttum Şuan Bunlaru Kullanıyorum Wİndows 7 Yi Uzun Zaman Sonra Yükleyebildim Fakat Performansım Çok Düşük O Yüzden Min 1 Gb Max 2Gb Ram Almayı Düşünüyorum Bu Rami Sadece Kingston 1 Gb İle Beraber Kullanacağım Ztn 2 Ram Slotu Var Aklımda 2 Gb Ram Almak Var Fiyatı Uygun Bu Kingston 1 Gb 800 Mhz İle Uyumlu Çalışabilecek 2 Gb Ram Tavsiyenizi Bekliyorum.

Yeni Sistemim Şöyle Olacak Tabi Ömrümüz Varsa Alabilirsek

Intel Core i7 870 2.93 GHz 8MB 64BIT LGA1156 İşlemci

Zotac H55 ITX-A-E WiFi Mini ITX Intel LGA1156 DDR3 Anakart

Hi-Level 2GB 1333MHz DDR3 Ram HLV-PC10600D3/2G 4 Tane Almayı Düşünüyorum Toplamda 8 Gb-Fakat Şimdi Tam Dİkkat Ettim Anakartta 2 Ram SLotu Var O Yüzden Anakartı Değiştirebilirim İ7 Tabanlı Güzel Ve Uygun Fİyatlı Anakart Tavsiyelerinizi De Bekliyorum.

High Power Element 500W Aktif PFC 12cm Fanlı Power Supply Veya Cooler Master 500W RS500-PCAP-A3 Powersupply

Powercolor Ati HD3850 1GB 256Bit DDR2 (DirectX 10.1) CRT DVI TV-OUT PCI-E x16 Ekran Kartı

Western Digital Caviar GreenPower 1TB 64MB Sata2 3,5" Sabit Disk WD10EARS

İşlemciye De Zalman Marka Güzel Bi Fan Düşünüyorum.Acaba Kendi Kutusunda Gelen Fan Yeterli midir ?

Bu Ürünler Çerçevesinde Sizinde Sistem Önerilerinizi Bekliyorum Mesela Anakart Ram E.kartı Hdd Fln Farklı Markalardan Yüksek Performans Alabileceğim Ürünler Ve Daha Bol Seçenekli Ürün Görüşlerinizi De Bekliyorum.

Yeni Düşündüğüm Sistemim Bu Performansım Nasıl Olur Performansımı Düşürecek Etkenler Nelerdir Pc Toplarken En Çok Nelere Dikkat Etmem Gerekir Bunlarla İlgili Yorumlarınızı Cevaplarınızı Da Bekliyorum İyi GünleR...

CL olayındaki düşüncelerin tamamdır.

Şuan ki ram konusunda neden hz'leri farklı tuttun bence burada performans yerinde bulmuyorsun ve ekran kartı ne acaba işlemci nasıl performans sağlıyor ısısı ne durumda :) biraz datay iniyoruz gittikce :D

Yeni sistem alacaksan bence eskisine yatırım yapma ama satarım dersen sen bilirsin.

Yeni sistem almaya yakın istersen tekrar konuşuruz.

Profilimde mail adresm var.

CL olayındaki düşüncelerin tamamdır.

Şuan ki ram konusunda neden hz'leri farklı tuttun bence burada performans yerinde bulmuyorsun ve ekran kartı ne acaba işlemci nasıl performans sağlıyor ısısı ne durumda :) biraz datay iniyoruz gittikce :D

Yeni sistem alacaksan bence eskisine yatırım yapma ama satarım dersen sen bilirsin.

Yeni sistem almaya yakın istersen tekrar konuşuruz.

Profilimde mail adresm var.

Tamam Kardeş Msn Ekledim.

E.kartı Onboard Mhz Farkı Elimde O Ramlerin Olmasından Kaynaklanıyor Farklı Ramde Var Ama onun mhz si 533 o yüzden 667 mhz taktım Ayrıca 667 mhz yi takmamın nedeni e.kartı onboard olduğu için ramden alıyor bende bu ramden alsın diye 667 mhz lik ramı taktım Şuan kullanılabilir ram 1.37 Gb

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...